רובה הסער הטוב בעולם - עמוד 11 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רובה הסער הטוב בעולם

approx

Recommended Posts

מה זה חייל ממוצע?

למה נראה לך שמישהו כמו אורן (או לצורך העניין כל ילדון בן 17 אחר) יכול "להחליט" איזה הכי מתאים לו? אתה הרי רואה בדיון הזה כמה שהוא מקשקש שטויות (כידון...)

חוץ מזה שזה לא ריאלי בלחימה קבוצתית, ואף אחד פה הוא לא רמבו שנשלח למשימת בדד. מה לגבי תחמושת? נראה לך הגיוני שמחלקה תצא למשימה כלשהיא ולכל אחד תהיה תחמושת אחרת? מה יקרה כשתיגמר לו התחמושת?

18. ולא אמרתי כלום, רק שאלתי. אני חושב שבמקום צפוף כמו עזה זה חכם לתת ללוחמים להרכיב כידון על הנשק, למקרה שנגמרת המחסנית במקום רגיש. על ארוך זה מאוד מסוכן ולא יעשו את זה כי יהיו יותר מדי תאונות, אבל על קצר ועם כיסוי פלסטיק או משהו כשלא בקרב, זה אפשרי. כמובן שאני הולך למחוק את הפוסט הזה ביום השני או השלישי שלי בצבא, אבל בינתיים, לדבר זה טוב :)

לגבי מה שאמרו פה על תחמושת - מאוד נכון. יכלו לתכנן את התבור סביב תחמושת טובה משמעותית מ-5.56, אבל לא עשו את זה, כי אנחנו מקבלים אותם בחצי חינם מהאמריקאים. נכון שתחמושת ה-7.62\5.45 של הקלאצ'ים למיניהם עוצמתית יותר, אבל מה לעשות? זה מה יש.

קראתי באיזה מקום שכשהאמריקאים עברו מ-M14 ל-M16, הם גילו שהשני הרבה פחות אמין (המון מעצורים בהתחלה, כמו הרבה כלי נשק), ובניגוד ל-M14, כשלוחם נפגע מכדורי ה-5.56 של השני מטווח מסוים הוא היה ממשיך לרוץ, לעומת נופל בכדורי ה-7.62 של ה-M14 (שונים מאלו של הקלצ'ים הראשונים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 260
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

עומרי גם אני חשבתי ככה עד המילואים הראשונים שלי. אחרי שהתנקז לי הרעל מהסדיר אני מרוצה מהנשק הכי קל שאפשר לשאת.

עריכה: אורן עם או בלי צעירות - בפעם הבאה שאתה מדבר על כידון על הנשק אני מארגן קבוצה של חברה בפורום שישימו את זה בחתימה

שלהם.

עריכה 2: תחמושת 5.56 הרבה יותר יעילה לצבא מתחמושת של קלאצ'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורן...

את התחמושת לא מקבלים בחצי חינם מהאמריקאים. אם תסתכל טוב על התחתית של כדורי 5.56, מוטבע שמה IMI, שזה בעצם תע"ש.

5.56 היא התחמושת הסטנדרטית של נאט"ו ובזה נסגר הסיפור, גם הצרפתים, האנגלים והגרמנים מיישרים קו עם זה.

קלאץ' יורה תחמושת 7.65 "בינונית", M14 ירה 7.62 "ארוכה" כמו של המא"ג או ה-M60 לדוגמא (או הבראונינג M1919 בזמנו). במובן זה הקלאץ' היה למעשה מתקדם יותר והתפתח מהתפיסה שרוס"ר אמור לירות תחמושת ביניים - לא את הכדורים הקצרים של תת-המקלע (9 מ"מ בסטן, 0.45 בטומיגאן הדומים לכדורי אקדח) ולא את הכדורים הגדולים של הרובים של פעם והמקלעים (ה-7.62 המדובר לדוגמא).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה חייל ממוצע?

למה נראה לך שמישהו כמו אורן (או לצורך העניין כל ילדון בן 17 אחר) יכול "להחליט" איזה הכי מתאים לו? אתה הרי רואה בדיון הזה כמה שהוא מקשקש שטויות (כידון...)

חוץ מזה שזה לא ריאלי בלחימה קבוצתית, ואף אחד פה הוא לא רמבו שנשלח למשימת בדד. מה לגבי תחמושת? נראה לך הגיוני שמחלקה תצא למשימה כלשהיא ולכל אחד תהיה תחמושת אחרת? מה יקרה כשתיגמר לו התחמושת?

בגלל זה אמרתי בהודעה שלי שזה לא הגיוני פיננסיט ,אבל בכל זות היה יכול להיות נחמד .

אגב כבר שאלתי ,העם הגיוני שראיתי חייל עם קלאצניקוב ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורן - תחמושת של 5.56 היא היעילה ביותר למשימות של רוס"ר, לטווח מבצעי של 100 מטר (או יותר לקלעים עם תחמושת כבדה יותר, בוא נתעסק בינתיים רק ברובאי רגיל)

כדור של 5.56 פשוט יוצר פציעה חמורה בהרבה מכדורים גדולים יותר לטווחים האלו, וגם קל לירות אותו לטווחים כאלה מבחינת כוח אש. תנסה לראות תמונות של חור יציאה של 5.56 ואתה תשאר בפה פעור. גם נגב, אגב, משתמש ב-5.56.

לגבי הקלאצ' המהולל ש"משמש" את השייטת.. זה בגדר פק"ל, צוות פשיטה יוצא עם אחד כזה אצל הפושט שסורק את השטח לאחר היציאה מהים, לכל השאר יש רובה "רגיל" בשקיות אטומות למים.

לגבי הכידון על הנשק.. בוא נגיד שלא אמרת את זה...עוד בימים של סבא שלי במלחמת העולם השנייה זה היה תו"ל מיושן.

לגבי IG - אני לא יודע איזה רובאי עשית(אם עצרת בפרט - לא יותר מ-03 אני חושב...) אבל תאמין לי שכל המקוצררים\מנוסרים וכל אלה זה פשוט תופעה הזויה!

התבור עצמו נחשב לקצר מאוד, הוא איכשהו פשרה טובה כך שהוא עדיין רובה מצויין ללש"ב ולשטח פתוח. כשאתה מדבר כבר על המיקרו תבור, זה נהיה הזוי לחלוטין, משום שכשאתה בא לפתוח זיג עם דבר כזה פתאום כל הגוף שלך חשוף... חיפויים מחלון גם אותו סיפור, אם לא תפרו אותך כשנכנסת לבית, יתפרו אותך בהמשך...למרות כל הוואסח...

בצבא האמריקאי שהוא צבא מקצועי, לא תמצא חייל חי"ר עם רובה כזה. M4 ("פלאטופ")הוא אכן הבחירה עבור יחידות מובחרות רבות, גם בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עומרי גם אני חשבתי ככה עד המילואים הראשונים שלי. אחרי שהתנקז לי הרעל מהסדיר אני מרוצה מהנשק הכי קל שאפשר לשאת.

לפרוטוקול, אני משוחרר כבר כמעט 5 שנים ועשיתי כבר עשרות על גבי עשרות של ימי מילואים...

ברור שברגעי חבשנות הרבה יותר נחמד להיות עם מקוצר רגיל וקליל, אבל מכל בחינה אחרת פלטופ קלעים הוא כלכך יותר טוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאוד מקווה שזה לא היה כנגד מכונות יריה אחרת זה בטח לא נגמר בטוב :kopfpatsch:

זה היה בראשונה, לא בשניה. הגרמנים הכריחו את כל שאר המדינות הלוחמות ללמוד סוף סוף את השיעור הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפרוטוקול, אני משוחרר כבר כמעט 5 שנים ועשיתי כבר עשרות על גבי עשרות של ימי מילואים...

ברור שברגעי חבשנות הרבה יותר נחמד להיות עם מקוצר רגיל וקליל, אבל מכל בחינה אחרת פלטופ קלעים הוא כלכך יותר טוב...

אני יודע, דיברתי על עצמי לא עליך. חוצמזה במילואים עמו במילואים - עדיף קל שיסתובבו איתו מכבד שישאירו בחדר\על המושב באוטו.

ואם כבר - פלטופ עם מפרולייט, כ"כ נהניתי איתו בסדיר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחזק :xyxthumbs: מנסיון הוא פשוט הרבה יותר טוב ושווה את התוספת במשקל

ובמלחמת העולם השניה בוודאות היתה הסתערות עם כידונים

אני מכיר קרב אחד (יכול להיות שהיו יותר) ביער בין גרמניה לבלגיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Electric Boom- עשיתי 02 (עם הארוך) ואל"לים בתור חייל של כוחות "מיוחדים" (עם הקצר)... יכול להיות שאני מתבלבל בשמות, אבל לא דיברתי על הM16 שבארץ איזה אהבל חותך להם את הקנה (בלי מידה מוגדרת... יצא לי לראות איזה 10 מקוצררים באורכים שונים :kopfpatsch:)- דיברתי עם הקצרים שבאים קצרים מהמפעל (עם הקת המתכווננת)... אני זוכר שכתוב עליהם M16.... יכול להיות שזה הM4 שאתם מדברים עליו...

בכול אופן, להניף את הM16 הארוך בין כל דילוג נראה לי מסוכן- אפשר להוציא למישהו את העין :P

וכשגרמינה פלשה לפולין בWWII הפולנים הסתערו על הפנזרים עם סוסים וחרבות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שבארץ איזה אהבל חותך להם את הקנה (בלי מידה מוגדרת... יצא לי לראות איזה 10 מקוצררים באורכים שונים :kopfpatsch:)- דיברתי עם הקצרים שבאים קצרים מהמפעל (עם הקת המתכווננת)... אני זוכר שכתוב עליהם M16.... יכול להיות שזה הM4 שאתם מדברים עליו...

מה שאתה מדבר עליו זה מנוסר(מקוצר גרסא ישראלית)

על M4 רשום M4

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בואו נעשה סדר בשמות הנשקים. נשתמש בכינויהם בצה"ל ולא בשמות המפעל כדי שיהיה יותר ברור:

M16 ארוך

מקוצר

מנוסר (M16 ארוך שקיצרו אותו בארץ)

פלטופ (M4)

קרבין (הנשק המסריח שנותנים למתנדבי משא"ז)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...