קיבלתי את מסך ה-Samsung 2443BW שלי - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קיבלתי את מסך ה-Samsung 2443BW שלי

interfan7

Recommended Posts

היי,

אני משתמש XRT וותיק. גם בבית שלי וגם בבית של אמא יש מסכי CRT.

זה ה-LCD הראשון שלי.

אלו הרשמים שלי לאחר כמעט יום שימוש

קיבלתי, פתחתי, חיברתי. התאכזבתי.

מסוג הדברים שאיכשהו לא רואים בחנות. אולי בגלל תפאורה וכל מיני טריקים. אולי אני צריך לעשות כיול(אף פעם לא עשיתי אחד אמיתי).

הצבעים משתנים לפי זווית צפייה וזה פשוט מחריד.

כבר ב-45 מעלות יש שינוי גדול.

האפור של סרגל הכלים בדפדפן הופך להיות צהבהב כבר ב-30 מעלות.

ההבדל בין הצבעים אינו בולט כמו ב-CRT וגוונים של אותו צבע נראים כמו אותו גוון.

בפרוייקט שאני עושה בעיבוד תמונה(בקרוב מגיש) צריך להבחין בין גווני אפור רבים(עד 256 ליתר דיוק) והמסך הזה התגלה כמזעזע מבחינה זו, אי אפשר לומר אחרת. אני חוזר למסך ה-CRT בן 6 השנים שלי(MAG 796FD2) כדי לעסוק בפרוייקט. לא חשבתי שזה יכול להיות כזה גרוע.

כיוון שהמסך גדול ואני יושב כחצי מטר ממנו(למעט בסרט), הרי שכשאני מביט אליו ישר, הפינות והצדדים מקבלים גוון שונה בגלל שהזווית בין הפינות לבין העין מספיק גדולה כדי לגרום לעיוות הזה.

אני תוהה האם אני צריך להתרגל בעצם או שהמסך שמולי תקול? ???

מסכי LCD שאני רואה בעבודה ואצל אנשים נראים לי יותר טוב, אולי כי הם קטנים יותר ולכן אין מספיק שטח כדי ליצור זוויות גבוהות מספיק בין העין לצידי המסך.

בפינה הימנית עליונה נדמה לי שהצבע יותר צהבהב מאשר בשאר הפינות, אבל זה משהו שקשה לי להיות בטוח לחלוטין לגביו.

דווקא בסרט(אולי בגלל מרחק גדול יותר מהמסך) ובמשחק זה נראה אחלה אם כי במשחק קצת חסרה לי ניגודיות בין צבעים.

אני מקווה שזה עניין של הרגל ושלא נפלתי על מסך מקולקל. כשהיתי אצל חברים לא הרגשתי כל כך דברים כאלו, אולי כי לא היה אכפת לי מהם וישבתי במחשב שלהם רק לפרקי זמן קצרים.

חסרונות טכניים נוספים - הכפתורים לא תמיד נלחצים(כפתורי מגע כאלה) והמסך מזדעזע בקלות יתרה מתנועת עכבר אגרסיבית ובכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני עדיין לא קיבלתי את שלי.. אבל מבאס מה שאתה מספר. תנסה להמשיך לכוון אותו, ובלי קשר תבקר שוב אצל חברים ובכל המקומות בהם לא סבלת מה- LCD, רק כדי לראות אם באמת המסך שלך נוראי או שסתם לא שמת לב לעניינים האלה עד עכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה אנשים בחו"ל ובארץ כתבו דברים טובים מאוד על המסך הזה. הוא בהחלט מסך מומלץ.

אני אחכה איזה שבוע כדי לראות האם התרגלתי.

איזה מסך היה לך קודם?

אולי לאלו שבאים מעולם ה-CRT זה נראה קשה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אני מודע לאפשרות שזה עניין ה- CRT.

אני על 1970HR -זה LCD של 19 אינץ' (למקרה שאתה לא מכיר). אני איתו מספר שנים, ולפני כן הגעתי מ- CRT. שינויי הצבעים והזוויות שיגעו אותי בהתחלה (נדמה לי שלקח לי מספר שבועות להתרגל), עכשיו אני בכלל לא שם לב לזה, ויש לי כבר מסך לסרטים - ככה שמבחינת החישובים שלי לקנות TN זה בסדר גמור.

אני מצפה מהמסך להיות לא פחות טוב מהנוכחי שלי, ואם הוא גרוע יותר זה עלול להפריע לי. נחיה ונראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה להגדיר אותו נכון

אם אתה יושב מול המסך אין סיבה שבצידי המסך תראה גוונים שונים זה נטו הגדרות

לדוגמא ב MagicColor תגדיר על intelligent

זה שזוויות הצפיה בפאנל TN מוגבלות קשה לצפות מהצד במסך [מה שאתה לא צריך הרי אתה יושב מול] ולראות צלול וברור כמו אחד שיושב מול זה לא אמור להפריע לך .

אם תנסה להתחכם ולמצוא את "החרא" במסך אתה תמצא תגביה אותו [או איך שאפשר לכוון אותו] למצב ראות מקסימלית טובה לך .

אני אישית יש לי את ה 931BW מסך עתיק של שקניתי אותו במחיר כמו שלך :P ולקח לי זמן להתרגל/להגדיר אותו אל תדאג זה יבוא גם לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש שינוי בצבעים אבל לי אישית זה לא באמת מפריע, ועברתי אליו מVP930 שנחשב למסך מצויין. הגיוני שהוא לא מתאים לעריכה גרפית, אבל לדברים אחרים הוא מצויין לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

yonm13, למה אתה מתכוון ב-"יש שינוי בצבעים"?

וזה נשמע לי מוזר שבישיבה מול המסך אני צריך להתרגל לגוונים שונים בצידי המסך.

וכשאני מדבר על צפייה מהצד, אני לא מתכוון מהפינה בזווית גבוהה, אלא אפילו אם מישהו יושב מספיק קרוב אליי וצופה מכ-45 מעלות. כבר אז יש שינוי בולט מאוד בצבעים.

למעשה, אני לא מבין מה כן טוב במסך הזה ומדוע כל כך הרבה אנשים מדברים על צבעים crystal clear ו-crisp image. לגבי האחרון אני מסכים כשצפיתי בתמונות - זה במאת נראה טוב ועולה על ה-CRT שלי כל עוד אני מתעלם מהפינות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק הוכחת את החסרונות של TN...

במיוחד על מסכים גדולים שבהם הזויות עוד יותר בעייתיות...

וכפי שQTTP אמר, בגלל זה אנשים מעדיפים להשקיע יותר ולקנות מסכים עם פאנל טוב יותר...

ואם אתה כל כך סובל ממנו, תנסה להחזיר אותו או משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל שזה 24", יש שינוי בצבעים, גם מלמעלה ללמטה, וגם קצת בצדדים - אין מה לעשות, זה מגבלת ה-TN.

אני עברתי ל-240T וכן, זה דרש קצת התרגלות, אבל מהר מאוד לא שמים לזה לב.

אני מניח שקשה לך בגלל המעבר מה-CRT ( אני הייתי עם LCD גם קודם ), אבל אל תצפה לניסים במסכים אחרים, אלא אם תעלה למסכים שאינם TN ( וכמובן תשקיע עוד כסף, או תתפשר על גודל ).

תן לזה כמה ימים, אם לא, תמיד אפשר להחזיר, אבל בטח תאבד את הכסף על המשלוח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

תראו, אז אני מבין שדווקא ככל שהמסך עם פאנל TN גדול יותר, כך הנזק גודל יותר בצדדים בגלל שהזווית בין הצופה שיושב ממול לבן צידי המסך גדולה יחסית. כנראה שזה באמת עניין של הרגל, אבל ל מדובר בחיסרון משמעותי? אני שואל כי לא שמתי לב בביקורות שכותבים משהו בנוסח "אבל בגלל שהוא כזה גדול, אתה תראה הדרדרות כבר בצדדים כשאתה יושב ממול".

כנראה באמת עניין של הרגל. מבחינה לוגית אני מתקשה לקבל את זה שכשאני יושב ממול - כבר אז יש הדרדרות. כי מה הצופה כבר יכול לעשות חוץ מלשבת ממול?

בכל אופן, כשאני יושב ממרחק של 2 מטר ורואה ווידאו זה נראה טוב מאוד ובפרט טוב יותר מאשר ב-CRT, לפחות לדעתי.

קניתי ב-SaleShop. אולי כדאי לנסות להחזיר ולרכוש את ה- E2209WA שלהם ב-1542 ש"ח?

הידיעות על הפסקת ייצורו מפחידות גם אותי, כפי שזה נכתב בשרשור אחר כאן.

אין לי או משהו, אז אני מניח שהמשלוח יעלה לי ואני לא יודע כמה בעיות הם יעשו לי בהחזרת המוצר תוך 14 יום.

זה כבר לא מופיע בחנויות בזאפ :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר דובר על עניין הזויות בפורום הזה אלפי פעמים, גם בצפייה ממול המסך.

אם יש לך אופציה להחזיר את המסך ולקבל החזר כספי זה יהיה עדיף

בפנדה ובנקסטופ ה2209WA עולה קצת פחות מ1400.

ואין כזה דגם E2209WA, זה ערבוב של שני דגמים השם הזה, גם על זה דיברו בפורום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...