יעוץ בנוגע לשידרוג לוח אם+מעבד+זיכרון לביצוע OC - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יעוץ בנוגע לשידרוג לוח אם+מעבד+זיכרון לביצוע OC

ha

Recommended Posts

כבר הרבה זמן שלא הייתי פה אבל אשמח שוב לעזרה.

לפני כשנתיים הרכבתי את המערכת הבאה:

מעבד: Q6600 G0 2.4GHz מואץ ל 3.3GHz

לוח אם:ABIT IP35 PRO

קירור למעבד: SUNBEAM TUNIQ TOWER 120MM

זיכרון:2 * OCZ DDR2 PC2-6400 CL 3 FlexXLC Edition

כרטיס מסך: NVIDA GeForce 9600 GT

מארז:Antec Performance One P180

ספק: hx520

איחסון:

2 צורבי SATA

4כונני STAT

1 כונן STAT נשלף

1 כונן ATA נשלף

המערכת משמשת בעיקר לשימוש ביתי רגיל (ללא משחקים) ומעט לעבודה (תוכנות שירטוט וסימולציה אלקטרוניות), לשימושים אלה המחשב יותר ממספיק אולם ישנו שימוש כבד (מאוד) אחד והוא המרות ווידאו שמנצלות את כל 4 הליבות עד הסוף. לפני שנתיים נהנתי מביצועי המחשב אבל בזמן האחרון אני מקבל הרגשה שהוא קצת חלש לי ואני חושב לשדרג ל i5 או i7 ולבצע כמובן OC בינוני או יותר. הייתי שמח לקבל תשובה בנוגע לשאלות הבאות.

1. האם i5 ב 3.3GHz מהיר משמעותית מ Q6600 בזמן ביצוע המרות ווידאו ל HD (המנצלות את כל 4 הליבות כמו DivX (Converter או שההבדל זניח?

2. האם בשימוש בתוכנות כאלה (המרות ווידאו ל HD) ישנו הבדל משמעותי בין ה i5 ל i7 (באותו תדר)?

3. האם אוכל להשתמש בקירור הקיים למעבד (SUNBEAM TUNIQ TOWER 120MM) בתושבות של i5 ו i7?

קראתי חלק מהמאמרים באתר ולא מצאתי תשובה פשוטה. מה שאני שואל בקיצור, האם כדאי לבצע שידרוג?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקפיץ. מישהו?

האם ביצוע שידרוג (בהשקעה של 2500-3000 ש"ח) + OC בינוני פלוס שווה לי לשנתיים הקרובות?

לחדד את השאלה, כשביצעתי שידרוג מ P4 מואץ ל Q6600 מואץ הבנתי כי זה שווה מאוד. האם שידרוג Q6600 ל i5 או i7 יורגש באותה צורה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשדרג בשביל 3.3 אני לא חושב שכדאי , אמנם תרגיש הבדל אבל לא משמעותי כל כך לעומת אם תעשה OC ל 4.0GHZ אז באמת שמים וארץ.

אתה יכול לתת למעבד שלך עוד 300mhz בכיף .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזה מה שאני מתכוון לעשות. כשכתבתי "לבצע כמובן OC בינוני או יותר" הכוונה הייתה לעלות מעל ל 4 ג'יגה (עם למעבד SUNBEAM TUNIQ TOWER 120MM)

אפשר לקבל המלצה ללוח אם+מעבד+זיכרונות (4 או 6 ג'יגה בתלות במעבד) במחיר של עד 3000 ש"ח עם יכולת OC מקסימלית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זיכרון G.SKILL 4096MB (2048MBX2) DDR3 1600 CL7 - RIPJAWS - F3-12800CL7D-4GBRM 606₪ 1

לוח אם ASUS P7P55D PRO 1092₪ 1

מעבד INTEL CORE i5 S1156 2.66GHz 750 : "SLBLC" - BOX 1027₪ 1

סה''כ: 2725 ₪

תודה, OB

-מה יכולת ההאצה שאוכל להגיע עם מערכת זו? (אני מתכונן להשתמש בקירור למעבד ב SUNBEAM TUNIQ TOWER 120MM)

-בכמה תהיה מהירה מערכת זו מהמערכת הנוכחית שלי (Q6600 G0 2.4GHz מואץ ל 3.3GHz) בהמרות ווידאו, למשל?

-האם כדאי לחכות ל i5 2.8GHz שאמור לצאת בחודש הבא?

דרך אגב, !_Nike_! הבנתי שהארכיטקטורה של אינטל יעילה יותר בביצוע המרות ווידאו מ האם אני צודק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי שמץ של מושג איך הבנת את זה :nixweiss:

http://www.anandtech.com/bench/default.aspx?p=109&p2=102

ואתה יכול לחפש בגוגל i5 750 review.. אני מניח שברוב המבחנים שתמצא גם ה-965 יהיה בהשוואה

קרא בסטיקי על האזהרה.. בציטוט האחרון רשמתי את היתרונות של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההשוואה שהבאת היא מעבד 3.4Ghz מול מעבד 2.6GHZ. ... מה יקרה אם זה סטוק לסטוק או ההפך ?

זה קצת יותר רלוונטי :

http://www.madshrimps.be/?action=getarticle&number=1&artpage=4276&articID=951

בקשר לאזהרה ושאר הבעיות ... אתה צודק אולי כדאי שהוא יקרא את הסטיקי . אני אישית לא מתכוון לחשוב בכלל בכיוון של הסוקט הזה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההשוואה שהבאת היא מעבד 3.4Ghz מול מעבד 2.6GHZ. ... מה יקרה אם זה סטוק לסטוק או ההפך ?

לא בדיוק...

ב-i5 יש טכנולוגיה שנקראת טורבו-בוסט. כלומר, בזמן מאמץ התדר של המעבד יעלה בהתאם, ועל פי הצורך, לאו דווקא כל הליבות יעלו בתדר אלא רק מה שנחוץ. המקסימום ב-i5 הוא 3.2 GHz. כלומר זה לא 2.6 לעומת 3.4 אלא מספרים אחרים וכמובן יותר מ-2.6GHz

מעבדי AMD (גם מעבדי אינטל עם מספרים שונים) שמופעל בהם C&Q רצים בתדר של 800MHz ועולים עד לתדר המקסימלי שלהם (בכמה מדרגות) לפי הצורך. אז תוכל לקרוא לזה אם תרצה, טורבו-בוסט על כל ארבע הליבות. בכל מקרה זה לא 0.8GHz לעומת 2.6GHz

לגבי ההשוואה בין i5-750 ופנום II 965, הם כמעט שווים כאשר הפנום טיפה יותר חזק.

ראה כאן:

http://www.lostcircuits.com/mambo//index.php?option=com_content&task=view&id=63&Itemid=42

וכאן:

http://ixbtlabs.com/articles3/cpu/intel-ci5i7-lga1156-p4.html

וכאן (אתר בגרמנית, בצד ימין קישורים למליון גרפים ומבחנים כולל שיקלול כללי):

http://www.computerbase.de/artikel/hardware/prozessoren/2009/test_intel_core_i5-750_core_i7-860_core_i7-870/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם הנקודה שהועלתה על ההבדלים בתדר הייתה נכונה - למי אכפת? זו השוואה מוצדקת בין שני שמתומחרים באותו מחיר.

ob- בטח שיש טורבו בוסט בהשוואה. התדר הרגיל של ה-i5-750 הוא 2.66Ghz ולא 3.4Ghz.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואתה יכול לחפש בגוגל i5 750 review.. אני מניח שברוב המבחנים שתמצא גם ה-965 יהיה בהשוואה

בוא נעשה סדר ...

ההשוואה היא של Anandtech הנקראת Bench(Beta) , בוחרים בין איזה שני שרוצים ולוחצים על View Comparison . אלו המעבדים שהשוואנו :

Intel Core i5 750 - 2.66GHz - 1MB L2 - 8MB L3 vs. Phenom II X4 965 BE - 3.4GHz - 2MB L2 - 6MB L3

לא בדיוק...

ב-i5 יש שנקראת טורבו-בוסט. כלומר, בזמן מאמץ התדר של המעבד יעלה בהתאם, ועל פי הצורך, לאו דווקא כל הליבות יעלו בתדר אלא רק מה שנחוץ. המקסימום ב-i5 הוא 3.2 GHz. כלומר זה לא 2.6 לעומת 3.4 אלא מספרים אחרים וכמובן יותר מ-2.6GHz

טורבו בוסט ב i5 750 הוא בסה"כ תוספת של כ - 15 % ביצועים בהתאם למשימות בו הוא משתמש ... כלומר במקרה הזה שבו פותח הדיון רוצה את השימושים שלו אז המחשב משתמש בארבעת הליבות > משמע תוספת של בסה"כ 200Mhz + 2.66 = 2.86 מה שעדיין לא פייר להשוות .

(אם זו הייתה אחת פעילה מול אחת פעילה של הפנום אז הטורבו-בוסט היה מגיע ל3.2GHZ מה שעדיין לא פייר כלפי ההשוואה . ועכשיו יבואו אלה ויגידו "200MHZ לא נותן כלום...")

phenom2_965_cpuz.jpg

AMD Phenom II X4 965

תדר סטוק: 3.4GHZ

צריכת חשמל : 125W !

יכולות : מקסימום 1.5W עושה בין 3.8-4.0 (קירור אוויר)

מחיר : 930 ש"ח

intel_core_i5-750_cpuz.jpg

Intel I5 750

תדר סטוק: 2.66GHZ

צריכת חשמל: 95W !

יכולות אוברקלוק: מקסימום 1.4W עושה בין 4.0-4.2GHZ (קירור אוויר)

מחיר: 990 ש"ח

הטענה שלי הייתה שאם תעשה השוואה פיירית כמו תדר לתדר אז תקבל תוצאה הפוכה (הלינק שהבאתי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין אין לי מושג על מה אתה מדבר. תראה את הביקורות שהביא בור ועם הספר.. תראה איזה מעבד עדיף.

שניהם נמכרים באותו מחיר אז זו תחרות הוגנת - למי אכפת מהתדר?

ואיך הגעת בכלל ל-2.86Ghz? טורבו בוסט זה משהו גמיש.. התדר המקסימלי שלו זה 3.4Ghz. אם מריצים תוכנה להשוות בין המעבדים אז בכיף המעבד יגיע לתדרים הגבוהים הללו בתלות בעומס על מספר הליבות.

תדר לתדר זו השוואה "פיירית"? אז בוא נשווה את ה-i5-750 לאיזה 4 שרץ ב-2.6Ghz.. למה לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התבלבלתי לגמרי... ונראה לי כי סטינו מהשאלה המקורית.

מה שהייתי רוצה לדעת הוא:

-האם ניתן להאיץ את ה i5 750 2.66GHz ל 4GHz עם הפלטפרומה הנוכחית שלי (ספק+קירור אוויר)? אם לא, מה תדר המקסימלי הצפוי?

-בכמה תהיה מהירה מערכת Intel i5 750 - 2.66GHz מואץ ל 4GHz (או לתדר המקסימלי האפשרי) מהמערכת הנוכחית שלי שהיא Q6600 G0 2.4GHz מואץ ל 3.3GHz בהמרות ווידאו למשל המשתמשות בכל 4 הליבות.

-האם כדאי לחכות ל i5 2.8GHz שאמור לצאת בחודש הבא?

לפני כשנתיים, כשהוכרז ה"פנרין" נאמר בכתבות כי כתוצאה מהכנסת סט פקודות חדש הטיפול בוודאו יהיה מהיר הרבה יותר מה Q6600 ומעבד .

האזהרה שרשמת היא בנוגע לתושבות התקולות? "אזהרה: תושבת אינה תקינה בלוחות P55 - אז מה עושים?!" הבנתי מהשרשור שהתופעה קורת רק בלוחות מסוימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...