כמה עולה לנו מחשב דלוק 24/7 בחודש ??? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה עולה לנו מחשב דלוק 24/7 בחודש ???

Ironside

Recommended Posts

יש לי בבית 3 מחשבים. 2 מהם פועלים כמעט non-stop והשלישי כ-5 שעות ביממה.

*2 המחשבים הדלוקים קבוע רצים ב-OC קל של 20% כל אחד (לא יודע אם זה משמעותי)

** נניח שהמחשבים בעלי חומרה ממוצעת (קשיח אחד, שלושה מאווררים, כרטיסי מסך 4870 ו-3650, ספקי כוח 460, 550 : ו- בהתאמה)

אני סקרן לדעת כמה זה עולה לי בחודש (או חודשיים לפי חשבוניות של חברת חשמל).

אם מישהו עשה חישוב פעם, אנא חלקו את המידע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני לא טועה, התעריף הוא 50 אגורות לקוט"ש (קילוואט-שעה).

נניח ויש לך מחשב שצורך 500W באופן קבוע, 24 שעות ביממה, אז עולה לך 6 שקלים לכל 24 שעות עבודה.

כמובן זה חישוב דיי גס: הצריכה של המחשב היא לא קבועה (יש ערך מקסימלי, ההספק של הספק שלך, אבל זה לא אומר שזו הצריכה בפועל בכל רגע נתון!).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אשתמש בחישוב מביקורת שעשיתי כשחיברתי את המחשב הראשי שלי למד הספק

IDLE = 155W

CPU LOAD = 195.6W

GPU +CPU LOAD = 295.1W

אני אגזים ואגיד שהמחשב יושב על 200W באופן קבוע

24 (שעות) * 30 (יום) * 200 * 0.5377 ש"ח * 0.001 (להמרה מקילו-וואט לוואט)

77.48 ש"ח לחודש

לגבי כמה המסך לוקח... די שולי, המחשב עובד אולי 24/7 המסך נכנס למצב המתנה.

במקרה המפלצתי שלי (2709W) הוא לוקח 100W+ אבל בהמתנה 2W בהתחשב בעובדה שרוב האנשים לא יושבים 24/7 על המחשב אלא כמה שעות בלבד. המס' הזה שולי

שחכתי להוסיף את האטום שלי שבמקרה הכי גרוע 15ש"ח בחודש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק בשביל שתיכנס לפרופורציה - נורה ממוצעת צורכת כ75W לשעה, לכך ניתן לאמר כי מחשב שווה ערך לכ שלוש נורות דולקות.

הצורך העיקרי של החשמל במחשב הוא המסך - אני אישית מכבה אותו כל פעם שאני מפסיק להשתמש במחשב. פחות טוב למסך - אבל גם יותר כסף לי.

אם תבדוק כמה עולה לך שעה של הפעלת מזגן על 19 מעלות, אתה באמת תיכנס לפרופורציה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה באמת משהו שאף אחד לא מתחשב בו. כרטיס מסך חזק למשחקים למשל יוסיף עוד 100-200 ואף יותר ש"ח לשנה לעומת כרטיס בסיסי או און בורד אם לא מכבים את המחשב, וזה עוד בלי לשחק הרבה.

מחשב דלוק קבוע עולה הרבה כסף, אין שום סיבה להשאיר אותו דלוק אם הוא לא בשימוש כמה שעות טובות.

ל מערכת WIN7 יש תרומה רבה לנושא, מנגנון הSLEEP עובד שם נהדר עם חומרות לא עתיקות אבל יותר מזה - בהגדרות ברירת המחדל של המערכת המחשב נכנס למצב SLEEP אחרי חצי שעה של חוסר שימוש, המחשב חוזר לעבודה אחרי 5-10 שניות כשחוזרים אליו - לא מורגש לחלוטין. ברמות של כמויות אדירות של מחשבים בעולם ובאירגונים מדובר בחיסכון אדיר בחשמל ובכסף וכל זה בלי להבין כלום במחשבים.

עוד סיבה טובה להשתמש בWIN7, סוףסוף הם עושים משהו שגם תורם לכולם (בלי שהם ממש יודעים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לאל או לפחות לAMD גם על כך שאפילו כרטיסי המסך החזקים ביותר שלה צורכים במנוחה כל כך מעט,

כרטיסי האמצע יצכרו משהו כמו 20W שזה פשוט שום דבר ביחס לכרטיסי הדור הקודם שפשוט שאבו חשמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בערך ממוצע זה 20 אג' לשעה..בסביבות ה140-150 שקל לחודש כולל מסך דלוק

זה ממוצע..

יש את ההסבר המפורט פה:

http://www.faqil.com/guides/mcom.html

לא זה לא.

מחשב ממוצע לא לוקח בממוצע 400W(לפי החישוב שלך- 20 אג' לשעה זה 400W)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם להתחשב בכך שמחשב ממוצע עם מארז מאוורר מחמם בחורף לא פחות טוב מתנור ספירלה/הלוגן,אפשר לראות זאת כהגדלה של הנצילות והורדה של צריכת החשמל באופן כללי.. ::)

ועכשיו ברצינות,למה להשאיר את המחשב דלוק 24/7? ה6-8-10 שעות שרובנו מבלים עליו בכל יום לא מספיקות..?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...