מעוניין לשדרג את הארדיסקים שלי אני נראה לי הולך על 3XSamsung F1, מה אתם חושבים? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין לשדרג את הארדיסקים שלי אני נראה לי הולך על 3XSamsung F1, מה אתם חושבים?

Class889

Recommended Posts

ראיתי את כל הדיבורים על הSSD וחשבתי שאני רוצה אחד כזה. עד שיצא לי לראות ביקורת כללית על הSSD ושאמרו שתוך זמן מה הביצועים שלו יורדים משמעותית. אז ירדתי מזה.

לגבי הVelociRaptor גם את זה רציתי אך כשראיתי שאני יכול לעשות RAID עם 3 סמסונגים הבנתי שאני יקבל תוצאות הרבה יותר טובות וגם קצת יותר נפח :P

ההבדל בינהם הוא בSEEK TIME ואני לא יודע עד כמה זה חשוב, אך אני גם זקוק למקום. מישהו מוכן להסביר עד כמה זה חשוב? ועד כמה יהיה הבדל בין 3 HD? בRAID 0?

אגב שאני אומר 3 זה בגלל שראיתי ש3 נותנים ביצועים הרבה יותר טובים משל 2.

ברשותי 2 כוננים (תמונות למטה) ואני דיי זקוק בעוד מקום, וגם המהירות מאוד חשובה לי. (רעש לא מזיז לי)

האם ישנם HD של 640GB-1000GB שאתם ממליצים חוץ מהF1? המחיר שאני רוצה להגיע מקס זה 1400.

ניתן להסתכל במפרט שלי בכדי לדעת את הרכיבים שלי.

כרגע הHD שעליו יושב המערכת הפעלה הוא השמאלי -שדווקא איטי...

אני בטוח שעם מערכת כמו שלי אני ארגיש הבדל ממש גדול, בין המצב הקיים לבין מצב של 3 ברייד, אלא אם כן יש לכם הצעה אחרת אני אשמח.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

חחחח איזה תשובה ציפיתי לקצת מיותר 4 מילים בכל אופן סבבה ;D

אבל האם אתה יכול לאמת את זה שרמת הכושר של הSSD יורדת באופן קיצוני? הבנתי מרמה של 70 מגה בשניה לרמה של 15-10 בשניה.

אני דיי בטוח הולך על זה :)

ולשאלתי ששאלתי בהתחלה... האם הSEEK TIME הוא גורם שמשפיע? על מה בדיוק הוא משפיע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי seek time, זהו זמן הגישה וככל שהוא נמוך יותר זה אומר שראשי הקריאה והכתיבה של הדיסק הקשיח מגיעים מהר יותר מנקודה לנקודה. מתי אנו צריכים שהם יזוזו מהר? תמיד אבל בעיקר כשעושים פעולות עם המון קבצים קטנים.

SSD יהיה מעולה אבל RAID יותר יעיל גם בגלל המחיר לנפח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי , הכי טובים הם ה- של , אבל עולים הון :(

לגבי אלטרנטיבות ל-F1, אני היום הזמנתי לעצמי WD Caviar Black 640GB, לפי הביקורות הוא אמור להיות טוב.

http://www.cobrapc.co.il/product.asp?productid=3665

קח בחשבון שאם תשים 3 דיסקים של 1TB ב-RAID0 ודיסק אחד ימות, הלכו לך 3TB של מידע !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה חשוב לי לדעת שמישהו שמשתמש עם זה האם הוא נהנה ממהירות? כי מהירות זה מה שאני מחפש.

מרוצה כי זה מהיר ושקט? נכון שזה לא מהיר כמו SSD אך זה עדיין מאוד מהיר הלא כך?

שקט - בטוח שלא!

מהיר - אני בספק רב אם תרגיש בהבדל וזאת עוד מבלי להכנס לסוגיית הגיבוי והשחזור במידת הצורך שמסובכת פי כמה.

שקול היטב אם אתה באמת זקוק לכך ואם כן - ההמלצה שלי (ושל מומחים רבים ששאלתי) היא לקנות בקר RAID יעודי שלבדו עולה מעל 1000 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אילו שטויות, בקר מובנה כיום עושה עבודה מספיק טובה בשביל להרגיש הבדל ביצועים, ועוד 3 כוננים ולא 2.

והסמסונג אכן שקט. שקט באופן יחסי מן הסתם, ובמקרה הזה ביחס לכוננים קשיחים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...