ת'רד אינפורמציה על Pentax K200D בפרט וצילום בכלל - עמוד 19 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ת'רד אינפורמציה על Pentax K200D בפרט וצילום בכלל

jayz0r

Recommended Posts

אני לא ממש ממש צריך, פשוט בשביל נוחות צילום בפורטרט וחיי כפולים. אין ספק שהחסרונות של גודל ומשקל מפריעים לי, וב- 600 ש"ח לא הייתי קונה, אבל בפחות מ- 300 זה מפתה...

לא נראה לך מוזר שבכל מקום זה נמכר במחירים של X2, X3, X4...? ואם באמזון הגריפ היה עולה 5$ (אבל רק באמזון) היית אומר שזה לא שווה כי המשלוח זה פי 6 מהמחיר של הגריפ? קיצר, המחיר הזה נראה לי מוזר.

אגב, רציתי לשאול אותך משהו דומה - למה גוף גיבוי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 489
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא נראה לי שאכפת לי מצילומים כאלה.. הם גם ככה נראים כאילו אחרי שאני אקנה חצובה אני אגלה שאני צריך גם סטודיו. אבל לא ישר. קודם אני אגלה שצריך איזו מטריית תאורה. אחרי שאני אקנה אותה אני אגלה שצריך פרוז'קטור. אחרי שאני אקנה פרוז'קטור אני אגלה שצריך עוד אחד. אחרי שאני אקנה עוד אחד, אני אגלה שאני צריך לקנות מסך רקע. אחרי שאני אקנה מסך רקע...................

אתה מוותר מוקדם מדי. גם תאורה וגם רקעים אפשר לאלתר.

אני לא זוכר אם כבר כתבתי את זה פה, אבל אני לא אוהב להסתפק (אולי) בציוד זול בשביל התחלות. אחרת הייתי קונה איזו P&S מודרנית בשביל התחלה. זה מרגיש כמו ביזבוז כסף, כי אני דיי בטוח שאני ארצה משהו איכותי יותר. בדיוק כמו עם הפלאש הזול מ- DX. בסופו של דבר כל ההוצאות הקטנות האלה זה מאות שקלים, אז עדיף לחסוך כל שקל לציוד נורמלי. מצד שני, אולי הייתי יכול ללמוד צילום ולהגיע לאותן תוצאות בדיוק עם איזו P&S, בלי כל הביזבוז האינסופי הזה על ציוד חצי מקצועי.

שלט מקורי לא יעבוד אחרת משלט חלופי. מקסימום הממשק שלו יהיה פחות מבולגן, כי הוא לא תומך במצלמות של חברות אחרות.

חצובה נורמלית בהחלט תהיה הרבה יותר טובה מחצובה בכמה עשרות שקלים, אבל כמעט כל חצובה תהיה עדיפה על כלום. אבל אין מה למהר, התובנה הזו תגיע בפעם הראשונה שתנסה לצלם נופים ליליים ;)

יש בה בסך הכל K20 (אני צריך גוף שני לגיבוי, ואני מתלבט בין שדרוג מיידי ובין המתנה לדור הבא)

ובדיון אחר:

אני פשוט בודק אפשרויות שדרוג, ומהירות ה-AF, הצילום הרציף, וה-LV הן המגרעות היחידות כרגע של ה-K20 שגורמות לי לחכות לדור הבא..

במהירות AF ובצילום הרציף לא יהיה הרבה הבדל בין ה-K200D לבין ה-K20D, מלבד באפר גדול יותר באחרונה. לגבי ה-LV, המימוש של פנטקס כל כך לא מוצלח שלדעתי אפשר להתייחס אליו כאל לא קיים. עם זאת, במחיר של $670 אני מבין למה קשה לך לעמוד בפיתוי. סביר מאוד להניח שבשלבים הראשונים המחליפה תעלה לפחות כפול.

באופן מדהים ומפתיע - הגיבוי משתמש למקרה של תקלה בגוף הראשי :D

אם אתה מתפרנס מצילום אז זה שיקול מאוד הגיוני. אם לא, אז חבל לדעתי על הכסף. עד שתקרה תקלה (אם בכלל) יש סיכוי טוב שהמחליפה של המחליפה תמכר במחירי רצפה, לקראת השחרור של המחליפה של המחליפה של המחליפה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מוותר מוקדם מדי. גם תאורה וגם רקעים אפשר לאלתר.

אני לא טוב באילתורים. ואם כבר חצובה, אז חצובה. יש לך המלצות למשהו איכותי? על מה אני אמור להסתכל בכלל (כמו למשל זוויות, עוצמה ו- TTL כשזה מגיע לפלאשים)?

שלט מקורי לא יעבוד אחרת משלט חלופי. מקסימום הממשק שלו יהיה פחות מבולגן, כי הוא לא תומך במצלמות של חברות אחרות.

ברור לי, אבל הבנתי שהוא גם נכנס לגריפ. אין לי בעיה לשלם עוד כמה דולרים בשביל זה ועל הדרך לקבל ממשק פשוט יותר.

חצובה נורמלית בהחלט תהיה הרבה יותר טובה מחצובה בכמה עשרות שקלים, אבל כמעט כל חצובה תהיה עדיפה על כלום. אבל אין מה למהר, התובנה הזו תגיע בפעם הראשונה שתנסה לצלם נופים ליליים ;)

אמרתי לך כבר שאני שונא אותך? אז שוב, יש המלצות על משהו נורמלי?

באופן מדהים ומפתיע - הגיבוי משתמש למקרה של תקלה בגוף הראשי :D

הציניות לא במקום :D

זה מה שניסיתי להגיד:

אם אתה מתפרנס מצילום אז זה שיקול מאוד הגיוני. אם לא, אז חבל לדעתי על הכסף. עד שתקרה תקלה (אם בכלל) יש סיכוי טוב שהמחליפה של המחליפה תמכר במחירי רצפה, לקראת השחרור של המחליפה של המחליפה של המחליפה ;)

או למעשה לשאול - התחלת לצלם בעבור כסף באופן קבוע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא טוב באילתורים. ואם כבר חצובה, אז חצובה. יש לך המלצות למשהו איכותי? על מה אני אמור להסתכל בכלל (כמו למשל זוויות, עוצמה ו- TTL כשזה מגיע לפלאשים)?

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=307280.0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך לקנות לה גם ראש! *מתאבד*

תודה ;)

לא, אבל הציעו לי את זה (כלומר, בעל עסק שהוא גם חבר הציע לי לעבוד איתו) ואני מתלבט.

K20D בעגלה.. נשמע כאילו החלטת :) בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין קשר לזה שאלה חברות שונות, במה שאמרתי התכוונתי שמבחינת יכולות/מאפיינים/פי'צרים הK200 של פנטקס לא נמצאת על אותה הסקאלה כמו הD80 של ניקון וה40D של קנון... אם אתה רוצה להשוות אותה למצלמות מחברות מתחרות.. תעשה השוואה אל מול ה400D/450D של קנון או מול הD60 של ניקון... זאת תהיה השוואה ראויה...

אם אתה רוצה להשוות את ה40D של קנון למשהו של פנטקס תשווה אותה מול הK20D...

זה כל מה שאמרתי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...