עולם אכזר - הצעת חוק ! נגד דוכני ממתקים ליד הק - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עולם אכזר - הצעת חוק ! נגד דוכני ממתקים ליד הק

almonime

Recommended Posts

לא מחרימים את הזבל-תקים שהרי רק מזיזים אותם למקומם הטבעי במחלקת הממתקים לשם הם שייכים ..

מעניין שלא נראה ליד הקופות מוצרים "טובים" ,לרוב יש שם רק זבל בשביל לתעתע בילדים ו"להכריח"את ההורים לקנות.

תחשב שכל הורה משלם 5 שקל כפול עשרות אלפים ..פששש קופה יפה .

כפי שאני מבין החוק לא נועד למנוע מהמוכר למכור אלא פשוט שימכור בצורה יותר הגונה .

יש עוד הרבה דברים לעשות ..

אני הייתי סוגר פרסומות זבל גם כן .. כל הג'אנק והזבל הזה .

אי אפשר להסור למכור זבל אבל אפשר להזיז אותו למקום אחר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 141
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

אני קובע לעצמי מה זה זבל ומביע את דעתי מהו זבל .

אומנם זה טעים וגם אני אוכל לפעמים ממתקים וכל מיני חולירה עם הרבה צבע מאכל וסוכר .

אבל כן זה לא טוב -זה מזיק .

אתה כמבוגר מחליט מה טוב לך ואוכל מה שאתה רוצה .

הילד כל הזמן רואה ורוצה הרבה מכל דבר וכששמים מול העיניים שלו ממתקים בשלל צבעים הוא לא ירצה?

בטח שירצה!

אז מזיזים את הממתקים האלה הצידה .

מה שיקרה פחות לחץ בקופות ופחות בלאגן להורים .

הילדים ייקבלו את הממתקים שלהם במקום אחר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וסיגריות אתה כן בעד להשאיר בקופות? כולנו הרי יודעים כמה סיגריות זה זבל

וחלב ומצרי חלב(שוקואים למינהם) אתה כן בעד להשאיר בקופות? למרות שבערך 2/3 מאוכלוסיית העולם סובלת מאי סבילות לקטוז ברמה כזו או אחרת?

ושוב, יש גם בעיה טכנית מאוד קשה בחוק כזה:

א. מהו ממתק - האם מדובר בכל דבר שמכיל סוכר? אם כך גם אין מקום למקררי שתייה קרה קטנה ליד הקופות. האם מדובר בכל דבר המכיל שוקולד? אם כך גם אין מקום למשקאות שוקו וכו' וכו'

ב. מהו "איזור הקופה"? האם זה רדיוס של 20 מטרים מהקופה? האם זה רדיוס של שני מטרים מהקופה? ומה לגבי מרכולים ופיצוציות בהן אין מקום אחר לאחסן "ממתקים וחטיפים" מלבד ליד הקופה?

הדרך היחידה להתמודד עם א' היא להקים מעין רשות שתחליט מהו כל מוצר, האם "ממתק"/"חטיף"/"רגיל" וכו'. כמובן שצעד זה הוא ביזבוז כסף וזמן, וכמו כל דבר הנתון ברשות הממשל - יסבול מ"אובר-יעילות" נפלא ומדהים. יצרנים וקמעונאים יחכו חודשים עד שיקבלו את "תו התקן" של המוצר שלהם ובינתיים? יוק.

הדרך להתמודד עם ב' היא ליצור אבחנה פסולה בין מרכולים קטנים ופיצוציות לסופרים - לקבוע כי שטח מסחרי שגודלו לא עולה על 100 מטר מרובע החוק לא תקף, ושטח מסחרי שגודלו כן עולה על 100 מטר מרובע, החוק כן תקף.

אבחנה פסולה, כשמה כן היא, פסולה. גם מבחינה מוסרית וגם מבחינה בירוקרטית.

לחוק הזה יש המון חורים, אולי לח"כ המציע אין שליטה עצמית והוא אכל יותר מדי ממתקים ליד הקופות... ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך להבדיל בין שיטת שיווק לגיטימית ומסריחה לשיטת שיווק לא לגיטימית. אין שום פסול בכך שהממתקים יהיו שם. זה מסריח, זה מגעיל, אבל זה לגיטימי. רוצים לטפל בשיטות שיווק מסריחות? יש הרבה דברים לעשות לפני זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שצריך להגדיר את כל הדברים האלה כבר ידע מה לעשות בשביל זה משלמים להם $...

אני התפקיד שלי הוא להתריע ולבקש שינויים אם צריך .

מי שצריך לשנות ידע מה לעשות .

אם אתה חושב שהמצב לא צריך להשתנות זו זכותך אבל אני דווקא בעד שינוי ונראה אם יהיה טוב .

הכל עניין של זמן ורק הזמן יגיד אם זה יהיה טוב (אם בכלל יהיה).

הח"כ חושב נכון אבל יש לו קו מחשבה דק מאוד ולכן צריך להתייעץ עם כל מיני מומחויים איך יהיה נכון ליישם את מה שהוא מציע.

דוגמה שלא קשורה לממתקים .

"חוק הקסדות" יופי באמת צריך לרכב עם קסדה ..

וגם צריך שבילים לאופניים ולשנות תשתיות .

אח"כ לחוקק חוקים של קסדות .

החכי"ם חושבים נכון אבל מוגבלים משהו בקו מחשבתם ולכן זקוקים ליועצים טובים ולא מושחתים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבינו לאיזה מצב הגענו...

אחרי שחיסלנו את כל השחיתות בארץ, דאגנו שנהיה בטוחים בכבישים, גמרנו את המלחמה ועשינו שלום עם לבנון, סוריה והחמאס. פשוט לא נשאר מה לעשות חוץ מלהמציא חוקים מטופשים כאלה.

גם לי יש הצעת חוק חדשה:

ח"כ שיגיש הצעות חוק מטומטמות, יחויב לפנות את כיסאו ולהחזיר לאזרחים כסכום המשכורת אותה קיבל בהיותו בכנסת.

הקריטריונים להצעות חוק מטומטמות:

א)הצעה שגורמת לאזרח/ית שקורא אותה בפעם הראשונה להגיב ב :lol: ו/או :screwy: ו/או :s05: ו/או :silly:

ב)ע"ע סעיף א'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם בחוקים הזוהיים ( וכניראה אנשים עוד יותר הזוהיים - פפחחחח ) עסקינן

אני הייתי מציע מהמגוון הרחב של החוקים המטומטמים כמו למשל :

להציב קופאי עם מקל וכל ילד שמנג'ס להורים ( החלשי אופי והלוזרים ) שלו יחטוף "זפטה" על היד וככה הילד ירגע

אפשר גם להציב חוטי חשמל חשופים ( בתקופה הראשונה במתח נמוך ולחשמל את הממתקים כך שילד שיושיט יד בלי רשות - זאאאט יתחשמל !

בכלל אני מציע שהיה מקום קשירה של ילדים בכניסה לסופר ( כמו של האופניים ) כך הילדים לא יציקו להורים ( שוב החלשי אופי והלוזרים ) שלהם

בקיצור הבנתם את הרעיון , שההורים בקום לנצל את ההיזדמנות ולחנך את הילדים שלהם ולהסביר להם על סוכר מיותר וכו' יתנו להם מכות או משהו כזה .

האפשרות ההומנית כאן היא לכסות בשק את הראשים של הילדים כדי שלא יתפתו לממתק או שוקולד ופסק זמן .

אנשים דבילים עצלנים בלחנך את הילדים המפונקים שלהם מתוך עצלנות ופחדנות שלהם , אני אומר מגיע להורים שכאלו ילדים שכאלו , אני מאוד נהנה בסופר כשהילד משתתח על הריצפה וצועק , ילדים לוזרים להורים לוזרים - זאת דעתי בכול אופן ,

ולמי שלא יכול לעמוד בפיתוי ומסכים לחוק המטומטם הזה , תזהרו , כי בפעם הבאה האידיוט יציע להוציא לכם עיין כדי שלא תוכלו לראות את הממתקים ואחרכך לעקור לכם את בלוטות הטעם ,הרי כך השכל האנושי עובד , אישה כוסית , פשי עלולים לטחון אותה , בוא נכסה את האימ אימא שלה בבדים ונשאיר לה חריץ להיסתכל רק , מי שמתחיל עם קיצוניות לא יגמור טוב - חחח .

( ראבק אני בטוח שיש איזה אידיוט היכן שהו שאומר לעצמו , המממ , יש משהו בדבריו על החוטי חשמל :kopfpatsch: )

בקיצור חוק מטומטם לאנשים מטומטמים !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי יש הצעת חוק חדשה:

ח"כ שיגיש הצעות חוק מטומטמות, יחויב לפנות את כיסאו ולהחזיר לאזרחים כסכום המשכורת אותה קיבל בהיותו בכנסת.

הקריטריונים להצעות חוק מטומטמות:

א)הצעה שגורמת לאזרח/ית שקורא אותה בפעם הראשונה להגיב ב :lol: ו/או :screwy: ו/או ??? ו/או :silly:

ב)ע"ע סעיף א'.

הצעתך הועלתה לדיון בכנסת.

תגובה גורפת של כלל חברי הכנסת היתה כדלקמן : ??? -> :lol: -> :screwy: -> :silly:

אתה מוזמן לפנות את בית הכיסא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצעתך הועלתה לדיון בכנסת.

תגובה גורפת של כלל חברי הכנסת היתה כדלקמן : ??? -> :lol: -> :screwy: -> :silly:

אתה מוזמן לפנות את בית הכיסא.

פונה וחומם לקראתך, אני יוצא לנפוש במיקרונזיה :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם בחוקים הזוהיים ( וכניראה אנשים עוד יותר הזוהיים - פפחחחח ) עסקינן

אני הייתי מציע מהמגוון הרחב של החוקים המטומטמים כמו למשל :

להציב קופאי עם מקל וכל ילד שמנג'ס להורים ( החלשי אופי והלוזרים ) שלו יחטוף "זפטה" על היד וככה הילד ירגע

אפשר גם להציב חוטי חשמל חשופים ( בתקופה הראשונה במתח נמוך ולחשמל את הממתקים כך שילד שיושיט יד בלי רשות - זאאאט יתחשמל !

בכלל אני מציע שהיה מקום קשירה של ילדים בכניסה לסופר ( כמו של האופניים ) כך הילדים לא יציקו להורים ( שוב החלשי אופי והלוזרים ) שלהם

בקיצור הבנתם את הרעיון , שההורים בקום לנצל את ההיזדמנות ולחנך את הילדים שלהם ולהסביר להם על סוכר מיותר וכו' יתנו להם מכות או משהו כזה .

האפשרות ההומנית כאן היא לכסות בשק את הראשים של הילדים כדי שלא יתפתו לממתק או שוקולד ופסק זמן .

אנשים דבילים עצלנים בלחנך את הילדים המפונקים שלהם מתוך עצלנות ופחדנות שלהם , אני אומר מגיע להורים שכאלו ילדים שכאלו , אני מאוד נהנה בסופר כשהילד משתתח על הריצפה וצועק , ילדים לוזרים להורים לוזרים - זאת דעתי בכול אופן ,

ולמי שלא יכול לעמוד בפיתוי ומסכים לחוק המטומטם הזה , תזהרו , כי בפעם הבאה האידיוט יציע להוציא לכם עיין כדי שלא תוכלו לראות את הממתקים ואחרכך לעקור לכם את בלוטות הטעם ,הרי כך השכל האנושי עובד , אישה כוסית , פשי עלולים לטחון אותה , בוא נכסה את האימ אימא שלה בבדים ונשאיר לה חריץ להיסתכל רק , מי שמתחיל עם קיצוניות לא יגמור טוב - חחח .

( ראבק אני בטוח שיש איזה אידיוט היכן שהו שאומר לעצמו , המממ , יש משהו בדבריו על החוטי חשמל :kopfpatsch: )

בקיצור חוק מטומטם לאנשים מטומטמים !

:goodposting:
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שצריך להגדיר את כל הדברים האלה כבר ידע מה לעשות בשביל זה משלמים להם $...

אני התפקיד שלי הוא להתריע ולבקש שינויים אם צריך .

מי שצריך לשנות ידע מה לעשות .

אם אתה חושב שהמצב לא צריך להשתנות זו זכותך אבל אני דווקא בעד שינוי ונראה אם יהיה טוב .

הכל עניין של זמן ורק הזמן יגיד אם זה יהיה טוב (אם בכלל יהיה).

הח"כ חושב נכון אבל יש לו קו מחשבה דק מאוד ולכן צריך להתייעץ עם כל מיני מומחויים איך יהיה נכון ליישם את מה שהוא מציע.

דוגמה שלא קשורה לממתקים .

"חוק הקסדות" יופי באמת צריך לרכב עם קסדה ..

וגם צריך שבילים לאופניים ולשנות תשתיות .

אח"כ לחוקק חוקים של קסדות .

החכי"ם חושבים נכון אבל מוגבלים משהו בקו מחשבתם ולכן זקוקים ליועצים טובים ולא מושחתים.

חוק הקסדות עולה בקנה אחד עם חוק המחייב חגירת חגורות בטיחות בכל נסיעה. למה? כי לפי המחקרים שעשו עד היום, הגיעו למסקנה שזה יותר בטוח.

מה הקשר בין זה לבין החוק של הממתקים? זה כמו שתגיד שהממשלה צריכה להקים כבישים מיוחדים שימנעו תאונות דרכים (לדוגמה, יותר מחוספסים לפני רמזורים) לפני שהיא מכריחה את כל הנהגים, ברוב טיפשותה, לחגור חגורות. פשוט לא יעלה על הדעת, מדינה במשבר :-\

חוץ מזה, החוק שהזכרת בכלל לא עוסק בבטיחות (שכמובן קודמת להרבה דברים אחרים, ואני מניח שתסכים איתי בזה) - אלא במניעת מבוכה מצד ההורים. טוב, אפשר להקיד שזה קצת יותר חשוב מבטיחות, בכל זאת - מבוכה.

לדעתי ח"כ הכנסת דנון הציע חוק מטופש לחלוטין. הוא מנסה להחליף את החינוך של ההורים (שאני מניח שתסכים איתי שחינוך הוא גורם מכריע בהתהוות החברה) באמצעות הימנעות מכניסה לסיטואציות מסוימות. אז במקום שהילד יראה שלהורים שלו לא אכפת כמה הוא מתעקש, ויבין מזה שלא כל דבר שרוצים מקבלים (וגם ילמד להתגבר על הפיתוי בפעמים הבאות), בא ח"כ דנון ומנסה למנוע את הזכות הבסיסית לחנך את הילדים שלהם ולהקנות להם כלים שישמשו אותם כבוגרים. אז במקום שהההורים יחוו מבוכה - אבל ילמדו את ילדיהם שיעור חשוב, הם יוכלו ללכת לאיזור הקופות ללא חשש שמא, חס ושלום, יבכו ילדיהם ויביכו אותם בפני ההמון בחנות - שבוודאי כל מושא תשומת ליבם הוא חיפוש אחר ההורים הפושעים.

אבל בעצם מה אכפת לח"כ דנון? הוא הרי לא יהיה כן עוד 15 שנה כשאותם ילדים יהפכו לבוגרים (ואני מניח שהוא לא יהיה ח"כ הרבה לפני, בהתחשב בכמות ההגיון הבלתי נדלת שעומדת מאחורי הצעת החוק שלו) - אז שהכנסת אז תשבור את הראש מה לעשות עם עדר צעירים שלא יודעים לרסן את עצמם (מהרבה בחינות). אבל למה לו לחשוב רחוק, הוא הרי בסה"כ ח"כ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מניעת מבוכה של הורים שהם והם בלבד אשמים בה בגלל שהם לא יודעים לחנך את ילדיהם אינה שווה פגיעה אנושה בחופש המסחר, מה גם שהצעת החוק אינה פרקטית וריאלית בעליל.

אז תוציא את הממתקים ותשים חטיפים בריאים? כאן אתה כבר מחנך את הציבור וזה לא תפקיד המדינה. תאסור על שיווק ליד הקופה באופן גורף? פגיעה עוד יותר חמורה ולא מידתית. תוציא את הממתקים אבל תשאיר את הסוללות, הסיגריות וסכיני הגילוח? גם מבוגר יכול להתפתות לרכוש סכין גילוח חדשה למרות שהוא לא צריך ופתאום הוא רואה נטענות שכתוב עליהן 2200ma ומה שיש לו בבית זה רק 1800ma אז הוא מחליט שכדאי לו לקנות אותן... אני יכול להמשיך אבל לא יהיה לזה סוף.

נוסף בעריכה:

שיווק זה דבר לגיטימי לחלוטין ותפקידך הוא לסנן ולהתייחס אליו בצורה שקולה בהתאם לצרכיך ויכולתך הכלכלית, ללא שיווק עוד היינו מנגבים את התחת עם עשבים וגרים בבקתה מעץ כי אף אחד לא היה שומע על הנייר טואלט ועל בניית בתים מבטון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...