החתול טעם מהחמין, החייל בכלא כי בישל בשבת - עמוד 13 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החתול טעם מהחמין, החייל בכלא כי בישל בשבת

qwerty1987

Recommended Posts

• תגובות 273
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

חופרים להם כל החיים על העולם הבא, מתי יבוא מישהו ויספר להם שכל מה שיהיה זה שיצורים קטנים ביותר לאט לאט יאכלו את הגוף שלהם אחרי שהם מתים וככה זה נמשך?

מתי יבוא מישהו, ישפוך עליהם מים ויגיד "אחי תתעורר! אתה חולם!!!"

אני עדיין מנסה להבין: אם גן עדן זה שם בשמיים אז מה עושה שם החלל החיצון ולמה הוא אין סופי? ...

אם היית טיפה לומד, טיפה מתעניין וטיפה מעמיק, היית יודע שלפי היהדות גן העדן לא נמצא למעלה בשמיים.

והיית יודע גם שהיקום שלנו הוא לא אינסופי (לפי תגליות מדעיות אחרונות).

אואה, הנה בן אדם שלא מדליק אש בשבת, אבל יודע יותר ממך בעניין היקום :o

פעם הבאה, תבדוק לפני שאתה אומר משהו, במיוחד אם אתה אומר אותו בזלזול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא יודע אם היקום לא סופי או לא

אין למדע כלים היום לבדוק את זה

אבל זה בסדר חרדים התחילו להפיץ חלקי אמיתיות ושקרים שקשורים במדע להוכיח את טענתם -הבעיה שזה לא עושה את זה נכון

כל העניין שהעולם ניברה רק ליפני 5000+ שנה כבר הוכח לא נכון שלמדו לקרוא אירוגליפים (הכתב המצרי העתיק )

ומאז מצאו עוד ועוד עדויות מדעיות שהעולם הרבה הרבה יותר עתיק

מה לעשות הדת צריכה לעדכן את עצמה אם היא רוצה לישאר רלוונטית בידי המדע

אפשר לעשות את זה אם פרושים אחרים לדברים שכתוב וחלק מהדתות עושות בדיוק את זה

אבל יש עדיין כאלו שלא מוכנים להתעדכן וממציאים שטויות במקום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם היית טיפה לומד, טיפה מתעניין וטיפה מעמיק, היית יודע שלפי היהדות גן העדן לא נמצא למעלה בשמיים.

והיית יודע גם שהיקום שלנו הוא לא אינסופי (לפי תגליות מדעיות אחרונות).

אתם יותר גרועים מסנטולוגים , פעם אחת ולתמיד סדרו את הסיפורי סבתא שלכם ,

יש לכם סיפורים למתחילים

סיפורים למתקדמים

סיפורים לצדיקים

:bash:

פעם אתם אומרים בשמים

פעם בארץ

פעם אין סופי פעם אין סופי

יש אלוהים

יש אלוהים אבל הוא לא עוזר

חלאס , לא נופל לך האסימון ?

בסוף אתה תמצא את עצמך עם "זינו" :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין למה הרבה אנשים כאן, משני צידי המתרס, מנסים להפוך הת הדיון הזה ל"דת ואמונה V1001". השאלה כאן אינה בנוגע להגיון או חוסר ההגיון שבאמונה או בחוסר האמונה. השאלה כאן נוגעת אך ורק לעניין הכפייה של צד אחד על הצד האחר לנהוג לפי אמונות שהוא אינו שותף להן, גם כאשר זה פוגע בו.

מי שביקר בדיון "דת ואמונה" אולי יודע את עמדותי כלפי האמונה והדת עצמה, אבל כאן הן כלל לא רלוונטיות, בדיוק כמו שדעתם של הדתיים שכאן על דרכי ועל השקפת עולמי אינן רלונטיות.

חוץ מזה, אני רוצה תשובה פשוטה מצד הדתיים כאן לשאלה פשוטה אחת: נניח והיתה האפשרות הפרקטית לנהל מטבח נפרד לדתיים, עם אותה איכות אוכל בדיוק רק עם הקפדה על הכשרות בהבדל מהמטבח הכללי. האם הייתם מתנגדים להצעה הזו? אם כן, למה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי באיזה נסיבות

כלומר לפי כמות הכוח שבידם

אם הכוח אצלך הם יסכימו ויערימו בעיות עד שימאס לך ואתה תשחרר אותם מהצבא

אם יהיה להם כוח הם יכפו עלייך לעשות כמו שהם רוצים וישתחררו בין כך מהצבא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מזה, אני רוצה תשובה פשוטה מצד הדתיים כאן לשאלה פשוטה אחת: נניח והיתה האפשרות הפרקטית לנהל מטבח נפרד לדתיים, עם אותה איכות אוכל בדיוק רק עם הקפדה על הכשרות בהבדל מהמטבח הכללי. האם הייתם מתנגדים להצעה הזו? אם כן, למה?

אם היו רוצים לעשות את זה היתה קמה צעקה גדולה ומרה ככה שאף פולטיקאי או כל רמטכ"ל לא היה מכניס את עצמו

לצרה הצרורה הזאת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שאם שמתם לב אני למשל אף פעם לא התערבתי בדיון של דת ואמונה

ובאמת שאין לי בעיה עם מי עושה מה

אבל כשפוגעים בי או מכריחים אותי לעשות או לא לעשות משהו בגלל אמונה דמיונית של מישהו אז אני מתעצבן

והמקרה הזה עם החייל ממש עיצבן אותי, כי זה הזכיר לי כמה פעמים הייתי צריך לאכול את האוכל הזה

או שהיינו צריכים ללכת במשך 20 דקות לעמדת שמירה בדרכים דפוקות לגמרי רק בגלל שברבנות הראשית קבעו שאסור לנסוע בשבת

דרך אגב pain killer

אתה רוצה להגיד לי שבאיזה שהוא קטע ביקום אני נכנס בinvisible wall ואז אני צריך לעשות פרסה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה קורא לזה אמונה דמיונית, בשבילך איינשטיין היה דמוני נכון? הוא הסיק [לא מאמונה ] הסיק על קיום הבורא מתוך הסדר ההרמוניה והחוקיות של הפיזיקה והיקום.

וביהדות המושג אמונה -היא לא כאמונה עיוורת, אלה מלשון אמון [ביטחון] .

[הערה:אף דתי לא טוען שאמונה/מסקנה בתחום האלוקות היא נכונה רק בגלל שמדען אמר אותה. כאשר מציגים מדען שהאמין באלוקים, הוא רק כדי להראות ש:

א גם כמדען ניתן להסיק על קיום בורא באמצעות חשיבה לוגית [והראיה: מדען הידוע בחשיבה לוגית/מדעית הסיק באופן לוגי/מדעי על קיום בורא].

ב האמונה באלוקים היא לא בלתי-מדעית [כי גם כמדען ניתן לאחוז בה].

ג הנתונים המדעיים אינם סותרים את קיום הבורא [אחרת המדען לא היה יכול להחזיק בה].

ד הנתונים המדעיים עצמם מסוגלים להצביע על קיום בורא [לדוגמה, כאשר פרופ' בפיזיקה מסיק על קיום הבורא מתוך התבוננות בתכנון הפיזיקאלי].

אז בוא לא נהפוך את הדיון הזה למשהו אחר .

את הבורות תשאיר בחוץ.

אני מבין שכיף לכתוב אלה חולמים ואלה טיפשים [בלי לבסס את דברייך] - זה רק מראה כמה אתה ח-ל-ש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ענית על השאלה.

כִּי-תֵצֵא מַחֲנֶה, עַל-אֹיְבֶיךָ: וְנִשְׁמַרְתָּ--מִכֹּל, דָּבָר רָע. יא כִּי-יִהְיֶה בְךָ אִישׁ, אֲשֶׁר לֹא-יִהְיֶה טָהוֹר מִקְּרֵה-לָיְלָה--וְיָצָא אֶל-מִחוּץ לַמַּחֲנֶה, לֹא יָבֹא אֶל-תּוֹךְ הַמַּחֲנֶה. יב וְהָיָה לִפְנוֹת-עֶרֶב, יִרְחַץ בַּמָּיִם; וּכְבֹא הַשֶּׁמֶשׁ, יָבֹא אֶל-תּוֹךְ הַמַּחֲנֶה. יג וְיָד תִּהְיֶה לְךָ, מִחוּץ לַמַּחֲנֶה; וְיָצָאתָ שָּׁמָּה, חוּץ. יד וְיָתֵד תִּהְיֶה לְךָ, עַל-אֲזֵנֶךָ; וְהָיָה, בְּשִׁבְתְּךָ חוּץ, וְחָפַרְתָּה בָהּ, וְשַׁבְתָּ וְכִסִּיתָ אֶת-צֵאָתֶךָ. טו כִּי יְהוָה אֱלֹהֶיךָ מִתְהַלֵּךְ בְּקֶרֶב מַחֲנֶךָ, לְהַצִּילְךָ וְלָתֵת אֹיְבֶיךָ לְפָנֶיךָ, וְהָיָה מַחֲנֶיךָ, קָדוֹשׁ: וְלֹא-יִרְאֶה בְךָ עֶרְוַת דָּבָר, וְשָׁב מֵאַחֲרֶיךָ. {ס}

אני בעד מטבח כשר בלבד לצהל ...אבל כזה שיהיה לו הרבה אוכל לשבת כלומר חוץ מחמין שיהיה מאכלים נוספים .

ככה שאפילו מי שלא שומר כשרות ומי שלא סובל את החמין שיהיה לו אוכל אחר לאכול

וזה אפשרי גם במגבלות ההלכה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...