ת'רד אינפורמציה על Pentax K200D בפרט וצילום בכלל - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ת'רד אינפורמציה על Pentax K200D בפרט וצילום בכלל

jayz0r

Recommended Posts

שלום,

רציתי מצלמה חדשה שאוכל ללמוד איתה קצת על עולם הצילום והתעניינתי בקניית מצלמת DSLR. מקריאה ושוטטות פה בפורום הבנתי שהמצלמה הנ"ל הכי ממולצת בטווח מחירים של 2000+ ש"ח ואפילו 3000, ויש על כך קונצנזוס. ביצעתי לא מכבר הזמנה אך לא התעדכנתי פה בפורום בשבועות האחרונים בנושא מצלמות, ורציתי לקבל מכם מעין גושפנקה למחיר / עסקה.

אני אמור לקבל: Pentax K200D KIT שזה כולל עדשת 18-55, תיק וכרטיס של 4 גיגה. מבחינת אחריות - שנתיים של קרט.

המחיר: 2,640 ש"ח.

מבחינת המחירים שיש בזאפ העסקה נראית לי משתלמת, אבל אני לא סומך עליהם במאת האחוזים, הייתי רוצה לדעת האם זה מחיר זול מאוד / סביר / לא משהו / יקר עד כמה שידוע לכם. יש באפשרותי לבטל את ההזמנה, כך שיש משקל מהותי למה שתייעצו לי, זה לא סתם להרגשה הטובה / רעה שלי.

מבחינת דגם המצלמה - אולי השתנתה דעתכם או שיצא דגם חדש שפיספסתי שעדיף במחיר הזה.

במידה ואני משאיר את ההזמנה כפי שהיא רציתי לשאול דבר נוסף, אולי יעזרו לי בעלי המצלמה הזו או מצלמות אחרת תחת אחריות של קרט - האם ניתן לממש אחריות של קרט רק במודיעין (אני מהצפון)? לפי האתר שלהם שאר סניפי השירות שלהם לא מטפלים במצלמות...

בבקשה רק מי שמבין

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 489
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

רציתי מצלמה חדשה שאוכל ללמוד איתה קצת על עולם הצילום והתעניינתי בקניית מצלמת DSLR. מקריאה ושוטטות פה בפורום הבנתי שהמצלמה הנ"ל הכי ממולצת בטווח מחירים של 2000+ ש"ח ואפילו 3000, ויש על כך קונצנזוס. ביצעתי לא מכבר הזמנה אך לא התעדכנתי פה בפורום בשבועות האחרונים בנושא מצלמות, ורציתי לקבל מכם מעין גושפנקה למחיר / עסקה.

ה-K200D היא מצלמה נהדרת, ומבין כל המצלמות בקבוצה שלה היא נותנת הכי הרבה תכונות שאופייניות למצלמות יקרות (ואפילו מקצועיות ממש). זה לא הופך אותה למצלמה הטובה ביותר בתקציב, כי אין דבר כזה. מה שהופך מצלמה לטובה ביותר הוא ההתאמה שלה לדרישות ולצרכים של הקונה.

אני אמור לקבל: Pentax K200D KIT שזה כולל עדשת 18-55, תיק וכרטיס של 4 גיגה. מבחינת אחריות - שנתיים של קרט.

המחיר: 2,640 ש"ח.

מבחינת המחירים שיש בזאפ העסקה נראית לי משתלמת, אבל אני לא סומך עליהם במאת האחוזים, הייתי רוצה לדעת האם זה מחיר זול מאוד / סביר / לא משהו / יקר עד כמה שידוע לכם.

בסה"כ מחיר טוב. תוכל אולי להוציא מחיר נמוך יותר במכרז, אבל אני לא חושב שבמכירה רגילה.

מבחינת דגם המצלמה - אולי השתנתה דעתכם או שיצא דגם חדש שפיספסתי שעדיף במחיר הזה.

אתה יכול למלא את השאלון, אבל אם קראת והגעת למסקנה שה-K200D הכי מתאימה לך, אז לא סביר שתגלה משהו חדש.

במידה ואני משאיר את ההזמנה כפי שהיא רציתי לשאול דבר נוסף, אולי יעזרו לי בעלי המצלמה הזו או מצלמות אחרת תחת אחריות של קרט - האם ניתן לממש אחריות של קרט רק במודיעין (אני מהצפון)? לפי האתר שלהם שאר סניפי השירות שלהם לא מטפלים במצלמות...

מעולם לא קניתי עם אחריות של קרט, כך שאין לי איך לענות לך על השאלה הזו. אולי מישהו אחר ידע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-K200D היא נהדרת, ומבין כל המצלמות בקבוצה שלה היא נותנת הכי הרבה תכונות שאופייניות למצלמות יקרות (ואפילו מקצועיות ממש). זה לא הופך אותה למצלמה הטובה ביותר בתקציב, כי אין דבר כזה. מה שהופך לטובה ביותר הוא ההתאמה שלה לדרישות ולצרכים של הקונה.

בסה"כ מחיר טוב. תוכל אולי להוציא מחיר נמוך יותר במכרז, אבל אני לא חושב שבמכירה רגילה.

אתה יכול למלא את השאלון, אבל אם קראת והגעת למסקנה שה-K200D הכי מתאימה לך, אז לא סביר שתגלה משהו חדש.

מעולם לא קניתי עם אחריות של קרט, כך שאין לי איך לענות לך על השאלה הזו. אולי מישהו אחר ידע.

התכוונתי בהנחה שאני מעוניין ב- DSLR בתקציב הזה. אבל כן, ברור לי שאין קביעות אבסולוטיות בנושא.

אחלה.

אני אחכה אם כך שמישהו אחר יענה על השאלה. תודה על האינפורמציה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחיר הוא בסדר גמור, רק דע שהוא בירידה מתמדת.

רכשתי את אותו הקיט בספטמבר ב2800, וכמה חודשים לפני אחד מהפורום רכש ב3K+

כמה המלצות:

אם אתה מתכנן להוציא את המצלמה מהבית, אל תבנה על התיק שמקבלים, הוא לא נוח (העלתי כמה שלו בפורום)

אתה תקבל עם המצלמה חבילת ליטיום (או שזה אלקליין? לא זוכר כבר), בכל אופן, הסוללות יספיקו למעל 1000 , לדעתי אין טעם לשמור אותם למקרי חירום כמו שיש כאלה שאומרים, אלא להשתמש בהם בהתחלה, שעוד רוצים לשחק עם המצלמה וללמוד מה היא יודעת לעשות.

תתחדש, אתה תהנה ממנה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מטבע הדברים הוא בירידה, אבל צריך לקנות מתישהו. בינתיים השתכנעתי שהמחיר טוב, אפילו טוב מאוד (וכך גם המצלמה) אז אני לא מבטל שום דבר.

לא יצא לי לראות את התמונות שלך.. בכל אופן, אני לא מצפה לתיק טוב וגם לא לכרטיס טוב.

זהו שאני לא בטוח, ראיתי דברים סותרים בנוגע לסוללות ולא הבנתי.. מה שכן הבנתי זה שהמצלמה יכולה לעבוד על 4 אצבע, ויש לי פה הרבה GP 2700 AA אז אין לי בעיה עם זה. מה הכוונה לשמור אותן? הן לא נטענות?

לגבי השאלה של קרט, אתה לא יודע איפה אתה מקבל שירות במקרה שמשהו קורה למצלמה שלך?

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכרטיס הוא בסדר גמור, 4GB של HCSD 2

אני חושב שכדי לממש את האחריות צריך ללכת לסניף הראשי (לא יודע בעצם אם יש להם עוד אחד) ליד תעשיה אוירית.

אבל תקווה שלא תצטרך לממש, בכל מקרה, האחריות של קרט נחשבת לטובה ואמינה, ולא רק במצלמות.

לגבי , בעקבות המלצה של אחרים וגם שלי, כדאי לך לקנות Recyko ומטען, עלה לי 130 שקל באופיס דיפו, היתרון שלהן הוא שהן מחזיקות מעמד לאורך זמן ולא נחלשות לאחר שבוע ללא שימוש באותה מידה שסוללות נטענות (כמו שיש לך) רגילות יחלשו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא החלפת כרטיס, הוא מהיר מספיק?

כן, זה מבחינתי הדאונסייד בקנייה הזו, מודיעין זה מרחק שנות אור ממני.

כן, כבר מצאתי את הת'רד שלך, אז אני יודע לגבי הסוללות. אני חושב שאשאר עם ה- 2700, יש לי יותר מדי מהם מכדי שאשלם עכשיו על אחרות. נראה כבר.

אפרופו הת'רד שלך, הפתיע אותי שלא צילמת את כל החבילה שקיבלת כולל את המצלמה (עם אחרת). בכל אופן, בקרוב אני אהיה במצב (ה- newbie והמבולבל) שבו אתה היית לפני כמה חודשים... :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני הזמנתי את אותה מהמכירות האישיות , וזה היה המחיר , הצלחתי להוריד אותם ל2589 , אבל אני מניח שזה זניח בשבילך.

אבל , אזהרה , הזמנתי לפני זמן מה , אומנם לא עברו הימים שהוקצבו למשלוח , אבל התקשרתי לקרט לפני כמה ימים לברר שיש להם מספר הזמנה , ולברר על איסוף עצמי.

הם כבר מראשון מורחים אותי , לא מוכנים לאשר לי הזמנה , מבטיחים שנציג יחזור בשעה הקרובה , ולא מוכנים לתת פרטים.

יש לציין כי הכסף כבר ירד(תשלום ראשון)

בפורום שכן מישהו התלונן על בעיה זהה(מתעלמים מפניות בטלפון ומסרבים לאשר הזמנה , לא מוכנים לתת לדבר עם אחראי) אצלו זה נגמר בביטול הזמנה , אני אתן ל14 יום להגמר לפני שנגיע לזה.אצלו אחרי חודש לא חזרו.

המענה הטלפוני שלהם נוראי , מגיעים למזכירות ש"מבטיחות" שיחזור אליך נציג בהקדם , מבטיחות לשים דחוף , ושום דבר לא זז שם.

נחייה ונראה , ככה או ככה , בררתי המון על המצלמה , סקר שוק של מעל לחודשיים , והמצלמה בהחלט שווה את הכסף.

פשוט השרות בתחת , וזה אצל יבואן שנחשב הרשמי ואנשים משלמים אקסטרה בשביל אחריות אצלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת המהירות זה מספיק, יש לי עוד 2gb III אבל אני בקושי משתמש בו, אם תרצה לשדרג לדעתי קח נפח גדול יותר (מ4) משום שאם תרצה לצלם בRAW זה לא ממש יספיק.

תאמת לא חשבתי על לצלם את הכל, ישר שקיבלתי (הביאו לי את זה מהסניף, לא רציתי שכזה דבר יעשה את כל הדרך לדואר) התלהבתי כמו ילד קטן ופתחתי הכל, חיברתי, והתחלתי לצלם, לא חשבתי על משהו אחר ;D

אם יהיו לך עוד שאלות או משהו... אשמח לעזור, ויש גם את עמרי שיותר ותיק עם המצלמה.

אם אתה כבר חושב על מה לרכוש (אביזרים) אני ממליץ על פילטר UV.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני הזמנתי את אותה מהמכירות האישיות , וזה היה המחיר , הצלחתי להוריד אותם ל2589 , אבל אני מניח שזה זניח בשבילך.

אבל , אזהרה , הזמנתי לפני זמן מה , אומנם לא עברו הימים שהוקצבו למשלוח , אבל התקשרתי לקרט לפני כמה ימים לברר שיש להם מספר הזמנה , ולברר על איסוף עצמי.

הם כבר מראשון מורחים אותי , לא מוכנים לאשר לי הזמנה , מבטיחים שנציג יחזור בשעה הקרובה , ולא מוכנים לתת פרטים.

יש לציין כי הכסף כבר ירד(תשלום ראשון)

בפורום שכן מישהו התלונן על בעיה זהה(מתעלמים מפניות בטלפון ומסרבים לאשר הזמנה , לא מוכנים לתת לדבר עם אחראי) אצלו זה נגמר בביטול הזמנה , אני אתן ל14 יום להגמר לפני שנגיע לזה.אצלו אחרי חודש לא חזרו.

המענה הטלפוני שלהם נוראי , מגיעים למזכירות ש"מבטיחות" שיחזור אליך נציג בהקדם , מבטיחות לשים דחוף , ושום דבר לא זז שם.

נחייה ונראה , ככה או ככה , בררתי המון על המצלמה , סקר שוק של מעל לחודשיים , והמצלמה בהחלט שווה את הכסף.

פשוט השרות בתחת , וזה אצל יבואן שנחשב הרשמי ואנשים משלמים אקסטרה בשביל אחריות אצלו.

וואו, ביאסת לי ת'תחת (ותסלחו לי על הצרפתית) עכשיו.. ואני משום מה חשבתי שהם נחשבים לטובים ושאפשר להיות שקט.

אני הרבה פחות סבלני מלחכות חודש, ואפילו 14 יום.. זאת בושה. אני אברר עוד השבוע מה קורה עם ההזמנה שלי, ואני אחכה (לתשובה חד משמעית בנושא) מקסימום עד שבוע הבא.

מבחינת המהירות זה מספיק, יש לי עוד 2gb III אבל אני בקושי משתמש בו, אם תרצה לשדרג לדעתי קח נפח גדול יותר (מ4) משום שאם תרצה לצלם בRAW זה לא ממש יספיק.

תאמת לא חשבתי על לצלם את הכל, ישר שקיבלתי (הביאו לי את זה מהסניף, לא רציתי שכזה דבר יעשה את כל הדרך לדואר) התלהבתי כמו ילד קטן ופתחתי הכל, חיברתי, והתחלתי לצלם, לא חשבתי על משהו אחר ;D

אם יהיו לך עוד שאלות או משהו... אשמח לעזור, ויש גם את עמרי שיותר ותיק עם המצלמה.

אם אתה כבר חושב על מה לרכוש (אביזרים) אני ממליץ על פילטר UV.

אה יופי, העיקר המהירות, זה אומר שאני לא צריך לקנות כרטיס . כבר הספקתי לשכוח מה זה רו (:P), אבל זכור לי שלא התכוונתי להשתמש בפורמט הזה.

איזה ריגוש

סבבה תודה, "מעודד" שיש פה עוד משתמשים עם אותו קיט..

לגבי אביזרים - יקרים ולא הכרחיים לא, תזכור שאני לא מבין כלום בצילום. אביזרים בסיסיים "זולים" והכרחיים שאני פשוט לא מודע לכך שאני צריך אותם - כן.

למה אני צריך פילטר UV?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

RAW במשפט אחד - להוציא יותר מהתמונות שאתה מצלם.

הרכישות הראשונות שעשיתי זה מגן מסך (לשני המסכים, עלה לי כמה דולרים), ופילטר UV.

יש כאלה שאומרים שהפילטר מונע את הסנוור של קרני השמש בתמונות, משפר את האיכות, ועוד כל מיני דברים.

אני תכלס קניתי אותו כדי לשמור על העדשה, ממכות, ומאבק (יותר נוח גם לנקות את הפילטר מאשר את העדשה)

לדעתי זה הכרחי, אני לדוגמא הספקתי לחטוף ביצה (אל תשאל איך...) בקטנה לעדשה, הפילטר עשה לי את החיים קלים יותר.

ד.א

מה אתה הולך לצלם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו, ביאסת לי ת'תחת (ותסלחו לי על הצרפתית) עכשיו.. ואני משום מה חשבתי שהם נחשבים לטובים ושאפשר להיות שקט.

אני הרבה פחות סבלני מלחכות חודש, ואפילו 14 יום.. זאת בושה. אני אברר עוד השבוע מה קורה עם ההזמנה שלי, ואני אחכה (לתשובה חד משמעית בנושא)

שמע , גם אני בראש הזה , היתה לי התלבטות וחלק מהעניין היה לקנות מהיבואן הרישמי , מה גם שיש יחסית מעט מאוד תלונות עליהם ברשת.

לא יודע , יש פה הרבה אנשים מרוצים מהם , גם אנשים שקנו וקיבלו אחרי שלושה ימים הביתה.

אני כבר מחכה עשרה.

אולי אין להם במלאי או שהאחראי על זה לא נמצא , לא יודע , העניין שהם לא משתפים , סתם מורחים וכל שיחה נשבעים שהנה תכף חוזרים אליך , ככה כבר כמה ימים.

תנסה להרים טלפון , אני גם אעדכן אם יהיו הבנות בעניין.מבחינתי אין ברירה כמו שאמרתי חלק מהכסף ירד כבר , והנה עוד משהו מצחיק , כדי לבטל עסקה צריך גם שנציג שלהם יאשר הזמנה וביטול , ומכיוון שהם לא מוכנים לדבר איתי , גם זה בכלל לא על הפרק...

טוב נמשיך לנסות בינתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין, תודה על האינפורמציה. מאיפה קנית בכלל?

ועוד שלושה (לפחות) - psychuil, Satlan ו-MiniMizer

זה מעולה. הכי טוב אנשים שקנו לא מזמן וכבר עברו את שלב הבילבול (כמו דורי אני מניח). הם יודעים הרבה יותר ממני, אבל לא ברמה כזו גבוהה שלא תהיה להם מוטיבציה להסביר לי במידה ויהיו לי שאלות :P

RAW במשפט אחד - להוציא יותר מהתמונות שאתה מצלם.

הרכישות הראשונות שעשיתי זה מגן מסך (לשני המסכים, עלה לי כמה דולרים), ופילטר UV.

יש כאלה שאומרים שהפילטר מונע את הסנוור של קרני השמש בתמונות, משפר את האיכות, ועוד כל מיני דברים.

אני תכלס קניתי אותו כדי לשמור על העדשה, ממכות, ומאבק (יותר נוח גם לנקות את הפילטר מאשר את העדשה)

לדעתי זה הכרחי, אני לדוגמא הספקתי לחטוף ביצה (אל תשאל איך...) בקטנה לעדשה, הפילטר עשה לי את החיים קלים יותר.

ד.א

מה אתה הולך לצלם?

אה כן, זה הזכיר לי.. לא נראה לי שאשתמש בזה (לפחות לא כל הזמן). מקסימום אני אקנה כרטיס, זה גרושים בימינו...

קראתי באחד הת'רדים פה (נדמה לי בורן כתב) שהמגנים מיותרים, אז נראה לי שאוותר.

העדשה לא באה עם מכסה כזה עליה? כי הפילטר שאתה מתאר נשמע כמו מכסה עדשה שאמור להגן עליה.. אם היא לא באה עם מכסה אני מניח שאקנה. אם זה משהו אחר ולא הבנתי אותך - תראה אולי תמונה שלו..

אני הולך לצלם את הבנות שמוצאות את דרכן למיטה שלי. אף פעם לא הבנתי את השאלה הזו.. אני מניח שיש כאלה שזה רלוונטי לגביהם, אבל תמיד חשבתי שהרוב הוא כמוני - אין לו מטרה לחלוטין מוגדרת - אנשים, נופים, טבע, במקומות סגורים, לילה, יום.. את הבנות שמוצאות את דרכן למיטה שלי... אני לא מבין איך אפשר להצטמצם ללרצות לצלם רק נופים. או רק אנשים. או רק מאקרו על פרחים אדומים. ועוד לבזבז על זה כל כך הרבה כסף.. נראה לי חבל.

אבל מה אני מבין, אני סתם ניובי מושתן שרוצה להתנסות עם DSLR כי אני בקושי יודע משהו על צילום וכן הייתי רוצה לדעת יותר, ונראה לי שלצלם את אותם דברים כל הזמן ישעמם אותי מהר מאוד. לכן הלכתי על קיט שייתן לי את ה- overall performance ואת יחס העלות-תועלת הטוב ביותר. התוכנית ההתחלתית הייתה קיט של D40 בסביבות 2000 ש"ח, אבל כשראיתי שאפשר להשיג את ה- K200D ב- 2,600 אמרתי נלך על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזמנתי מנענע שופס , אבל בפועל הם עובדים עם אותה חברת שיווק אונליין עם וואלה ומכאן המחיר הנסתר הזהה(2638) , בשתיהם הציעו לי את המחיר הזה , את נענע הצלחתי להוריד קצת , לא בהמון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...