האם ספקיות האינטרנט עוקבות אחרינו? האם הם &#15 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם ספקיות האינטרנט עוקבות אחרינו? האם הם &#15

Tomerb1

Recommended Posts

סתם שאלה שמעניינת אותי, האם הספקיות אוספות מידע על האתרים שבהם אנחנו נמצאים?

למשל אם אני נמצא בHW, האם הספקית \ התשתית מקבלות את המידע שאני כרגע נמצא באתר HW, גולש בפורום וכו'...?

אם זה באמת ככה, האם זה לא מפר את הזכות לפרטיות?

אם אני נכנס לאתר שיתוף קבצים, מאיפה נגיד בית משפט יכול לדעת שגלשתי באתר? לפי מעקב של ספקיות וכאלה?

ומאיפה לעזאזל מקבלים פרסומות שבחיים לא ראיתי וכו'... [לדו' אתרים למבוגרים, איך לעזאזל הפרסומות האלה מגיעות אם אני נכנס לאתרים כאלה].

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספקיות בהחלט יכולות לשמור (ורובן אני מאמין שאכן שומרות) לוגים של גישה מ IP שמוקצה לך (הלקוח) לעולם.

כולל: תאריך שעה, שם משתמש (שמן הסתם מוביל במערכת אל הלקוח עצמו - המשלם - כתובת, פרטי תשלום, ת.ז. וכו')

יעד התקשורת, סוג התקשורת (פרוטוקול: גלישה, FTP, כל דבר אחר) פורטים בשימוש, כמות חיבורים פעילים וסה"כ כמות העלאה\הורדה לפרק זמן.

ועוד.

הנתונים נשמרים לפרק זמן מסויים אצל הספקית

נתונים כאלה תופסים הרבה מקום ולכן פרק הזמן כנראה לא ארוך במיוחד , וזה משתנה אצל כל ספקית וספקית

כאשר ידוע שמבחינה חוקית בהרבה מקומות בעולם מערכת המשפט מחייבת לשמור לוגים כאלה ללפחות פרק זמן X מסויים לפי החלטתה.

הספקית יכולה אם כך לשמור את הלוגים ל X או יותר זמן לפי החלטתה.

כן, אם בית משפט צריך מידע על גלישה של לקוח מסויים הוא יכול להוציא את זה מספקית האינטרנט עם צו בית משפט.

כמות האנשים בספקית שיש להם גישה לנתונים האלה בד"כ מצומצמת ביותר.

זה לא ברמה של נציגים טלפוניים ורק צו בית משפט יעזור לך להוציא נתונים כאלה בד"כ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אינני טועה, ונראה לי מאוד שאני זוכר נכון, ספקיות האינטרנט מחוייבות לשמור לוגים מלאים על כל כתובת IP למשך 10 שנים.

או שאני טועה והספקיות רק מחוייבות לשמור את כל כתובות ה- IP שמשתמש מסויים קיבל למשך 10 שנים.. יש מצב שאני מתבלבל בין השניים. ונראה לי שזה השני :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול להגיד לך באופן מוחלט ששמור לוג עם כתובת IP ושם משתמש ושעה.

מה שכן רק גורמי הביטחון של החברה עם גישה לזה - והם מספקים מידע רק בעזרת צו.

למשל אם המשטרה מוציאה צו לדעת מי לפני שנתיים מכתובת IP כך וכך היה - הם פונים לבטחון של החברה עם הצו - הם בודקים בלוג ונותנים אל הפרטים הרלוונטים - שהם רק השם משתמש ופרטי המנוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בהנחה נגיד שנכנסתי לאתר של מצא חן בעיניהם, למשל שיתוף קבצים.

איך יכולים לעלות על זה?

איך יודעים דווקא שאני הוא זה שגלש לאתר והשתמש בשירותיו?

האם כדאי להוציא צו הם צריכים ראיות המקשרות אותי למעשה נכון?

בהנחה שחברה גדולה להגנת זכויות יוצרים לקחה את האתר בבעלותה, וכעת כל המאגר של המשתמשים אשר נכנסו לאתר עומד לרשותם, האם הם יכולים להשתמש בכתובת האי פי שלי כנגדי?

האם הם יכולים להעמיד אתר "פתיון" שברגע שאני יוריד ממנו האיפי שלי ישמר להם במערכת ויוכלו לנקוט נגדי באמצעים? האם צעד זה חוקי? [שיקבלו נגיד צו ע"פ האתר הזה].

***כל השאלות כאן הם סתם מתוך התעניינות [עקב התקלות באתר של פסקי דין זה עניין אותי] ***

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם לא אוספים מידע כמו איפה גלשת - זה התפקיד של מי שאתה גולש אצלו !

למשל פרסמת פה בפורום הודעה שאתה מחפש מחבלים לפוצץ את בניין האו"ם.

המשטרה חושדת בך כחשוד אחרי שכמה ימים היה שם פיצוץ.

המשטרה מוציאה צו ופונה את בעל האתר שיבדוק בלוג וייתן להם כראיה את הכתובת IP של המשתמש שרשם את ההודעה.

אחר כך בעזרת צו נוסף פונים אל ספק האינטרנט הרלוונטי - והוא מציין כי "ברשומות אצלנו נמצא כי בתאריך 6.6.1666 בשעה 06:66 AM המשתמש homo השתמש בכתובת IP הנ"ל.

ושם המשתמש שייך לבטלן ללא חיים , ת.ז. בלה בלה בלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח השקעת בפרטים הא?

האם יכול להיות נגיד ש"משהו נגד בלה בלה" מקים אתר "פתיון" שיש בו תוכן של "בלה בלה". כשאני בא לצרוך את התוכן האתה שומר את הפרטים שלי ומשם הם מופנים ליחידה לטיפול ב"בלה בלה"?

האם הגיוני מצב כזה?

האם זה לא עובר על החוק ל"הפיל" מישהו בפח?

[למשל אומרים לך שיר של *** שהוא פירסם באישור, אתה מוריד ומסתבר שזה לא ממש היה באישור].

אני מתכוון שנגיד מביאים באיזה פורום לינקים ל"בלה בלה" פתאום הלינקים האלה מפנים אותך לסירטונים למבוגרים שאחרי שהורדתם אותם גילית שזה סרטונים למבוגרים, האם יכולים לבוא ולהאשים אותך בהורדת תוכן ככה וככה?

שוב, השאלות סתם מתוך התעניינות, ללא שום מטרה וכוונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עקרונית כן.

כך גם תופסים מפירי זכויות יוצרים בארה"ב למשל. מורידים למשל סרט מוגן בזכויות יוצרים.

עושים רשימה של כל המשתפים שמעלים לך את הסרט לפי כתובות IP.

מבקשים צו להורות לספקיות לחשוף את המשתמש לו היה שייך ה-IP באותה עת - והופ יש ערימה של תביעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה בקשר לישראל?

האם באמת פונים למשתמשים הקטנים? או שמחפשים את הגדולים שמעלים המון וכד'?

הבנתי שבישראל יש חוק שאוסר להפיץ דברים שפוגעים בזכויות יוצרים [לא חד משמעי בקשר לשימוש].

אם אמצעיים כאלה של תפיסת עבריינים פועלים [אתרי פתיון], למה לא מצליחים לצמצם את התופעה?

ראיתי באתר הזה: netlaw שיש נגיד פסקי דין שקשורים לאחזקת תכנים לא חוקיים על מחשב אישי, איך בדיוק מגיעים לאנשים האלה על סמך מה שיש להם במחשב? ע"פ מעקב שעשו אחרי הרגלי השימוש שלהם באינטרנט? אם מישהו סבור שהשתמשתנו בתוכן של אתר מסויים [שהוא לא חוקי], למשל היה אתר שנתן לשמוע מוזיקה ישירות מהאינטרנט, האתר נסגר עקב תביעה משפטית.

האם הגולשים של האתר בסכנה?

למה ביוטיוב למשל זה לא דומה? נותן במה למעלים שמעלים תוכן המפר זכויות יוצרים.

האם שמורידים אתר [מכל תחום שיש] חושף את הגולשים שלו לתביעות וכד'?

האם כל האתרים שומרים מידע על הגולשים או שזה תלוי באתר עצמו? יש דרך לדעת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א.הייתי מציע לך להתייעץ עם עורך דין.

ב.בכלל דיני מחשב הם תחום די אפור ולא ממש פעיל.

ג.בארץ לא ממש מעניין את המשטרה ואם בכלל את החוק כל ענייני הפירטיות !

ד.מותר להם לטמון "מלכודת" בתנאי שהם לא עוברים על החוק תוך כדי וגם ככה לא הכי כדאי להם כי הנתבע יטען שהם פיתו אותו וכו' ויהיה להם סתם כאב ראש.

בדרך כלל מה שעושים זה למשל להצטרף לסצינה/פורום שעובר על החוק, בתוך הסצינה/פורום הוא אוסף ראיות ועליו לעשות זאת מבלי לעבור על החוק.

ואז פועלים בהתאם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...