כמה טיפ נותנים למובילים - עמוד 5 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה טיפ נותנים למובילים

shaithebest

Recommended Posts

• תגובות 86
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

בוא נעשה רגע הבדלה קטנה בין עבודות McJobs למלצרות רצינית.

עבודות כמו מקדונלד'ס, בורגר ראנץ', KFC ובגדול כל הג'אנקפוד הן כמו שמן - זבל.

עבודות של שכר מינימום תחת עומס יחסית גבוה אבל לא צורכות טיפה של אינטיליגנציה - וזה למה עובדים בהן בעיקר ילדים בני 15-17 או בוגרים כושלים.

מלצרות זה רמה אחת מעל. בשביל להיות מלצר ברוב המקומות דרושה מידה של תבונה ומיומנות,

ולעומת ג'אנק במלצרות יש הרבה גיוון, יש מסעדות בהן כל טמבל יכול לעבוד ויש בתי קפה/פאבים סופר פלצניים בהם ישרתו אתכם מלצרים בחולצות מכופתרות וכובעי שף ויזכרו את כל התפריט בעל פה על מרכיביו.

אני עובד למשל במאפית בר לחם בצפון ת"א, שהיא בעיקרה מאפיה ומציעה גם כמה שולחנות, קפה ושאר סוגי שתייה בנוסף למאפים. יענו חצי מאפיה חצי בית קפה.

למקום בסה"כ 8 שולחנות, אבל העבודה שם כמלצר היא קריעת תחת!

ראשית כי על כל השולחנות יש רק מלצר אחד, וכל שאר ארבעת העובדים במשמרת מתרכזים במכירת המאפים והלחמים.

ושנית כי קהל הלקוחות בצפון ת"א הוא לעיתים קרובות מהסוג שמאמין שהשמש זורחת לו מהתחת.

המשכורת שלי לא רעה בכלל, 25 שקל לשעה בנוסף לטיפים, ובגלל שאני מלצר טוב הטיפים הם גם בהתאם, ולא יוצא לי פחות מ33-35 שקל לשעה בד"כ.

אני וגם החבר'ה שאיתי בחיים לא נירק לבן אדם באוכל (בכלל מקרים כאלו נדירים מאוד בכל המסעדות) וגם מקבלים יחס יפה מהמעביד שמבשל לנו כל יום ארוחות בוקר וצהריים מושקעות מאוד.

בזכות התנאים הטובים של המקום, בנוסף לטיפים יותר נעים לנו לשרת את האנשים, לאנשים יותר נעים לשבת ולקנות (וזו אחת הסיבות שהמאפיה הזו הפכה להיות אחת הפופולריות בת"א), המאפים מצויינים ובסופו של דבר כולם יוצאים מבסוטים (אגב הטיפ הממוצע שלקוח משאיר לארוחה הוא בסה"כ באיזור ה3-6 שקל, ואנחנו מלאי התלהבות כשמשאירים לנו טיפ של 10 שקל על חשבון של פחות מ60 שקל או 20 שקל על חשבון של פחות מ110.

אבל בגלל התנאים האופטימליים כולם מאושרים, יש המון עבודה ובסופו של יום יוצאים לנו באיזור ה85-100 שקל טיפים. מה שיוצא למשמרת של 8 שעות כ300 שקל משכורת.

זה בגדול ההבדל בין מקחרא, למסעדות טובות ולמקומות מעולים.

כמו כן כאחד שעובד במקום שבו גם מוכרים בצורה הרגילה וגם ממלצרים אני יכול להגיד שהטיפ בהחלט מוצדק - כשבן אדם בא וקונה לחם ופוקצות ומזמין קפה TA הוא בד"כ לא ישאיר טיפ, כי באמת הוא לא קיבל שום שירות מעבר למינימום. אבל ברגע שבן אדם יושב בניחותא שלו, ומלצר מתרוצץ סביב המקום בשבילו ויוצא מגדרו, מגיע לו טיפ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראית ?

הם גובים 20 אחוז שירות כבר בתוך החשבון וחוץ מיזה הוא נותן עוד טיפ . תחשוב רק על זה שהמלצר הביא לו את הבקבוק יין ב 5K$ הוא לוקח 1000 $ והוא הביא לו חמישה כאלו ! ההא רוני , עדיף להיות מלצר מעו"ד ?!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אההההה..... NOT!!

על מה אתה מדבר?... יש לך מושג בכלל כמה זה נדיר למצא מלצר ששווה להיות???? גם בשביל להצליח ולקבל טיפים בתור מלצר זה לתת הרבה ממך ולא לכל אחד יש את הכישורים... ואלו שהם כאלו והם עובדים במסעדת יוקרה, אולי "מצליחים" דווקא נחמד בהשוואה למלצרים אבל הם עדיין קורעים את התחת והם עדיין נדירים מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להתקבל למסעדות כאלו בתור מלצר - חחח כמעט בילתי אפשרי , אלו מלצרים שגם במזל וגם בקשרים וגם אנשים מצויינים בכל רמה וגם יודעים לתת שרות וגם בחרו במקצוע בתור קריירה , בדרך כלל מלצר במקומות כאלו ( אישית אני לא מכיר את המסעדה הספציפית הזו ) יכולים להיות מנהלי מחלקות בכל מקום הארחה אחר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חשוב שגם במסעדות יוקרה המלצרים הם די מבוגרים.

קורעים את התחת, מי ישמע...

בשביל סכומים כאלה [כמובן אותן אלה שמקבלים כאלה טיפים]

שווה לו גם לנשק את הנעליים של כל אורח.

לכן עשו פה חילוק בין כל מיני סוגי מלצרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להתקבל למסעדות כאלו בתור מלצר - חחח כמעט בילתי אפשרי , אלו מלצרים שגם במזל וגם בקשרים וגם אנשים מצויינים בכל רמה וגם יודעים לתת שרות וגם בחרו במקצוע בתור קריירה , בדרך כלל מלצר במקומות כאלו ( אישית אני לא מכיר את המסעדה הספציפית הזו ) יכולים להיות מנהלי מחלקות בכל מקום הארחה אחר .

חילזון, פעם שניה שאנחנו מסכימים על משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"נאפיס משלמת למלצרים טיפים בלבד"

החוק מחייב מסעדות לשלם למלצרים שכר מינימום, אך מ"נוהל קבלת מלצר" של רשת נאפיס עולה כי המלצרים ברשת מקבלים טיפים בלבד, ומלצר במסעדה בבאר שבע טוען כי הטיפים שלו מסתכמים בפחות משמונה שקלים לשעה

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3799753,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני פותח האשכול תודה על התגובות

אז מ שהיה זה כך:באו 2 מובילים והיו נחמדם וחייכנים.

אמאמא.....חברה שלי הוסיפה עוד ארון של סבתא שלה ועוד שטויות הסיפו לי על זה בשיחת טלפון עוד 2000 שקל....החלקתי!!

לבסוף באתי עם ה900 שקל בנפרד ועוד 100 שקל שיראו ויבדילו פסיכולוגית שזה הטיפ.....

אז הוא עשה פרצוף

שלפתי עוד מאייה והתבאסי ע זה יומים עד עכשיו

טוב כסף הולך כסף בא יותר מ20 אחוז טיפ ואני כולי סטודנט

יום נעים לכולנו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...