דיון ראשי: ATi Radeon HD5000 VS nVIDIA GeForce GTX400 - עמוד 41 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון ראשי: ATi Radeon HD5000 VS nVIDIA GeForce GTX400

djelectric

Recommended Posts

עין אנושית מסוגלת להבחין גם מעל ל-200fps. ההגבלה היא לא אצלינו, אלא בחומרה. אני, מנסיון, די בקלות מבחין בין 60 ל-75 ל-85

ול-100 fps. במקום לקבוע עובדות עבורי ועבור בני אדם בכלל, קרא פה: http://amo.net/NT/02-21-01FPS.html

חבל שתזלזל בעצמך, רק כי התרגלת לראות ב-24fps ומשחקים במקסימום 60fps. זאת אגב אחת הסיבות שאני עדיין עם CRT לגיימינג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 1.2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

זה לא הגיוני שיש הבדל במעל ל-60FPS. זה למה Vsync נעול על הקצב הספציפי הזה.

אני שמתי לב שמעל ל-60FPS עד 120 זה ניהיה פחות חלק ומתייצב שוב באזור ה-125 ומעלה.

אחת הסיבות שאני לא מסוגל לשחק ללא vsync.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

vsync נועל את ה-fps ל-60 מאחר והמסך שלך מוגדר\מוגבל לקצב רענון של 60hz.

אין טעם שתבטל vsync בכדי לראות יותר מ-60fps, כי המסך פשוט לא מסוגל להציג יותר מזה (אפילו שכרטיס המסך מסוגל לייצר יותר מ-60)

זה נראה לך פחות חלק בגלל תופעת לוואי tearing (קריעת תמונה), כשאין סינכרון עם המסך (vsync). ואל תשכח לקרוא את המאמר שקישרתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרגע עשיתי ניסוי, החומרים הנדרשים?

הרבה זמן להיות רגיל למסך ב60HZ ומסך בעל יכולת לשדר ב100HZ.

חיברתי את מסך הCRT 796FD2 שברשותי וכיוונתי תדר ל100HZ.

הפלה ופלה אני מרגיש שינוי דרמתי בחויית ה"חלקות" (אם אתם רוצים קראו לזה ככה).

אז השאלה האם מרגישים (לפחות אני) את ההבדל בין 60FPS ל100?

התשובה היא כן בהחלט

עריכה: לקחתי את הבדיקה צעד נוסף וכיוונתי את התדר ל120HZ. לצערי זה אומר רזולוציה אחת פחות.

בבחרתי במשחק מבוסס מנוע SOURCE שכן ידוע לי שהמגבלה במנוע הזה היא 300FPS ולכן לא אתקל במחסום כלשהו.

החוייה היא בהחלט טובה יותר. הבדל גדול מ100FPS אין אבל אפשר להרגיש שמדובר בעוד צעד לעבר ריאליזם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרגע עשיתי ניסוי, החומרים הנדרשים?

הרבה זמן להיות רגיל למסך ב60HZ ומסך בעל יכולת לשדר ב100HZ.

חיברתי את מסך הCRT 796FD2 שברשותי וכיוונתי תדר ל100HZ.

הפלה ופלה אני מרגיש שינוי דרמתי בחויית ה"חלקות" (אם אתם רוצים קראו לזה ככה).

אז השאלה האם מרגישים (לפחות אני) את ההבדל בין 60FPS ל100?

התשובה היא כן בהחלט

עריכה: לקחתי את הבדיקה צעד נוסף וכיוונתי את התדר ל120HZ. לצערי זה אומר רזולוציה אחת פחות.

בבחרתי במשחק מבוסס מנוע SOURCE שכן ידוע לי שהמגבלה במנוע הזה היא 300FPS ולכן לא אתקל במחסום כלשהו.

החוייה היא בהחלט טובה יותר. הבדל גדול מ100FPS אין אבל אפשר להרגיש שמדובר בעוד צעד לעבר ריאליזם

אין שום קשר בין FPS לריאליזם, כאשר הקצב הוא מעל 60.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז השקעה של בו נגיד... 1300-1400 שקל בשביל 3D? מוגזם..

(הקיט נגיד 900 ותוספת למסך היא בסביבות 400-500 שקל ממסך רגיל.. וזה עוד ל22 שלא נדבר על 24-26 שמקובלים היום יותר)

אני לא חושב שהייתי משקיע יותר מ300-400 שקל ב 3D ובטח שלא קונה מסך חדש במיוחד בשביל זה.

בהשווה ל3D אני עדיין חושב שהגודל כן קובע ועדיף לקנות מסך גדול מאשר החוויה של 3D שגם היא רק בחלק מהמשחקים

או ..אבל בסופו של דבר זה יהיה סטנדרט ואני מאמין שיבוא יום והערכה הזאת תגיע ביחד עם כרטיסי המסך

עד אז אני בטח גם אחליף מסך ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טעות שלי. התייעצתי עם נוירולוגית, הגבלת פירוק התמונה ל"פריימים" (העין רואה בצורה אנלוגית, הפירוק מתבצע ע"י מערכת העצבים) - ז"א הגבלת העצב האופטי היא בין 200 ל 270 בשניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סקירה מאוד מעניינת על שימוש בכרטיסי מסך ככרטיסי HTPC, מבחני ביצועים ותצוגה:

http://www.xbitlabs.com/articles/video/display/htpc-graphics-cards_2.html#sect0

זאת לא פעם ראשונה שאנחנו רואים תוצאות של התוכנה HQV.

תכלס, אני בטוח שלא יהיו לך שום טענות מבחינת איכות תמונה עם אף אחד מהכרטיסים.

אם אתה מתכוון להפעיל כל מני פילטרים לחידוד, ניקוי רעשים, קונטרסט דינאמי ואחרים, ה-g210 עלול להתקשות, ושם זה נגמר.

(גם לא כל אחד מעוניין "לתקן" - הם לא יהיו נאמנים למקור. ישנה סיבה שהם נראים כמו שהם נראים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם משווים לפי מספר ליבות... לא בכל סקירה חייב להיות CF של 5970...

שימו לב ש ש5870, בכל תדר שהוא לא יהיה, כשהוא מחובר עם 5970 ( כמו בסקירה הזאת ) יהיה מוגבל ל725MHZ ( תדר סטוק של 5970 )

שזה משהו כמו 20% פחות ביצועים מ 3X5870, אותי עיניין רק ה CF של ה 5870 / 5970 / GTX480SLI.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...