רובה הסער הטוב בעולם - עמוד 8 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רובה הסער הטוב בעולם

approx

Recommended Posts

• תגובות 260
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

פייטר - יצאת כ"כ ג'ובניק בפוסטים האחרונים שממש אין לי כבר כח להסביר לך כמה טעויות אמרת. רק רמז קטן - השמות של הנשקים במציאות הם

לא תמיד השמות שנתנו להם בMAX PAYNE

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה לי איזה נשקים היו במקס פיין שיחקתי בו עד האמצע וזה גם היה בכלל ב2003

אבל תכלס הבנת את הפואנטה

שקרביים מקבלים קטן יותר בעל פחות דיוק שהוא המקוצר ואלה שלא הוכשרו מקבלים דווקא את הנשק הכבד והלא מקוצר ועד שיתפעלו אותו מול מחבל שפורץ לעמדת שמירה הם כבר סטייק

בבקשה אפילו פה יש מידע שאפילו במלחמת העולם הראשונה פעלו ככה:

בתקופת מלחמת העולם השנייה רוב הרובים שהיו בידי הצבא היו רובים כבדים ומסורבלים (אם כי עדיפים עשרות מונים על רובי המאה ה-19). רובה ה-M1 גאראנד שהיה רובה חצי אוטומטי והלי אנפילד שהיה רובה בריחי היו בעלי דיוק מעולה. הם היו אמינים ופשוטים לתפעול וטעינה. גם ה K98 מאוזר, הרובה הבריחי ששימש את צבא גרמניה, נחשב לרובה מעולה, מדויק ואמין. חסרונם של רובים אלה היה משקלם הרב ואורכם הגדול, דבר שהכתיב את שימושם רק בידי חיילים המאומנים לכך. כוחות העורף ותומכי לחימה צוידו עד אז באקדח אישי, שהתגלה כלא מדויק וחסר את כוח אש הנדרש ללחימה בחיילי אויב. רובי הקרבין נועדו הן עבור תומכי לחימה והן עבור כוחות צנחנים וקומנדו שנזקקו לנשק קומפקטי.

אז נכון שהקומנדו והצנחנים צריכים קופקטי עם זה אני מסכים, אבל בצה"ל יש מציאות שכל בעלי התפקידים המבצעיים בלבד מקבלים מקוצר וכל מי שנחשב סתם ג'ובניק מקבל ארוך שהוא לא מספיק מיומן להשתמש בו גם ככה

אבל בטח זה לא מעניין אותך ותביא עוד איזה קטילה מהשרוול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז נכון שהקומנדו והצנחנים צריכים קופקטי עם זה אני מסכים, אבל בצה"ל יש מציאות שכל בעלי התפקידים המבצעיים בלבד מקבלים מקוצר וכל מי שנחשב סתם ג'ובניק מקבל ארוך שהוא לא מספיק מיומן להשתמש בו גם ככה

אני לא יודע איפה אתה חיי אבל 90% (roughly) מהפעילות של כל היחידות הקרביות (כולל גדודים "פשוטים") בסדיר ובמילואים בשנת 2009 שבה אנחנו נמצאים מתבססת בעיקר על לש"ב. ואני לא יודע מתי בפעם האחרונה ניסית לטהר בית (או אפילו סתם לפתוח זיג ברחוב) עם M16 ארוך, אבל כיף גדול זה לא.

תומכי לחימה ממש לא מסתובבים עם ארוך, הם מקבלים כמעט תמיד מקוצר.

לגבי ג'ובניקים מוחלטים, הם במילא לא ישתמשו בנשק (חלקם אפילו לא מקבלים אחד בכלל) כך שזה לא באמת משנה, למרות שלדעתי גם להם יש לרוב מקוצר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא שמעתי שכבר ציידו מלא מחלקות בנשק התבור החדש

והוא די תותח, שמעתי שהמרכז כובד שלו נמצא מאחורה והוא מגיע לדיוק של האמ16 הארוך

בכל מקרה בקשר לשמירות של הג'ובניקים ולארוכים, אז ככה:

כולנו יודעים כמה הג'ובניקים נחשבים כלום וכל זה אבל זה ממש אבל ממש לא נעים שפתאום פורצים לך את הגדר ונכנסים לבסיס ואתה לא מספיק מיומן להחזיק 3 קילו כמו שצריך ועוד לעשות עם זה נוהל מעצר, בשנייה מפילים אותך לריצפה ומפוצצים אותך, זה כבר קרה למישהו מאצלנו

יש הבדל בין ארוך ששוקל 3 קילו לבין קצר ששוקל 1.5 קילו, אני הרמתי את שניהם בעצמי והרגשתי הבדל ענק

ולag43

באמת שצר לי על החוסר הגינות שבה התחייסו לפלוגת המילואים שלך בזמן שסתם מש"קיות קיבלו את המקוצרים

אבל הנה על זה בדיוק אני מדבר, לא באתי להגיד דברים רעים על הקרביים, אלא על זה שהמפקדים בצה"ל לא יודעים מה טוב ומה רע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואו ראית בעצמך את ההבדל במשקלים?! איזה מומחה אתה...

צה"ל במגמה כללית של לעבור למקוצרים. התוכנית היא שלא ישארו מקוצרים ב2010. בכל מקרה, אבטחת בסיס לא בנויה על השומר בש"ג (למרות שהוא תמיד זה שיחטוף). צעיר ששבועיים בצבא ועשה מטווח לפני שבוע לא יתפקד במצב אמת גם אם תתן לו את הבושמאסטר שהראו כאן קודם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב סבבה אז הגדר של הבסיס בנוייה מש"ג אחד ואלה שעושים את שמירות הש"ג שמן הסתם שומר על כל הבסיס מהפינה שלו בשער

ותמיד מי שעושה את השמירה הזאת הוא צעיר שרק התגייס לצבא וגועל נפש ומבייש את הצבא יאללה בואו לא נגייס ג'ובניקים הם צעירים ודפוקים

זה מספיק טוב לתמצית של מה שאמרת?

די כבר עם השנאה לג'ובניקים הם לא הולכים ומלכלכים על קרביים מאחורי הגב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה, אם כבר נותנים ארוך לשומר הג'ובניק או 'ש"ג' או מי שזה לא יהיה, שיעשו גם יותר אימונים בנשק

אני אישית, לא אכפת לי לעשות עוד מטווחים ואימונים כמה שצריך כדי שאני יהיה מיומן בארוך אבל אם גם לא זה, אז ארוך זה סתם מעמסה

(שלא שכרגע אני יכול, נפצעתי ביד ימין ונזזקתי למלא תפרים וקשה לי מאוד להוזיז אותה אז אני מניח שאני לא יוכל להשתמש בנשק עוד הרבה זמן)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...