החתול טעם מהחמין, החייל בכלא כי בישל בשבת - עמוד 12 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החתול טעם מהחמין, החייל בכלא כי בישל בשבת

qwerty1987

Recommended Posts

• תגובות 273
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא יותר פשוט להגר לקנדה?

המדינה היא מדינה יהודית, הצבא הוא מוסד של המדינה ועל פי חוק כולם מחויבים לשרת בו - לכן הוא חייב לספק תנאים הולמים לכולם. לעשות שני מטבחים, אחד כשר ואחד לא כשר, זה אידיוטי בכל קנה מידה. אז אתה אמנם יכול לאכול אוכל כשר (ועצם העובדה ששרדת 3 שנים בצבא על אוכל כשר מלמדת שכנראה זה לא כזה נורא), אבל אדם מאמין לא יכול לאכול אוכל שאיננו כשר - לכן ברירת המחדל ההגיונית ביותר היא שהמטבח יהיה כשר, כדי שכולם יוכלו לאכול בו.

מוזר שאף אחד לא מתלונן על זה שבשבתות/חגים יהודיים הצבא בכלל לא "עובד" ורוב החיילים יוצאים הביתה לחופשה (שלא לדבר על ההדממות שיש בבסיסים הגדולים).

אבל זה נוח לך, ועל זה אתה הרי לעולם לא תתלונן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הסטטוס-קוו. אני מסכים שיש דברים שצריך לשנות (כמו בשבת), אבל שמירת כשרות בצבא היא לדעתי בגדר קונצנזוס (וההשוואה לאיראן ממש לא במקומה ומעידה בראש ובראשונה על בורות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הסטטוס-קוו. אני מסכים שיש דברים שצריך לשנות (כמו בשבת), אבל שמירת כשרות בצבא היא לדעתי בגדר קונצנזוס (וההשוואה לאיראן ממש לא במקומה ומעידה בראש ובראשונה על בורות).

יש כשרות ויש כשרות. אני לא אומר שיגישו חזיר, או המבורגר עם גבינה, אבל להביא לחיילים אוכל בלתי אכיל בשבת בשם הדת זה פשוט טמטום (אם עוד היה מדובר באוכל סביר, אני לא חושב שלמישהו היה אכפת מתי בישלו אותו). זה שיש סטטוס-קוו זה לא רלוונטי - אתה בעצמך אומר שיש דברים שצריך לשנות.

בן גוריון

אשמח לקישור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום, לאחר מותו של בן-גוריון, מותר לצטט את דבריו בשיחה פרטית עמי (בשנות ה-50) כלשונם: "אתה דורש את הפרדת הדת והמדינה כדי שהדת תשוב להיות גורם עצמאי אשר השלטון המדיני יצטרך להתמודד עמו. אני שולל הפרדה זו - אני רוצה שהמדינה תחזיק את הדת בידה.

http://www.daat.ac.il/daat/ezrachut/dat/yahasey-2.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה יפה לטעון משהו בשם הסטטוס קוו ובאותה הנשימה לומר שיש דברים שצריך לשנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחזק

וחברה מכל החרא שיש בצבא זה מה שבאמת מעצבן אותכם ?

בעיה לקנות אוכל לפני השבת כמו קאבנוס ודברים בסגנון ולאכול בשבת ?

בעיה שפעם פה פעם שם ההורים יבקרו ויתנו לכם ארוחת שחיטות בשבת שגם תחלקו לאחרים והם בתורם יחלקו לכם ?

אתם עושים מיזה אוי אוי אוי פאקין ארוחת צהרים מסריחה בשבוע שבערב לפני מפנקים אותכם

תטחנו בערב שישי ולא תיהיו מורעבים כל כך בשבת

בכל מקרה רוצים משהו להתעצבן אליו שקשור בדת וצבא ? אז בבקשה -

המלחמה במשתמטות ה"דתיות" יוצאת לדרך

http://news.walla.co.il/?w=/1/1619223&m=1&mid=78896

שימו לב למרכאות זה בעצם אומר שנלחמים בחילוניות שמתחזות לדתיות במקום שיהיה גיוס כללי לכולם

זה אומר שלמי שיש בת חילונית היא מתגיסת למי שיש בת דתיה היא לא מתגיסת אותי זה דבר שמרתיח וזה באמת לא צודק

הכשרות עצמה בצבא כן צודקת הבעיה הוויתורים על גיוס של דתיות וחרדים :pissed: :pissed: :pissed:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אני טוען שאפשר אחרת ואני לא מדבר בתיאוריה...

כל מלצר באולם אירועים שעובד בשבת יגיד לך בדיוק איך 4 טבחים מכינים אוכל איכותי בכמה רמות מעל מה שיש בצבא ל200 אנשים באירוע בשבת בערב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שמעצבן אותי והדתיים פה לא יסכימו איתי מין הסתם (לא יודע איך אתם משתמשים במחשב בכלל) זה שיש את כל הקטע של חלב ובשר ואי הדלקת אש בשבת בגלל "אמונה"

כל מי שיש לו קצת שכל בראש יודע שהם מאמינים בדברים דמיוניים

מילא היו אומרים שאנחנו כופים על חולי צליאק לאכול לחם, אבל לאנשים האלה יש בעיה נפשית, לא בריאותית

חופרים להם כל החיים על העולם הבא, מתי יבוא מישהו ויספר להם שכל מה שיהיה זה שיצורים קטנים ביותר לאט לאט יאכלו את הגוף שלהם אחרי שהם מתים וככה זה נמשך?

מתי יבוא מישהו, ישפוך עליהם מים ויגיד "אחי תתעורר! אתה חולם!!!"

אני עדיין מנסה להבין: אם גן עדן זה שם בשמיים אז מה עושה שם החלל החיצון ולמה הוא אין סופי? ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אני טוען שאפשר אחרת ואני לא מדבר בתיאוריה...

כל מלצר באולם אירועים שעובד בשבת יגיד לך בדיוק איך 4 טבחים מכינים אוכל איכותי בכמה רמות מעל מה שיש בצבא ל200 אנשים באירוע בשבת בערב

קודם כל ביום שישי בהרבה בסיסים נישארים רק טבח אחד ורק משגיח כשרות אחד וזהו

שנית הצבא לא מוכר מנות של 25$ ומעלה ואין לו את כל הזמן שבעולם

ואני יתן לך דוגמה בבסיס שאני הייתי בו הרבה פעמים הארוחות היו מחולקות ל2 ששתי ארוחות יש לך זמן של שעה אחת וזהו

לדוגמה בוקר נכנסים איזה 150-250 חילים (תלוי בתקופה ) ב6 בבוקר לאכול

ב6 וחצי צריך להיות לארוחה השניה גם מטבח נקי כלים נקים וכו וגם את הארוחה שלהם -מין הסתם באולם זה לא פועל ככה

והארוחה השניה זה גם אותו מספר חילים

כדי לעשות את זה ותבין בתקופות עומס זה איזה 500 חילים היה לנו רק 2 טבחים לחדר אוכל הזה (היו לנו 3 חדרי אוכל )

הינו קמים ב5 בבוקר להדליק ביצים (אסור לבשל לילה לפני זה חיב להיות בישול לפני הארוחה שלא יהיו זיהומים )

להוציא כל מה שצריך

(היה אחד שהיה אחרי על סלטים לכל החדרי אוכל אז הוא היה מכין לכולם ) להיות כבר מוכנים לקבל טורנים ברבע לשש

להדריך אותם מהר כי בארוחות על זמן הכל מתבלגן

לקבל טורנים של קורסים כי הם צריכים לנקות מהר את השולחנות שהקורס שלהם אכל בהם בקיצור הכל על זמן אז תחלום על גורמה

ורוב הארוחות היו ככה בלחץ

בשבע בבוקר החדר אוכל היה כבר ריק מחילים שצריכים לאכול

8 בבוקר כבר הכל נקי (יחסית למטבח צהלי )

ואז יש לך הכנות לארוחת צהרים (לא הינו מה שנקרה מטבח מבשל ) ושאני אומר הכנות זה אומר לקבל כמויות מאוד גדולות של אוכל כל יום

(לטורנים אסור היה לגעת באוכל בבסיס שלנו ) להכין דברים שלא הגיעו מוכנים לצהרים ואז בצהרים הסיפור של הבוקר חוזר על עצמו

רק שארוחת צהרים הרבה יותר גדולה מבחינת מיגוון האוכל שאתה נותן

אחרי הצהרים יש את ההכנות לארוחת ערב אבל את זה רוב הזמן סימנו ב3 ונחנו איזה שעה וחצי שעתיים

5וחצי עוד פעם ארוחה של שעה (2 הארוחות ביחד ) ניקיונות (השגחה על תורנים) והכנות לבוקר (לא מבשלים לפני אבל כן מכינים דברים שיהיה קל יותר לבשל בבוקר כמו לשים את הביצים בסיר ודברים בסגנון (יכול להגיע ל500 ביצים )

בכל מקרה הרבה מהתפקיד שלנו היה להשגיח על טורנים ושיש לך 5 טורנים לארוחה עצמה ועוד איזה 20 טורנים של הקורסים עצמם (לנקות שולחנות אחרי הקורס ) זה לא כזה פשוט במיוחד שאתה על זמן

אין לך פריווילגיה גם אם הייתה רוצה להכין אוכל טעים

חוץ מזה שאתה משווה לאולם אתה שוכח את ענין התקציב לאוכל

בצבא אתה מקבל את האוכל חינם ומקבל 3 ארוחות ביום

באולם יש לך פיקלו ומלצריות ושוטפי כלים בתשלום וכמובן טבחים מנוסים ולא איזה ילדודס שגיסו אותם

באולם אין לך זמן לעמוד בו

תראה צהל ניסה בחלק מהבסיסים קיטרינג אזרחי אבל לפי כל הכתבות האלו זה כניראה לא פעל טוב להצדיק את זה בכל הבסיסים

אולי בגלל תקציב ואולי בגלל דברים אחרים

אני כן חושב שיש דברים מסוימים שצהל יכול לחסוך בהם ואולי מהחסכון לשפר את האוכל לחילים

לדוגמה גם במטבח לא מבשל יש נגד וותיק ולפעמים אפילו 2 אם יש סגן -אני אישית חושב שזה מיותר ובמקום זה היו יכולים לתת רק לקצינים צעירים או נגדים צעירים את התפקיד ואם חלופה מהירה

להחזיק נגדים וותיקים שעוד יותר מאוחר יוצאים לפנסיה מזה ובגיל צעיר לדעתי זה בזבוז כסף

ואני לא חושב שזה דבר שצריך לישאר נפוץ במטבחים בצבא

רק במטבחים באמת גדולים או חשובים אני חושב שצריך שזה יהיה תפקיד לכל השרות

אבל רוב המטבחים בצהל לא גדולים או חשובים -ואין סיבה שקצין צעיר או נגד צעיר לא יכולים להתמודד אם מטבח צהלי וכמה טבחים

והמשכורות שלהם גם ככה הרבה יותר נמוכות מהוותיקים

אפשר לתת להם ככה שנתים שלוש להיות במטבח ואז להעביר אותם לתפקיד חשוב יותר או לשחרר אותם במקרה הצורך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שמעצבן אותי והדתיים פה לא יסכימו איתי מין הסתם (לא יודע איך אתם משתמשים במחשב בכלל) זה שיש את כל הקטע של חלב ובשר ואי הדלקת אש בשבת בגלל "אמונה"

כל מי שיש לו קצת שכל בראש יודע שהם מאמינים בדברים דמיוניים

מילא היו אומרים שאנחנו כופים על חולי צליאק לאכול לחם, אבל לאנשים האלה יש בעיה נפשית, לא בריאותית

חופרים להם כל החיים על העולם הבא, מתי יבוא מישהו ויספר להם שכל מה שיהיה זה שיצורים קטנים ביותר לאט לאט יאכלו את הגוף שלהם אחרי שהם מתים וככה זה נמשך?

מתי יבוא מישהו, ישפוך עליהם מים ויגיד "אחי תתעורר! אתה חולם!!!"

אני עדיין מנסה להבין: אם גן עדן זה שם בשמיים אז מה עושה שם החלל החיצון ולמה הוא אין סופי? ...

שוב, ומה זה שייך עכשיו?

אתה עוד לא התעוררת?, מתי תפסיק לכתוב כמו ילד קטן [אולי באמת קטן -ואז זה מסתדר].

מדוע שיסכימו איתך? כל מה שאתה כותב לא מדויק ויותר נכון בורות .

ומדוע אתה ממשיך לרדת כאן על דתים? אין חיים? צא קצת מהבית..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...