עוד סיפור התנערות מוחלטת מאחריות על מוצרים - הפעם מבית "פנדה מחשבים" - עמוד 4 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עוד סיפור התנערות מוחלטת מאחריות על מוצרים - הפעם מבית "פנדה מחשבים"

vic07

Recommended Posts

ציטוט

התנערות מאחריות ע"י פנדה

הדיון מתיחס ללוח אם תקול מתוצרת שהוחזר לסניף חיפה לפני שבועיים, ושאתם מסרבים לעמוד מאחורי האחריות שנתתם עליו כי "היבואן כבר לא קיים".

מבקש התייחסותכם (או כתשובה להודעה הזו, או ע"י מי מטעמכם בתגובה לדיון הנ"ל בHWZONE). יש לציין שכבר דיברתי עם סמי, מנהל שירות הלקוחות שלכם, והוא אמר לי פחות או יותר "לך תחפש..." - פרטים בלינק. מבחינתי, הודעה זו היא ההזדמנות האחרונה שלכם לסגור את העניין הזה באופן מתורבת. העדר תגובה עניינית תוך פרק זמן סביר תוביל לפניה ל"אמון הציבור" ולתביעה.

ההודעה מתלהמת וקוראת לדו קרב. נובעת ממנה עצלנות של פירוט הדברים והטענות, היא יוצרת לחץ רב (אני לא יודע אם בצדק, והאמת שגם לא איכפת לי) על פנדה מחשבים.

שלום (...)

כתבתי לך בצורה מכובדת ועניינית.

אנחנו לא מנהלים את נושאי האחריות בפורומים כאלה ואחרים במיוחד שאתה מסלף דברים.

אנו רגילים שאחת לכמה חודשים יושב לקוח, משקר ומסלף את הדברים וחושב שאם הוא ירוץ לכתוב בפורום כזה או אחר זה ישנה משהו.

אנחנו מכבדים את הפורום של HWZONE ורבים מהלקוחות שלנו במשך שנים מגיעים משם אך ניסיון להראות לנו כאילו כתבת שם לא ישנה את תשובתי הראשונית

במידה ותרצה לפי מה שכתבתי לך אשמח לעזור

יום טוב

עו"ד יאיר סאטובי , מנכ"ל

פנדה מחשבים ותקשורת בע"מ

1. התנסחות גרועה ביותר ורמיזה להאשמות חסרות כל בסיס. אולי יאיר מושכל כעורך דין, אך נראה ברור לעין שאינו יוסק בעריכת דין כמקצוע.

2. הבחירה של מנהל החנות להתנצח מול הלקוח היא לא נבונה (בלשון המעטה). אני לא מסכים להיכנס ליחסים עם ספק (או חנות מחשבים) שבוחרת בקוים אלו כי בכך היא למעשה לעולם לא תנסה לתקן טעויות (תמיד יש טעויות). נראה כאילו התעמרות והתנערות מאחריות הם קו מנחה בחברה.

לפותח הת'רד: כל עניין האחריות הזו מסריח מהשורש. שווה לכתוב מכתב שאתה מפרט בו את דרישותיך, לשלוח בדואר רשום, ואז לפנות לארכאות (בית דין לתביעות קטנות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 158
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

נשאלתי בהודעה פרטית וראיתי לנכון לענות כאן כי סביר שיש בכך ענין גם לאחרים.

החובה לתת מידע על תנאי האחריות קיימת, קודם כל בחוק הגנת הצרכן סעיף 2 (17) המדבר על איסור הטעיה וחובת מסירת פרטים מהותיים, ומגדיר תנאי האחריות כתנאי מהותי. (ההדגשה שלי).

http://www.moit.gov.il/NR/exeres/0A39578F-DAEB-4357-8565-157CA6B84C4F.htm

בנוסף בתקנות הגנת הצרכן (שירות ואחריות לאחר מכירה) פרק ג' סעיף 13 ואחר כך 14 ובעיקר פסקה (ב) שם ואחר כך גם 15.

http://www.moit.gov.il/NR/rdonlyres/7C9F7B6F-F7E8-4E18-B57F-57008F625AF3/0/tak6468.pdf

כן LEV, אני יודע שזה עיבורי מוחין כל השטויות האלו של חובות הספקים והעוסקים והיבואנים לתת לנודניקים הילדים הללו שירות נאות ובעיקר לעמוד ולקיים הבטחות. תראה, עובדה שכל כך הרבה חנויות ובעליהן לא מקיימים הוראות החוק וכולם חיים.

אתה צודק, יש גם הרבה שעוברים באדום והם חיים (חלק מקורבנותיהם כבר לא) . יש עוד דוגמאות כאלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כל מי שצודק מנצח בבית משפט, אני מציע לך להמנע מזה כמה שתוכל אלא אם יש לך כסף סתם לזרוק והרבה זמן לבזבז.

השיטה הישראלית לפעמים עובדת, אל תשכח שיש ישראלי מהצד השני של הדלפק שחושב בידיוק כמוך->איך אפשר לסחוט מהסיפור הזה כמה שיותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת תסלחו לי על זה שאני בעצבים על זה שמנסים (ובינתיים מצליחים) לדפוק אותי, ועוד קוראים לי שקרן בלי לטרוח אפילו לציין מה מבחינתם לא נכון במה שאמרתי. בפעם הבאה אני אשתדל לחייך ולהביא להם פרחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוכר עבורי בסך הכל מישהו שמחייב את כרטיס האשראי ומביא את המוצר. לא אכפת לי אם הוא כועס או עייף. אני לא שייך לאותו זן לקוחות שמרגישים שהם חייבים לגרום למוכר "לעבוד" בשביל הכסף שלהם כי זה מחזק את האגו וגורם להם להרגיש כאילו הם משהו בחיים האלה גם אם זה רק לחמש דקות.

טעות. מי שמתיימר לתת ללקוח יעוץ מקצועי אינו רק זה שהולך להביא חבילה מהמדף ומעביר כרטיס אשראי במכונה.

אם הוא סובל מיחס לא נאות מהמעביד שלו בסופו של דבר זה יתבטא ביחס שלו ללקוחות, וזאת מעבר לעבירות אחרות שיתכן לכאורה נעשות.

ולא, במימוש אחריות אין ולא צריך להיות אלמנט של מזל. יש חוק, או שמקיימים הבטחות או שלא. נקודה. יש עיסקה ותנאים לעיסקה ובשום מקום לא ניתן תנאי של "מזל" בקיום הבטחות או קיום חוק.

אבל מעודד שאתה חושב שלקוח שמבקש שירות מקצועי בחנות המתימרת להיות חנות מתמחה (להבדיל מרכישת מחשב בסופר יחד עם העגבניות) הוא עושה זאת כי זה מחזק את האגו שלו. תזכיר לי איפה אתה מוכר שאדע להמנע מלהכנס לשם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"נכנסתי ל-KSP ב-19:00 בערב והמוכר שעובר אונס מוח מצד הלקוח הישראלי מ-9:00 בבוקר בלי הפסקה לא קפץ מהכיסא, רץ אלי עם חיוך דיבלי מאוזן לאוזן ופרס שטיח אדום לרגלי". או "מה אתם מעדיפים לעבור אונס אנאלי אגרסיבי בכלא באיראן או לקנות באייבורי/KSP?"

:lol: :lol: :lol:

יב-KSP אשתדל לא לקנות אלא אם אדע שבעת הצורך אגש ישירות ליבואן, וגם זה רק בלית ברירה שאינני יכול לחשוב עליה כעת, כי שם מכרו לי פריט שאינו עומד בדרישות תקן רשמי מחייב בחשמל, וזה דבר שאסור לעשות על פי חוק, והענין לא בטעות אלא בהתעקשות שלהם אחר כך שלא לטפל בכך כמו שצריך ( כלומר להחליף, להתנצל ולבדוק אם יש עוד למכירה ב"טעות" של דברים כאלו).

לא ברור.. מה?

כל שאר התיאורים המלבבים אינם ממין הענין. אם KSP מעסיקה את המוכרן כל כך הרבה שעות בלא הפסקות סבירות עד שאינו יכול לתת שירות נאות הרי שזו סיבה נוספת שלא לקנות שם בכלל,

יש שירות ויש שירות.

להסביר לבנאדם בדלפק מה ההבדל בין שני דיסק און קיז 8GB במשך שעה ואז להסביר לו שאין לי אפשרות לתת לו הנחה של 50% אחרי שהוא "קונה אצלי הרבה" (ז"א פעם אחרונה איפשהו ב 2007), ואז בדיוק אותו הדבר לבנאדם שבא אחריו אבל בין שני עכברים בסיסיים של 30 שקל..

(כמובן שבשלב הזה יש כבר לפחות 3 לקוחות מאחוריו שכבר מחכים שעתיים לאסוף מחשב או לפטופ מהמחסן .. סביר להניח שגם מהם נשמע על זה שיש שירות גרוע כי הם חיכו כ"כ הרבה זמן בזמן שהילדים שלהם באוטו או האישה מתקשרת כל 2 דקות או כל דבר אחר)

בסופו של דבר השירות שלכם ברשתות שבהן הנציגים מטפלים בממוצע ב50 איש ביום מאוד תלוי בלקוח שבא לפניכם, כאשר בחנויות היותר קטנות יהיה מוכר שכן יפרוס שטיח אדום ויסביר לכם בלהט מה ההבל בין DOK אחד למשנהו וכנראה גם יציע כוס קפה עם מאפה שרק יצא מהתנור תוך כדי.

בשם עובדי KSP אני מצטער לכל אחד שנקלע לסיטואציה הזאת. זה לא באשמתנו - אין לנו את האפשרות פשוט להגיד למי שבוחר עכבר שעה שפשוט יבחר משהו וזהו. אנחנו מחויבים להיות נחמדים.

עריכה:

שכחתי להוסיף; ואז בערב אחרי יום ארוך להיכנס לHWZ/IOP או חס וחלילה FXP.. ולראות את אותו אחד עם הDOK מתלונן בקולי קולות שבKSP לא התיחסו אליו יפה בגלל שהוא לא רוסי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדניס:

כל מכשיר חשמלי (הפועל בחיבור לרשת החשמל) יסופק עם כבל זינה המתאים לתקן הישראלי. זה החוק. התקן הוא תקן רשמי כלומר מחייב ועשיית דבר אחר היא עבירה לכאורה על פי דיני העונשין (פלילי).

- לא לספק כבל חשמל זה בסדר אם מודיעים לו מיד ומאפשרים לקנות ובלא הפקעה (כך שיצא מהחנות עם מכשיר ביחד עם כבל מתאים) ולא לכך הכוונה.

- לספק כבל חשמלי שהתקע היצוק שלו לא מתאים לשקע בישראל (במקרה זה - הכבל התאים לארצות דרום אמריקה, ארגנטינה וצ'ילה) ולסרב להחליף ובנוסף לומר ללקוח שיאלתר משהו - זה אסור . להודיע ללקוח שהוא לא מבין ולא יודע איך לחבר תקע לשקע זו חוצפה והבעת זילזול בלקוחות.

וזה בלא לחשוב בכלל איך מסתובב אצלכם כבל כזה שנמכר יחד עם המארז כחדש ומאיזה עודפי החזרות ייבאתם את זה.

להערתך על הסיבות ללחץ לקוחות ולחץ עובדי שירות:

עסק שהנהלתו אינה מספקת תנאי עבודה נאותים ופוגענים הוא עסק גרוע ואמליץ לא לקנות אצלו. מציע גם לך לא להסתכל רק על הרגע האישי אלא למשל להמנע מלהכנס למסעדה ללא גישה לנכים או שמקפחת מלצרים, ולהודיע לבעליה מדוע הא מפסיד לקוחות. בעבר עברתי מוסך ועירבתי מפקח של משרד העבודה והתחבורה והממונה על כך מטעם היבואן, כאשר ראיתי שהעובדים לא מקבלים תנאי עבודה בהתאם לפקודת הבטיחות והגיהות ומזיקים לבריאותם ומסכנים חייהם (נושמים אבק סנדלי בילום בעת ליטושם).

אם יש כזה לחץ בלתי סביר שיוסיפו עוד עובד. מוכרת תופעת לקוחות שמעסיקים עובד/מוכרן שעתיים בהסברים על מוצר טריוויאלי של 30 ש"ח. יש גם לקוחות שלא מעסיקים כלל ויודעים בדיוק מה רוצים במוצרים של 2000 ש"ח. בסופו של יום דברים צריכים להתקזז. ראיתי גם כיצד מסבירים ללקוחות מהסוג הראשון ב-5 דקות וב-50 דקות את אותו הדבר בדיוק, מה שמעיד על איכות המוכרן ומידת ההשקעה בו על ידי הנהלת העסק. זה בנחה שהמוכרן באמת מבין במה שעליו הוא מיעץ או מסביר.

סליחה אבל לא יודע מה זה FXP. הפסדתי משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שנותר לי זה רק לצטט את עצמי מהדיון הענף על SkyPC שנהגו באופן דומה:

תקרא בעיון את הדיון הקודם לגבי SKYPC ותראה איך מפעילים לחץ צרכני על חנות ש"מקטינה ראש" על חשבון הלקוח שלה.

אני לא אכנס פה שוב לכל השיקולים, הסעיפים בחוק והסייגים (הדיון הקודם כיסה מעל 40 עמודים בנושא) - השורה התחתונה היא שגם אם זה "חוקי" (וזה לא לדעתי) זו עדיין לא צורת ההתנהלות שהייתי מצפה מחנות חומרה רצינית.

לתת שירות טוב זה לא רק את המינימום ההכרחי אלא גם לפעמים לעשות את המקסימום ולא לנפנף את הלקוח בתואנות שונות ומשונות, גם אם יש בהם שמץ של אמת. ללכת לקראת הלקוח ולפעמים לעשות דברים מעט מ"לפני משורת הדין" אם נוצרת בעיה אמיתית.

אני לא עו"ד או משפטן אבל לדעתי בהחלט יש מקום שהחנות תתמוך בלקוח - קודם בהתנהלות מול היבואן/יצרן (כי יש להם ערוצי תקשורת טובים בהרבה אליהם) ובמידה שזה לא יסתייע בשום אופן, לפתור את זה מהמשאבים הפנימיים שלהם. זו הציפייה שלי כלקוח ועד היום דבקתי בחנויות שעומדות בכך בכבוד ברוב המכריע של המקרים.

מכיוון שאנחנו עוסקים פה בעו"ד מפולפל:

עריכה: כל הנאמר לעיל נאמר בהנחה שהעובדות שהוצגו נכונות ב-100% ובאופן מלא.

נשמח כמובן לשמוע גם את גרסת החנות ולשמוע שהכל נפתר לרווחת כולם ובמהרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוכר עבורי בסך הכל מישהו שמחייב את כרטיס האשראי ומביא את המוצר. לא אכפת לי אם הוא כועס או עייף. אני לא שייך לאותו זן לקוחות שמרגישים שהם חייבים לגרום למוכר "לעבוד" בשביל הכסף שלהם כי זה מחזק את האגו וגורם להם להרגיש כאילו הם משהו בחיים האלה גם אם זה רק לחמש דקות.

זה הדעה והגישה שלך, אבל תתפלא לשמוע שיש הרבה מאוד לקוחות (כן, כן גם בארץ!) שעבורם שירות הוא רכיב מרכזי בבחירת החנות. אני יעדיף לשלם כמה שקלים יותר ולקבל שירות (שכולל בתוכו גישה שירותית!) מאשר לקנות במחיר הכי נמוך האפשרי ושיתייחסו אלי בצורה גרוע.

כמובן שאני לא אשלם פי שתיים, אבל אם יש שתי חנויות שהמחירים שלהם הם באותו סדר גודל אני אלך לחנות עם השירות היותר טוב גם אם אני אשלם שם קצת יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להערתך על הסיבות ללחץ לקוחות ולחץ עובדי שירות:

עסק שהנהלתו אינה מספקת תנאי עבודה נאותים ופוגענים הוא עסק גרוע ואמליץ לא לקנות אצלו. מציע גם לך לא להסתכל רק על הרגע האישי אלא למשל להמנע מלהכנס למסעדה ללא גישה לנכים או שמקפחת מלצרים, ולהודיע לבעליה מדוע הא מפסיד לקוחות. בעבר עברתי מוסך ועירבתי מפקח של משרד העבודה והתחבורה והממונה על כך מטעם היבואן, כאשר ראיתי שהעובדים לא מקבלים תנאי עבודה בהתאם לפקודת הבטיחות והגיהות ומזיקים לבריאותם ומסכנים חייהם (נושמים אבק סנדלי בילום בעת ליטושם).

אם יש כזה לחץ בלתי סביר שיוסיפו עוד עובד. מוכרת תופעת לקוחות שמעסיקים עובד/מוכרן שעתיים בהסברים על מוצר טריוויאלי של 30 ש"ח. יש גם לקוחות שלא מעסיקים כלל ויודעים בדיוק מה רוצים במוצרים של 2000 ש"ח. בסופו של יום דברים צריכים להתקזז. ראיתי גם כיצד מסבירים ללקוחות מהסוג הראשון ב-5 דקות וב-50 דקות את אותו הדבר בדיוק, מה שמעיד על איכות המוכרן ומידת ההשקעה בו על ידי הנהלת העסק. זה בנחה שהמוכרן באמת מבין במה שעליו הוא מיעץ או מסביר.

סליחה אבל לא יודע מה זה FXP. הפסדתי משהו?

מתי בפעם האחרונה, אם בכלל, עבדת בתור נותן שירות? המילים סבלנות ונימוס לא נמצאים באוצר המילים של הצרכן הישראלי. אם נוצר תור, אפילו של מספר אנשים, ישר מתחילים להידחף "סליחה יש כאן עוד מישהו?" "אפשר שאלה?" מוכר איכותי יודע לתת עדיפות. לקוח שמעוניין לרכוש מוצר באלפי שקלים חשוב יותר מלקוח שמגיע לבלבל במוח על כרטיס ב-50 שקל ונעלב כאשר הוא לא מקבל יחס אישי. אני בהחלט יכול להבין עובד עצבני אחרי משמרת ארוכה. אנחנו בני אדם, לא מכונות. קל להגיד תוסיפו עוד עובד. למה לא. בוא נוסיף עוד עשר עובדים במשמרת. עובדים צריכים לקבל משכורת וחנויות מחשבים (מיוחד כמו אייבורי ו-KSP) ממילא עובדים על אחוז רווח נמוך.

תנאי העסקה נאותים הם תנאים שעונים על המינימום שמעסיק חייב לספק לעובדים על פי חוק. כלומר הפסקת אוכל, החזר נסיעות, ימי חופש ושכר על פי החוק. כאשר חנות מחזיקה עובד עשר שעות ברציפות זו לא פגיעה בתנאי העסקה. קיימת פגיעה מסויימת ברמת השירות, פה אני מסכים איתך, אבל אין מה לעשות. עסק חייב ליצור איזון איפשהו. חנויות כמו אייבורי ו-KSP מוכרות כמויות עצומות של מחשבים ובזכות זה מסוגלות להציע מחירים נמוכים מאד. מי שמחפש יחס אישי שיקנה בחנות קטנה ומקצועית שנמצאת בפינה כלשהי ונהנת ממעגל לקוחות קטן ונאמן. מי שמחפש מחיר טוב על חשבון היחס האישי שיקנה ברשתות הגדולות. אני בתור אדם שמבין במפרטים ויודע מה הוא רוצה מחפש מחיר טוב ותו לא. לכן תמיד הייתי מרוצה מהרכישות שעשיתי ב-KSP. [br]פורסם בתאריך: 11.03.2010 בשעה 10:40:17

זה הדעה והגישה שלך, אבל תתפלא לשמוע שיש הרבה מאוד לקוחות (כן, כן גם בארץ!) שעבורם שירות הוא רכיב מרכזי בבחירת החנות. אני יעדיף לשלם כמה שקלים יותר ולקבל שירות (שכולל בתוכות גישה שירותית!) מאשר לקנות במחיר הכי נמוך האפשרי ושיתיחסו אלי בצורה גרוע.

כמובן שאני לא אשלם פי שתיים, אבל אם יש שתי חנויות שהמחירים שלהם הם באותו סדר גודל אני אלך לחנות עם השירות היותר טוב גם אם אני אשלם שם קצת יותר.

תלוי בהגדרה של שירות. עבורי שירות זה תיקון יעיל של תקלות. אני מוסר חלק פגום, החלק נשלח למעבדה ובמקומו מגיע חלק תקין. אני רוצה שהתהליך יעבוד חלק ומהר. מהבחינה הזאת KSP עשו את העבודה כמו שצריך מספר פעמים. מי שמחפש חיוך ויחס אישי זה כבר משהו אחר. אבל אני לא משלם כסף על חיוכים. אני משלם כסף על חלק. בסופו של דבר נאיבי לצפות ליחס אישי בחנות שמוכרת עשרות מחשבים ביום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, זה לא נאיבי בכלל, במיוחד שקיימים פרסומים במיוחד על נושא השירות.

מתי הסתכלת פעם אחרונה על הפרסומים של אייבורי בעיתון? דואגים להדגיש שם היטב: "זוכת פרס "השירות הטוב ביותר" של עיתון XYZ לשנת ABCD", אם דואגים כ"כ טוב להדגיש שהם זכו בפרס על שירות, שאני אלך לקנות שם- אני אצפה לקבל שירות.

מוכר איכותי שאולי איכפת לו קצת ממקום העבודה שלו ידוע לתת עדיפות לעסקאות- תוך כדי הימנעות מפגיעה בלקוחות.

לא משנה אם הבנאדם קונה רגלי טפלון לעכבר ב 15 שקל או מחשב ב 5000 שקל, שניהם צריכים לקבל שירות, ואתה לא יכול לזרוק לכל הרוחות את הלקוח שמבקש את המוצר הזול. זכותו, זכותו לשאול שאלות, יש סיבה שהמושג "נותן שירות" נקרא "נותן שירות". מן הסתם אם אותו אדם מתחיל לבלבל את השכל, יש למוכר אפשרות להעיר לו שלקוחות אחרים עומדים בתור. במידה ונוצר תור, דואגים שאנשים ישמרו על הסדר בתור. "אפשר שאלה?", "כן, ברגע שאני אשחרר את הלקוח".

מי שבאמת רוצה לקנות יחכה 5 דקות, כי אחרי הלקוח הקודם שקיבל יחס אישי עד שהשאלות שלו נענו, גם הלקוח שמחכה יקבל אותו יחס.

בנאדם עם טיפת שכל יעדיף מצב כזה, במיוחד אם אין לו הבנה מושלמת לגבי המוצר שהוא רוצה לקנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי שוכר אותך כטכנאי. אבל אני מקווה שאני אף פעם לא אבקש ממך שירות כי מההודעות שלך עולה שאתה לא יודע מה זה שירות (הכוונה פה לגישה שירותית - לא הביצוע בפועל של פעולה טכנית).

כשאני אומר שירות אני מתכוון בראש ובראשונה לגישה שירותית.

אפשר לעשות את אותה פעולה (החלפת רכיב) במספר דרכים. אני הייתי מעדיף (בהגזמה פראית) שיפרסו לי את השטיח האדום יתנו לי מלווה צמוד שיראה לי את הדרך למעבדה שם אני אקבל וקפה ומאפה ומסאז' בזמן שאני מחכה. אני אסתפק בחיוך ושפה שירותית ואדיבה. אבל כל המרבה הרי זה משובח!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, זה לא נאיבי בכלל, במיוחד שקיימים פרסומים במיוחד על נושא השירות.

מתי הסתכלת פעם אחרונה על הפרסומים של אייבורי בעיתון? דואגים להדגיש שם היטב: "זוכת פרס "השירות הטוב ביותר" של עיתון XYZ לשנת ABCD", אם דואגים כ"כ טוב להדגיש שהם זכו בפרס על שירות, שאני אלך לקנות שם- אני אצפה לקבל שירות.

מוכר איכותי שאולי איכפת לו קצת ממקום העבודה שלו ידוע לתת עדיפות לעסקאות- תוך כדי הימנעות מפגיעה בלקוחות.

לא משנה אם הבנאדם קונה רגלי טפלון לעכבר ב 15 שקל או מחשב ב 5000 שקל, שניהם צריכים לקבל שירות, ואתה לא יכול לזרוק לכל הרוחות את הלקוח שמבקש את המוצר הזול. זכותו, זכותו לשאול שאלות, יש סיבה שהמושג "נותן שירות" נקרא "נותן שירות". מן הסתם אם אותו אדם מתחיל לבלבל את השכל, יש למוכר אפשרות להעיר לו שלקוחות אחרים עומדים בתור. במידה ונוצר תור, דואגים שאנשים ישמרו על הסדר בתור. "אפשר שאלה?", "כן, ברגע שאני אשחרר את הלקוח".

מי שבאמת רוצה לקנות יחכה 5 דקות, כי אחרי הלקוח הקודם שקיבל יחס אישי עד שהשאלות שלו נענו, גם הלקוח שמחכה יקבל אותו יחס.

בנאדם עם טיפת שכל יעדיף מצב כזה, במיוחד אם אין לו הבנה מושלמת לגבי המוצר שהוא רוצה לקנות.

מסכים איתך. לזה התכוונתי. הבעיה שאצלכם שירות זה שטיח אדום ויחס אישי סופר אדיב גם חצי שעה לפני הסגירה כאשר המוכר עמד בלי הפסקה על הרגליים. רוב חנויות הגיימרים שלכם בפועל כחנויות וירטואליות. מרכיבים מפרט דרך האתר -> משלמים -> החנות יוצרת קשר לאימות פרטים ובמקרה הצורך מסבירה על בעיות תאימות -> המחשב נשלח לבית הלקוח באמצעות חברת משלוחים. בדרך הזאת לא קשה לתת שירות סופר אדיב ונחמד. יש הבדל עצום בין לשבת באיזה פינה באזור תעשייה נידח ולהרכיב מחשבים לקהילת קטנה ומבינה עם כיסים עמוקים ובין התמודדות פורנטאלית יומיומית עם לקוח ישראלי טיפוסי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עבדתי כמוכר ב 2 חנויות מחשבים שונות, והיה לי את חלקי (הנכבד למדי) בהתמודדות עם הלקוח הישראלי היומיומי.

סמוך עלי שאני יודע בדיוק איך זה, מה דורשים ממך, מה אפשר לתת, ואיפה מציבים את הגבול.

כמו שכנותן שירות הייתי סבלני עם אנשים אבל רציתי שלא יבלבלו לי את השכל, אני מצפה שנותני שירות אחרים יהיו סבלניים, גם אחרי יום ארוך, ודואג מצידי לא לחרטט להם בשכל או לבזבז להם את הזמן.

אבל עדיין- גם ללקוחות קצת יותר קשים צריך לתת שירות, על זה המוכרים מקבלים משכורת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אכן פרטי המקרה נכונים הרי זו עברה על חוק כתוב שחור על גבי לבן. (פרק ד' סעיף 19)

http://www.moit.gov.il/NR/rdonlyres/7C9F7B6F-F7E8-4E18-B57F-57008F625AF3/0/tak6468.pdf

אני התרשמתי בצורה חיובית מדבריו של פותח הדיון ונוטה להאמין לו, בעיקר בגלל תגובתו של מנכ"ל החנות האמור.

אני בחנות זו לא אקנה יותר ולא אמליץ לקנות שם וגם אמחק את החשבון שיש לי שם, אם לא תהיה תגובה עניינית יותר של החנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...