רובה הסער הטוב בעולם - עמוד 13 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רובה הסער הטוב בעולם

approx

Recommended Posts

על פי הג'ל לפחות, פוטנציאל הפגיעה של ה-5.56 רבה יותר. מהתרשמות לא מקצועית נראה גם שפגיעה כזאת גם יותר קשה לטיפול בחדר ניתוח מאשר נתיב כניסה פשוט עם מעט נזק היקפי כמו בקליע ה-AK47 שעשוי לעבור דרך גפה במסלול ישר ופשוט. קליע ה-AK74 הקטן דומה יותר בהתנהגותו לקליע ה-M16 ולא נראה שמבחינה מעשית יש הבדל מהותי בינהם.

להלן מאמר הדן בנושא זה. יחי גוגל scholar

http://www.ajronline.org/cgi/reprint/155/4/685

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 260
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

המאמר לא משווה בין M16 ל-AK74, הוא מתייחס לכך שפטנציאל הנזק של AK74 רב מזה של AK47 ולדימיון בין קליעי ה-M16 ל-AK74. תמונת הג'ל של ה-AK74 לא כוללת מידע על פרגמנטציה. בשל נטייתו לסבסוב, הדומה לזה של ה-M16 וכן מבנה דומה, אני משער שגם ה-5.45 עובר פרגמנטציה בתוך גוף הקורבן. אני משער שאין הבדל מאוד משמעותי, במיוחד לא "בעולם האמיתי".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה לי איזה ווידאו על השוואה בין קליע של מגנום לבין קליע של 5.56..השוואה שמראה בעיקר מה עושה ה 5.56 דרך קנה של M16..פירק את הבובת ג'לי לגורמים

אני לא מוצא את הסרטון הזה אם מישהו מוצא שיעלה, זה היה דיי מעניין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, הוא כנראה פחות רגיש להתפרקות ביחס ל-5.56. עוד מסמר בארון המתים של מיתוס "קלאץ' רובה הסער המושלם"...

אכן, אף אחד לא טען ככה. הוא סבבה בבודדת, אבל באוטומט (כמו שהערבים משום מה עדיין יורים איתו) הוא משתולל כל כך שמתוך 30 כדורים במחסנית (שתתרוקן תוך 3 שניות בדיוק אם תירה את כולה באוטומט) אולי 5 יפגעו מטווח בינוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן, אף אחד לא טען ככה. הוא סבבה בבודדת, אבל באוטומט (כמו שהערבים משום מה עדיין יורים איתו) הוא משתולל כל כך שמתוך 30 כדורים במחסנית (שתתרוקן תוך 3 שניות בדיוק אם תירה את כולה באוטומט) אולי 5 יפגעו מטווח בינוני.

אתה לא תאמין כמה אנשים טענו ועדיין טוענים כך (כולל בפורום זה).

כל רובה סער "משתולל" בירי אוטומטי, קשה מאוד לפגוע בירי כזה. ד"א, מהניסיון המאוד שלי, דווקא כבד (כמו הגליל) יותר ניתן לשליטה בירי אוטומטי מאשר קל משקל היורה תחמושת דומה (M16 מקוצר לצורך העניין).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מדבר מניסיון ? כי אם כן אתה פשוט צלף על ! במטווחים ניסינו ירי אוטומט ממרחק 60 מטר (גליל, עוזי, וM16) - מתוך 500 קליעים 7 פגעו (מה שמוזר שכל הפגיעות היו של הגליל...). ממרחק 3 מטר התמונה הפוכה (ועומדת על 50% פגיעות לערך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כל כך מיותר להשתמש באוטומט ברובה סער

גם ככה התמונות בלינק בעמוד הקודם מוכיחות שכדור אחד מספיק כדי לגרום נזק רב אז בשביל מה צריך את זה בכלל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מדבר מניסיון ? כי אם כן אתה פשוט צלף על ! במטווחים ניסינו ירי אוטומט ממרחק 60 מטר (גליל, עוזי, וM16) - מתוך 500 קליעים 7 פגעו (מה שמוזר שכל הפגיעות היו של הגליל...). ממרחק 3 מטר התמונה הפוכה (ועומדת על 50% פגיעות לערך).

אתה יודע מה זה אומר? שאתם ממש גרועים. גם אם יורים צרור, אין סיבה שהכדור הראשון לא יפגע. אם לא פגעתם אפילו עם הכדור הראשון מכל מחסנית M-16 שיריתם, אזי אתם ממש לא מדגם מייצג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כל כך מיותר להשתמש באוטומט ברובה סער

זה כל כך לא נכון!

אתה מגיע עם החבר'ה למטווח, מארגן מראש ברוס או שניים, מסלק קצינים מרובעים מהסביבה ואחרי כמה סבבי ירי רציניים (בכל זאת, לשמור על כשירות) אתה מתחיל לפרק מחסניות באוטומט - זה טוב לפריקת עצבים, מרגיע את הקריזה הכללית ששורה עליך מרגע החיול ומשכיחה ממך את האפסנאי הסדיר המאוס שרבת איתו חצי יום בשביל איזה חתיכת ציוד עלובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כל כך לא נכון!

אתה מגיע עם החבר'ה למטווח, מארגן מראש ברוס או שניים, מסלק קצינים מרובעים מהסביבה ואחרי כמה סבבי ירי רציניים (בכל זאת, לשמור על כשירות) אתה מתחיל לפרק מחסניות באוטומט - זה טוב לפריקת עצבים, מרגיע את הקריזה הכללית ששורה עליך מרגע החיול ומשכיחה ממך את האפסנאי הסדיר המאוס שרבת איתו חצי יום בשביל איזה חתיכת ציוד עלובה.

יש לך הרבה אומץ...

אבל לא עדיף להוציא את העצבים על האפסנאי ולפרק אותו מאשר לבזבז את התחמושת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך הרבה אומץ...

אבל לא עדיף להוציא את העצבים על האפסנאי ולפרק אותו מאשר לבזבז את התחמושת?

לא יעזור, יגוע אחר במקומו שלא יהיה עדיף, better the devil you know

ומה זה קשור לאומץ? בכל מקרה המטווחים שלנו נעשים לפי כל כללי הבטיחות המקובלים בצה"ל (קצין מטווח, נוהלי בטיחות, פינוי, ציוד רפואי וכו') ואני מקווה שכך גם אתה תנהג בעתיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...