החיים המודרנים - הצורך בפקס, מדפסת וחיבור כבלים(?) בבית :) - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החיים המודרנים - הצורך בפקס, מדפסת וחיבור כבלים(?) בבית :)

Kidney_stonE

Recommended Posts

בעקבות הודעה בפורום רשתות בנוגע לחיבור פקס, הוספתי הערה שהתפתחה לדיון עצמאי

הדיון פוצל והועבר לפורום כללי

הדיון המקורי כאן:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=446925.0

וההמשך כאן בפורום כללי:

כהערת צד הייתי רוצה להוסיף שלדעתי מכשיר פקס ייעודי לבית (ואפילו לעסק!) זה ממש מיותר היום.

יש מספיק שירותים חינמיים שמאפשרים לך לשלוח פקסים דרך האינטרנט (כמו למשל http://www.freefax.co.il/)

ויש שירותים בתשלום יחסית זול שמאפשרים גם קבלה של פקסים למייל (אתה מקבל מספר ייעודי משלך וכל פקס שנשלח אליו מגיע אליך למייל)

המכשיר עצמו בבית הוא גדול, מגושם, תופס מקום ושקע חשמלי והוא גם צרכן חשמל - רק חסרונות לעומת קבלה ושליחה דרך האינטרנט

(וחסכון בנייר כמובן).

אישית אם היה ברשותי מכשיר פקס הייתי מוכר אותו ועובר להשתמש בפקסים דרך האינטרנט

(שליחה חינם, קבלה - רק אם יש בזה צורך אז לעשות מנוי לספקית כלשהיא שמאפשרת לקבל דרך המייל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המכשירים האלה בכלל מגושמים...

בכלל לא צריך מכשיר שכולל יכולות פקס היום, ולהדפיס זה גם די מיותר לדעתי (סטודנטים יכולים להדפיס באוניברסיטה אם הם ממש חייבים)

אתה צריך רק סורק (ויש היום סורקים דקיקים (1.5 ס"מ עובי), שמתחברים רק ל ולא לחשמל, ועולים באזור ה 300 ש"ח)

וגם זה רק למקרה שיש לך מסמכים שלא נמצאים בפורמט דיגיטלי על המחשב ואתה צריך דרך להעביר אותם, אחרת גם זה מיותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדפסת זה דבר מיותר, לבית ולמשרד..? זאת בדיחה? :-X

מדפסת זה מוצר הכרחי למגוון רחב מאוד של שימושים, גם בבית (הגשת עבודות, ברכות ליומולדת, הדפסת .. כל מיני) ובטח שלמשרד (הדפסת הצעות מחיר, חשבוניות/קבלות, דוחות, וכו').

ההבדל בין רגילה למדפסת משולבת הוא דיי זניח, גם בגודל (הבדל של ס"מ בודדים) וגם בעלות.. ובתמורה אתה מקבל בנוסף למדפסת גם פקס וגם סורק, שניהם נוחים עם יכולת סריקה גם מזכוכית וגם מ-feeder לסריקה של כמה דפים ברצף.

העניין הוא שזה פשוט מוצר אחד, וזול יחסית, שעושה הכל.

אז אתה צודק, אין טעם לקנות . וגם אין טעם לקנות סורק. ובטח שלא פקס.

כי במחיר של אחד אתה קונה את כולם ביחד :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרתי למשרד (למשרד פקס מיותר כי יש שירותים שמעבירים פקסים ישירות למחשב (TIFF או PDF) וזה מאוד יעיל וחסכוני

אבל עדיין לא מיותרת למשרדים ובתי עסק כמובן, למרות שגם זה יגיע מתישהו)

לבית לדעתי זה מיותר - כמו שאמרתי עבודות אפשר להדפיס במקום הלימודים או בחנויות צילום יעודיות

וכל השאר ממש מיותר לדעתי

מדפסת בשביל להדפיס ברכות? בחייך..

ותמונות? אם מאיזושהי סיבה אני רוצה תמונה מודפסת בימינו (מה שנדיר מאוד)

אז יש מספיק מקומות שיעשו לי את זה תמורת תשלום סמלי - אני לא צריך מכשיר קבע בבית בשביל זה.

זו רק דעתי כמובן, יש כאלה שעדיין צריכים להדפיס דברים בבית (אין לי מושג למה, זה באמת סופר מיותר לדעתי)

אבל בכל מקרה למי שיש צרכים כאלה בוודאי שעדיף שירכוש מכשיר משולב כמו שאתה מתאר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בן אדם מבוגר, בוא נראה אותך אומר "בחייך.." לאחותי בת ה-12 שרוצה להדפיס ברכה ליומולדת של חברה שלה...

משפחות צריכות כמעט תמיד מדפסת בבית. מה לעשות..

מה גם שזה עולה גרושים, כמו חודש אחד של בכבלים, למשל..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת גלשנו מנושא הדיון המקורי אז פיצלתי והעברתי לכללי.

בקשר לכבלים - גם זה מיותר לדעתי :) יש לי בן דוד שיש לו משפחה (אישה, 3 ילדים בני 13,18,21 ו-2 כלבים)

הילדים שלו חיו בבית בלי כבלים כל החיים (רק ערוץ 1,2) וזו היה ממש מצויין עבורם.

הם גדלו להיות ילדים לתפארת, בן ה 18 כרגע בקורס טיס, יש להם חיי חברה ותחומי עניין ותרבות שאין להרבה בני נוער בגילם.

בקשר להדפסה של ברכה-

כשתהיה לי ילדה בת 12 שתרצה להדפיס ברכה - היא תשלח אותה במייל במקום, או תעביר אותה ל hand held של חברה שלה בבלוטות' :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה האמיתית היא,

למה לעזאזל עדיין משתמשים בפקס?

במקום לשלוח פקס כשאתה רוצה להתנתק מ-YES, מדוע אי אפשר לשלוח להם אימייל?

כנ"ל בנוגע לכל דבר אחר.

בחיי שמאז שהעולם עבר ל-Paperless אנחנו רק מדפיסים יותר ויותר שטויות

כי צריך לשלוח הכל ב-17 עותקים כי פקס זה מכשיר זוועתי שאף אחד לא סומך עליו (ובצדק)

מדפסת עוד צריך בעולם, למרות שאפשר להסתדר בהרבה מקרים בלי,

אבל פקס? למה זה טוב בכלל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מה איתכם, אבל לי יותר נוח לקרוא דברים שהם על נייר ולא על המחשב.

בוודאי שמדפסת זה דבר חשוב, ואי אפשר בלעדיו, וגם אם אתה יכול לקבל פקס ישירות למחשב, אז אתה תצטרך מדפסת כדי להדפיס אותו.

אני בתור אחד שיש לו בבית 2 מדפסות ופקס אחד(מדפסת משולבת בלי פקס, מדפסת A3) יכול להגיד לכם, שהעלויות של דיו בשביל 3 מכשירים כאלה, פשוט סיוט. ובשמחה הייתי מעיף את הפקס והייתי עושה שירות פקס למייל של , אבל מכיוון שיש כבר פקס(שעלה לפני שנתיים כ600ש"ח) אז זה כבר לא משתלם.

בכל מקרה, אני עדיין מעדיף נייר על מחשב לקריאה של הרבה חומר(לא מדובר על דף 2, אלה על 50-100 דפים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוודאי שמדפסת זה דבר חשוב, ואי אפשר בלעדיו, וגם אם אתה יכול לקבל פקס ישירות למחשב, אז אתה תצטרך מדפסת כדי להדפיס אותו.

למה שתצטרך להדפיס פקס? זה דף אחד או 2 לרוב - קראת אותו על המסך וסיימת איתו.

ובשמחה הייתי מעיף את הפקס והייתי עושה שירות פקס למייל של , אבל מכיוון שיש כבר פקס(שעלה לפני שנתיים כ600ש"ח) אז זה כבר לא משתלם.

פקס כמו שאמרתי הוא עוד צרכן חשמל בבית...

יותר ישתלם לך למכור אותו ביד שניה למישהו ב 100 או 200 ש"ח באמת.

ולעשות מנוי לשירות פקס - רק אם אתה צריך לקבל פקסים, בשביל לשלוח לא צריך מנוי ואפשר בחינם מ freefax למשל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפקס עדין יש שימוש בבית. וכך גם למדפסת.

נגיד אתה צריך לשלוח תצלום דרכון למישהו. אז כן אתה יכול להשתמש באימייל, ואז אתה צריך קודם לסרוק את זה, להפוך את זה למסך מתאים...

ולקבל פקס, בכלל סיפור. ללכת להירשם לאיזה שירות בעלות חודשית בשביל לקבל פקס אחד בחודש?

המכשירים המשולבים של היום לא כאלה גדולים ומגושמים, וצריכת החשמל שלהם... נו באמת, יש כאלה שבאים עם energy star אם אתה ממש מודאג. ואם הם הרבה זמן לא בשימוש, פשוט תוציא אותם מהחשמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שתצטרך להדפיס פקס? זה דף אחד או 2 לרוב - קראת אותו על המסך וסיימת איתו.

במידה ואתה צריך לחתום על חוזה או משהו(לא אני, אבל ההורים שלי לדוג')

בנוסף יותר נוח להדפיס במידה ואתה צריך לעשות שינויים ידניים או משהו או לכתוב כמה הערות(וכן זה קורה, ולא קצת)

פקס כמו שאמרתי הוא עוד צרכן חשמל בבית...

הוא שולי ביותר לאומת הצריכה אצלנו ואצל הרבה אנשים, לדוג' מחשבים וטלוויזיות שצורכות לא מעט בכלל

יותר ישתלם לך למכור אותו ביד שניה למישהו ב 100 או 200 ש"ח באמת.

ולעשות מנוי לשירות פקס - רק אם אתה צריך לקבל פקסים, בשביל לשלוח לא צריך מנוי ואפשר בחינם מ freefax למשל.

בדקתי כבר את הFREEFAX הזה הוא איטי ומסורבל כמו שדורון אמר, אני עדיין אשאר עם הפקס

לסיכום, עדיין עדיף שיהיה מכשיר ייעודי לפקס או לכל הפחות משולב, ובוודאי שאי אפשר בלי בבית, וזה ימשיך גם עוד 20 שנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

m1ke - זה עניין של נוחות

יש לי סורק A4 LED דקיק בבית (שצורך חשמל רק מ ועלה 300 ש"ח לפני איזה 5 שנים)

הוא ממש בלתי נראה מרוב שהוא דקיק, ואפשר לשים אותו במגירה כשלא משתמשים בו.

עם כזה דבר אני לא צריך פקס, כי כמו שאמרת אפשר לסרוק ולשלוח הכל במייל בעניין של שניות.

(וגם בפקס דרך שירות חינמי, אם יש צורך כמובן)

כמו שעמרי(J) אמר קודם - גם בהרבה בתי עסק וחברות גדולות עברו להשתמש בשירותי פקס אונליין (בתשלום כמובן)

במקום להשתמש במכשיר פקס פיזי שממש מדפיס ניירות.

קל וחומר שהמשתמש הביתי המצוי לא יזדקק למכשיר פקס פיזי בבית שלו

(עדיף אפילו כרטיס מודם פקס 56K במחשב על פני מכשיר פיזי מגושם)

מעבר לעובדה שזה צרכן חשמל (קטן ככל שיהיה) הוא גם לרוב מכוער ותופס לא מעט מקום.

זו דעתי בכל אופן.

ו-D0ri בשביל לשלוח פקס בודד פעם בכמה חודשים, גם אם "אתה על הקו עם נציג מכירות" כרגע

לא היה אכפת לי שהפקס ימתין 80 דקות בתור לשליחה

יש שעות עומס לשירות הזה, קרא ב FAQ שלהם - מה גם שזה שירות חינמי, בשירותים בתשלום אין תור.

ובשעות שאין עומס הפקס מהשירות החינמי נשלח לרוב מיידית.

חוץ מזה אף פעם לא נתקלתי אישית במצב שבו אני צריך לשלוח פקס "מעכשיו לעכשיו", בטח שלא עם נציג מכירות - הם יכולים לחכות.

וגם אם הייתי נתקל במצב כזה, לא הייתי רץ לקנות מכשיר פקס בגלל זה - מקסימום הייתי רץ לסניף הדואר קרוב ושולח משם פקס.

במידה ואתה צריך לחתום על חוזה או משהו(לא אני, אבל ההורים שלי לדוג')

יש לי חתימה סרוקה כבר שנים ואני מדביק אותה כשאני צריך ושולח פקס חזרה

בנוסף למלא טפסים יותר קל במחשב - הטקסט הרבה יותר ברור וקריא למקבל של הפקס החוזר (הטופס הממולא) וחוסך טעויות.

לגבי צריכת חשמל - רק הזכרתי את זה כעוד נקודה לרעת הרעיון להחזיק פקס בבית, זו כמובן לא הנקודה המרכזית.

לגבי freefax כבר אמרתי לעיין ב FAQ שלהם, מסורבל זה לא - ואיטי רק בשעות העומס.

ויש עוד הרבה שירותים אחרים, בין אם בחינם או בין אם בתשלום.

אני לא מסכים עם הסיכום שלך - מכשיר פקס ייעודי זה מיותר ב 100%.

מכשיר משולב או באופן כללי - עוד נתון לויכוח ומדובר בסה"כ בעניין של נוחות.

אני מוצא את זה יותר נוח להחיק בבית מחשב (שגם כך שם)

+ סורק דקיק עד בלתי נראה שמשרתים יחדיו את כל הצרכים שלי בענייני העברת מסמכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...