התלבטות האם לקנות מחשב חדש עכשיו או לחכות... - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות האם לקנות מחשב חדש עכשיו או לחכות...

lesForce

Recommended Posts

אז אתה טועה כי במשחקים המעבד לא כזה חשוב. נמאס לחזור על זה, קרא מה שכתבתי קודם.

אז בעצם אני יכול לקחת את המחשב שיש לי כרגע במפרט לקנות כרטיס מסך חדש וזהו יש לי מחשב באותה רמה כמו מחשב חדש מבחינת משחקים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא המעבד שלך חלש זיכרונות איטים כל דבר משפיע .

זה שתכניס לאיזה סובארו מנוע V6 לא יהפוך אותו לפרארי .

ואתה מדבר יותר מדי בכלליות "אין מחשב חדש " שיש לו מפרט X ואתה יכול להגיד האם זה שווה למחשב חדש.

מבחינתי מחשב חדש זה מערכת I7 עם אז תרצה להגיד לי שהחלפת כרטיס מסך תהפוך את המחשב שלך לזה? לא.

בכל מקרה תעשה רגע חושבים תעמוד את התקציב שלך ותראה אם תוכל לחסוך איזה 3000 אלף שקל ולקנות מחשב טוב ולא לשדרג ובסוף סתם לזרוק כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נקודה אחת שלא ממש הובהרה פה היא שיש משחקים שיושבים על המעבד, ואז כרטיס המסך הוא בקושי פונקציה. יש כאלו שהפוך ויושבים על כ.המסך והמעבד "נח לו בצד" אבל כמעט שלא יגביל כל עוד כרטיס המסך חזק, ויש משחקים שמאוזנים ויושבים חזק על שניהם, בדיוק כמו שיש משחקים שהם קלים ולא המעבד ולא כרטיס המסך מתאמצים גם ב1600X2560 בהגדרות הכי גבוהות. כל משחק נופל לאחת מ4 הקטגוריות הנ"ל. עכשיו כל מה שנאמר לגבי המעבד יספיק או לא יספיק, צריך לסייג בהתאם למידות:

1. ההפרש בין התקציב שלך למעבד אל מול עלות המעבד היקר ביותר (CI7 975 כיום). כי אין מה לעשות צריך להיות ריאליים.

2. סוג המשחק שאתה רוצה להפעיל. כי אולי לCRYSIS המעבד יזדקן מהר, אבל את 2013 הוא יריץ יופי.

בשנים האחרונות המגמה שנורא נפוצה היא שכרטיסי המסך מראים סימני זיקנה הרבה יותר מהר ממעבדים, ולכן השילוב של מעבד ממוצע + כרטיס מסך מעל לממוצע נותנים ביצועים הרבה יותר גבוהים, שוב.... לרוב. זה לא מחייב, ישנם פה ושם גם משחקים שירוצו טוב יותר עם מעבד HIGH END וכ.מסך חלש למדי.

אצל רוכש המחשב הממוצע ישנה איזושהי קונספציה, שהיא לא לחלוטין מוטעית, אבל שהחלק החשוב ביותר במערכת מחשב הוא המעבד, וכמה שהמעבד יותר חזק ככה הוא יהנה יותר מהמערכת כולה. היא לא לחלוטין מוטעית, כי כן, ככל שהמעבד יותר חזק נהנה יותר מהמחשב, כל עוד, זה לא בא על חשבון רכיבים אחרים שבאים לענות על הצרכים הספציפיים שלנו מהמחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיזה פלא אני בטוח שלפני שנה וחצי אמרתם לאנשים שהמעבד הזה מספיק לכל משחק ולא צריך יותר מזה..

אתה מדבר שטויות. לכן אני אמרתי שאני לא נביא וגם אמרתי שכדאי לקנות מעבד ממוצע ולשדרג מידי פעם ולא לקנות מעבד High-End שלא משתלם בכלל.

אה כן ורק בשביל הרקורד, על המעבד שלך לא המליצו לפני שנה וחצי ועל פי הת'רד הבא גם לא לפני 3 שנים:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=198481.msg1738972#msg1738972

עוד בשביל הרקורד: כבר מלפני שנתיים ה-Q6600/E8400 היו פופולאריים. אז כן, מי שהקשיב להמלצות בפורום זכה.

עריכה: חוץ מזה שהמעבד שלך לא כ"כ גרוע כמו שאתה מתאר:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=379470.msg3266606#msg3266606

yz101, אני מסכים אך לא לחלוטין. בשביל Crysis המעבד לא יזדקן מהר, ניתן לראות בהשוואות ביצועים שעם הגדרות גבוהות אין משמעות למעבד. למעבד יש משמעות במשחקים עם הרבה אלמנטים כך שיש לו הרבה מה לעבד בטווח הראייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...