אורן זריף: ניטרלתי 80% ממגפת שפעת החזירים - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אורן זריף: ניטרלתי 80% ממגפת שפעת החזירים

.AloN

Recommended Posts

• תגובות 73
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

מעניין איך כל דיון נגרר לשנאה התהומית של אנשים כלפי אנשי דת. איני טוען לרגע שכולם נקיי כפיים, מצד שני גם איני מציג את הטענה ההפוכה המאשימה את כולם בגזל בשם הדת. ישנם גם אנשים ש'סתם' מאמינים ואף מנסים לרתום את אמונתם לעזרה לזולת, ולא לגניבה. מי יודע, אולי זה אפילו הרוב.

ולגזען שטען שחבל שהמטוס שלהם לא התרסק, אתה מחליא אותי, אבל את הטיפול בך אני אשאיר למנהל הפורום ולא אגזול ממנו את ה'תענוג' המפוקפק.

להזכירכם הדיון הזה דן\צוחק על שרלטן שמרמה אנשים תמורת כסף. אני כושל בניסיון לראות את הקשר לרבנים שנושאים תפילה משותפת למען הציבור. אם תעלה הטענה שהדבר נעשה כסף ולא ממניעים של תרומה לזולת, אז יהיה (אולי, תלוי בנסיבות) מקום להשוואה, אך עדיין יהיה מדובר כביכול בקבוצה של אנשים שמנצלים את הדת, בדיוק כפי שאורן זריף מנצל את הרוחניות, למרות היותו סקולרי.

אני אישית לא רואה כל הבדל בין אמונה באנשים כמו אורן זריף/אורי גלר לבין אמונה בדת כלשהי, אבל זה אני...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם הערה קטנה לכל מי שקורא לשנאת חרדים "גזענות":

גזענות היא שנאה או ייחוס תכונות שליליות בהתבסס על מוצא, גזע אם תרצו - תכונה שהאדם לא יכול לשנותה, ולרוב אין בינה לבין השקפת עולמו, התנהגותו או שכלו כלום (אני אומר "לרוב" כי בקרב ציבורים מסויימים במחוזותינו נראה שדווקא קיים קשר שכזה). "חרדיות" היא תכונה שהאדם בוחר לעצמו, ולה יש דווקא השפעה תהומית על השקפת עולמו והתנהגותו. שנאת חרדים, מוצדקת או לא מוצדקת, פר הגדרה אינה גזענות וחלאס כבר לצעוק את המילה הזו כמו איזה כדור-קסם נגד כל מה שלא נראה לכם.

גם אני הייתי שמח לראות את הדתות נכחדות מן העולם, יחד עם תופעות כגון אורן זריף ודומיו, ובאמת שאין הרבה הבדל בין מה שזריף מציע לבין מנהגי דת מסויימים או אותו סיפור עם התפילה ההמונית במטוס (אגב, מי ממן את הטיסה?). אלה וגם אלה הוזים במקרה הטוב ושרלטנים רמאים במקרה הפחות טוב. עם זאת, איני מאחל מוות לאף אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כושל בניסיון לראות את הקשר לרבנים שנושאים תפילה משותפת למען בריאות הציבור.

באמת שאתה לא מצליח לראות את הקשר?

הוא רוצה לטוס בשמי הארץ ולנטרל את שפעת החזירים

ורק לפני כמה חודשים:

http://www.flix.co.il/tapuz/showVideo.asp?m=3335489

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OMRIJ, קרא שוב את שרשמתי. אני בכלל לא מדבר על ההשוואה של האקט הפיזי.

לגבי ההערה על גזענות - ההגדרה הרחבה עוסקת גם בסקטורים שהוקמו מתוך בחירה (לא מדובר על התאגדות של רוצחים סדרתיים, או טרוריסטים כמובן), וזו אגב הייתה טיבה של הגזענות בטרם הימים המודרניים.

adiz - קח את זה בבקשה לדת ואמונה. יש לי מה להגיב, אבל המטרה שלי הייתה להחזיר את הדיון לעיסוקו המקורי, ולהגיב לך יוביל לויכוח שסוטה מהנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההשוואה פה לרבנים המעופפים ולתעשיית הרבנים (שמגלגלים הרבה יותר כסף מאורן זריף ע"י ניצול אמונה/תמימות/מצב נואש של אנשים) בהחלט במקום

הריטואלים של המקובלים לא פחות מגוכחים משל אורן זריף ולכן כל ההשוואות שנעשו פה בהחלט במקןם (חוץ מהאידיוט שביקש שהמטוס יתרסק)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין איך כל דיון נגרר לשנאה התהומית של אנשים כלפי אנשי דת. איני טוען לרגע שכולם נקיי כפיים, מצד שני גם איני מציג את הטענה ההפוכה המאשימה את כולם בגזל בשם הדת. ישנם גם אנשים ש'סתם' מאמינים ואף מנסים לרתום את אמונתם לעזרה לזולת, ולא לגניבה. מי יודע, אולי זה אפילו הרוב.

ולגזען שטען שחבל שהמטוס שלהם לא התרסק, אתה מחליא אותי, אבל את הטיפול בך אני אשאיר למנהל הפורום ולא אגזול ממנו את ה'תענוג' המפוקפק.

להזכירכם הדיון הזה דן\צוחק על שרלטן שמרמה אנשים תמורת כסף. אני כושל בניסיון לראות את הקשר לרבנים שנושאים תפילה משותפת למען הציבור. אם תעלה הטענה שהדבר נעשה כסף ולא ממניעים של תרומה לזולת, אז יהיה (אולי, תלוי בנסיבות) מקום להשוואה, אך עדיין יהיה מדובר כביכול בקבוצה של אנשים שמנצלים את הדת, בדיוק כפי שאורן זריף מנצל את הרוחניות, למרות היותו סקולרי.

גם זריף מנסה לרתום את האמונה שלו לטובת הכלל

ורוב מוסדות הדת אולי לא מוציאים כסף ישירות מאנשים- אבל הם בהחלט זוכים למימון של המדינה.

תן לאורן זריף עוד כמה שנים של קוקו וכמה מאות שנים של מיתוס ותהיה לך דת חדשה- בדיוק כמו שקרה עם הזויים אחרים בהיסטוריה.

רק שבגלל שהנצרות\ יהדות\ איסלם קיימות כבר כמה מאות שנים ויש להם הרבה מאמינים המדינות מצאו לנכון לרכז ולמסד את הגזל שלהם. זריף בינתיים הוא אחד לכן הוא צריך לאסוף את הכסף בעצמו...

דבר נוסף, האמונה שלו היא בדיוק כמו האמונה באלוהים כזה או אחר... ההבדל היחיד הוא מסורת שהתפתחה במשך כמה מאות שנים-שזה עניין טכני בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OMRIJ - אם אכן מדובר בגזל בשם הדת, אז יש מקום להשוואה. אבל אתה עושה בדיוק את הדבר המכוער וקופץ למסקנות ללא בסיס. אני אגב לא אומר שאתה טועה, אך זה כלל לא העניין.

להכללות של IG אני בכלל לא אגיב. להשוות אמונה באלוהים לאורן זריף כבר מוכיחה שאין בסיס לדיון. את הרדוקציה (השגוייה הזו) אפשר לעשות לכל דבר, כולל למדע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...