מה ההבדל בין 2 הלוחות הללו (ASUS וESC)? יש כמה פרמטרים שלא הבנתי מה הם אומרים... - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה ההבדל בין 2 הלוחות הללו (ASUS וESC)? יש כמה פרמטרים שלא הבנתי מה הם אומרים...

question

Recommended Posts

שלום,

יש שני לוחות שאני מנסה להשוות. התחלתי יפה מאוד, אבל אחרי הטור של הSTORAGE, הכל כבר התחיל להתחרבש... :silly:

ECS G31T-M7 s775 1333Mhz, G31, 2xDDRII 800, VGA, PCI-E, HDAudio

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Products/ProductsDetail.aspx?detailid=897&CategoryID=1&DetailName=Specification&MenuID=1&LanID=0

CPU LGA775 socket for latest Intel® 2 Quad/Core 2 Duo / Pentium Dual- (E21xx series)/Celeron 4xx processors

FSB 1333/1066 MHz

CHIPSET Intel® G31 & ICH7

North Bridge: Intel® G31

South Bridge: Intel® ICH7

GRAPHICS Integrated Intel® Graphics Media Accelerator 3100 (GMA3100)

MEMORY Dual-channel memory architecture

2 x 240-pin DIMM socket support up to 4 GB

Support 667/800 MHz Memory

EXPANSION SLOT 1 x PCI Express x16 slot

1 x PCI Express x1 slot

2 x PCI slots

STORAGE Supported by Intel®ICH7

2 x Ultra DMA 100/66/33 devices

4 x Serial ATAII devices

AUDIO VIA® VT1708B 6-channel High Definition audio CODEC

LAN Atheros AR8112 10/100 LAN

REAR PANEL I/O 1 x PS/2 keyboard & PS/2 mouse connectors

4 x ports

1 x VGA port

1 x COM Port

1 x RJ45 LAN connector

1 x Audio port

INTERNAL I/O CONNECTORS & HEADERS 1 x 24-pin ATX Power Supply Connector & 4-pin 12V Connector

1 x FDD connector supports one 360K~2.88MB FDD

4 x Serial ATA connectors

2 x 2.0 headers support additional 4 Ports

1 x Clear CMOS header

1 x Front panel header

1 x Front panel audio header

1 x SPDIF out header

1 x CD in header

1 x Speaker header

1 x LPT header

CPUFAN/SYSFAN connectors

SYSTEM BIOS AMI with 4Mb SPI Flash ROM

Supports Plug and Play 1.0A, APM 1.2, Multi Boot, DMI

Supports ACPI revision 1.0 specification

FORM FACTOR Micro-ATX Size, 244mm*200mm

ASUS P5QPL-AM s775 C2Q 1333Mhz, Intel G41, 800, PCI-E, HDAudio

http://uk.asus.com/Product.aspx?P_ID=08c0CULpvP1ZM9kT

CPU Intel® Socket 775 Core™2 Quad/Core™2 Extreme/Core™2 Duo/Pentium® dual-core/Celeron® dual- /Celeron® Processors

Compatible with Intel® 05B/05A/06 processors

Support Intel® 45nm Multi- CPU

Chipset Intel® G41 /ICH7

Front Side Bus 1333/1066/800 MHz

Memory 2 x240-pin DIMM, Max. 8 GB, DDR2 1066(O.C.)/800/667 Non-ECC,Un-buffered Memory

Dual Channel memory architecture

Expansion Slots 1 x PCIe x16

1 x PCIe x1

2 x PCI

Support PCIe 1.1 Architecture

VGA Integrated Graphics Media Accelerator (Intel® GMA X4500)

- Supports Microsoft® 10, OpenGL 2.1

- Supports with max. resolution 2048 x 1536@75Hz

Storage Southbridge

1 xUltraDMA 100

4 xSATA 3 Gb/s ports

LAN PCIe Gb LAN

Audio High Definition Audio 6-Channel CODEC

Supports Jack-detect and Multi-Streaming teconologies

Supports S/PDIF out interface

USB 8 2.0 ports (4 ports at mid-board, 4 ports at back panel)

Overclocking Features SFS (Stepless Frequency Selection)

- FSB tuning from 200MHz to 800MHz 1MHz increment

Overclocking Protection

- C.P.R.(CPU Parameter Recall)

Special Features MyLogo 2

ASUS EZ Flash 2

ASUS CrashFree 3

ASUS Q-Fan

Turbo Key

AI NET2

Back Panel I/O Ports 1 x D-Sub

1 x Parallel

1 x PS/2 Keyboard

1 x PS/2 Mouse

1 x RJ45 port

4 x USB 2.0/1.1

1 x COM port

6 Channel Audio I/O

Internal I/O Connectors 2 x USB connectors support additional 4 USB 2.0 ports

1 x IDE connector

4 x SATA connectors

1 x High Definition front panel audio connector

1 x S/PDIF Out connector

System Panel

1 x Internal Speaker connector

1 x CD audio-in connector

24-pin EATX power connector

4-pin ATX 12V Power connector

BIOS 8 Mb Flash ROM AMI , PnP, DMI2.0, WfM2.0, ACPI2.0, SMBIOS 2.5

Accessories User's manual

1 x I/O Shield

1 x UltraDMA 133/100/66 cable

x SATA cable

1 * Note: The floppy disk drive cable is purchased separately

Support CD Drivers

ASUS Probe II

Anti-virus software (OEM version)

ASUS LiveUpdate Utility

Intel IT Director

Form Factor uATX Form Factor

9.6 inch x 7.6 inch 24.4 cm x 19.3 cm )

מה כן הבנתי?

CPU- פחות או יותר אותו הדבר(אני קונה CPU מסדרת E6500).

CHIPSET- לא בטוח אם יש לזה חשיבות, אבל נראה לי שלא.

GRAPHICS- כרטיס מסך מובנה. הASUS כמובן יותר טוב עם הGMA X4500 שלו מהX3100 המסכן של ESC.

MEMORY- הבנתי שהם פחות או יותר אותו הדבר, חוץ מזה שESC מאפשר עד 4GB וASUS עד 8. בזמננו, אין לי שום צורך ל 8.

EXPANSION SLOTS- אותו הדבר.

FRONT SIDE BUS- פרמטר שראיתי רק בטבלה של , אבל לא נראה לי שזה משנה או שיש הבדל בין השניים.

STORAGE- מאותו רגע ואילך, הפסקתי להבין את הפרמטרים. האחד מציע 1XULTRA DMA 100 והשני 2XULTRA DMA 100/66/33 DEVICES. מה אומר? שלשני יש 2 חריצים שיכולים להתאים לכמה כניסות ולראשון רק חריץ אחד לרק כניסה אחת?

וגם- לאחד 4X SATA 3 GB/S PORTS ולשני 4X SERIAL ATAII DEVICES, מה זה אומר? אני הבנתי שהSATA 3 זה חיבור יותר מתקדם לחבר דיסקים קשיחים, אבל מה זה אומר לי פרקטית? (גם מבחינת שוק וכו'...)...

LAN- אין לי שמץ של מושג, מה זה ומה הפרמטרים שרשומים בו אומרים.

AUDIO- הבנתי שלASUS יש יכולות שאין בESC, אבל אין לי מושג מה הם אומרים.

REAR PANNEL- נשמע לי כמעט אותו הדבר לא?

INTERNAL CONNECTORS- אין לי מושג מה כל הפרמטרים שם אומרים.

SYSTEM - גם אין לי מושג, מה ההבדל ומה חשיבותו. מעולם לא עסקתי בOC ולא מתכוון לעסוק עם המחשב הזה.

FORM FACTOR- לא יודע מה זה ומה החשיבות. אני מניח שגודל, אבל כאמור, יש חשיבות?

לASUS יש גם טור משהו שנקרא "SPECIAL FEATURES". לא יודע מה הדברים שם אומרים.

אני מאוד אעריך, אם מישהו יוכל לעזור לי להבין את כל הסמתוכה הזו!!!

תודה רבה!!!

:)

עריכה-

נ.ב, 2 שאלות.

1) מה דעתכם, האם כדאי לחסוך 50 ש"ח ולבחור בESC במקום בASUS? מדוע? (מדובר במחשב משרדי שיריץ גם קצת משחקים).

אם העניין הוא האיכות (והאמת לא ממש ברור לי מה המושג הזה אומר) , אז אני רק רוצה לציין שלי יש לוח ESC שעובד ללא תקלות (ששמתי להן לב), כבר כ-6 שנים.

2)שמתי לב שIQPC לא מוכרת לוחות ESC. יש איזו סיבה מיחדת? מכירים חנות (אמינה) שכן מוכרת אותם(וניתן לבנות באתר שלהם מפרט מחשב)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

יותר חשוב שתסביר לנו לאיזה שימושים המערכת ואז נוכל לעזור לך יותר..

בכל מקרה ההבדל הבולט ביניהם זה כמו שאמרת הכרטיס מסך המיועד, שגם הוא לא הבדל ענק..אם המטרה היא משחקים נורמלים ולא כבדים מדי אז פשוט תוסיף כ.מסך חיצוני פשוט והוא יעשה את העבודה יותר טוב משניהם ביחד. עדיף שתפרט לאיזה רמת גיימינג אתה מכוון..

בכללי לECS אין יבואן רשמי עד כמה שאני יודע, החברה נחשבת יחסית לזולה בעולם אך עם יחס תמורה לכסף גבוה.

גם לי כמו שאתה רואה יש לוח שלהם ובינתיים אני מרוצה.

איפה אתה מתכנן לרכוש את המחשב?

יש מצב טוב של IQPC אין לוחות שלהם..כמו רוב החברות בארץ..

בשורה התחתונה הפרש של 50 ש"ח על לוח לא חושב שהייתי חוסך, הייתי לוקח לוח וזהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה... שימושים משרדיים, הורדות, משחקים (לא הדברים הכי כבדים).

אני מהתרד הזה: http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=460115.msg3933313#msg3933313 :P

כרגע, אני בוחן את האפשרות לקחת את המערכת הכי זולה בKSP, לבקש להוריד כמה רכיבים, להזמין כמה מאיביי (זיכרון, כרטיס מסך, ספק כוח) ולקנות כמה חדשים מהחנות (להוריד דיסק קשיח ולקנות אחד חזק יותר). משהו שיהיה יעיל מבחינת מחיר.

אז אם בעיקרון ההבדל הוא בגרפיקה אז עדיף לקחת את ה50 ש"ח ולהשקיע אותם בכרטיס מסך משומש. חישבתי שמקדם המחיר/בנצ'מארק גבוהה יותר ככה...

בכל אופן חיפשתי חלופה וניסיתי לבנות מפרט מקביל לKSP בIQPC אבל, לא היו להם לוחות .

ובמבט ראשון נראה שהם הרבה יותר יקרים מKSP...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם בדרך כלל קצת יותר יקרים במפרטים הזולים מKSP ואייבורי..

ובלי קשר לגבי ההורדה של פריטים מהמבצע הזול של החברות הללו הוא מאד בעייתי עד כדי לא משתלם..

הם לא פראיירים, הרי זה מחיר לעסקת חבילה, ואם תוריד למשל צורב אז הם לא יורידו לך 150 ש"ח מהמחיר כמו שהוא עולה כשאתה רוכש אותו סתם ככה.

אני ממליץ לך לחכות קצת ולגבש תקציב קצת יותר רציני מכיון שכל שקל במחשבים הזולים הללו יחסוך לך הרבה כאב ראש אחר כך..

סתם דוגמא, תקנה את המחשב הזול ביותר בKSP שיש לו ספק מחברה לא הכי אמינה והוא ייהרס לך ויבזבז לך זמן וכסף בשביל לממש אחריות, וזה עוד לפני שהוא נשרף ושרף איתו עוד דברים כמו הארד דיסק, ואפילו לא דיברתי על האפשרות שלא יממשו לך את האחריות מהנפצה כזו או אחרת..

בקיצור, תחסוך לתקציב של 1500+ ואז תוכל לבנות מערכת יותר רצינית ויותר אמינה.

במחשבים אפשר לחסוך, אבל רק מגבול מסויים, יש מקום שבו אם אתה תחסוך בסוף תשלם יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה1500, זה קצת בעיה, טכנית אני הייתי צריך את המחשב לפני שבועיים וכרגע אני חי על מחשב שאול.P:

וכן, יכול להיות שאתה צודק לגבי עסקת החבילה, אם כי אני עוד צריך לבדוק, אולי בכל זאת ניתן להגיע איתם להסדר כלשהו, אבל בנתיים איתרתי למשל ספק HEC ב18$ (בלי משלוח), באיביי...

אבל כאמור, אני עדיין בוחן דברים ואופציות. אולי אפשר יהיה להחליף בתוך החנות עצמה דברים שיצאו משתלמים (עוד לא עברתי על הכל ועל רמת האיכות שלו).

אולי כדאי לקנות משומש ולהזמין לו חלקים...זה בבחינה...

:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת מימוש אחריות וכדומה הרי ברור שזה לא תופס ברגע שהזמנת באיביי..וזה בעיה..כמו שאמרתי אתה בסוף תשלם בתשלומים על המחשב וחבל..

ואם כבר הייתי מזמין חלקי מחשב מאיביי הייתי מזמין כבר מערכת שלמה מאותו המוכר שם בדיל טוב וזהו. או למשל ב newegg

אם אתה לא קונה הכל מספק ישראלי עם אחריות אז לא עשית בזה כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק, בגלל זה הארדיסק למשל אני רוצה לקנות בארץ. אבל בספק של HEC, מה הסיכוי שתצטרך את האחריות?

בהנחה כמובן שלא עבדו עלי. שאכן מדובר במוצר חדש, לא מזויף ושיתן את ההספקים שהוא מבטיח (אני אבדוק את זה, כמובן עם מכשיר מדידה).

כנ"ל וכרטיס מסך (רק שהם משומשים). אם הם מגיעים כשהם עובדים, למה שיתקלקלו? הרי אין עליהם בלאי.

בעצם הייתי קונה גם מעבד ואולי (אם כי אני לא בטוח לגבי העמידות של לוחות) יד שניה, אם הייתי יודע כיצד להרכיב מחשב (לא סומך על עצמי שאחבר ואקרר את המעבד כמו שצריך) :P.

ולהזמין מערכת שלמה, בדקתי. 5 בעיות א. לא הצלחתי למצוא איזה דיל טוב משמעותית מהארץ. היתרון של איביי, לפי מה שהבנתי, הוא פחות במחיר ויותר במגוון המוצרים שהוא מעניק, ככה שניתן לתפור דברים מותאמים אישית ולחסוך הרבה כסף על דברים לא נחוצים.

ב. יכול להיות שאני טועה, אבל בהרבה מקרים יש למוצר אחריות, אבל שרק אמריקאים יכולים לממש. ובגלל האחריות הזו, גם המחיר עולה.

ג. אינסטינקטיבית, נדמה לי שיש יותר סיכוי שמערכת שלמה תיפגע במשלוח מאשר כמה חלקים בודדים...לא?

ד. דווקא מארז ועוד כמה חלקים נדמה לי שיותר משתלם לקנות בארץ (בהתחשב במחירי המשלוח מחו"ל)...

ה. אה וכמובן, (ואמזון) ועוד חנויות זולות, לא שולחות לארץ... :\

עריכה- קראתי את הודעתך שוב, והבנתי שבחלק השני אתה מתייחס למערכת שלמה בחלקים. אז כאמור, יש חלקים שעליהם אין צורך באחריות. והאחריות מהחנות היא על החלקים ולא על ה"מערכת"...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסך הכל הלוחות הללו דיי שווים, הבדלים קטנים לכאן ולכאן אשר אינם משמעותיים.

הרבה לוחות G31/G41 נמכרים במחירים הללו (200-300 שקלים) לכן לא הייתי מתייחס יותר ל- שציינת. ולא, אין שום דבר רע ביצרן הזה, הוא טוב כמו שאר היצרנים. פשוט אם יש במחיר זהה מותג עם יבואן בארץ אז זה יהיה עדיף.

על כל עניין הרכישה, האחריות, חו"ל, איביי.. זה יותר מתאים למפרטי מחשב או לפורום כללי, אז אנא המשך זאת שם.

מקווה שתסתדר, אתה דיי מתמהמה לגבי כל רכיב ורכיב, ביחס לתקציב הנמוך.. ושבת שלום. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקווה שתסתדר, אתה דיי מתמהמה לגבי כל רכיב ורכיב, ביחס לתקציב הנמוך.. ושבת שלום. :)

חחחח, בזה הרגע סיכמת אותי.

מדובר בשילוב קטלני של פרפקציוניזם בלתי נלאה+ חסכנות (ויש שיאמרו קמצנות)/צרכנות נבונה שחונכתי אליה מילדות+ תקציב מזערי (ודווקא במגבלות כאלו נדרש כוח ההמצאה ותחקיר כמה שיותר, בניגוד לתקציבים גדולים יותר)+ הספקי עבודה נמוכים באופן כללי+ זמן מוגבל שיש לי לעבודה.

ככה שאני עושה את התחקיר שלי עכשיו טוב טוב, ומנסה ללמוד את התחום, וזה לוקח זמן... :)

בסך הכל הלוחות הללו דיי שווים, הבדלים קטנים לכאן ולכאן אשר אינם משמעותיים.

הרבה לוחות G31/G41 נמכרים במחירים הללו (200-300 שקלים) לכן לא הייתי מתייחס יותר ל- שציינת. ולא, אין שום דבר רע ביצרן הזה, הוא טוב כמו שאר היצרנים. פשוט אם יש במחיר זהה מותג עם יבואן בארץ אז זה יהיה עדיף.

על כל עניין הרכישה, האחריות, חו"ל, איביי.. זה יותר מתאים למפרטי מחשב או לפורום כללי, אז אנא המשך זאת שם.

תודה רבה.

מה זה משנה אם יש יבואן? לא החנות אמורה לדאוג לאחריות?

ועוד שאלה,נתקלתי בכרטיס גרפי שדורש את הדרישות הבאות:

ATI X1900 GT 256MB PCI-E DUAL DVI

Overview System Requirements

PCI Express based is required with one x16 lane graphics slot available on the motherboardand one additional adjacent expansion slot.

Connection to the system power supply is required:

450-Watt power supply or greater, 30 Amps on 12 volt rail recommended (assumes fully loaded system)

PCI Express compliant power supply required. Connect directly to the power supply with a 6 pin PCI Express power connector (not included)

For CrossFire: 550 watt power supply or greater, 38 Amps on 12 volt rail

512MB of system memory

DVD playback requires drive and decoder software (not included)

לא כל כך הבנתי איזה חריץ נוסף הכרטיס הזה דורש מלבד PCIE16?

תוכל אולי לומר מה שאר הדרישות שלו (למקרה שלא הבנתי אותם נכון)?

והאם יש הבדל גדול בין הלוחות המדוברים ללוח הזה של BIOSTAR?

שמתי לב למשל שחסר לו PCIE SLOT(X1), אבל כן יש לו את הX16. זה משנה?

http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/content.php?S_ID=421

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה משנה אם יש יבואן?

ברגע שיש יבואן רשמי רציני יש לך יותר סיכוי לקבל כיסוי טוב יותר על האחריות, מבחינת המוצר עצמו זה לא אומר הרבה.

אני רואה שאתה מנסה לבנות מפרט בחיסכון של כל שקל ושקל בראייה לזמן הקצר בלבד, במצב הזה הייתי קונה את הזול ביותר ומקווה לטוב.

מבחינת הפיצ'רים אין הבדל משמעותי בין כל הלוחות האלו, יציאת PCI-E X1 לא תעזור לך בשום דבר אם אין לך מה לחבר בה ( למשל כרטיס בעתיד), כשבונים כזה מחשב תקציבי אין טעם להסתכל קדימה על איזה כרטיס אולי יהיה..

לגבי הכ.מסך שציינת, הוא ישן מאד..צורך הרבה חשמל, מה שאומר שתצטרך בשבילו ספק כח חזק, מה שהופך אותו ללא משתלם..תוכל למצוא כרטיסי יד שנייה יותר עדכניים ומשתלמים ממנו. (תנסה לכוון לכרטיס עם לפחות 512MB)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...