דיון מקדים - GeForce GTX400 VS Radeon HD5000 , החברות שולפות את הנשקים. - עמוד 49 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון מקדים - GeForce GTX400 VS Radeon HD5000 , החברות שולפות את הנשקים.

almonime

Recommended Posts

^ אדובי עבדה עם NVIDIA על האצת ל-Flash עוד קודם לכן... זה יעבוד על כל כרטיסי אנוידיה מסדרה 8 ומעלה, ION \ Tegra.

התוספת של Direct Compute ל-ATI Stream הוספה ברגע האחרון. וכמו שאמרת, חייבים כרטיס HD5xxx חדש.

גם כן תקן פתוח. חובה win7 עם כרטיס ATI יקר, אל מול תמיכת אנוידיה במגוון כרטיסי מסך, מע' הפעלה, ניידים ומכשירים סלולארים.

קודם אני רוצה לראות שאפשר יהיה להפעיל flash על direct compute עם כרטיסי אנוידיה החדשים כשיצאו, במקום . אחר כך נדבר...

אתה רואה רק מה שאתה רוצה לראות... תכלס אין לך מושג על מה אתה מדבר.

ראשית, הקישור שקישרתי אליו, למרות שכביכול מציג זאת כשילוב בלעדי בין אדובי ל- ATI הרי שהוא לא כך.

אם תבוצע שם תמיכה ב- Direct Compute, הרי שכל כרטיס תואם DX11 יואץ.

לגבי מה שקישרת, אתה ראית שם מילה אחת על CUDA?

תן לי ציטוט אחד מהכתבה שאומר מפורשות שמדובר בקוד שנכתב ב- .

שת"פ להאצה, בדיוק כמו עם ATI. תחת ווינדוס מדובר על Direct Compute בכל שאר הפלטפורמות (הרי בסוף זה יעבוד תחת Iphone ו- Android) Open CL.

תראה לי שהאצה תהיה בקוד של ל- PC מאדובי. אני אשמח לראות זאת.

לא כל האצה בין אדובי ל- היא CUDA. מדובר על אותו מימוש שקישרתי אליו. פשוט כל חברה רוצה להתהדר בנוצות.

אז פעם אחת מספרים על שת"פ אם ופעם עם ATI מעשית, אותו הקוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אם זה לא CUDA, אז זה גם לא ATI Stream. ואם זה אותו הקוד, אז אין שום קשר ל-DirectX 11.

רשמתי שזה גם לא משהו ייחודי ל- ATI (ראה הודעת הקישור שלי, רשמתי שלמרות שכביכול להודעה יש טעם של משהו ייחודי ל- ATI הרי שתמיכה דרך Direct Compute אומר תמיכה בכל כרטיס תואם DX11). אין לי מניות באף חברה :-).

גם ATI Stream ונגזרת ה- Brooks שלו מקומם בפח האשפה.

מה שלא יעבוד אצל כולם, לא יעבוד בכלל.

אדובי פשוט מימשה תמיכה ב- Direct Compute (זה גם מה שמפורסם בקישור שרשמתי). כלומר כל כרטיס תומך DX11 יקבל האצה (אולי גם DX10 אם מודל ה- Direct Compute הוא מבוסס CS4).

קר כל חברה רוצה זמן זרקורים משלה. אז פעם אחת קיבלה את תשומת הלב nVidia (בקישור שאתה סיפקת) ופעם אחת ATI (בקישור שאני סיפקתי).

אני שם כסף, שעבור פלטפורמת ווינדוס, מדובר באותו הקוד.

לדעתי את התמיכה בשאר הפלטפורומות תממש אדובי בעזרת Open CL. אבל את זה היא לא פרסמה רשמית.

ד"א, nVidia שיחקו אותה והיום היו הראשונים לשחרר דרייבר שתומך רשמית ב- Open CL ללקוחות שלה.

נ.ב.

http://www.pcper.com/#NewsID-7843

מסתבר שזו האצה מבוססת DXVA - כלומר מעשית דרך DX11.

כמו שחשבתי, אין חברה שתאמץ משהו קנייני וסגור תחת מערכת אחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נ.ב.

http://www.pcper.com/#NewsID-7843

מסתבר שזו האצה מבוססת DXVA - כלומר מעשית דרך DX11.

כמו שחשבתי, אין חברה שתאמץ משהו קנייני וסגור תחת מערכת אחת.

מממ... DXVA יכול לעבוד גם ב-DX9 / DX10, אז כנראה שאין תלות ב-DX11 (חומרה או תוכנה), לפחות לא מבחינת ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מממ... DXVA יכול לעבוד גם ב-DX9 / DX10, אז כנראה שאין תלות ב-DX11 (חומרה או תוכנה), לפחות לא מבחינת ..

מתי תבין, אין פה שום קוד ייחודי לאף אחת מהחברות.

זה API פתוח לכולם.

אני די בטוח שמבחינת המימוש שלו דרך CS הוא ידרוש לפחות DX10.

מה שחשוב שתבין שהכל יעבוד ויתמך דרך תקנים בלי הבדלי דת גזע ומין.

רק תוקף התקן. בלי שום תלות בחומרה מתחתיו.

כמו שהיום אתה דורש שאתר יהיה תקני בלי תלות לדפדפן תחתיו (מעליו)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין למה אתה חוזר על עצמך כל הזמן \ מה יש לי להבין פה. בסך הכל אני אומר שלא מדובר בהגבלה ל-DX11, זה הכל.

ואני גם בספק שזה לא יעבוד ב- \ DX9, האצת DXVA לא מחדשת שום דבר מיוחד מאז , ששווה עבורו להגביל לויסטה\win7.[br]פורסם בתאריך: 7.10.2009 בשעה 23:10:46

בכל אופן, מאחר ואתה כל כך רוצה לראות פרוייקט רציני שיתמוך בלבד, אז דגתי לך דג שמן... רק כדי שתעזוב אותי לנפשי.

על mental images (היוצרים של mental ray) שמעת ? אז הנה המוצר החדש מביתם, שישוחרר בקרוב:

mental images Unveils iray Rendering Solution

http://www.mentalimages.com/products/iray.html

ציטוטים רלוונטים מתוך ה-FAQ

16. Does iray also work without hardware?

When running on a system that lacks compatible GPU resources,

iray will operate as a CPU-based renderer, albeit significantly slower.

21. Will there be an OpenCL version of iray?

There currently are no plans for supporting OpenCL.

e136e65a45.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מזל שציינת שאתה רק חושב. הרי יש נתונים מספריים: כל מה שצריך זה קצת מתמטיקה בסיסית והגיון מתמטי, אולי גם מחשבון. קל מאוד לראות לפיה החישובים שאתה משלם יותר על פחות ביצועים - מזל שלהם שהשיווק שלהם גרם לך לחשוב שאתה מקבל יותר ביצועים בפחות כסף.

דוגמה פשוטה - תיקח רזולוצייה של ממוצע שלא קונה את הציוד הכי טוב שיש - 1680 על 1050, תקח כרטיס כמו ה4890 שעולה 1000 ש"ח בערך, יש שיפור ממוצע של 20 אחוז בביצועים, אם הוא היה מתומחר ללא כל תמורה חדשה של ביצועים לכסף הוא היה אמור לעלות 1200-1250, אם הוא היה אמור לצאת יותר משתלם כמו מה שאמור לקרות עם דור חדש - אז הוא היה עולה 1000-1100. עכשיו הוא מתומחר בין 1400 ל 1500 - זה מטורף.

בסופו של דבר בדף שנתת רואים שיפור של 20 אחוז בערך ברזולוציות המתאימות לכרטיס, ה5850 במקרה הטוב עולה 20 אחוז יותר - אז מה בדיוק בסדר בתימחור ? זה שהם "עשו לנו טובה" ולא לקחו יותר כסף על פחות ביצועים ? :lol:, באמת מתחשב מצידם...

בלי שום קשר - אני חושב שהביקורות שלהם הם מהטובות שאפשר למצוא היום - ממליץ לכולם לקרוא אצליהם ביקורות.

מסכים כל מילה - המצב שנוצר הוא פשוט הזוי לגמרי..

זה גם בגלל ATI שלטעמי הגזימו עם המחירים בדור הזה, וגם בגלל שבארץ בכלל אוהבים להשתגע וזה יוצר מצב שהכרטיסים החדשים כל כך יקרים ופשוט מאוד לא שווים את הכסף בגלל שהם מביאים פחות ביצועים ביחס לכסף בזמן שזה דור חדש שאמור להביא בוסט גדול יחסית בביצועים ביחס לכסף..אז למי אכפת שיש DX11? ראינו מה היה עם 10DX..

פשוט מבאס..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"הקטע" עם DX11 זה שהוא אמור להביא שיפורים (ולא רק מבחינה גרפית - כלומר שמשחקים יראו יפים יותר אלא גם שיפור בביצועים) מה שDX10 נכשל ורק DX10.1 הראה לנו טעימה מזה.

לדעתי אנחנו נראה יותר ויותר משחקים בDX11 וגם כאלה שלא ידרשו בעלות של מחשב ממוצע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"ניראה" ?

ברור לכולם שעד 2012-2013 לא יהיה שום שיפור משמעותי בגרפיקה נכון ? בטח ובטח שלא DX11.

אז מה אם DIRT 2 הוא DX11, אם אתם זוכרים גם לקרייסיס היו שמועות הוא יהיה DX10 ותיראו מה יצא ::)

לא משתלם לפתח משחק בלעדי ל , ואם מפתחים משחק מולטיפלטפורם אז בד"כ לא מוסיפים תוכן מוסף ומיוחד לPC, לפחות לא שיפור כל כך משמעותי כמו API אחר ושונה מזה שבקונסולות.

קחו לדוג' את קרייסיס, עכשיו גם הם הבינו שעדיף להם להוציא מולטיפלטפורם, זה יכניס להם הרבה יותר, אנשים ייקנו את המשחק לקונסולות גם אם הוא יציג חצי ממה שהראשון היה למחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכולים כן, אבל רווח מ8 או 16 מעבדי זרימה הוא כמעת אפסי.

אפשר להגיד ש9500GT בעל ה32 מעבדי זרימה עושה זאת בצורה חלשה מאוד.

אז הם לא ישפרו משמעותית עם הם יעבדו עם HD 4850 ?

וכמה מעבדי זרימה יש ל 4850 ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...