שחזור מידע ממערך RAID0 - כל עזרה תתקבל בברכה - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שחזור מידע ממערך RAID0 - כל עזרה תתקבל בברכה

tmpusr

Recommended Posts

באחד המחשבים אצלי קרס מערך ה-RAID0, ככל הנראה בשל סקטורים פגומים באחד הדיסקים (2xWD Raptor 74G). ה-RAID מבוסס על הבקר של המובנה בלוח האם (GA-P965-DQ6 - לא עם ה-Jmicron של גיגבייט).

בזמן עליית הביוס, הקונטרולר של הביוס תמיד מזהה אחד מהשניים והשני לעיתים מזוהה ולעיתים מודיע ש-Disk Versification failed.

כשהוא מזוהה ה- מתחיל לעלות אבל קורס עם מסך כחול עם/בלי CHKDISK.

כשהוא לא מזהה מאני מקבל Boot Failure כמובן.

ניסיתי לעלות מ-LiveCD עם מגוון כלי שחזור, כולל hirenBootCD, BartPE. Acronis וכדומה, כשהמטרה היא רק לשחזר כמה קבצים בודדים ולא את הדיסק כולו.

* כלי השחזור זיהו את הדיסק והקבצים אך מאפשרים רק לשחזר לפלופי או ל-RamDisk וזה חסר תוחלת לחלוטין למיטב הבנתי.

שמות קבצים/תיקיות בעברית לא נתמכים ובנ"ל אין מספיק נפח לשחזור (זקוק לכמה עשרות מגה).

ניסיתי לחבר דיסק נוסף ב-USB/SATA אבל אף תוכנה לא זיהתה אותו כיעד אפשרי לקבצים המשוחזרים.

* ניסיון להעתיק את המחיצה כולה לדיסק חדש נחל כישלון בכל תוכנה שלא ניסיתי (Acronis, Ghost, Paragon. WD recovery ועוד) - ככל הנראה בשל הסקטורים הפגומים.

כך גם בכל ניסיון להכין לה גיבוי - גם כאני מורה לו להתעלם מסקטורים פגומים. או שמקבלים שגיאות, או RESTART או מחיצה ריקה.

* גם CHKDISK לא מצליח לסיים - לא בעליית ה- ולא מ-LIVECD כלשהו.

* BartPE וגם AcronisLiveCD לא מזהים כלל מחיצות RAID ולכן חסרי תועלת.

ניסיתי להוסיף דיסק חדש ולהתקין עליו חדש אבל למרות שהוא מזוהה בביוס בוודאות הוא לא מזוהה ע"י דיסק ההתקנה של - ככל הנראה

כיוון שהוא מופיע בביוס כ"Controlled by RAID controller"...

אולי צריך להחליף פורט SATA או להעלות של RAID, לא?

כל עצה/רעיון יתקבלו בברכה, במיוחד אם מדובר פתרונות בדוקים ופשוטים מידע/ניסיון אישי....

כבר 'ביליתי' כמה וכמה שעות טובות על ניסוי וטעייה :s07: (אוטוטו כבר יהיה יותר זול לתת את המחשב לשירותי שחזור מקצועיים בהתחשב בשווי הכספי של שעות העבודה/שינה ששרפתי).

כמה חבל שלא הקשבתי לעצמי לפני שלוש שנים כשקנינו אותו...

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לאף אחד אין מושג ירוק בנושא?

אז אשאל שאלת המשך...

אם אני מבטל את ה-RAID בביוס ומנתק פיזית את שני הראפשטורים, אוכל להתקין חדש על דיסק חדש בלי בעיה.

מה שאני מתכנן זה להתקין את הדריבר של ה-RAID אחרי התקנת ה- החדש ואז לחבר מחדש את הראפטורים ולהפעיל שוב את ה-RAID בביוס.

* האם במצב כזה תעלה מערכת ההפעלה החדשה שלא הותקנה עם RAID בביוס? הדיסק החדש יזוהה?

* אם לא, איך אני מוסיף את מערך ה-RAID הישן למערכת חדשה ללא RAID כלל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באחד המחשבים אצלי קרס מערך ה-RAID0, ככל הנראה בשל סקטורים פגומים באחד הדיסקים (2xWD Raptor 74G). ה-RAID מבוסס על הבקר של אינטל המובנה בלוח האם (GA-P965-DQ6 - לא עם ה-Jmicron של גיגבייט).

בזמן עליית הביוס, הקונטרולר של הביוס תמיד מזהה אחד מהשניים והשני לעיתים מזוהה ולעיתים מודיע ש-Disk Versification failed.

כשהוא מזוהה ה- מתחיל לעלות אבל קורס עם מסך כחול עם/בלי CHKDISK.

כשהוא לא מזהה מאני מקבל Boot Failure כמובן.

אני פשוט מקווה שבמקרים שהזיסק השני מזוהה אני אצליח לשחזר את המידע בהנחה שהסקטורים הפגומים לא יושבים ב-ד-י-ו-ק באותו מקום.

מה דעתך על ההצעה האחרונה שלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב HW רייד זה שקוף לחלונות ו לא יודע מיזה. (לא בטוח, לא מכיר טוב רייד בחלונות), וזה

הכל ברמה של קונטרולר על הלוח.

אם קונטרולר של רייד זהה, ואם הוא כתב קונפיגורציה של רייד גם על דיסקים, ואם אתה מגדיר

רייד בדיוק כמו הישן, ואם אתה לא עושה INIT לדיסקים - אולי זה יצליח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק בגלל זה אני שונא מערכי RAID כאלו, כי לא רק שאתה למעשה מכפיל את הסיכוי לכשלים (ובתמורה אתה מקבל מהירות גבוהה יותר) אלא גם במקרה של כשל (כמו שקיים אצלך) הבעייה מוחרפת עקב קושי אמיתי לשחזר מידע מתוך מערך שכזה כי כמו שאיבן ציין, המידע מפוזר ע"פ כל הדיסקים במערך.

גם אם הסקטורים הפגומים לא יושבים בדיוק על אותה נקודה, אני לא סגור שתוכל לשחזר.

תיאורתית, הרעיון שלך:

מה שאני מתכנן זה להתקין את הדריבר של ה-RAID אחרי התקנת ה- החדש ואז לחבר מחדש את הראפטורים ולהפעיל שוב את ה-RAID בביוס.

יכול לעבוד

אחרי שאתה מתקין על דיסק אחר ללא RAID, אתה מתקין את הדרייבר של בקר הרייד שלך (אמור להיות יחד עם הדרייברים של לוח האם שכן הבקר מובנה בלוח), אחרי החיבור של המערך וזוהויו בביוס מערכת ההפעלה אמורה לזהות אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שכבר אמרתי, לא רק שזה מסבך את הכל עם דרייברים מפלופי, סליפסטרימינג, זמני עליה ארוכים ובקרי RAID מובנים לא משהו - גם תוספת הביצועים זניחה עד חסרת משמעות לרוב.

אני אנסה ואדווח... בינתיים קיבלתי SESSION3_SYSTEM_FAILURE בניסיון לפרמט אבל זה ככל הנראה בגלל כונן בסוף ימיו. עם חיצוני אין בעיה כזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך להתקין את הדרייבר מהפלופי (F6) רק אם מערכת ההפעלה עולה מתוך המערך עצמו, במקרה של מערך "SLAVE" צריך להתקין את הדרייבר אחרי שהמערכת מותקנת (במסגרת "מנהל ההתקנים").

עריכה:

עכשיו הבנתי שדיברת באופן כללי בפוסט האחרון...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך להתקין את הדרייבר מהפלופי (F6) רק אם מערכת ההפעלה עולה מתוך המערך עצמו, במקרה של מערך "SLAVE" צריך להתקין את הדרייבר אחרי שהמערכת מותקנת (במסגרת "מנהל ההתקנים").

אתה בטוח? לא ממש הולך לי...

אחרי ש- מותקן, הורדתי דרייבר ICH8R מהאתר של GB ובהרצה הוא טוען שאין לי את החומרה הדרושה ומפסיק.

בכל ה-FAQ/README שקראתי מתארים אך ורק את הפרוצדורה של F6 אבל אם הנ"ל לא היה אפשרי הרי לא היו "רגילים" של RAID, נכון?

אז מה אני עושה לא נכון?! :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרייברים תמיד צריך, יש שמובנים במערכת ההפעלה ויש כאלו שלא, הדרייבר של הבקר נדרש במהלך תהליך ההתקנה עצמו, עבור רוב הבקרים קיימים שמובנים במערכת, במקרה שהבקר לא מזוהה עבור ההתקנה, היא לא יכולה להמשיך, בשבל זה נדרש הדרייבר ב-F6.

אחרי שמערכת ההפעלה מותקנת, אם אתה מעוניין להשתמש בבקר תצטרך להתקין עבורו דרייבר (בין אם התקנת אותו כבר בתהליך ההתקנה עצמו [F6] ובין אם לא).

[br]פורסם בתאריך: 31.03.2009 בשעה 21:31:29

:

ניסית לחבר את המערך ולהשתמש בכלי הניהול של הבקר עצמו בביוס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. יש אפשרות להתקין RAID ללא F6 או פלופי כלל על קיימת ללא RAID (מלבד בסליפסטריפינג והתקנה מחדש)?

אני באמת מעוניין להוסיף את המערך הישן ב-SLAVE ולמשוך ממנו מה שאפשר.

2. לא, עדיין לא (אתה מדבר על CTRL-I נכון?).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל לוח זה צירוף מקשים אחר, אז אני לא סגור, מדובר על התפריט שעולה במהלך ה-POST.

מכיוון שכל העניין של הרייד אמור להיות שקוף עבור מערכת ההפעלה יש מצב שזה יעבוד.

נסה לחבר את המערך (בזהירות!, בשום פנים ואופן לא לאתחל אותו) ולראות אם יש זיהוי בביוס ובמערכת ההפעלה.

אם זה עדיין לא מזוהה במכרכת ההפעלה תבדוק בביוס אם "ONBARD RAID" מאופשר (אל תיגע בIDE EMULATION או ב- NATIVE MODE וכו')

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...