קיבלתי את מסך ה-Samsung 2443BW שלי - עמוד 3 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קיבלתי את מסך ה-Samsung 2443BW שלי

interfan7

Recommended Posts

• תגובות 48
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

טוב, הסתכלתי על מסכים בעבודה שהם נראים לי בגודל של 19 אינץ', אם לא 17.

מדובר במסכי ואנשים אצלנו עובדים הרבה שעות מולם.

אין לי מושג מה הפאנל, אבל שם רואים טוב יותר והגוונים/בהירות משתנים פחות מאשר במסך שלי.

אני חושב להחזיר אותו. ב-סייל-שופ נאמר לי להחזיר לספק(בכוחות עצמי מן הסתם) ואז אקבל צ'ק בקיזוז 5% מהעסקה. למעט המשלוח, זה ייצא שה"קנס" הוא בגובה 65 ש"ח.

למרות שאהבתי מאוד את גודל ה-24 אינץ', אני חושב שאלך על מסך ה-Dell(מבלי לראות אותו, איפה אני יכול לראות אותו בסביבת חיפה ועם הזמן הדחוס שלי? אז אסתכן בלסמוך על הפאנל היותר איכותי) ואתפשר על 22 אינץ', אבל לפחות אראה תמונה טובה.

אני רוצה לציין שדווקא בסרטים ועוד יותר במשחקי מחשב, משום מה, אני רואה מעולה עם המסך הנוכחי(כמובן אני יושב מולו), לא פחות טוב מאשר במסך ה-CRT הישן שלי(שעבד על אות אנלוגי מן הסתם).

אתם חושבים שיש לי מספיק סיבות "נגד", עקב היציאה מן המדף, של מסך ה-DELL?

היתי רוצה לקבל חודש ניסיון, אבל אני מוגבל ל-14 יום, אז לא יודע עד כמה אתרגל בעתיד למסך הזה. אין לי ספק שאתרגל במידה ניכרת, כי הסתגלות האדם זה דבר חזק, אבל כרגע קשה לי לקבל אותו. כשאני משחק טוב לי ואני מרוצה, אבל כשאני חוזר לגלישה באינטרנט ולטקסט בכלל, רע לי. כנראה עדיף לי לוותר על ה-FHD, ממילא זה רק לסרטים ולא למשחקים(מספיק לי 1680X1050) ובסרטים 720P זה גם סבבה.

חברים שלי קנו כל מיני מסכי LCD, מן הסתם פאנל TN. היתי אצלם ולא ניסיתיל בחון או משהו ולא שמתי לב בכלל לכל החרתא שאני סובל ממנה כיום. אני כבר בסוג של פרנויה האם יש מצב שי לי מצב תקול...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה הבעיה לעשות ביקור זריז אצל אותם חברים כדי להגיע לתובנות ממשיות ולא ניחושים ותחושות?

אישית בחיי שאין לי מושג על מה אתה מדבר. אני עם המסך והוא ממש אחלה. רק הזוויות האנכיות (וזה עונה על השאלה שהפנית אליי קודם) בעייתיות, אבל הן פחות בעייתיות ממה שהיה לי קודם. מבחינה אופקית החל מסביבות 45 מעלות יש בעיות.. אבל למה לי לשבת ב- 45 מעלות מהמסך שלי? קניתי אותו בשביל לשבת מולו, ואתה אומר שיש בעיות שמשגעות אותך בישיבה ממול עם כל מיני פינות ירוקות.. בהתחלה חשבתי שאני רגיל ל- TN ובגלל זה אני לא שם לב, אבל ניסיתי לחפש בכוח את מה שאתה מדבר עליו, ואני פשוט לא רואה את זה. לא מסך לגרפיקה ולקולנוע ביתי, אבל חוץ מזה הוא אחלה.

מעבר לעניין הפאנל עצמו, יש חסרונות: כפתורי המגע על הפנים, גם אי אפשר למשש אותם וגם הם לא תמיד מגיבים, ומעבר לזה המסך כולו רועד כל פעם שלוחצים עליהם.

brightness - 40

contrast - 50

magic color - off

gamma - mode 2

לא טוען שזה אידיאלי, אבל על זה אני נמצא בינתיים, תנסה..

אגב, ישבתי מול טקסט במסך הזה ב- 24 השעות האחרונות (ברוטו, 20 נטו, ואני לא מגזים, לא ישנתי) - והעיניים שלי לא כואבות אפילו טיפה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=346741.0

בהצלחה

תגיד לי אם מספיק טוב בשבילך, ואם אתה מתחיל להזכר בפוסטים האלה...

[OFFTOPIC]

את רובם אני זוכר.

הבעיה היא, שכולם ללא יוצא מן הכלל הם לינקים לפורום זה, שכוללים בתוכם עוד לינקים לפורום זה, שכל מה שיש בהם הם קיטורים של גונן (tmpusr) על איכות הטקסט המזעזעת במסכי TN, על סמך ניסיונו האישי ודעתו בלבד, או במקרים חריגים התנצחויות בינו לבין ice2k.

ברור, שכשמצטטים משהו מספיק פעמים ויוצרים מספיק שכבות של קישורים, זה פתאום ייראה כמו מקור אמין, או כמו דעה רווחת, אבל זה לא.

אני לא מסכים עם גונן בעניין זה (ואני לא לבד, אחרת הדיונים שקישרת אליהם לא היו מתפתחים לכזה אורך).

למעשה, הטיעון היחיד שאין לי ויכוח איתו - הוא לגבי שינויי גוון רקע הנובעים מזוויות הצפייה של פאנל TN, אפילו בתמונה סטטית או בתזוזות קטנות. וגם שם, לדעתי הוא מגזים מאוד, שכן במסכי TN שולחניים של היום זה כבר ממש לא בולט כמו פעם (בניידים עדיין כן, ובכל זאת אני איכשהו מצליח לעבוד מול המסך של הנייד שלי שעות רבות ללא כאבי ראש).

אז נראה שיש לנו כאן בן-אדם (tmpusr) שרגיש בצורה חריגה לאותם הבדלי גוונים שעשויים להתרחש במסכי TN, בצורה ש"מטריפה לו את המוח". בסדר, אני לא פוסל שהוא באמת סובל, ושהסבל שלו לא נובע מכיול לקוי של המסכים, או מאיכות ירודה של דגמים ספציפיים (ישנים לרוב).

והוא טורח לציין זאת בכל הזדמנות. זו זכותו, וכנראה גם אני הייתי עושה כן.

ובכל זאת, על סמך דעתו ועדותו של אדם אחד, שמערכת הראייה שלו היא ייחודית כמו של כל אדם, אני לא הייתי ממהר להגיע למסקנות לגבי "פגמים פאטאליים של מסכי TN לעבודה עם טקסט", במיוחד כשיש מספיק דעות לכיוון השני, של אנשים שאת דעתם אני מעריך לא פחות.

בדיוק כמו שיש אנשים שתופעת ה"נצנוץ" האופיינית דווקא למסכי ה-IPS האיכותיים מפריעה להם באופן קיצוני ולא מאפשרת עבודה ממושכת מול מסכים כאלה. אבל אחוז האנשים האלה באוכלוסייה יחסית קטן מאוד, וזו לא סיבה להוקיע את כל הטכנולוגיה בגללם.

ולמען הסר ספק - אני באופן אישי סולד מ-TN, ולא תמצא אותי רוכש מסך כזה לשימושי הפרטי בשום מצב. אבל אני מתנגד ואמשיך להתנגד בכל תוקף לנטיות להגזים בתיאורים, לנפח מגרעות מעבר לכל פרופורציה, ולהסיק מסקנות כלליות על סמך דוגמה בודדת.

[OFFTOPIC/]

עד כאן אני מתנצל על "גניבת" הדיון, interfan7.

לגבי אותם מסכים של שראית, קשה לי לדעת אם מדובר במסכים שהם TN או לא, כי בהחלט יש דגמים (בעיקר ישנים) שלהם עם PVA/IPS. אני יושב כרגע מול זוג כזה (IBM L191 ו- L192p), שהם PVA.

אני גם לא יכול להגיד האם לדעתי המסך שלך ספציפית הוא חריג או תקול, בלי לראות אותו.

לא הייתי נשאר עם מסך שאני סובל ממנו, באופן כללי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינה אופקית החל מסביבות 45 מעלות יש בעיות..

באיזה מרחק אתה יושב מהמסך ומה זה בדיוק בשבילך "בעיות"? האם זו "בעיה" רק כשזה כבר מפריע לך, או שזו בעיה כבר כשהגוון משתנה?

בוא אני אשאל אותך ככה - אם כל המסך שלך יהיה בצבע כחול או לבן(קל לייצר בצייר) ואתה יושב מולו. האם הגוון והבהירות במרכז המסך זהים לאלו שבצדדים ובמיוחד בפינות?

ב-CRT שלי הם זהים(עד כדי קרובים מאוד להיות זהים ממש ממש בפינות).

------------------------------------------------------------

זה טוב שבמסך הזה יש אופציה שהגודל התמונה יהיה auto במקום wide כי יש לי משחק ישן יחסית שאני משחק בו והוא לא תומך ברזולוציות 16:10 למיניהן, אז אני מעדיף שיהיו שם פסים שחורים בצידי המסך ברזולוציה 1280X1024 מאשר שימתח את התמונה.

זה משהו שנראה לי אין במסך ה- הלוהט(קראתי ב-review שאין שם פיצ'ר "פיקסל לפיקסל", אני לא בטוח האם הכוונה לזה).

מניסיונכם - עד כמה זה סביר שיש אצלי תקלה במסך? או שזה בד"כ יותר כמו "שחור וא לבן", קרי אם היתה תקלה היתי יודע את זה?

אני אנסה לגלות מחר בעבודה את דגם מסכי ה- שיש שם.[br]פורסם בתאריך: 28.07.2009 בשעה 19:57:56

יש לי גם פיקסל אחד שרוף(או תקוע, כי על רקע לבן הוא ירוד, על רקע כחול, שחור ואדום הוא שחור). מה המדיניות לגבי זה?

כמו כן, עד כמה זה נדיר שפיקסל נשרף לאחר חצי שנה של שימוש knak?

תודה על כל העזרה שלכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה טוב שבמסך הזה יש אופציה שהגודל התמונה יהיה auto במקום wide כי יש לי משחק ישן יחסית שאני משחק בו והוא לא תומך ברזולוציות 16:10 למיניהן, אז אני מעדיף שיהיו שם פסים שחורים בצידי המסך ברזולוציה 1280X1024 מאשר שימתח את התמונה.

זה משהו שנראה לי אין במסך ה- הלוהט(קראתי ב-review שאין שם פיצ'ר "פיקסל לפיקסל", אני לא בטוח האם הכוונה לזה).

ממה שהבנתי, אין ל-2209WA מצב של 1:1, אבל כן יש מצב של aspect (כלומר מתיחה של רזולוציה רק לאורך ציר אחד, עם פסים שחורים וללא עיוותים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה היא שאם תשדר אות שהוא אינו של מסך רחב, בDELL הוא יפרס לכל הרוחב, ולא ישאיר לך פסים שחורים בצדדים כמו מסכים אחרים שתומכים ב1:1

אבל מניסיון שלי, וממשחקים ישנים, לא מרגישים את זה בכלל, כמו כן להרבה משחקים כיום וגם יחסית ישנים היו רזולוציות רחבות...

וOFF TOPIC

QTTP, אני לדוגמא ממש לא סובל מהTN בלפטופ שלי, ואפילו בהתחלה חשבתי שיש מצב שהוא אינו TN בגלל הזויות והאיכות, אבל כשמשווים מסך 15.4" למסכים של 22"+ הכל משתנה...

אני עבדתי מול מסכים 15-22 LCD שהם TN, ובגדלים הקטנים לא מרגישים יותר מידי את החסרונות, אבל בגדלים הגדולים, הרגשתי רע שחבר שלי קנה את המסך... (וזה עוד לפני שהכרתי את הDELL 2209WA, זה בתקופה של הפיליפס 20.1 אם אתה זוכר אותו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה היא שאם תשדר אות שהוא אינו של מסך רחב, בDELL הוא יפרס לכל הרוחב, ולא ישאיר לך פסים שחורים בצדדים כמו מסכים אחרים שתומכים ב1:1

אז מה הרעיון? זה המובן מאליו ולא איזה "פיצ'ר".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שיש להם את הסיבות שלהם לעשות את זה...

אולי מוצרים מסויימים שאם תחבר אותם למסך, או כניסיון לתאימות של העבר הרחוק וכו'....

עובדה שDELL זנחו את זה בדגם הזה, אז כנראה שזה לא חשוב כל כך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, עברו עוד ימים ואני מתחיל להתרגל למסך 2443BW שלי. אמנם כבר הזמנתי להחליף, אבל בינתיים שאני עובד איתו אני מתחיל להבין וראות איך אחרים מפספסים את כל הזוועות שראיתי בהתחלה.

שלא תבינו אותי לא נכון - הבעיות עדיין קיימות, אבל התרגלתי לכל מיני עובדות. התרגלתי שלהביט מהצד במסך זהל ראות מנונה מעוותת מבחינת הבהירות והגוונים. התרגלתי שבאמצע המסך הגוון הוא די אמיתי ואילו בצדדים הוא שונה - זה כבר הפך להיות שגרה ולא ממש מטריד. במשחקי מחשב ובסרטים ממילא לא רואים את זה.

לא קיבלתי שום כאב ראש מהמסך גם כשהשתמשתי בו שעות ארוכות אתמול(בעיקר קריאה).

באמת אפשר להתרגל, אפילו לאיכות גרועה.

אני מניח שמי שהיה לו מסך TN לא יתאכזב. המסך הזה מאפשר להשתמש ברזולוציות קטנות יותר ברמה של "pixel to pixel" וזה דווקא תורם לי למשחקי מחשב כשאני גם יושב קרוב לשולחן מצד אחד, גם רוצה זולוציה נמוכה עקב מגבלות מחשב מצד שני וגם נהנה מתמונה חדה ללא כל עיבוד מצד שלישי. זה משהו שאני אתגעגע אליו כשאקבל את הדל 2209WA אשר לא תומך בפיצ'רפ שוט זה(כל כך קל למימוש, למה הם לא עשו זאת? :( ).

עדיין איכות תמונה במסך מפריעה לי ואני מצפה לדל שיגיע. לא נראה לי שבעתיד ארכוש אי פעם מסך TN וכנראה גם לא יהיה צורך עם ה-eIPS ואולי עוד פאנלים שימציאו ויהיו מספיק זולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...