דיון מקדים - GeForce GTX400 VS Radeon HD5000 , החברות שולפות את הנשקים. - עמוד 47 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון מקדים - GeForce GTX400 VS Radeon HD5000 , החברות שולפות את הנשקים.

almonime

Recommended Posts

• תגובות 2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

עכשיו אני בודק את החשבונית! ;D

-צודק, נקנה ב10.7.08.. :P בדיוק כמו שאמרת. אבל המחיר הוא 811 שקלים. (לא יודע למה היה לי בראש 880)

אז קניתי אותו שהוא רק יצא, מה שעוד יותר מחזק את הנקודה שלי לגבי המחיר המופרז.

אך ה5850 ישב באותו מחיר כמו ה4850?! זה כרטיס מהכרטיסים החזקים שיש הוא לא ירד יותר מ250 שקל במחיר

לתקופת "המתנה", מאיפה אתה יודע שהוא לא יחזור למקומו הטבעי שתצא הסידרה החדשה של נוידיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא יודע, הוא עובד לפי השיטות חיזוי הכי מתקדמות שיש היום בבתי וחברות ההשקעות בארה"ב. זה אחרי שנים של תירגול עצמי של פונקציות חיזוי שמתנגשות אחת עם השנייה וגזירות ושיפועים ובלגנים ונתונים סטטיסטים עם אומדים מסובכים שהנוסחאות שלהם פרושות על גבי עמודים שלמים...

או שיש אופצייה שהוא פשוט מחרטש, אין לו מושג אבל מה שבטוח שהוא לא אוהב לצאת כאחד שאמר דברים לא נכונים ולכן הוא ממציא כל מיני דברים מונפצים מה ...

בכל מקרה אוכל להגיד שיש עבר שיש הווה ושיש עתיד. בהווה מדובר "באחד הכרטיסים החזקים", בעבר ה4850 היה בדיוק "אחד הכרטיסים החזקים" כמוהו. היום ה4850 כרטיס בינוני ובעתיד - גם ה5850 יהיה כרטיס בינוני, אולי אפילו מאוד בינוני (פיזיקה הולכת לדרוש הרבה שיידרים על המשקל מה שעלול להאיץ דורות חדשים או השמנה של נתוני השיידרים או הליבות). מחירים לא ימשיכו לעלות לעד כל פעם שיוצא משהו חדש וחזק יותר, לפי התאורייה הזו עוד 5 דורות כרטיס טוב יעלה 10000 ש"ח.

באותו מחיר אנחנו אמורים לקבל יותר ביצועים, זה כל הקטע שאמור לעניין את הצרכנים. אם בשנה הקרובה צפויים 10-20 משחקים של DX11 - אז גם זה ערך מוסף.

ולכן - בתקופות ההשקה הרלוונטיות לכל דור - סידרה 5 עולה הרבה יותר מסידרה 4, ממש הרבה יותר.

יותר ברור עכשיו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאשר הכרטיס יצא ,לפניי כמעט שנה וחצי ,הוא עלה לפחות 1300 שקל ,חבר שלי שקנה אותו לפניי שנה בערך קנה אותו ב900 שקל .

זה לא דגם חדש של ה4850 זה כרטיס חדש לגמריי ,שבמיקרה נופל באותה קבוצה שבה נופל ה4850 ,חוץ מזה ,חייבים לזכור שיש פה מעבר מdx10 ל11 ,שזה גם מעלה את המחיר .

וזה נותן לי מה בדיוק? אין משחקים ב-DX11. יקח לפחות שנה, אם בכלל, (ע"ע DX10) עד שנראה משחקים ב-DX11 ועד אז יהיו כרטיסי מסך חזקים יותר וזולים יותר. Ati הקדימו את נווידיה ושחררו לשוק כרטיסי מסך ב-DX11 במטרה לעשות קופה על פריקים של שמוכנים לשלם מחיר מופקע רק כדי להיות ראשונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רק שDX11 לא עוזר כרגע והמשחק הראשון שיהיה בו DX11 יוצא בדצמבר (DIRT2) אם אני זוכר נכון , זה גם לא הסיבה שבגללה הוא עולה יותר.

הסיבה שהם עולים יותר זה בגלל תהליך הייצור היחסית חדש של 40NM , אחרי "הפיילוט" עם ה4770 , הם מוציאים כרטיסים חזקים יותר באותו תהליך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אך ה5850 ישב באותו מחיר בסוץ כמו ה4850?! זה כרטיס מהכרטיסים החזקים שיש הוא לא ירד יותר מ250 שקל במחיר

הוא כן ירד בסופו של דבר

אין דבר כזה שכרטיס בכול הזמן שמיצרים אותו ירד רק 250 שקל

בסוף כול כרטיס מגיע למחיר נמוך(בדרך כלל לפני שהדגמים החדשים יוצאים או שNV תוציא את שלה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רק שDX11 לא עוזר כרגע והמשחק הראשון שיהיה בו DX11 יוצא בדצמבר (DIRT2) אם אני זוכר נכון , זה גם לא הסיבה שבגללה הוא עולה יותר.

הסיבה שהם עולים יותר זה בגלל תהליך הייצור היחסית חדש של 40NM , אחרי "הפיילוט" עם ה4770 , הם מוציאים כרטיסים חזקים יותר באותו תהליך.

ליצר ב 40NM זול יותר לא יקר יותר. בגלל זה הם מקטינים כל הזמן את התהליכי יצור ואת הגודל של הליבה.

DX11 עוזר במשחקים שתומכים ב DX11, ההבדל בגרפיקה יהיה קטן מאוד אבל לפי מה שהראו ה FPS ב DX11 טוב יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ליצר ב 40NM זול יותר לא יקר יותר. בגלל זה הם מקטינים כל הזמן את התהליכי יצור ואת הגודל של הליבה.

DX11 עוזר במשחקים שתומכים ב DX11, ההבדל בגרפיקה יהיה קטן מאוד אבל לפי מה שהראו ה FPS ב DX11 טוב יותר.

זה נהיה זול כשכל התהליך עובד כמו שצריך.

בתחילת התהליך הוא עולה יותר כסף ממה שהוא מניב ועד שאחוזי הליבות התקינות שיוצאות נהיה אחוז מכובד רק אז זה נהיה זול...

אם אתה זוכר היו המון בעיות מלאי עם ה4770 רק בגלל שATI לא עמדה בדרישות , כל כרטיס כזה שלא נמכר , גורם לATI להפסיד כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שהמחיר של 5850 עוד יירד, בייחוד כשיצאו הכרטיסים של NV (לא ברור בכלל מתי), אבל כשמדובר בביצועים שכאלה אני חושב שהוא מתומחר בצורה "יחסית" הגיונית ...

http://www.techpowerup.com/reviews/HIS/HD_5850/29.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחיר שלו בחו"ל מאוד הגיוני, הבעיה זה המחיר בארץ, זה ממש לא הגיוני שבארץ הוא יעלה 40-50% יותר מאשר בחו"ל, אני מבין שיש מלאי מוגבל שלו אבל גם בחו"ל המלאי שלו מוגבל ועדיין מוכרים אותו ב260$ ולא מעלים את זה ל400$.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתי תבינו שכן אפשר למכור כמו בחו"ל. כשחנות בחו"ל נותנת למוצר מחיר זה אומר שהיא עושה עליו רווח! אם הם יכולים למכור ב 300$ ולעשות רווח אין סיבה שפה המחיר יהיה 400$ ויותר, בארץ כולם גנבים. הממשלה גונבת ואז היבואן גונב ואז החנות גונבת!

אין שום סיבה בעולם שהמחיר בארץ יהיה יותר גבוה מהמחיר באירופה, ברגע שהמחיר בארץ גבוה ב 100$ ואפילו יותר מהמחיר באירופה תדע שמישהו גונב ממך הרבה מאוד כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...