בעיה בתרגיל בשפת JAVA - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה בתרגיל בשפת JAVA

דניאל נ

Recommended Posts

כתוב פונקציה שבודקת אם מספר מסוים הוא ראשוני, ואז תעבור על כל המספרים מ-1 עד n ותריץ עבור כל אחד מהם את הפונקציה.

איך בודקים אם מספר הוא ראשוני? הדרך הכי פשוטה כמובן היא לעבור על כל המספרים שקטנים ממנו (לא כולל 1, כמובן) ולבדוק אם הוא מתחלק באחד מהם.

כמובן יש דרכים יותר חכמות/יעיליות, אבל זה הבסיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה הפתרון

public boolean isPrime(int number) {

if (number == 1)

return false;

if (number == 2)

return true;

if (number % 2 == 0)

return false;

for (int d = 3; d <= (int) Math.sqrt(number); d++)

if (number % d == 0)

return false;

return true;

}

והנה ההסבר :

http://www.algolist.net/Algorithms/Number_theoretic_algorithms/Primality_test_%28naive%29

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

dj_tg, ערוך בבקשה את ההודעה שלך ושים את הקוד בטג קוד (כפתור ה-# שליד כפתור הציטוט) כדי שיראה נורמלי.

חוץ מזה, אני תוהה - למה אתה טורח במיוחד לבדוק את החלוקה ב-2 בנפרד משאר המספרים? ה-if השני והשלישי פשוט מיותרים (וכמובן את הלולאה צריך להתחיל מ-2 במקום מ-3).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתם מתחילים לרוץ רק עד השורש וכו' אז עדיף כבר לייעל את זה עוד יותר.

תיצור רשימה (ממוינת) של מספרים ראשוניים שכבר מצאת ובמקום לבדוק אם מספר לא מתחלק בכל המספרים עד השורש שלו תבדוק את כל הראשוניים שמצאת שקטנים או שווים לשורש. עוד ייעול זה לרוץ רק על אי-זוגיים (וכמובן להכליל את 2 בראשוניים).

אם תרצה הסבר למה זה עובד אז תגיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין לציין שהנפה של ארטוסתנס היא אלגוריתם הרבה יותר יותר יעיל מהאלגוריתם הנאיבי של נסיון חלוקה של כל המספרים, מבחינת ביצועים. הוא נחשב ליעיל למדי למציאת המספרים הראשוניים עד כמה מיליונים (וזאת כיוון שמספר הפעולות שהוא עבור כל מספר i הוא מספר הגורמים היחודיים של i), והאמת היא שהוא גם לא רע אח"כ.

אישית, אני חושב שזה ממש מוצלח בשביל יווני שחי לפני 2200 שנה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאני אמרתי זאת לא הנפה של ארטוסתנס. זה יותר דומה לשיטה הנאיבית רק מייעל אותה. אני למשל צריך כמות ככמות הראשוניים שאמצא. בשיטת הנפה של ארטוסתנס צריך כמות לינארית למספר שעד אליו אתה רוצה למצוא ראשוניים. מבחינת יעילות זמן ריצה אני לא יודע מה עדיף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאני אמרתי זאת לא הנפה של ארטוסתנס. זה יותר דומה לשיטה הנאיבית רק מייעל אותה. אני למשל צריך כמות ככמות הראשוניים שאמצא. בשיטת הנפה של ארטוסתנס צריך כמות לינארית למספר שעד אליו אתה רוצה למצוא ראשוניים. מבחינת יעילות זמן ריצה אני לא יודע מה עדיף.

מסתבר גם שיש וריאציות על הנפה של ארטוסתנססטסטס שתופסות הרבה פחות . אבל כמובן, שיטות מודרניות שמבוססות על תורת המספרים ושאר ירקות מנצחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...