מעוניין לשדרג את הארדיסקים שלי אני נראה לי הולך על 3XSamsung F1, מה אתם חושבים? - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין לשדרג את הארדיסקים שלי אני נראה לי הולך על 3XSamsung F1, מה אתם חושבים?

Class889

Recommended Posts

שקט או לא זה ממש לא מעניין אותי אני עם מחשב שיש בו 7 מאווררים של ממוצע 100 CFM אז אם יהיה 10 סמסונגים אני גם לא אשמע....

חשוב לי אך ורק אמינות ומהירות THATS ALL.

הבקר שברשותי הוא של ICH10. וברשותי משהו של JMICRON בלוח, שהבנתי שהוא יותר טוב מSILICON IMAGE (משהו כזה) של מה שיש בP5Q PRO.

אז אני יודע שאני אקבל אחלה מהירות. בלי קשר לשקט שלא מעניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אילו שטויות, בקר מובנה כיום עושה עבודה מספיק טובה בשביל להרגיש הבדל ביצועים, ועוד 3 כוננים ולא 2.

NIKE - את הדיון המלא בסוגיה כבר עשינו (כולל "שטויות", "הגזמות" ושאר פניני חוכמה מועילות ותרבותיות שכאלה) בלינק שנתתי למעלה - אני מזמין את כל מי שמעוניין לקרוא שם בעיון ולהחליט לבד.

Class889 - קשה לי מאוד להבין למה מישהו צריך כזו קונפיגורציה, אבל זה עניין אחר. מה השימושים העיקריים שלך שמצדיקים RAID בכלל?

אז אני יודע שאני אקבל אחלה מהירות.

מה זה "אחלה" מהירות? אני יכול לציין לך עשרות מקרים בהם לא תקבל דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככל שאני קורא יותר ככה אני מתבלבל יותר. זה הנושא היחידי שכל כך חלוק במחלוקת.

השימושים שלי הם:

גילשה באינטרנט, צפיה בסרטים של HD10GB ומעלה,הרבה WINRAR,משחקים, MULTI TASKING שמיעת שירים וOC.

כרגע כל שדרוג שאני יעשה אני יודע שאני ארגיש הבדל, כי הרי רואים בתמונה שהHD שמשמש אותי למערכת הפעלה הוא מאוד איטי ביחס לשני שלי.

אני לא צריך יותר מקום מ1.5TB זה יספיק לי, זאת אומרת שאם אני לא ארגיש הבדל בין F1 יחיד לבין 3 אז לא שווה לי.

אם אני ארגיש הבדל אם זה בעליית המחשב ואם זה בפתיחת קבצים והן בהעברת/העתקת קבצים והן בטעינת משחקים , והן בפתיחת הרבה ושיפור זמן של כל אלה, אכן RAID יתאים לי, אך אני לא יכול לקבוע כי לא ראיתי RAID בפעולה.

ואם השקעה של כל הכסף הנ"ל לא תיתן לי תוספת ביצועים שכזו אז כבר עדיף את הI5 או I7

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. תחליף את דיסק מערכת ההפעלה שלך אבל חשוב מזה, תנקה את מערכת ההפעלה שלך משטויות.

2. המקום היחיד בו RAID0 יעזור לך זה בהעברת קבצים גדולים ממקום למקום, אבל אם הדיסק השני (ממנו/אליו מעתיקים) אינו RAID0 התועלת פחותה בהרבה. העתקה באותו דיסק פיזי היא האיטית ביותר גם כך והעברה בתוך אותו כונן ממילא נעשית (כמעט) באפס זמן. לכל שאר השימושים שלך RAID0 מיותר וזניח ביחס לשאר הגורמים המשפיעים כמו קודקים בשימוש, מצב מערכת ההפעלה, תוספי , תהליכים ברקע (אנטי-וירוס למשל) וכדומה.

גם שיפור של נאמר 50% במהירות ההעתקה של קבצי HD גדולים ממקום למקום (אידאלית) לא מצדיק לדעתי RAID0 - זה לא משהו שעושים 100 פעמים ביום או שממש קריטי אם יקרה תוך 3 או 4.5 דקות, נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב שלי מתנקה כל ימות השבוע הן בREG והן בTEMP והן פעם בחודש DEFREG.

לגבי מה שאמרת אני מבין ולקחתי את זה בחשבון. מזה מסתכם שאני צריך להחליף את הHD הראשי שלי ופה אני כבר רוצה משהו חדש.

דבר נוסף שRAID לא יעזור לי כל כך כי אכן אני לא עושה בכלל העתקות וגם אם כן זה רק העברות וגם פעם ב... שאז ההבדל גם לא כל כך גדול.

אז המסקנה היא שאני צריך HD חדש , מה יהיה עדיף שהHD החדש אני יקנה יהיה בתור הראשי עם הוינדוס? או שה500 שברשותי יהיה הראשי והשני של ה1YB יהיה משני? מבחינת מהירות מה יהיה עדיף?

אבל RAID לא ישפר לי זמני טעינה של כל דבר? של תוכנות, של משחקים, של כל דבר???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ד"א - לשימושים שלך גם אין כל טעם ב-OC אלא אם יש לך מעבד שלא מסוגל להריץ HD בסטוק או שבאמת מהווה צוואר בקבוק בגיימינג (רזולוציות נמוכות מאוד או כרטיס מסך חזק במיוחד). אז גם תוכל לוותר על כל המאווררים המיותרים אני מניח...

הקשיחים המשתלמים ביותר כיום הם בנפח של 1T - הפרש המהירויות ביניהם די זניח ממילא. יש לא מעט אפשרויות אבל אם שקט לא קריטי לך ה-WD BLACK נחשב מהיר וטוב.

המחשב שלי מתנקה כל ימות השבוע הן בREG והן בTEMP והן פעם בחודש DEFREG.

לא רק לזה הכוונה - גם לשימוש בתוכנות קלילות, מעט תוכנות ב-STARTUP, ללא תוספים/סרגלים מיותרים לדפדפן, שימוש בתוכנות פורטאביליות קלילות שאינן משפיעות על הרג'יסטרי וכדומה. את זה אתה לא מנקה...

לגבי מה שאמרת אני מבין ולקחתי את זה בחשבון. מזה מסתכם שאני צריך להחליף את הHD הראשי שלי ופה אני כבר רוצה משהו חדש.

דבר נוסף שRAID לא יעזור לי כל כך כי אכן אני לא עושה בכלל העתקות וגם אם כן זה רק העברות וגם פעם ב... שאז ההבדל גם לא כל כך גדול.

אם אתה עובד על RAR אחד גדול (כמה גיגות) ולא על קובץ גדול שמחולק ל-RARים רבים זה גם יעזור לך במידת מה.

אז המסקנה היא שאני צריך HD חדש , מה יהיה עדיף שהHD החדש אני יקנה יהיה בתור הראשי עם הוינדוס? או שה500 שברשותי יהיה הראשי והשני של ה1YB יהיה משני? מבחינת מהירות מה יהיה עדיף?

מבחינת מהירות - זניח.

אבל RAID לא ישפר לי זמני טעינה של כל דבר? של תוכנות, של משחקים, של כל דבר???

זניח - אולי כמה שניות ספורות בזמני טעינה בחלק מהמשחקים... לא ממש מורגש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד שלי בסטוק מאוד חלש, אתה מוזמן להסתכל על המפרט שלי ולהתעדכן. כשאני עם OC אני מאוד מרגיש את ההבדל גם אם זה רק עבודה על המחשב. אני שם לב לדברים האלה. גם כשאני עושה בדיקה של ORTHOS אני יכול לראות סרטי HD של 12GB חלק.

אני שמעתי עליו שהוא טוב אז אם אתה גם ממליץ אז מה טוב.

עריכה:

אבל שוב אשאל את השאלה האם רייד ישפר לי זמני טעינה של כל דבר? לדוגמא פתיחת הרבה בזמן מסויים? לגבי הWD BALCK זה שהוא ישפר מהמצב הקיים אין ספק. אבל לגביי רייד אם הוא לא משפר לי את מני הטעינה אז אין בכך צורך.

תודה על התשובה

עריכה:

התוכנות שעולות לי ברקע זה הNOD וRIVA TUNER. המחשב עולה לי מאוד מהר אני לא צריך לחכות או משהו בכלל בכלל.

אז אוקי תודה שעזרת לי. מודה לך מאוד בימים הקרובים אולי כבר בראשון אני אקנה אותו ואז אספר לכם את חוות דעתי... ;D

אגב האם יש הבדל גדול בביצועם של הסמסונג לWD? כי אם לא אז שווה לקחת את הסמסונג שהוא עולה 475 לבין 630 שעולה ה WD כך אוכל לקחת מעבד טוב יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מספיק... לא ניכנס לפרטים הקטנים

אני עוד קניתי את כל העסק, בקר כבלים וסוללה (יקרה להחריד עם המשלוח שלה)

ולשאלתך אני מכרתי כמה כאלו למס' אנשים בפורום שהלינק המצונזר (כמה כיף לחיות במדינה חופשית היום) שלך מוביל אליו...

אם תחטט בחתימה שלי שם תראה פרטים כולל בדיקות מול הבקר של הלוח אם ותוצאות מהירות שונות בכל מיני הגדרות

ולידע כללי, יש iakovl אחד בלבד בעולם נכון להיום, ככה שאי אפשר להתבלבל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מספיק... לא ניכנס לפרטים הקטנים

אני עוד קניתי את כל העסק, בקר כבלים וסוללה (יקרה להחריד עם המשלוח שלה)

מה שרק מחזק את הטענה שלי - מי שבאמת זקוק ל-RAID שיקנה בקר יעודי.

ולשאלתך אני מכרתי כמה כאלו למס' אנשים בפורום שהלינק המצונזר (כמה כיף לחיות במדינה חופשית היום) שלך מוביל אליו...

פעם ראשונה שאני נתקל בזה :o לא יודע מה המקור/הסיבה לזה אבל נראה לי לא לעניין.

ולידע כללי, יש iakovl אחד בלבד בעולם נכון להיום, ככה שאי אפשר להתבלבל

על סף שגעון גדלות קצת לא? ;):lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שרק מחזק את הטענה שלי - מי שבאמת זקוק ל-RAID שיקנה בקר יעודי.

הבקר יקר, אבל הוא הבקר היעודי הזול ביותר שאפשר היום להשיג כמעט

פעם ראשונה שאני נתקל בזה Shocked לא יודע מה המקור/הסיבה לזה אבל נראה לי לא לעניין.

זה חדש לך? גם בהודעות מסננים לינקים לאתרים מסויימים

על סף שגעון גדלות קצת לא? Wink

מוזמן להריץ בגוגל

[br]פורסם בתאריך: 25.04.2009 בשעה 18:41:21
F1 בודד

hdtach32msinglef1.png

4*F1 RAID 5

hdrach32m.png

קיבלתי גם יותר מזה אבל זה ההגדרות שבסוף נשארתי איתם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה!

כלומר, בהשקעה כספית של בערך פי 5-6 מדיסק בודד קיבלת בין X3-X4 בביצועים בקריאה רציפה שמשפיעה כמעט אך ורק בעבודת REAL-TIME עם קבצי ענק ובמקרים בהם הקשיח מהווה צוואר בקבוק. נדיר מ-א-ו-ד אצל 99.99% מהמשתמשים, ודאי לא רלוונטי לשימושים כאן.

מה לגבי פעולות כתיבה? מה לגבי עבודה עם הרבה קבצים 'קטנים' (שם חשוב יותר זמן גישה מרוחב פס) שאופייני הרבה יותר לרוב המשתמשים?

רק לשם המחשה, קריאה של סרט HD רציני בנפח 8GB למשל תיקח פחות מדקה וחצי במהירות הקריאה הממוצעת של ה-F1 לבדו. האם לעשות את זה בחצי דקה מצדיק כזו הוצאה (ועדיין לא הזכרנו עדכוני קושחה, חום, רעש, שיקולי מארז/ספק/קירור, מורכבות טכנית, יכולת שחזור/גיבוי ועוד ועוד)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...