הצעת חוק - בנושא ייבוא סיגריות - עמוד 9 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הצעת חוק - בנושא ייבוא סיגריות

benor

Recommended Posts

• תגובות 142
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כעקרון אני מבין את אלו שנגעלים מסיגריות

כשהייתי ילד נסעתי עם אוטו של מעשנים ונהיה לי כאב ראש גדול . ..

אני חושב שדבר ראשון תתחילו מהפאבים ....ואנשים יודו לכם שעכשיו הם לא יגמרו קופסא וחצי בשלוש שעות .

אחרי שיחילו את החוקים של עישון בציבור . אולי נוכל לשכנע אתכם שזה החיים שלנו , והמס שגובים עכשיו מכסה את כל הנזקים הכלכלים שאנחנו גורמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צר לי לאכזב אותך מעשן יקר, אבל לא מדובר בהרגל, מדובר ב-סם!!!

צודק ב100%

אבל ניקוטין הוא הסם הממכר ביותר שידוע לאנושות ובנוסף גם גורם נזק לסביבה.

ולא רק לסביבה גם גורם נזק בריאותי

אז אני לא רואה שום סיבה למה לא לאסור את זה כמו כל סם אחר

מחזק

כי המלחמה בסמים היא כשלון גמור :nixweiss:

איזה מין גישה זאת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתה רוצה לאפשר סמים וככה לראות אנשים מסטולים הולכים ברחובות? אחד ההבדלים הגדולים בין סמים לבין סיגריות (סמים ע"פ החוק לצורך העניין) זה התוצאות המיידיות של זה (סם מכניס אותך להיי, סיגריה לא), בנוסף להשפעות בריאותיות משמעותיות בלתי הפיכות כבר מהשימוש הראשון (אאל"ט הוכח כבר שכדור בודד של אקסטזי יכול לגרום לבעיות למשך כל החיים, למשל).

חוקים לא פותרים כלום, הם מגבילים חופש

אם אתה מבטל חוקים אתה מתקרב יותר ויותר למצב של אנרכיה, שהיא הרבה יותר גרועה. בני אדם צריכים מסגרת, חופש מוחלט או כזה ששואף לכך יצור הרבה יותר נזק מתועלת.

בנוסף, החופש והזכויות שלי נפגעות ממי שמעשן לידי, כמו שכבר הועלה פה הרבה מאוד פעמים. אז אני צריך לוותר על הזכויות שלי כדי שלמעשן "לא יוגבל החופש"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפתרון היחיד לסיגריות זה להעלות את המס ככה שחפיסה תעלה 50+ שקל. מי שמכור כמו רוב מעשני הסיגריות עדין יקנה אבל פחות ומי שיצליח להיגמל אז מעולה אבל הרעיון העיקרי בגישה הזאת זה שזה יפחית באחוז גבוה מאוד את מספר המעשנים לעתיד, לנער קשה להוציא בין 50 ל100 שקל (במקרה הטוב) לשבוע על סיגריות וכשזה עולה ככה אז הרבה מאוד נערים יקשלו טוב טוב אם כדאי לעשן. אני מציע שיעשו אותו דבר בנוגע לטבק של נרגילה ויעלו גם את המס על הנרגילות עצמן ככה שעישון יהיה כמעט בלתי אפשרי למי שאין תקציב מספיק לכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב שלא הגזמתם.

אני לא מעשן, ואין לי כוונה לעשן, אבל אני חושב שעשיתם מעישון עניין הרבה יותר מדי גדול. הריח של סיגריות לא עד כדי כך נורא באוויר פתוח, במקום סגור אתם צודקים, זה מחניק ונוראי, אבל באוויר פתוח אין לי שום בעיה שיעשנו לידי. יותר מזה, אני חושב שהחקיקה הנוכחית מספיקה, ומיטיבה גם עם המעשנים וגם עם הסביבה שלהם. מחקרים מראים שעישון פאסיבי מזיק, וזה גם נכון, אבל בשביל שהוא באמת יהיה מזיק צריך להיות בחברת מעשנים המון, מה שלא קורה אצל רוב החברה - אתם הרי לא יוצאים איתם לעשן כל הזמן.

כולם יודעים שעישון מזיק, אבל מה שלא טורחים להגיד זה שלנזקים מתחילים לדאוג רק בגיל 60, ויש כאלה שמגיעים להרבה יותר אחרי קופסה ביום בלי נזק בכלל - הכל תלוי בגנים של הבנאדם.

בנוגע לאלכוהול, אני קצת מסכים לגבי הענישה המוצעת פה בנושא - קצת מוגזמת, אבל אני מסכים שצריך להלחם בנושא ביתר אפקטיביות. למעשה, דווקא בספרד ובאיטליה נוהגים הרבה יותר מהר והרבה יותר פרוע מאיתנו, ועדיין יש שם הרבה פחות תאונות. אחרי נסיעה ב-100 קמ"ש ומעלה, עם ובלי מלווה, אני יכול להגיד שנהיגה במהירות גבוהה גורמת לנהג להיות הרבה יותר עירני והרבה יותר מודע לנהיגה שלו. זה מגיע לרמה כזאת, שהנהג יודע שהוא נוהג מהר, וזה מונע ממנו גם להרדם וגם לאבד תשומת לב. עדיף נהג מפריז מנהג שנוהג בחוסר תשומת לב בגלל הרוטיניות של 80 קמ"ש. אני מסכים גם שהפתרון לעניין הוא ראויה לשמה, שאני מקווה שהממשלה הנוכחית תקיים את ההבטחות שלה לגביה.

אםל לסכם את דעתי, תעזבו את המעשנים בשקט, הם סובלים מספיק, ואם הם לא, אז הם יסבלו בעתיד. אישית נאי לא טורח להגיד להם כלום - אם הם רוצים לפגוע בעצמם זו לחלוטין בחירה שלהם, והם הרי לא יפסיקו לעשן רק כי אני אמרתי להם שזה נורא מזיק. הדבר שהכי אפקטיבי לדעתי זה לתת להם לעבור איזה התקף לב או משהו, רק בשביל הטראומה, ואז הם יפסיקו לעשן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כולם יודעים שעישון מזיק, אבל מה שלא טורחים להגיד זה שלנזקים מתחילים לדאוג רק בגיל 60, ויש כאלה שמגיעים להרבה יותר אחרי קופסה ביום בלי נזק בכלל - הכל תלוי בגנים של הבנאדם.

שטויות. יש כאלה שכבר בגיל 45 מקבלים את התקף הלב, ב-55 יש להם סרטן ריאות ו57 כבר קבורים. אלה לא מקרים נדירים כל כך...

בנוגע לאלכוהול, אני קצת מסכים לגבי הענישה המוצעת פה בנושא - קצת מוגזמת, אבל אני מסכים שצריך להלחם בנושא ביתר אפקטיביות. למעשה, דווקא בספרד ובאיטליה נוהגים הרבה יותר מהר והרבה יותר פרוע מאיתנו, ועדיין יש שם הרבה פחות תאונות. אחרי נסיעה ב-100 קמ"ש ומעלה, עם ובלי מלווה, אני יכול להגיד שנהיגה במהירות גבוהה גורמת לנהג להיות הרבה יותר עירני והרבה יותר מודע לנהיגה שלו. זה מגיע לרמה כזאת, שהנהג יודע שהוא נוהג מהר, וזה מונע ממנו גם להרדם וגם לאבד תשומת לב. עדיף נהג מפריז מנהג שנוהג בחוסר תשומת לב בגלל הרוטיניות של 80 קמ"ש. אני מסכים גם שהפתרון לעניין הוא ראויה לשמה, שאני מקווה שהממשלה הנוכחית תקיים את ההבטחות שלה לגביה.

נהיגה, במיוחד במהירויות גבוהות ובכבישים מהירים, זה אחד הדברים הכי משעממים והכי מרדימים שיש (זה עובדה, גם אם אותך ספציפית לא), זה לא סתם שיש את פסי ההרעדה בשוליים, למשל...

אםל לסכם את דעתי, תעזבו את המעשנים בשקט, הם סובלים מספיק, ואם הם לא, אז הם יסבלו בעתיד. אישית נאי לא טורח להגיד להם כלום - אם הם רוצים לפגוע בעצמם זו לחלוטין בחירה שלהם, והם הרי לא יפסיקו לעשן רק כי אני אמרתי להם שזה נורא מזיק. הדבר שהכי אפקטיבי לדעתי זה לתת להם לעבור איזה התקף לב או משהו, רק בשביל הטראומה, ואז הם יפסיקו לעשן.

הסטטיסטיקה מוכיחה שגם אחרי התקף לב, כמות גדולה של מעשנים (מספר מדויק אין לי לתת לך כרגע) חוזרים לעשן. הם הופכים לנטל על מערכת הבריאות ועל החברה בסופו של דבר.

יש כבר עכשיו לא מעט מסטולים ברחובות.

זה כלום לעומת מה שיהיה פה אם יהיה אפשר סמים. כרגע זה מוגבל לאזורים, שעות וימים מסוימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יואב, די כבר לרכב על הטענה של "הוצאות הבריאות". כמו שנאמר כאן אינסוף פעמים, ישנם בחיים דברים אחרים שאינם תורמים במיוחד לבריאות. מה השלב הבא לדעתך? איסור גורף (או מיסוי כבד) על ג'אנק פוד? בשר אדום? וודקה? מכוני שיזוף? פלאפונים?

אם נכנס לזה לא נצא מזה. אי אפשר לאסור או לבטל כל דבר בחיים שמזיק לבריאות. הטענה הרלוונטית היחידה אם כן היא השפעת העישון על הלא מעשנים, ובזה יש להלחם במסגרת החקיקה הקיימת (קרי לאכוף את חוק העישון במקומות ציבוריים). זהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהמשך לתגובה שלפני - אני מכיר הרבה אנשים, שלמדו איתי, שעד החטיבה היו הכי אנטי מעשנים ואנטי סיגריות שיש בעולם - ממש, כל בנאדם שהיו רואים מעשן היו נותנים לו הרצאה על כמה שעישון מזיק ועל זה שהם צריכים להפסיק בשניה הזאת. ואז בכיתה ט' כמה התחילו לעשן, וזה התפשט כמו אש. עליה חדשה נוספת בכמות המעשנים שאני מכיר הייתה אחרי שביתת המורים הגדולה, שמה לעשות, לא כולם הלכו לעבוד בה בחנויות מחשבים.

הנקודה שלי היא, שככל שההורים או הילדים ינקטו בעמדה קיצונית יותר בנוגע לאנטי עישון, ככה יש יותר סיכוי שהילד יתפתה לנסות ולראות ממה עושים עניין גדול כל כך, כנ"ל סמים. בקיצור, עמדה מתונה תעשה לדעתי את העבודה הטובה ביותר במניעת עישון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דמגוגיות זולות, אני עם הגוף שלי אעשה מה שבא לי, אף אחד לא יגיד לי מה להכניס או לא להכניס לעצמי,

מי שחושב שכן יש לו טעות גדולה...

מפריע לכם העישון לכו למקום שלא מעשנים בו אף אחד לא אונס אותכם להישאר (להפך :cool2:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://drugwarfacts.org/cms/?q=node/30#item1

אז יללה נמציא מס חדש ופתור מימנו לאותם אנשים שהולכים לחדר כושר?? או שפשוט מס על גאנק פוד ?

מצד שני אני רואה שאף אחד לא מת ממריחואנה אז מה זה אומר ???

צר לי לאכזב אותך מעשן יקר, אבל לא מדובר בהרגל, מדובר ב-סם!!!

אז בדיוק כמו שאוסרים על סמים אחרים, יש לאסור על הסם הזה,

ועכשיו למתחכמים, נכון גם אלכוהול הוא סם, וגם קפה, אבל ניקוטין הוא הסם הממכר ביותר שידוע לאנושות ובנוסף גם גורם נזק לסביבה.

ודרך אגב, כמה מעשנים שהכרתי אמרו לי - "הלוואי שהיו מוציאים את זה מהחוק, ככה לא הייתה לנו ברירה והיינו מפסיקים"

אז אני לא רואה שום סיבה למה לא לאסור את זה כמו כל סם אחר

כן אני בטוח שזה יעזור, דרך אגב מה שלום המלחמה בסמים בארה"ב(או בכל מדינה אחרת לשם שינו), מה מתקדמת לאן שהוא :anim-jjd:

בכל מקרה אם זכור לי נכון אז ניקוטין זה לא הסם הממכר ביותר, באיחוד לא מה שמקבלים בעישון סיגריות

ובנוסף מרב הנזק (קרי הסרטן) הוא מעישון ולא מהניקוטין ...

הדרך היחידה שלך למות מניקוטין זה לקחת מנת יתר וזה לא יעבוד גם עם מאה סיגריות (מצד שני ללעוס אותו כמו בסרטים הישנים או מדבקות ניקוטין זה דבר אחר).

מעבר לזה גם אני מכיר מעשנים, ואני מכיר את התרוצים שלהם, והדרך היחידה שהם אמרו לך את מה שאמרו לך זה כדי להפתר ממך.

דרך אגב םם כבר אז הרבה יותר מסוכן ופוגע מסיגריות אלו הנרגילות, בלי ניקוטין אבל עם פי כמה הנזק, אבל אני לא זוכר שמישהו פתח פה את הפה עליהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://drugwarfacts.org/cms/?q=node/30#item1

אז יללה נמציא מס חדש ופתור מימנו לאותם אנשים שהולכים לחדר כושר?? או שפשוט מס על גאנק פוד ?

מצד שני אני רואה שאף אחד לא מת ממריחואנה אז מה זה אומר ???

בארצות פחות סוציאליות, אנשים שמנים ולא בריאים באופן כללי משלמים הרבה יותר על ביטוח .

וכן, זה בכלל לא רעיון רע לנסות ולתמרץ אורח חיים בריא.

אבל בכל מקרה, זה בכלל לא רלוונטי, וההשוואה היא מגוכחת.

אוכל, מכל סוג שהוא הוא חיוני לאדם. אי אפשר לחיות בלי לאכול.

סיגריות לעומת זאת הן לא הכרחיות לכלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...