האם הכרטיס שלי מקורר מספיק טוב בשביל VMOD ? + תמונות +עוד כמה שאלות. - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם הכרטיס שלי מקורר מספיק טוב בשביל VMOD ? + תמונות +עוד כמה שאלות.

Bug2000

Recommended Posts

הבחור רוצה לעשות vmod הוא לא שאל אף אחד עם כדאי או לא.

בקיצור, OC לכרטיס מסך הוא כמו OC למעבד,,לוח.

המבנה שלהם דומה ולכן הOC שלהם דומה, למעבד,לוח, יש לך אפשרות להעלות תדר ו**מתח** לכרטיס המסך יש לך אפשרות להעלות רק תדר... לכן בא הvmod כדי לייצב את הכרטיס בתדרים גבוהים יותר ע"י הוספת מתח לליבה ו\או לזכרון.

יאללה לך תקרע אותו !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
הבחור רוצה לעשות vmod הוא לא שאל אף אחד עם כדאי או לא.

זה בדיוק מה שהוא שאל... - הוא אמנם שאל את זה בהקשר של קירור אבל זה רק כי הוא לא מודע לסכנות האחרות המעורבות...

בקיצור, OC לכרטיס מסך הוא כמו OC למעבד,זכרון,לוח.

המבנה שלהם דומה ולכן הOC שלהם דומה,

לא כ"כ מדויק - הזכרון שעל כרטיס מסך הוא זכרון רגיל ואפשר לעשות גם לו וגם לgpu ע"י העלאת תדר העבודה אבל מכאן ועד להגיד שיש למעב, לזכרון, ללוח אם ולgpu מבנה דומה המרחק רב מאוד... לזכרון ומעבד ובטח ללוח אם אין מבנה דומה ואפילו המבנה של gpu ושל מעבד שונה ביותר - מכיוון שהם מיועדים לתפקידים שונים...

מכיוון שמעבד(cpu) מיועד לתפקד בתחומים שונים של מהירויות ומתחים ניתן לשנות אותם ללא גרימת נזק רב - לעומת זאת - כפי שכבר כתבתי המעגלים על כרטיס גרפי וכל המידע שנכנס לgpu אמור לתפקד בspecs מאוד מדויקים לדוגמא - מידע שנכנס מהmemory controller (שנמצא אגב על הgpu בניגוד למעבד רגיל) לcce = Concurrent Command Engine רגיש מאוד לשינוי מתחים... כמובן ששינוי מתח העבודה של הכרטיב יגרום להרבה יותר טעויות מה שיגרום מצד אחד לתצוגה גרועה עם ארטיפקטים ומצד שני בחלק מהמקרים לחישוב מיותר של אותה פונק'...

זו רק דוגמא אחת - כרטיסי מסך בניגוד למעבדים רגילים מתוכננים בצורה מאוד שונה ולכן תראה לעתים חברות דוגמאת gainward שמוכרות כרטיסים במהירויות שונות קצת מהspec (עוד פעם - אין לי בעיה באופן כללי עם וvmodding) אבל לעולם! לא תראה שינוי במתח ובניגוד לכך שאותן חברות - שמוכרות גם mobos ומציאות אפשרות (מוגבלת אמנם) של vmodding על לוח האם - הן לא מציאות אפשרות זאת לעולם על מתוצרתן...

בניגוד ללוחות אם ומעבדים שם מתח גבוה יותר = יציבות גבוהה יותר (וגם שם במתחים מטורפים ללא מתאים = מוות) בgpus מתח גבוה יותר = פחות יציבות ואשמח לשמוע נימוקים עם הסברים כנגד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז למה עושים VMOD ? בשביל לקבל פחות יציבות ולרדת בביצועי האורקלוק? ???

אני מוכן להסכים שVMOD מקצר את חיי הכרטיס, אבל לא עם זה ש VMOD גורם לפחות יציבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיוק מה שהוא שאל... - הוא אמנם שאל את זה בהקשר של קירור אבל זה רק כי הוא לא מודע לסכנות האחרות המעורבות...לא כ"כ מדויק - הזכרון שעל כרטיס מסך הוא זכרון רגיל ואפשר לעשות גם לו וגם לgpu ע"י העלאת תדר העבודה אבל מכאן ועד להגיד שיש למעב, לזכרון, ללוח אם ולgpu מבנה דומה המרחק רב מאוד... לזכרון ומעבד ובטח ללוח אם אין מבנה דומה ואפילו המבנה של gpu ושל מעבד שונה ביותר - מכיוון שהם מיועדים לתפקידים שונים...

מכיוון שמעבד(cpu) מיועד לתפקד בתחומים שונים של מהירויות ומתחים ניתן לשנות אותם ללא גרימת נזק רב - לעומת זאת - כפי שכבר כתבתי המעגלים על כרטיס גרפי וכל המידע שנכנס לgpu אמור לתפקד בspecs מאוד מדויקים לדוגמא - מידע שנכנס מהmemory controller (שנמצא אגב על הgpu בניגוד למעבד רגיל) לcce = Concurrent Command Engine רגיש מאוד לשינוי מתחים... כמובן ששינוי מתח העבודה של הכרטיב יגרום להרבה יותר טעויות מה שיגרום מצד אחד לתצוגה גרועה עם ארטיפקטים ומצד שני בחלק מהמקרים לחישוב מיותר של אותה פונק'...

זו רק דוגמא אחת - כרטיסי מסך בניגוד למעבדים רגילים מתוכננים בצורה מאוד שונה ולכן תראה לעתים חברות דוגמאת gainward שמוכרות כרטיסים במהירויות שונות קצת מהspec (עוד פעם - אין לי בעיה באופן כללי עם וvmodding) אבל לעולם! לא תראה שינוי במתח ובניגוד לכך שאותן חברות - שמוכרות גם mobos ומציאות אפשרות (מוגבלת אמנם) של vmodding על לוח האם - הן לא מציאות אפשרות זאת לעולם על מתוצרתן...

בניגוד ללוחות אם ומעבדים שם מתח גבוה יותר = יציבות גבוהה יותר (וגם שם במתחים מטורפים ללא מתאים = מוות) בgpus מתח גבוה יותר = פחות יציבות ואשמח לשמוע נימוקים עם הסברים כנגד...

מה לא ברור ?

גו'ק - כל זו'ק עובד בתדר מסויים ועל מתח מסויים - כדי לייצב אותו על תדר גבוה יותר יש צורך לעלות את המתח שלו....

לכן הם דומים ועקרון הOC זהה לחלוטין. לא אני המצאתי את כל עניין הvmod וכמו שאומרים - עם הצלחה לא מתווכחים.

vmod הוכח אין ספור פעמיים כאחראי להבדל בין OC קיצוני יציב ובין לא יציב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מוכן להסכים שVMOD מקצר את חיי הכרטיס, אבל לא עם זה ש VMOD גורם לפחות יציבות.

חחח... עם נימוק והסבר הגיוני כזה איך אוכל להתווכח... תשמע - להריץ את הgpu לכמה דקות/שעות על מהירות גבוהה יותר ושאח"כ ימות אני לא קורא יציבות - יציבות היא משהו שנמדד לאורך זמן - לא דקה/שעה/יום אלא שבועות וחודשים וvmod יקצר את חיי הכרטיס באופן קיצוני - אבל כפי שאמרתי אתה מוזמן לנסות - אבל לפחות עד שתנמק אל תצא סתם בהצהרות...

מה לא ברור ?

גו'ק - כל זו'ק עובד בתדר מסויים ועל מתח מסויים - כדי לייצב אותו על תדר גבוה יותר יש צורך לעלות את המתח שלו....

טוב זה כבר ממש לא נכון! - ג'וקים שונים בנויים בצורות שונות ומרכיבים שונים - על מה אתה מבסס את הטענה המופרכת הזאת...

הסברתי כבר בפוסט הקודם את השוני אשמח אם תפריך את זה ע"י הסבר אחר...

הוכח אין ספור פעמיים כאחראי להבדל בין OC קיצוני יציב ובין לא יציב...

לcpu - נכון מאוד ומעולם לא טענתי אחרת - מה שאני מסביר הוא שאתה לא יכול ליישם את אותו עקרון לgpu...

עם הצלחה לא מתווכחים.

אכן לא התווכחתי - אשמח לשמוע על הצלחה גורפת בתחום הזה - אבל בתיאום עם מה שכתבתי קודם יצא לי לקרוא/לראות באופן אישי הרבה מאוד כשלונות וכמה הצלחות קטנים וזניחים... וכך לא תשמע על המלצה כזאת מאף אתר מכובד כולל tom/anand/ocuk/ocau/dan וכד' ולכן גם ההסבר הכמעט יחיד שהבחור מצא הוא בצרפתית...

למרות שאשמח להסביר איך לבצע את הvmod ע"מ שעוד כרטיס יצדד בי... :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.techspot.com/tweaks/geforce4-vmod/index.shtml

http://www.maximumoc.com/guides/4600voltmod.html

http://www.vr-zone.com/guides/NVIDIA/MX440VMod/

http://www.syndrome-oc.net/articles.php?article=20

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?s=&threadid=9994&perpage=25&pagenumber=3

אני חושב שזה דיי מספיק בתור התחלה .

כמו שאנשים קונים גופי קירור יותר רציניים ומאיצים את המעבדים שלהם אל הקצה , אותם כללים בדיוק חלים על כל טרנזיסטור .

טרנזיסטור הוא טרנזיסטור , גם אם תצבע אותו לירוק , תקרא לו משה , ותדביק עליו פונפון , הוא עדיין יהיה טרנזיסטור , ועדיין אם תתן לו יותר מתח , הוא עדיין ימתג מהר יותר את אספקת הזרם לרגל שאני לא זוכר איך קוראים לה .

אז תפסיקו עם השטויות שזה לא חל על וזה כן חל על , vmod הוא vmod , ללוחות , מעבדים , , מודמים , כרטיסי קול וכרטיסי סורקי רשתית העין .

ולבחור שהתחיל עם הת'ראד , עם כזה אתה יכול לעשות vmod ולעלות ל330 סינכרוני , רק תדאג לקרר את הצלעות האלה , ואל תגזים בכמות העופרת שתצייר על הכרטיס .

אל תיסחף , אתה יכול להוציא ביצועים ממש יפים על הכרטיס , ללא תוספת סיכון ניכרת .

הקבלה למעבדים : כמו שמישהו יקנה SK7 וישים עליו דלטא של 80 על 35 , ויעבוד על 2.1 וולט למעבד כל החיים שלו .

אז החיי מוצר יתקצרו , אבל הוא יהנה מהמעבד המטוגן שלו באוורקלוק .

alianyn , תבדוק את הביסוס לטענות שלך לפני שאתה שם פוסט .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שזה דיי מספיק בתור התחלה .

כן גם אני ובוא נתחיל מהם באמת...

1. הלינק הראשון - קודם כל אין שם שום אזכור למשך הזמן בו הורץ המוד הנ"ל (מאוד מקצועי... מעניין למה) ויש לי ספקות באשר לזמן אבל שלחתי email לבחור... בנוסף שים לב שהוא כמעט לא קיבל מזה כלום הבדל של 12mhz בין עם לבלי בGpu (אגב בקשר למוד לזכרון - מלכתחילה טענתי שזה בסדר וטוב כך שכאן אין וויכוח ולכן אליו לא אתייחס)

2. הלינק ה3 - gf4mx נו באמת עוד מעט תוכיח לי שאפשר לעשות Vmod לvoodoo2... ככל שהצ'יפ מתוחכם פחות והוא משמעותית מתוחכם פחות מה8500 vmod ישפיע על חייו פחות... שלא לדבר על כך שהתוצאות שלו עצמו לא היו כ"כ יציבות למרות שיש לו מים ואצטט ממנו "I am running my MX440 with GPU at 350Mhz (1.85V) and Memory at 550Mhz (2.98V). I'm sure that this is still safe and very stable setting with a little better cooling." - וגם פה - אין התייחסות לזמנים... מ... שוב מעניין למה...

3. לאתר הצרפתי אני בכלל לא אתייחס...

4. הדיון האהוב עליי ביותר (האחרון) אני לא יודע אם שמת לב אבל ה9500 של hobocrow (אני לא בטוח שציטטתי את השם נכון) הלך פייפן... ::)

טרנזיסטור הוא טרנזיסטור , גם אם תצבע אותו לירוק , תקרא לו משה , ותדביק עליו פונפון , הוא עדיין יהיה טרנזיסטור , ועדיין אם תתן לו יותר מתח , הוא עדיין ימתג מהר יותר את אספקת הזרם לרגל שאני לא זוכר איך קוראים לה .

מעולם לא טענתי אחרת - אבל cpu הוא לא gpu הוא לא 555 הוא לא lm317 וכולם מעגלים משולבים שבנויים מקצת יותר מטרנסיסטורים...

אז תפסיקו עם השטויות שזה לא חל על וזה כן חל על , vmod הוא vmod , ללוחות , מעבדים , , מודמים , כרטיסי קול וכרטיסי סורקי רשתית העין .

לזה אני די בטוח שלא התכוונת אבל אם תרצה אשמח להסביר לך למה גם זה שטויות מוחלטות כמו שאתה כ"כ אוהב לאמר...

ולבחור שהתחיל עם הת'ראד , עם כזה אתה יכול לעשות vmod ולעלות ל330 סינכרוני , רק תדאג לקרר את הצלעות האלה , ואל תגזים בכמות העופרת שתצייר על הכרטיס .

אל תיסחף , אתה יכול להוציא ביצועים ממש יפים על הכרטיס , ללא תוספת סיכון ניכרת .

עכשיו זה כבר באמת מעניין - 325MHZ הייתה בין התוצאות הגבוהות ששמעתי עליהן (עם vmod) ל8500 מעניין איך הוא יגיע ל330 (gpu - בזכרון גם אפשר להגיע ל350 - 360...)

, תבדוק את הביסוס לטענות שלך לפני שאתה שם פוסט .

אוהההה - ועכשיו זה כבר אישי - ובכן שופט נחיצות פוסטים יקר שלי - לפני שאתקפל בפינה ואתחיל להרהר בכל הפוסטים שלי רק אומר שלדעתי על סמך מה שכתבת אין לך מושג ואף חצי מושג בהרכבם או פנימיותם של (גרפיים ולא גרפיים) - להערכתי כל הידע שלך מגיע מקריאת מאמרים ברשת - לא שזה לא טוב אבל זה אומר שאם מישהו מסביר לך משהו על צ'יפים שווה לקרוא ולהבין את ההסבר (משהו שיש לי ספק אם עשית) לפני שאתה קופץ...

ובנימה קצת פחות עויינת - הסברתי ונימקתי - אשמח אם מישהו מכם ינמק ויסביר (להגיד זה פשוט כך זה לא נימוק או הסבר אלא אם כן אתה ילד בן 2-3) אחרת... שוב אין וויכוח האם vmod עובד או לא - בטח שלא לגבי - אבל לגבי gpu`s - עסק שונה לחלוטין מקטין את זמן החיים ולכן בטווח הקרוב אפילו יגרום לחוסר יציבות!

אההה ועוד דוגמא... מישהו מתנדב לקחת את הcontroller של ההארדיסק שלו (צ'יפ זה צ'יפ לא???) ולתת לו לרוץ במהירות יותר גבוהה עם יותר וולט ולבדוק עד כמב זה יציב ומשפר את ביצועי ההארדיסק שלו?

בהצלחה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולבחור שהתחיל עם הת'ראד , עם קירור כזה אתה יכול לעשות vmod ולעלות ל330 סינכרוני , רק תדאג לקרר את הצלעות האלה , ואל תגזים בכמות העופרת שתצייר על הכרטיס .

אני לא יכול להגזים כי עדיין לא הבנתי איך עושים את ה VMOD הזה בעזרת העיפרון .

עכשיו זה כבר באמת מעניין - 325MHZ הייתה בין התוצאות הגבוהות ששמעתי עליהן (עם vmod) ל8500 מעניין איך הוא יגיע ל330 (gpu - בזכרון גם אפשר להגיע ל350 - 360...)

עכשיו תשמע על יותר גדולה ... 340\700 :

http://overclockers.com/tips1010/

למרות שזה עם מים ...

בקיצור אני חייב לעשות VMOD כלשהו כי אני לא עובר את ה 303/620 יציב :\ ואני מודע לעובדה שאני יכול לשרוף וכל זה .

עריכה : כמו שראיתם אין לי בעיה להשיג סינקים אז רציתי לשאול אם אני ידביק היטסינקים קטנים על מיצבי המתח של הכרטיס אני אוכל לעלות עוד את מהירות הזיכרון והליבה ללא צורך ב VMOD?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע, כרטיס שלך = מדורה שלך... :P

זה עובד ככה - בצד שאין בו gpu חפש את 2 הנגדים שמסומנים בעיגולים האדומים:

8542218.jpg

המטרה היא לשרטט קו עם עיפרון (הייתי ממליץ על b4 שהוא עבה מאוד או לפחות כך אומרים...) מקצה אחד של הנגד (איפה שהוא מולחם) לקצה השני בסוף זה אמור להראות ככה:

1486249.jpg

שים לב שאסור להדגיש יותר מדי - למה? ככל שאתה מדגיש יותר אתה מוריד את ההתנגדות ולכן מעלה את המתח ולכן הייתי ממליץ לך להתחיל עם 2-3 מעברים ולמדוד את המתח כל פעם...

בהצלחה... ואם אתה צריך אז יש לי דוד כבאי... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא ממש עוזר לי שיש לך דוד כבאי ... תביא לי את המספר שלו :D

מה המתח ההתחלתי שאמור להיות בנגדים האלה ? איך אני מודד את המתח? וה VMOD הזה מתאים לכרטיס שלי ?

תודה רבה לך :D .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ידעתי שאתה בקטע של כבאים... :P

לפי התמונות שלך המוד יתאים לכרטיס שלך - אצלך אתה צריך לחפש את 2 הנגדים באזור שסימנתי באדום בתמונה שלך :

4367963.JPG

את המתח אתה מודד עם וולטמטר ב2 צידי הנגד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ידעתי שאתה בקטע של כבאים...

עכשיו אתה יודע :lol:

עוד שאלה... מתי אני צריך להפסיק לקשקש הכוונה מה אני צריך ליראות בוולט מטר ועוד שאלה ... אחרי שאני עושה את המוד אני צריך לעלות גם את המתח בביוס או שאין צורך? ושאלה אחרונה בתמונה יש שני נגדים אז אחד מביא מתח לזיכורן ואחד לליבה נכון ? אז זאת אומרת שאני יכול לשנות רק אחד מהם ? אם כן איזה נגד אחראי על המתח לזיכרון ולליבה .

מצטער על השאלות :P אבל אני רוצה להיות בטוח .

תודה לכל המשתתפים בת'רד :D.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע חבר, הדיון פה הוא סביב השאלה האם תוספת של 12MHz (במקרה שדיברת עליו) או תוספת דומה במקרים אחרים כתוצאה מvmod שווה את העניין - נכון ?

כשיכולת כרטיס המסך ממוצאת עד תום תוספת (נכבדה) של 12MHz תעשה את ההבדל בין מקום ראשון בORB לבין מקום נמוך יותר, כל תותחי הORB ביצעו vmod בכרטיסי המסך שלהם עם זה ה9700 או 9800 או אחרים.

העלאת מתח = תדר גבוה יותר ביציבות. (עד הגבול, מין הסתם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...