בניית מערך כוננים למחשב גיימינג - 1500 ש"ח - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בניית מערך כוננים למחשב גיימינג - 1500 ש"ח

Omry

Recommended Posts

שלום 8)

אני בניתי את המפרט שהכי מתאים לי אבל די נתקעתי בחלק של הכונן הקשיח. בכל השאר אני מסודר.

הבעיה היא שאין לי מושג איזה שילוב של כוננים יהיה מספיק מהיר בשבילי אבל גם יתן לי מספיק מקום לאכסון.

אני מעוניין במינימום 1.2TB שאוכל לאכסן בהם את מערכת ההפעלה, , משחקים, תוכנות, שירים, וכו'.

אני מעוניין שמערכת ההפעלה לא תגזול מההארדיסקים המסכנים את כל מהירות העיבוד, אם יש איזושהי דרך לסדר את זה חוץ מ-2 מערכי RAID נפרדים זה יהיה נפלא.

בכל מקרה, התקציב הוא 1500 ש"ח ושוב, אני מעוניין במקסימום מהירות תוך כדי שהשטח המינימלי יהיה 1.2TB.

בלי קשר לתקציב, יש לי מספר כוננים לא בשימוש שנפחם המשולב מגיע לבערך 600GB. הם יוכלו לשמש כגיבוי.

אין לי שום בעיה עם RAID, הלוח תומך ב-0, 1, 5 ו-0+1.

תודה רבה לעוזרים והמשך יום נפלא :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 75
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

נשמע לי מעולה. בכמה בערך מסתכם המחיר? אפשר לינק לתוכנה שגורמת לכך שבאופן אוטומטי כונן הגיבוי יגבה את כל הקבצים?

*לא כדאי לקנות כונן נפרד למערכת ההפעלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מסכים עם זה (רפטור), מאותה סיבה שאתה ציינת...

ה6401AALS עולה בKSP (רק שם ראיתי אותו) 395ש"ח, כפול 2... יוצא 790ש"ח

בנוגע לכונני הגיבוי שציינתי

ה-ST31000333AS הוא מאותה סדרה 7200.11, כנראה מעט טוב מקודמו בביצועים (3 פלטות על פני 4)

ה-WD10EACS הוא כונן שקט להפליא ובהתאם לכך גם הביצועים שלו (זה לא נורא בכלל שכן זה לגיבוי)

שניהם עולים 580ש"ח בנעה מחשבים, שזה הכי זול שראיתי בשביל שניהם.

מהST31000340AS אתה יכול לשכוח שכן ה333AS אמור להיות מעט טוב יותר ובתוספת מחיר שכמעט ואינה קיימת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב אותך משטויות - זה בזבוז כסף מוחלט ומועד לפורענות... מניסיון!. מקסימום תחסוך 5 שניות בטעינה של שלב - שווה לך 1500 ש"ח?

דיסקים קשיחים רחוקים מלהיות צוואר הבקבוק בגיימינג (וברוב רובן של האפליקציות הרלוונטיות ל-99.9% מהמשתמשים) ויש 1000 שימושים אחרים עדיפים לסכום הזה - משדרוג כרטיס מסך, יכולות OC, ציוד היקפי וכדומה.

ההפרדה של מערכת ההפעלה לדיסק נפרד נוחה מאוד לגיבוי ושחזור של מערכת ההפעלה ללא פגיעה במידע - לביצועים זה זניח לחלוטין בגיימינג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב אותך משטויות - זה בזבוז כסף מוחלט ומועד לפורענות... מניסיון!. מקסימום תחסוך 5 שניות בטעינה של שלב - שווה לך 1500 ש"ח?

דיסקים קשיחים רחוקים מלהיות צוואר הבקבוק בגיימינג (וברוב רובן של האפליקציות הרלוונטיות ל-99.9% מהמשתמשים) ויש 1000 שימושים אחרים עדיפים לסכום הזה - משדרוג כרטיס מסך, יכולות OC, ציוד היקפי וכדומה.

ההפרדה של מערכת ההפעלה לדיסק נפרד נוחה מאוד לגיבוי ושחזור של מערכת ההפעלה ללא פגיעה במידע - לביצועים זה זניח לחלוטין בגיימינג.

אני לא רוצה דיסקים קשיחים בשביל שיפור בביצועים, אני רוצה שיפור בזמן הטעינה של כל האפליקציות, בזמן העלייה של מערכת ההפעלה, בטעינות במשחקים וכו'

אני יודע כמה שמבחינת ביצועי FPS ושטויות בסגנון אני לא ארוויח כלום

אבל במילא TB איכותי יעלה לי 1000 ש"ח

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820208380

איך זה למערכת ההפעלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רוצה דיסקים קשיחים בשביל שיפור בביצועים, אני רוצה שיפור בזמן הטעינה של כל האפליקציות, בזמן העלייה של מערכת ההפעלה, בטעינות במשחקים וכו'

אני יודע כמה שמבחינת ביצועי FPS ושטויות בסגנון אני לא ארוויח כלום

קראת בלינק בעיון?

הרווח יהיה זניח עד לא מורגש - ודאי לאורך זמן. חבל על הכסף, ההתעסקות והסיכון המוגבר לאובדן מידע ולפגיעה בדיסק עצמו (6 הלכו לי כך באופן אישי עד כה).

אם קראת על ה-IRAM, הוא מהיר מכל מה שיש לשוק להציע, כולל RAID ומניסיוני האישי התועלת גם אז היא זניחה וכמעט לא מורגשת - ודאי בגיימינג.

ב-1500 ש"ח קח דיסק 320G למערכת ההפעלה + שני כונני 1T של לאחסון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין בעיות כלשהן עם סיגייט שכדאי שאקח WD?

ולא עדיף לקחת כונן בנפח של איזה 4GB-8GB ולאכסן עליו רק את מערכת ההפעלה, לקחת כונן בנפח של 160GB שישמש אותי לדרייברים, אנטי ווירוסים ותוכנות חיוניות וכונן 1.5TB לאכסון כללי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...