לימודים גבוהים בארה"ב - עמוד 7 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לימודים גבוהים בארה"ב

id3232

Recommended Posts

1900 זה לחלק שלי, כמובן. זה יחסית הרבה, אגב.

1900 לדירה של שני שותפים (שלכל אחד יש מקלחת ושירותים פרטיים) זה מחיר חלומי.

וכן, אני מודע למחירים הנמוכים של דירות מחוץ לתל אביב (ידידה שלי עוברת עכשיו לגור עם חברה שלה בגרושים בחיפה).

אגב, במספיק מאמץ, גם עם משכורת חודשית של 3500 ש"ח אפשר לחיות וללמוד בתל אביב (גרים בדירה עם עוד שני שותפים, יוצאים לבילויים רציניים רק פעם בשבוע או שמסתפקים בבילויים זולים כמו לשבת על כוס בירה, לא מתחילים ללמוד לפני שיש קצת חסכונות, עובדים בקיץ כדי לחסוך עוד כסף...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 124
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אז כמה אתם חושבים שסטודנט צריך כדי לחיות בת"א' date='וללמוד שם ולגור שם וגם לשלב עבודה ובילויים,ואחזקת שזה כולל דלק ביטוח טיפולים וכו'?

[/quote']

ב3500 אפשר לחיות וללמוד בתל אביב- עם הרבה הרבה הקרבה. לשלב עבודה, בילויים, לימודים ורכב לא אפשרי במשכורת קרובה למינימום (שברוב המקרים זה מה שתוכל להשיג בשנתיים הראשונות ללמודים)

עריכה: אני מדבר כמובן על חייל משוחרר ממוצע, לא על יוצא מודיעין שנחטף מיד להיטק במשכורת של 15+ לחודש, ומשלים תואר ראשון על הדרך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סטודנט שמרוויח מינימום ומחזיק אוטו הוא אידיוט, בלי קשר לאם הוא בת"א או לא. בכל מקרה, כמו שאמרת אתה משלם 1900 וזה מחיר זול יחסית. אני לא אומר שאי אפשר בשכר מינימום - אבל כמו שאמרת, זה הרבה מאוד הקרבה. אל תשכח שכדי להרוויח את המינימום הזה צריך לעבוד הרבה מאוד ש"ש, וזה פוגע באופן ישיר בציונים שלך וכתוצאה מכך בסיכויי הקבלה שלך לעבודה אחרי התואר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא. הלימודים מתחלקים לשניים. הם מתחילים אחרי החגים (תלוי איפה, הטכניו למשל מתחיל ומסיים שבוע אחרי כולם). הסמסטר הראשון נגמר באזור פברואר מרץ (עם מעט מאוד חופשות באמצע, כמה ימים בחנוכה וגם זה לא תמיד וזהו פחות או יותר), אחריו חודש בחינות, ושבועיים חופש. בסביבות אפריל מתחיל הסמסטר השני. עד שליש הסמסטר יש מועדי ב' של סמסטר חורף (הראשון. יש מקומות שאין בהם חופש, יש מקומות שבהם מאריכים את תקופת המבחנים קצת אבל מכניסים פנימה את כל מועדי הב'). הסמסטר השני נגמר בסוף יוני תחילת יולי (חופשים יש בפסח, יום העצמאות ובד"כ יש יום סטודנט שהוא יום חופש), ואחריו חודש עם בחינות. אחריהן חודש וחצי חופש ואז מועדי ב' שנמשכים עד תחילת סמסטר חורף (וקצת אחרי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סטודנט שמרוויח מינימום ומחזיק אוטו הוא אידיוט, בלי קשר לאם הוא בת"א או לא. בכל מקרה, כמו שאמרת אתה משלם 1900 וזה מחיר זול יחסית.

אמרתי בדיוק ההיפך, אני משלם 1900 וזה יקר יחסית.

יואב(שניצל),החופשות באוניבריסה הם כמו בבית ספר?למשל עכשיו ב20 ליוני אתה בתור סטודנט מסיים ללמוד ויוצא לחופש?החופש נגמר באוקטובר נכון?

יואב פירט די טוב מעליי (רק שלא היה לי חופש שח שבועיים בין תקופת המבחנים של סמסטר א' לסמסטר ב').

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1900 זה לחלק שלי, כמובן. זה יחסית הרבה, אגב.

1900 לדירה של שני שותפים (שלכל אחד יש מקלחת ושירותים פרטיים) זה מחיר חלומי.

וכן, אני מודע למחירים הנמוכים של דירות מחוץ לתל אביב (ידידה שלי עוברת עכשיו לגור עם חברה שלה בגרושים בחיפה).

אגב, במספיק מאמץ, גם עם משכורת חודשית של 3500 ש"ח אפשר לחיות וללמוד בתל אביב (גרים בדירה עם עוד שני שותפים, יוצאים לבילויים רציניים רק פעם בשבוע או שמסתפקים בבילויים זולים כמו לשבת על כוס בירה, לא מתחילים ללמוד לפני שיש קצת חסכונות, עובדים בקיץ כדי לחסוך עוד כסף...)

מצחיק, יש לי חבר שלומד בבאר שבע ושוכר שם וילה של 3 קומות (+ עליית גג + חצר)... והוא משלם קצת פחות מחצי ממה שאתה משלם (4 שותפים סה"כ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לא מובן עדיין?

אמרתי בדיוק ההיפך' date=' אני משלם 1900 וזה יקר יחסית.

יואב פירט די טוב מעליי (רק שלא היה לי חופש שח שבועיים בין תקופת המבחנים של סמסטר א' לסמסטר ב').

[/quote']

טעות שלי לגבי המחיר (ועדיין - תקרא את הפוסט מעלי...). לגבי חופשת הסמסטר - גם לנו לא הייתה השנה, אבל הבנתי שזה בגלל השביתה בשנה שעברה ובשנה "רגילה" יש, לפחות אצלנו בטכניון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצחיק, יש לי חבר שלומד בבאר שבע ושוכר שם וילה של 3 קומות (+ עליית גג + חצר)... והוא משלם קצת פחות מחצי ממה שאתה משלם (4 שותפים סה"כ).

קשרים...

המחירים בבאר שבע לא כל כך זולים, דירה פה בנווה זאב (יחסית רמה גבוהה) עולה 3,000 בלחץ. (דירה, לא מדבר על ווילה)

כן, אבל הוא גר בבאר שבע... :P

תזלזל עד כמה שתרצה, עדיף לגור פה מאשר באיזו שכונת עוני בת"א ולשלם פי 20 יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זו כל הפואנטה שלי - אתם ממש מגזימים.

אפשר לגור בתל אביב, במחיר סביר, בשכונה נורמלית לחלוטין (אני גר בנאות אפקה ב' שהיא שכונת יוקרה יחסית, אפילו דודו טופז גר פה!)

לא צריך לשלם פי 20, וגם לא פי 2.

(אם הייתי מתפשר וגר עם שלושה שותפים במקום אחד, הייתי משלם הרבה פחות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...