תוכן נמחק - עמוד 20 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תוכן נמחק

AliceInChains

Recommended Posts

• תגובות 328
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לפחות הם לא לוקחים. הקטע שלהם לא לקחת ולא לתת -זה לא להתעסק כלל במה שקשור בממשלה שדוגלת חילוניות.

[בדרך כלל אני כמעט אף פעם לא שם קישור מויקפדיה -כי אני יכול לתקן שם כמה דברים ,אבל הרוב כאן אוחזים בה כמו תורה משמים -אז..]

וכתוב ויש בהם [זה לא הרוב] רובם משלמים וכמובן זה הולך למקומות גם שלא לרוחם, אז לבוא כל פעם ולצעוק סיסמאות לא משלמים זה כבר פאסה.

יש לציין שפה מדובר על מאה שערים ודומיה, שאר החרדים כמובן משלמים וכדומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לחרדים יש זכות להפגין, מישהו אמר שלא? פשוט לדקור שלושה אנשים זו ההפגנה הנגדית בנתיים. (ועוד לא דיברנו על נושא הפתיל ואולי בצדק כי לא יודעים עוד כלום)

ולחשוב שכתוב בעשר הדברים לא תרצח, ואני יכול גם לחשוב על ואהבת לרעך כמוך אבל לדקור זה כנראה מה שהם יודעים...

בקשר למיסים, מתאים לי דווקא, אני לא סובל את זה גם ולא לוקח כלום גם ככה (רק לוקחים לי), אז מה בדיוק צריך לעשות? יש איזה מדריך משהו?

אני דיי noob בנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לפחות, הם לא משלמים מסים הם עבריינים

הם מקבלים מספיק שירותים מהמדינה גם אם הם לא לוקחים ביטוח לאומי ולא משתמשים בתשתית החינוך הממלכתית

חח

אז מה רק מהחרדים לא משלמים? אני יעדכן אותך זה קורה בכול מגזר באכלוסיה. מה גם ציינתי שכתוב ויש מהם [זה לא הרוב] וכמובן ששאר החרדים שאינם הולכים בדרכה של העדה החרדית,

משלמים כן משלמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עבריין מצד המדינה -ממש מזיז להם [הכוונה מאה שערים וחסדיה] עדיף עבריין מדינה ולא עבריין בדבר ה'.[שוב מצידם]

יש לציין זה רק להבנה את דרכם [לא להכנס לויכוחים].

חסידי סאטמר ונטורי קרתא [הזרם המרכזי השפוי] זהים בהשקפתם לזו של החוגים החרדים הגדולים [הזרם הליטאי, הספרדי וחסידויות רבות]. הכל מתנגדים לשלטון החילוני בארץ הקודש ולציונות החדשה.

ההבדל היחיד בינם לבין הזרמים האחרים הוא לגבי דרך הפעולה. החוגים הספרדיים והליטאים סבורים שיש להביע את רצונם בכנסת החילונית [אחרת השלטון החילוני יכפה גיוס חובה, שירות לנשים, תוכנית הליבה החילונית לילדים חרדים, ניתוח מתים, חילול קברים וכדו']. פוסקים גדולים השוו זאת לליסטים [שודדים] המבקשים לגזול את חירותו וכספו של אדם מסכן, אלא אם ישתף עימם פעולה בדו-שיח של משא ומתן בחוקים מסויימים [שהליסטים המציאו]. כך ההלכה מביטה בסוגית השלטון החילוני שהמציא לעצמו חוקים לחייב בהם את תושבי המדינה [כמו חוק גיוס חובה, תוכנית לימודים, ניתוח מתים, השתלת איברים וכו' וכו'], כאשר החרדים מביעים את דעתם בכנסת כדי למנוע כמה שאפשר את החילונות המתפשטת לעברם והיכולה לפגוע בהם, ומנגד לנסות להפוך את המדינה לדתית יותר. המפלגות החרדים פועלות על פי גדולי תורה. ומכיוון שהמדינה החילונית לוקחת בכח את כספי החרדים [מסים] ומחלקת אותם לתיאטרון, משחקי כדור-רגל ולימודי כפירה, יש גם לעשות מאמצים כמה שניתן כדי להחזיר מן הכספים ללומדי התורה [כלומר, עבור הישיבות].

חסידי סאטמר ונטורי קרתא לעומת זאת, אינם מקבלים את הניתוח ההלכתי הנ"ל, וסבורים שיש להתנער לחלוטין מכל מוסדות המדינה. הם גם לא מוכנים לקחת כספים מן המדינה על אף שהמדינה לוקחת מהם כספי מסים. נטורי קרתא וסאטמר סבורים שאסור לקחת מן הליסטי כספים - אפילו יהיו הם שייכים לך, היות וכרוך הדבר בהתייחסות אליו ואל חוקיו כליגיטימיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זכותם לצעוד שם, אבל לעשות את זה בצורה מתורבתת. לא צריך לראות גברים חצי לבושים וכו'.

אמרתי שירושלים היא של החרדים? צא מזה. זכותם להפגין נגד הומואים בדיוק כמו שזכותם של ההומואים להפגין.

נחמד לראות שאתה ממהר לסלק אחים יהודיים שלך, ורק שיעזבו אותך בשקט.

תגיד לי, אתה קורא מה שאתה כותב? ומה שאחרים כותבים לך?

כבר אמרו לך עשרות פעמים כאן - אין גברים חצי לבושים במצעד בירושלים. המצעד בירושלים נראה כמו כל הפגנה אחרת.

מישהו אמר כאן שזו לא זכותם להפגין נגד המצעד? אין בעיה שיפגינו נגד המצעד, כל עוד גם ההפגנה שלהם מסודרת ומתורבתת (לא, זריקת אבנים ושריפת פחים זה לא מתורבת). למיטב זכרוני, גם היו כאלה הפגנות (מסודרות ולא מסודרות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עבריין מצד המדינה -ממש מזיז להם [הכוונה מאה שערים וחסדיה] עדיף עבריין מדינה ולא עבריין בדבר ה'.[שוב מצידם]

יש לציין זה רק להבנה את דרכם [לא להכנס לויכוחים].

חסידי סאטמר ונטורי קרתא [הזרם המרכזי השפוי] זהים בהשקפתם לזו של החוגים החרדים הגדולים [הזרם הליטאי, הספרדי וחסידויות רבות]. הכל מתנגדים לשלטון החילוני בארץ הקודש ולציונות החדשה.

ההבדל היחיד בינם לבין הזרמים האחרים הוא לגבי דרך הפעולה. החוגים הספרדיים והליטאים סבורים שיש להביע את רצונם בכנסת החילונית [אחרת השלטון החילוני יכפה גיוס חובה, שירות לנשים, תוכנית הליבה החילונית לילדים חרדים, ניתוח מתים, חילול קברים וכדו'].

הציונות החילונית רוצה בחילול קברים? נשמע מגניב ומטאל לגמרי!

אתה יכול להסביר לי אגב מה ההתנגדות לתרומת איברים? אני זוכר שבתיכון עשו לנו הרצאה על הנושא, והיה בפאנל גם רב, ושאלתי אותו בדיוק את השאלה "האם זה נכון שתרומת איברים לא מותרת לפי הדת?" והוא הסביר בפירוש רב שתרומת איברים היא מעשה אצילי מאוד ושחס וחלילה אין כאן שום התנגדות של הדת.

מה שמזכיר לי, עכשיו שהגעתי לגיל 18 אני צריך לחתום באמת על כרטיס תרומת איברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא מכיר לא אותי, לא את חברה שלי ולא את ההורים שלה,

אז יש לך כבר 5 הנחות יסוד מוטעות במשפט הזה.

אני לא יודע לגבי טענות היסוד אבל אני מנחש שלגבי המסקנה הבחור פגע בול

אחרת אני מניח שיש לך חיים מאוד מענינים :P

יש דבר כזה מנהל מרחיק מנהל. :silly:

FAIL ?

נ.ב. הסיבה למה ההפגנה לא הייתה צריכה להתקיים היא בגלל המצב ששרר, למה המצב שרר לא רלונטי.

וזה שאתם גולשים לדיון דתים מול חילונים בפורום שרובו חילוני... זה אוטמטית FAIL.

עריכה: חוץ מזה אם לא הבנת חרדים לרוב החילוני הם בדיוק כמו הומוים לאכלוסיה החרדית

מצחיק לחשוב על מה היה קורה עם החרדים היו מאגנים צעדת ענק ברחבי תל אביב כל שנה (סוגרים רחובות, מגיסים להם עשרות אלפי שוטרים וכו..)

אני כבר רואה את הזעקות בעיתונות על WELLCOME IRAN ... חופש זה לאנשים נאורים אלא אם כן זה חופש דת ואז אתה חשוך ובור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...