" ITS ALIVE, ALIVE I TELL YA " - רק אלוהים יכול ? פפחחח. - עמוד 14 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

" ITS ALIVE, ALIVE I TELL YA " - רק אלוהים יכול ? פפחחח.

almonime

Recommended Posts

koko0 '

יצא לך להרים מת? :silly:

בתכלס יש משהו -שלא מובן. אני דווקא מברר את זה מסקרנות.

יצא לי לראות בגיל 6 וחצי ששה אנשים חזקים בקושי מצליחים להרים את אבא שלי.

אני בוחר להאמין שיש פה משהו על טבעי ולא עניין פסיכולוגי הזוי. מה יותר לא הגיוני? בחירה אישית.

אנשים עדיין מחפשים הוכחה מוחלטת שיש מציאות אלוקית בעולם בלי להבין שכל הרעיון זה שלא תהיה הוכחה כזאת.

ו99% מהאנשים גם אם תוכיח להם שאין אפשרות אחרת מלבד להאמין בה' לא יאמינו כי הם לא מחפשים מה נכון הם מחפשים למה לא לעבוד קשה.

אני לא אומר שאחד מכם הוא כזה...רק לתשומת לבכם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 214
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

יואב,

אני עושה זאת בהשוואה לכך שאני זוכר מזה להרים אלונקה עם בחור במשקל 80 קילו ולרוץ איתו למרחב מוגן.

אם אתה אינך יודע מהו משקל מת ואם לא יצא אז די קשה להסביר לך מבלי שהיית נוכח בכזו סיטואציה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגופה לא יותר כבדה תעשה לי טוב זה הדבר הכי קל להוכיח, מה שכן אפילו בן אדם על אלנוקה מאזן את עצמו עליה אלא אם הוא חסר הכרה מה שמקל על הנשיאה במקצת, כל השאר זה פסיכולוגי, ו80 קילו זה עדיין לא קל לשאת בהתחשב שבצורה שבה נושאים בן אדם מת.

מה שכן גופות ברוב העולם שוקלות יותר בגלל נוזל החניטה והטיפול שהן עוברות בו בבית העלמין, משהו שלא נעשה בישראל מטעמי דת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כנראה הרבה דברים שמשפיעים על זה, בין השאר פיסיולוגיים ופסיכולוגיים.

אני אתן לדוגמה "ניסוי" שהשתתפתי בו לפני כמה שנים. צריך בשבילו חמישה אנשים. אחד יושב זקוף על כיסא. כל אחד מארבעת האחרים משלב ידיים, כאשר האצבע והאמה מצביעות קדימה. הארבעה מכניסים את האמצעות מתחת לבתי השחי והברכיים של היושב ומנסים להרים אותו. זה אמור להיות די קשה (מנסים להרים רק עם האמצעות).

אחרי זה הארבעה עומדים זה מול זה במעגל ומושיטים את הידיים קדימה (ככה שכולם שמים את הידיים שלהם על הידיים של האחרים). עושים את זה למשך כמה שניות, ואז חוזרים להרים את היושב כמו קודם. עכשיו, באופן מפתיע, זה אמור להיות הרבה יותר קל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה צריך להיות? אני עוזב אתכם לכמה ימים ואתם נוטשים את הדיון החשוב על זני התפוחים ועוברים להתווכח על שטויות? ;)

למה הגופה כבדה יותר? היא לא, היא רק מרגישה כבדה יותר. למה? כי אין מתח שרירים. לגוף חי יש מתח שרירים, מה שהופך אותו קשיח יותר. קל יותר להרים גוף קשיח מגוף צמיג. אתם יכולים לנסות את זה בעצמכם: קחו עצם קשיח במשקל כבד יחסית (כמה עשרות קילו) ותרימו אותו. אח"כ קחו שק של קמח (או אורז, או מלח או מים כו כל דבר אחר שהוא נוזלי או כמעט נוזלי) באותו משקל בדיוק, נא לוודא ע"י שקילה, ונסו להרים אותו. המאזניים יגידו לכם שהמשקל זהה לחלוטין, הידיים שלכם יתעקשו שהשק כבד יותר.

וזו גם הסיבה שקשה יותר להרים אדם ישן: בזמן שינה הגוף רפוי יותר ומתח השרירים שלו נמוך יותר.

א' יש לך ארון קבורה, והדבר הזה צריך להיות די כבד.

בקבורה יהודית אין ארון, יש תכריכים. והמשקל שלהם זניח.

ג' הטענה שלך הפוכה מה שפוסל את כל התיאוריה. אם הנשמה עוזבת הגוף צריך להיות קל יותר ולא כבד יותר.

אהה, אבל מה אם המשקל של הנשמה שלילי? הרי היא לא חומרית - אולי היא אנטי חומרית עם אנטי משקל? 8)[br]פורסם בתאריך: 6.06.2010 בשעה 20:47:13

אם יש הבדל במשקל שאדם מרגיש כשהוא מרים אדם מת (מה שאני מטיל בספק), לא נותר לי אלא להניח שהגורמים לכך הם:

1) תהליכים כימיים שמתרחשים בגוף לאחר המוות, וגורמים לספיחת יתר של נוזלים.

אבל מאיפה הנוזלים האלו באים? הגופה סופחת אותם מהאוויר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קחו עצם חקיש?...לא הבנתי תתקן בבקשה...

בכל מקרה ממתי הדיון הזה נהפך להיות שאם הגופה כבדה יותר אז יש ה'?

בסה"כ לפי היהדות המושג "החי נושא את עצמו" אומר שיותר קשה להרים גופה. אולי זה בדיוק מה שאתם מתכוונים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל תהליך ביולוגי יודע ליצור חיים רק מחומר אורגני (פלוס מים וחמצן, ועוד מלא דברים, אבל אתה חייב חומר אורגני). האוכל שלך מורכב מחומרים אורגניים (חלבונים, לדוגמא), ואתה כגוף חי יודע לעכל את האוכל הזה ולבנות ממנו תאים. גם ההריון לא שונה בהרבה במובן הזה - אתה עדיין הופך חומר אורגני שאתה צורך לתאים חיים, אלא שבמקרה זה מדובר בתאי הילד.

החידוש במחקר הוא שהוא עוסק ביצירת חומר אורגני, חלבון במקרה זה (הקיים בטבע אך ורק ביצורים חיים וצמחים - שגם הם חיים פר הגדרה), מרכיבים שאינם אורגניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כך מה יוצר בדיוק את אותם חיידקים\יצורים חיים\מיקרואורגניזמים ושאר ירקות?

אם תקרא את ההודעה שלי תבין שאולי אנחנו לא יודעים מי יצר את החיידקים, אך זה מאוד ייתכן שלא יישות אלוהית יצרה אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבאת לי הפוכה(?) אך הבאת עלייך.

ציטטת אותי שם חלקית

חסר את המילים הללו "כתבתי שכבר לא צריך להתייחס אלייך, שוב אתה כותב "אין לך שום הוכחה שאנחנו ...."

בהודעה זאת נסגור כאן בסטה ".

לכן לא קיבלת הסבר אחר- כך. אך בפרטי קיבלת על כל מה ששאלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...