אני מבקש המלצה על נתב+מודם קווי לתשתית HOT עד 300 ש"ח... - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני מבקש המלצה על נתב+מודם קווי לתשתית HOT עד 300 ש"ח...

tangush

Recommended Posts

יש לי תשתית קוית בכל הבית ודרוש לחבר שלוש עמדות.

- רציתי לדעת איזה נתב+מודם הכי כדאי לקנות?

- שמתי לב שרוב הנתבים כוללים אפשרות אלחוטית, האם כדאי לי לקנות

נתב כזה (בגלל המבחר) או שעדיף עדיין לחפש נתב+מודם חוטי?

תודה

TANGUSH

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין בשוק מודם+נתב ל-HOT אבל אם אתה ממש מעוניין HOT מוכרים כזה מכשיר משולב של חברת AMBIT. אם אתה שואל אותי, עדיף שתבסס את הרשת על המודם החינמי של HOT ותרכוש עצמאי. קנה אחד עם יכולת אלחוטית ואם אתה לא מעונין ביכולת הזו, דרך תפריטי הנתב תמיד אפשר לכבות אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה באמת החכמתי!

שאלות:

- רעיון יפה לחבר בעזרת סוויצ'! איך הביצוע?האם צריך להגדיר משהו או

פשוט לחבר את כולם לסוויצ' ואותו לקיר? ואיך עושים את זה שיש כבר תשתית קווית בקיר?

האם הגלישה תהיה חלקה וטובה כמו דרך מודם וראוטר?

כוון שמבחינת חיסכון זה לא ממש הרבה!

- איך מקבלים מודם מ-HOT?צריך להזמין והם מביאים לך?

תודה מראש

רביב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חסיד של השיטה הזו כיוון שהיא מונעת ממך לבצע שיתוף משאבים בין שלושת המחשבים, דבר שמתבקש ברשת ביתית.

כאשר אתה מזמין תשתית מ-HOT, אתה מקבל מהם מודם באופן אוטומטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחיבור ללא חייגן אפשר בהוט לקבל 3 כתובות IP שונות, כלומר לחבר שלוש תחנות ללא צורך בנתב (באמצעות סוויצ' רגיל).

1. :s05:

2. תפרט בבקשה, כי עוד לא שמעתי על חיבור סוויץ' ביתי ישיר לראוטר. אתה חייב מעבר טכנולוגי מ WAN ל-LAN

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחיבור ללא חייגן, HOT מספקת לך 3 כתובות IP על המודם כך שאתה יכול לחבר למודם SWITCH ולחבר אליו 3 מחשבים -- כל אחד מהמשחבים יקבל כתובת IP שונה של הרשת הציבורית של הכבלים. יש כאלה שאפילו חוסכים יותר ומחברים מחשב אחד ליציאת ה-LAN ומחשב אחד ליציאת ה- וככה 2 מחשבים גולשים ישירות דרך המודם. כמובן שבסיטואציה הזו כל המחשב זקוק ל-FIREWALL ולא ממש כדאי לשתף משאבים על בסיס המחיבור הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין איך זה אפשרי מבחינה טכנולוגית שמודם אחד ייתן 3 IP וישמש כ-DHCP ל-3 כתובות IP אמיתיות ברשת האינטרנט.

אולי הכוונה לIP וירטואלי והוא מחלק ב-DHCP 172.x.x.1 ו-DHCP 172.x.x.2 ו-DHCP 172.x.x.3 ? אז איך אתה פותח פורטים לדבר כזה ואיפה הניהול, מה זה מודם- ה-THOMPSON של HOT ?

אם זה כך, בשביל מה צריך ראוטר ולמה זה לא עובד עם חיבור חייגן ?

הייתי סבור עד היום שהמודם (MODEM=Modulator Demodulator) מפענח את ההצפנה/טכנולוגיה של האות ומעביר רק IP פנימי בודד אחד אל כרטיס הרשת שמחובר אליו (או אל הראוטר). לא שהוא יכול לתת 3 כתובות IP חוקיות שהוא מקבל מה-ISP.

צ'יפ, פנק בהסבר. אני אוהב ללמוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המודם אינו שרת DHCP. הלקוח מקבל 3 כתובות IP קבועות ברשת הפנימית של הכבלים בטווח ה-172(שוב -- רק אם אין לן חייגן). אתה חייב להגן על כל מחשב עם FIREWALL בתוכנה ודרכו, אם נדרש, אתה יכול לפתוח פורטים. לא תמיד כל 3 הכתובות שאתה מקבל הן באותו סגמנט ולכן, לא תמיד אפשר להקים ביתית בין כל המחשבים. בכל מקרה, הקמת שכזו אינה מומלצת כיוון שהתקשורת נעשית על גבי כתובות IP ציבוריות שניתן להאזין להם בקלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה נקודות:

המודם אינו שרת DHCP.

המודם יכול לתפקד כמודם או כשרת DHCP. זה קצת מוזר, אבל כאשר אין חיבור לאינטרנט (למשל, מודם מנותק מהקיר), המודם יקצה עד 32 כתובות פנימיות ב-DHCP (בטווח שלו שכברירת המחדל הוא 192.168.100/24). כך זה לפחות במודמים של , לא היה לי ניסיון עם אחרים. אפשר גם לגשת לממשק המודם ב-192.168.100.1.

הלקוח מקבל 3 כתובות IP קבועות ברשת הפנימית של הכבלים בטווח ה-172(שוב -- רק אם אין לן חייגן).

לדעתי, כתובות ברשת הפנימית אתה תקבל דווקא כאשר יש חייגן. ואז מעל כל אחת מהן אפשר לחייג, ובעיקרון לקבל IP חיצוני. אבל כאן נכנסות לתמונה ההגבלות של הספק, אשר לרוב מגביל אותך לחיוג אחד בלבד. מאידך, כאשר אתה מחובר ללא חייגן, שלוש כתובות ה-IP שתקבל יהיו כתובות IP חיצוניות תקינות לחלוטין, בסגמנט (או הסגנמטים) של הספק.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל בחיבור ללא חייגן הIP שלך הוא לא 172 אתה מקבל ישירות את הIP של הספק דרך HOT, ככה שעצם אתה אומר שאתה מקבל 3 IP חיצוניים?? ממש לא נשמע לי הגיוני.

לגבי ה172 ברגע שאתה לא בחיבור MPLS ויש צורך בחייגן, לפני שאתה מתחבר אתה כן מקבל IP של 172 של הרשת הפנימית של .

וברגע שאתה מקבל חיבור שהוא MPLS אתה לא מחייג ואתה מקבל ישירות את הIP של הספק לכתובת MPLS והוא לא 172 למרות שאתה עדיין ברשת של ויכול לדוגמא להיכנס לאתר של הבדיקת מהירות.

יכול להיות שאתה מקבל IP מהמודם כתובת של 192.168.100. ואוקטטה אחרונה שונה. אז זה בעצם אפשרי.

אני אבדוק את זה לעומק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מתיימר להבין ברשתות מעבר למינימום שאני צריך כדי לתפקד.

בכל מקרה אני על מה שקוראים בטעות MPLS המון המון שנים, כמעט מיד אחרי שהאפשרות הזאת היתה קיימת ועד היום.

אצלי יש שני מחשבים מחוברים, אחד ברשת והשני בUSB.

המודם שלי כיום הוא TERAYON 715 הישן שהדריוור שלו (נחוץ לחיבור בUSB) תומך רק בXP בדרך פלא הוא עובד גם על הוינדוס 7 (32bit( ללא בעיה. :o

אני מקבל שני IP אינטרנטים חיצוניים אמיתיים, הפס מתחלק בניהם לפי ביקוש והיצע.

בעבר (ואצל חבר גם כיום) התחברתי דרך HUB וקיבלתי גם שלוש כתובות.

אם אני לא טועה הכתובות נוצרות אצלם במערכת כשמחשבים מושכים IP's (לפי ADDRESS) ונשארים מקובעים עד העדכון הבא שיכול להיות גם אחרי חודשים רבים (אם לא מנתקים את המודם מהחשמל).

זה כמו IP קבוע זמני שמשתנה כל חצי שנה.

אחלה דבר למי שמריץ שירותים על המחשב או מארח משחקים באינטרנט עם חברים.

אפשר להתקשר אליהם ולבקש איפוס IP's (לא כל תומך מבין בזה אבל זה קיים), ואז אפשר לחבר שלושה מחשבים חדשים, שזה שימושי אם מחליפים מחשבים או רוצים להתקין לחברים/לקוחות התקנות שידרוגים וכל מיני.

בעבר (ואולי עדיין, אני קצת לא מעודכן בתחום) היה לא פשוט להגדיר חיגן בלינוקסים מסוימים או בראוטרים, ולכן היה צורך (וגם היה לגיטימי) לבקש כזה חיבור (ועדיין תירוץ טוב אם הם שואלים למה אתם צריכים כזה חיבור).

בדרך זו אין צורך בהוצאות מיותרות וגם אין צורך להגדיר כלום בוינדוס, ממש PLUG AND SURF.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המודם אינו שרת DHCP. הלקוח מקבל 3 כתובות IP קבועות ברשת הפנימית של הכבלים בטווח ה-172(שוב -- רק אם אין לן חייגן). אתה חייב להגן על כל מחשב עם FIREWALL בתוכנה ודרכו, אם נדרש, אתה יכול לפתוח פורטים. לא תמיד כל 3 הכתובות שאתה מקבל הן באותו סגמנט ולכן, לא תמיד אפשר להקים ביתית בין כל המחשבים. בכל מקרה, הקמת שכזו אינה מומלצת כיוון שהתקשורת נעשית על גבי כתובות IP ציבוריות שניתן להאזין להם בקלות.

המהירות מהשטן...

מהרתי לענות לאלכס ועשיתי כאן טעות מצערת. כמובן ש-3 הכתובות המתקבלות הם של ה-ISP והן לא בטווח ה-172 הפנימי של הכבלים. במקרה הזה מה שכתב Class889 הוא מדוייק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני לא טועה הכתובות נוצרות אצלם במערכת כשמחשבים מושכים IP's (לפי ADDRESS) ונשארים מקובעים עד העדכון הבא שיכול להיות גם אחרי חודשים רבים (אם לא מנתקים את המודם מהחשמל).

זה כמו IP קבוע זמני שמשתנה כל חצי שנה.

אחלה דבר למי שמריץ שירותים על המחשב או מארח משחקים באינטרנט עם חברים.

אני יודע שהMAC של המודם הוא זה שקובע לך את החבילה, ונכון זה IP שמשתנה בין חצי שנה למספר חודשים אבל אם אתה אומר שאתה הצלחת וקיבלת אפילו 3 IP חיצוניים אני מאמין לך, אז כנראה שהמחשבים באמת מצליחים למשוך כתובת IP חיצונית, לא יודע עדיין זה כזה קשה לי להבנה כי בעצם המודם הוא זה שמקבל את הIP ולא המחשבים. היום אם יצא לי אני אבדוק את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...