שדרוג לוח אם ומעבד ב1000-1500 שח למחשב עבודה אינטנסיבית - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג לוח אם ומעבד ב1000-1500 שח למחשב עבודה אינטנסיבית

syberpuppy

Recommended Posts

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לצערי אין את הלוח הזה בחנות ממנה אני קונה (פנדה), חבל דווקא נראה קצת טוב יותר מהשני בחלק מהדברים....

הייתי הולך על זה

http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu.asp?id=5022

לוח טוב ותומך ACC (פתיחת ליבות) בגרסא 2.0

ולכל אלה שיקפצו ויציעו 785G - הלוחות הזולים 785G לא תומכים ACC

עוד בונוס עם הלוח הוא שיש עליו כרטיס מסך מובנה חזק (HD3200 ) ותוכל להשתמש ב HYBRID CROSSFIRE

כלומר , כרטיס המסך שלך (בתנאי שהוא ATI) עושה CROSSFIRE עם כרטיס המסך המשולב וככה תוכל לסחוט עוד קצת ביצועים

ובנוסף תוכל לחבר 4 מסכים בו זמנית

נשמע מאוד מעניין, אתה אומר לי שבלוח הזה אוכל לעשות crossfire עם הHD3600 שיש לי? (ממש טיפשי מצד החנויות בארץ שהן שוכחות לציין את קיום הכרטיס המובנה בפירוט שלהן).

בכל מקרה, הלוח הזה נראה יותר טוב מה MA770-UD3 בכמעט כל תחום, אני טועה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כבר כמעט חושב לבטל את ההזמנה מהחנות, עכשיו הם מציעים לי את הדגם GA-MA78GM-UD2H האם הוא טוב כמו השני? (לא ראיתי שיש לו rev2)

אני מצטער שאני מטכריד אותכם כלכך בגלל החנות הזאת, אני שוקל ברצינות (בתלות בתשובתכם) לבטל את ההזמנה משם ולהזמין במקום אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסוף ביטלתי את ההזמנה מפנדה, זה כבר נהיה מוגזם, אז אני צריך (בפעם האחרונה) עצה איזה לוח אם לקנות (להזכירכם זניתי את הAMD PHENOM II X3 720 BE ואני מחפש לוח לו)

לא, אין לו גרסה של SB710.

תודה NIKE, בזכות מה שאמרת סוף סוף הצלחתי למצוא קצת מידע על הפתיחת ליבות, למרות שלא הרבה יותר מדי (האינטרנט ממש קמצן במידע על מה שחיפשתי היום, כולל HWzone), הבנתי שהSB750 שבלוח של biostar הוא קצת יותר טוב מהSB710 שבלוחות באחרים, השאלה אם זה גורם מכריע (והאם הסיכוי לפתוח בעזרתו עוד ליבה גבוהה יותר מה710?)

בנוסף לכך הHD3300 בביוסטאר הוא כמובן טוב יותר מהHD3200 שבלוח של , אבל כאן התחקיר שלי הגיע למסקנה שונה ממה שאמרת giloman:

עוד בונוס עם הלוח הוא שיש עליו כרטיס מסך מובנה חזק (HD3200 ) ותוכל להשתמש ב HYBRID CROSSFIRE

כלומר , כרטיס המסך שלך (בתנאי שהוא ATI) עושה CROSSFIRE עם כרטיס המסך המשולב וככה תוכל לסחוט עוד קצת ביצועים

ובנוסף תוכל לחבר 4 מסכים בו זמנית

עד כמה שראיתי הhybrid crossfire לא תומך בכרטי מסך שיש לי, HD3650 (לא מצאתי את המידע בהמון מקומות אבל בהחלט מצאתי בכמה), האם אני טועה (אם אני צודק אז אין ממש משמעות לכרטיס המובנה) ?

חוץ משני הדברים הGA-MA78GM-DS2H והBIOSTAR TA790GX 128M נראים דיי זהים, הGA-MA78GM-DS2H נראה טיפה יותר טוב בגלל האופציות הפחות חשובות כמו הfirewire, והeSata שאין בביוסטאר.

מה עדיף לי בעצם לדעתכם, הGA-MA78GM-DS2H או הBIOSTAR TA790GX 128M והאם יש בכלל סיבה להזכיר את הלוח הראשון שהצעתם... הMA770-UD3 (האם יש בכלל משהו בו משהו שטוב יותר מהאחרים? אני לא מצאתי)

מצפה בקוצר רוח לתשובותיכם,

בתודה מראש,

עומרי כהן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אני מציע שתעשה reset למה שחשבת עד כה. תתחיל מההתחלה, מה אתה צריך בכלל?

אתה בכלל צריך כרטיס מסך מובנה? אם לא, אז אין טעם- אלא אם כן זה נלווה לאיכויות אחרות של לוח מסוים (ולא כמשהו שהכרחי בלוח).

אם יש לך כרטיס מסך יעודי שעושה את העבודה ואתה לא צריך יותר ממנו- אז התשובה היא לא.

לגבי Hybrid, אני לא חושב שזה כ"כ מעניין-

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=413377.0

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=340187.0

לפעמים זה מועיל ולפעמים זה גורע. גם כשזה מועיל זה לא מספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, קראתי אותם כבר (גם בהם אין תשובה מוחלטת להאם הHYBRID ייתמך ע"י הכרטיס מסך שלי).

אני דיי בטוח שאני לא צריך כרטיס מובנה או HYBRID, אבל עומדים לפניי לוחות אם המכילים hybrid ואני בודק את האפשרויות, הנה השיקולים שלי:

1) מה שבאמת חשוב לי זה שהלוח יתמוך במעבד שקניתי, יכיל ארבע סלוטים של זכרונות, ויהיה יציב ואיכותי.

2) בנוסף, האופציה של פתיחת הליבה הרביעית יותר מקורצת לי, ומכיוון והיא לא מגדילה את המחיר באופן משמעותי אז אני בהחלט רוצה אותה.

3) בנוגע לHYBRID למרות שאני כנראה לא צריך את האופציה כרגע ייתכן והיא כן תועיל לי, אני אשתמש בקרוב בשני מסכים של 22' אז שימוש באופצייה הזאת יכול להוריד את העומס על הכרטיסי מסך, או אם בעתיד אחליט להוסיף מסך שלישי, או אולי אפילו הcrossfire כן יגדיל לי את הביצועים שזה בונוס נחמד...

בשורה התחתונה, אם הHYBRID הוא רלוונטי לגבי הכרטיס מסך שיש לי אז אני כן רוצה אותה, כל עוד זה לא מייקר בהרבה את הלוח (מה שלא קורה בדגמים אלו) וכל עוד זה לא מוריד מהדברים היותר חשובים לי (1 ו-2).

שלושת הלוחות שהמלצתם לי כאן עולים כמעט אותו הדבר ולכן התחרות קשה:

הלוח בלי הHYBRID, הGA-MA770-UD3 נראה לי פחות טוב מהשניים האחרים כמעט (יש לו 4 pci-e X1 slots שזה נחמד, אבל זה כנראה לא הכרחי) בהכל, האם אני מפספס משהו?

הלוח השני של ה GA-MA78GM-US2H נראה מאוד נחמד, יש לו hybrid והמון חיבורים אופציות אחרות מגניבות, על חלקם אפילו לא שמעתי, לעומת זאת הSB שלו נחשב לפחות טוב משל הביוסטאר (עד כמה שמצאתי), יש לו הכי פחות סלוטים של PCI-E X1 מלאחרים (רק אחד- עלול לפגוע בי אם ארצה להוסיף דברים בעתיד), וההייבריד שלו הוא עם כרטיס מובנה חלש יותר (שוב... אם זה בכלל רלוונטי).

הBIOSTAR TA790GX 128M מגיע עם SB750 לעומת ה710 של האחרים, עם שני חיבורי PCI-E X1 ועם כרטיס מובנה קצת חזק יותר (HD3300 לעומת הHD3200 של הלוח הקודם), לעומת זאת אין בו הרבה אופציות שיש באחרים שאני לא צריך כעת אבל היו יכולים להתברר כיעילים בעתיד (firewire, d-sub, eSata...), וכמובן זה gigabyteשהיא חברה עם מוניטין לאיכות ויציבות שעולה בהרבה על ביוסטאר.

בסופו של דבר לדעתי, אם יורדים מהלוח הראשון (במידה ואני לא מפספס שום דבר שהופך אותו ליותר טוב מהאחרים), ויורדים מההייבריד (אם הוא לא יפעל עם הכרטיס שלי כמו שאני חושב) אז השאלה היא בין הSB המתקדם של ביוסטאר והסלוט PCI-E X1 הנוסף, לאופציות הנוספות של GB ולשם של החברה...

---------------

אלו הנתונים שרצים אצלי במוח ומחזיקים אותי ער כבר כמה ימים, אני מקווה שהצלחתי להעביר אותם כמו שצריך הפעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך אגב, אתמול סופק לי ה- MA770-UD3 REV2 על ידי RSM, אז שלא יספרו לך סיפורים ויגידו שחסר בארץ...

כבר ביטלתי את ההזמנה מהחנות ההיא, עכשיו אני רק מנסה לברר איזה מוצר יהיה הכי טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיס המסך שברשותך תומך בעד שני מסכים

אם תרצה מסך שלישי הHYBRID CF יעזור לך מאוד

הלוח הבא בגרסא 2.0 תומך בACC ויהיה אפשר לנסות לפתוח ליבה

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Overview.aspx?ProductID=3118

זה לוח מצויין ורוב הסיכויים שיגיע כ2.0

שים לב שהUS2H גרסא 2 תומך בפתיחת ליבות ואילו הUD2H לא תומך בכלל

רק אציין שלוחות ה785G הזולים לא תומכים בפתיחת ליבות ולכן לא הצאתי אותם

בקשר לתמיכה - אם כרטיס המסך שלך מסדרה HD3XXX ומעלה הוא יתמוך בHYBRID CF

שיפור בביצועים תוכל לראות כאן

http://www.tomshardware.com/reviews/amd-780g-chipset,1785-10.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית

וכמובן זה gigabyteשהיא חברה עם מוניטין לאיכות ויציבות שעולה בהרבה על ביוסטאר.

בולשיט.

הלאה.. דיברת על כך שפתיחת הליבה הרביעית לא מגדילה את המחיר בצורה דרסטית. השאלה היא בהשוואה למה. לפי סעיף 1 אין לך ממש דרישות, כלומר גם זה יספיק לך- (עכשיו שאני בוחן זאת לעומק אני רואה שבגרסה 3 הלוח מגיע עם SB710)

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Spec.aspx?ProductID=3152

הלוח הזה עולה 300 שקלים. התוספת של הליבה אינה כ"כ משמעותית ואתה יכול להשוות זאת למרובעי הליבות מסדרת Phenom 2 אשר זהים/דומים בשאר הפרמטרים (תדר, קאש..).

לגבי Hybrid- שוב - אתה בכלל צריך את זה? לפי הפוסט שפתח את הדיון לא נשמע כאילו שאתה צריך את זה ולו מעט.

מבחינת פיצ'רים נוספים של הלוחות שציינת על פני הלוח הנ"ל (MA74GM-S2H).. תחשוב על זה ככה- אתה תמיד יכול להשקיע עוד 10-20 שקלים ולקנות לוח קצת יותר טוב עם קצת יותר פיצ'רים. זה לעולם לא יסתיים ובסופו של דבר תקנה לוח ב-800-1000 שקלים. תחליט מה אתה צריך באמת ולפי זה תדע מה לקנות.

אם אתה לא יודע לאילו מאפיינים תזדקק בעתיד אז תחשוב על זה. למשל PCI- את רובם זה לא מעניין אך האם זה מעניין אותך. eSATA- אפשר להשתמש ב-bracket אם יש חיבור SATA פנוי. Firewire- אפשר לקנות כרטיס PCI בזיל הזול. אלו סתם דוגמאות, רק בשביל שתבין שעוד חיבור ועוד חיבור זה לא תמיד אמור לגרום להעדפה כי אפשר לקבל את אותם דברים ספציפיים גם בדרכים אחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אז בסוף אתמול קניתי את הביוסטאר (BIOSTAR TA790GX 128M - הוא יגיע היום), הוא כרטיס איכותי עם SB קצת מתקדם יותר (750 - למרות שזה כנראה בכלל לא ישנה משהו בשימושים שלי), ועם הרבה אפשרויות הרחבה, כולל (למרות שאני כנראה לא אשתמש בזה אלא אם כן אקנה עוד מסכים) גם בCF רגיל למקרה שאני אחליט כן לעשות בעתיד וההייבריד כמו שאני חושד אינו תומך בכרטיס מסך שלי.

בקשר לתמיכה - אם כרטיס המסך שלך מסדרה HD3XXX ומעלה הוא יתמוך בHYBRID CF

שיפור בביצועים תוכל לראות כאן

http://www.tomshardware.com/reviews/amd-780g-chipset,1785-10.html

אומנם לא מצאתי באמת מקום רשמי שאומר מפורשות שהשילוב לא יתמוך בHD3650, כל מקור אחר שמצאתי (מלבדך) אמר שהוא לא יתמוך, ושבכל מקרה לא משנה מה תחבר אליו (במחשבים שולחניים) הוא יאט את הכרטיס הטוב יותר להתאים לשני והם אפילו לא יגיעו למהירות של כרטיס HD3650 יחיד.

דוגמאות:

http://www.tomshardware.com/forum/253510-33-hybrid-crossfire

http://www.tomshardware.com/forum/251699-33-hybrid-crossfire

(היו לי עוד הרבה)

בכל מקרה, נגלה בקרוב אם כן או לא אבל זה בכל מקרה נחמד שיהיה לי גיבוי מובנה של כרטיס מסך לא חלש כל כך למקרה שהכרטיס שלי יתפגר או יעשה בעיות.

הלאה.. דיברת על כך שפתיחת הליבה הרביעית לא מגדילה את המחיר בצורה דרסטית. השאלה היא בהשוואה למה. לפי סעיף 1 אין לך ממש דרישות, כלומר גם זה יספיק לך- (עכשיו שאני בוחן זאת לעומק אני רואה שבגרסה 3 הלוח מגיע עם SB710)

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Spec.aspx?ProductID=3152

הלוח הזה עולה 300 שקלים. התוספת של הליבה אינה כ"כ משמעותית ואתה יכול להשוות זאת למרובעי הליבות מסדרת Phenom 2 אשר זהים/דומים בשאר הפרמטרים (תדר, קאש..).

הזמנתי את הלוח לפני שראיתי את ההודעה, אבל בכל מקרה לא הייתי קונה את הלוח הזה כי אין לו 4 סלוטים של (בסעיף 1), פתיחת הליבה והCF הם בונוסים, לא יותר מזה, אבל אם אני משקיע כ400-500 ש"ח על לוח אני רוצה שיהיו בו את המקסימום שאני יכול לסחוט (וליבה רביעית בהחלט נכנסת לתחום הזה).

טוב, אני רוצה ממש להודות לכם, במיוחד Nike ו-giloman, על העזרה הרבה, כרגיל אני יכול לסמוך ולשמוח על אנשים כמוכם (שתמיד יש בפורום הזה) שיעזרו לי להבין ולהשלים פערים/לקנות/לשדרג חומרה בלב קל ושלם, ומצטער שהייתי קוץ במיוחד הפעם (זה לא שאני לא יודע מה אני רוצה, אני פשוט כנראה לא טוב בלהסביר את עצמי).

אז ממש טובה ושיהיה לכם חג שמח :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אז בסוף אתמול קניתי את הביוסטאר (BIOSTAR TA790GX 128M - הוא יגיע היום), הוא כרטיס איכותי עם SB קצת מתקדם יותר (750 - למרות שזה כנראה בכלל לא ישנה משהו בשימושים שלי)

שאני אחליט כן לעשות בעתיד וההייבריד כמו שאני חושד אינו תומך בכרטיס מסך שלי.

אל תתפוס אותי במילה לפני שאתה מוודא, אבל אני זוכר שקראתי שיש בעיה עם פתיחת ליבות עם הלוח הזה ברוב גרסאות הביוס שלו ואם אני לא טועה, גרסת הביוס של ינואר 09 שלו פותחת ליבות בהצלחה. תבדוק את זה אם אתה מעוניין בפתיחת ליבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...