שאלה לגבי חצובה - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי חצובה

MiniMizer

Recommended Posts

אהלן,

יש לי חבר שמתעסק בצילום וקנה לאחרונה D80, רק שאין לו עדיין חצובה נורמלית; היום הולדת שלו מתקרב (סוף החודש) וחשבתי לקנות לו חצובה נחמדה שתתאים למצלמה.

יש איזשהם מאפיינים מיוחדים שצריך לחפש, או דגמים שידוע שהם טובים? המחיר לא כל כך קריטי, אבל כמובן שעדיף שהוא יהיה בתחום הסביר.

תודה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Slik SPRINT PRO היא ההמלצה שלי בתקציב הזה. לא מדובר בחצובה מאוד יציבה (וזה חיסרון), אבל המשקל הקליל והתכונות שלה מפצים והופכים אותה לחצובה שפשוט כיף לקחת לכל מקום. אחת כזו נמצאת אצלי קבוע בבגאז'.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם עדשות כבדות, בעיקר עדשות טלה יכולה להיות בעיה לייצב אותה.

אני לא רואה הרבה חצובות אחרות שיש טעם לקנות בפחות מ-1000 ש"ח. אופציה יותר יציבה היא המנפרוטו 055CLB שעולה קרוב ל-600 ש"ח ללא ראש. ראש בסיסי אפשר להשיג ב-100 ש"ח פחות או יותר, וראש איכותי יותר ב-250 ש"ח וצפונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו תבוא שאלה יותר בשבילי, מכיוון שגם אני מחפש חצובה טובה לD80 החדשה שלי...

ה Slik SPRINT PRO יותר טובה מה340DX בעניין היציבות?

אני מבין את הנוחות של הראש הכדורי, וזה באמת הרבה הרבה יותר נוח בקטעים מסוימים, אבל צריך ראש ממש חזק בשביל לשאת מצלמות כאלה (ועוד כשאני לא מוריד את הגריפ ממנה...) ואני מניח שזה עסק יקר בפני עצמו...

אין שום חצובה בליין של ה340 ומעלה שיכולה לתת ביצועים מספיק טובים עם יציבות טובה שלא עוברת את ה800 שקל לצורך העניין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא השוויתי ישירות, אבל אני לא אתפלא אם ה-SPRINT PRO פחות יציבה. אם ללכת על ה-SPRINT PRO אז זה רק בגלל המחיר הנמוך והמשקל הקליל, לא בגלל יציבות. בשביל חצובה ממש יציבה, עם גובה סביר ותכונות מקבילות צריך לעלות לכיוון ה-1000 ש"ח. אין דרך לעקוף את זה, מלבד קניה בחו"ל של חצובה + ראש של Giottos. במקרים שבהם אני יכול לקחת איתי חצובה כבדה אני משתמש בחצובה של Giottos ביחד עם ראש סליק AF2100 , ובמקרים שבהם חשוב לי משקל קל וקומפקטיות אני משתמש ב-SPRINT PRO עם ראש Giottos.

אם הייתי מוגבל לקנייה בארץ הייתי נשאר עם הראש שמגיע עם ה-SPRINT PRO, הולך על המנפרוטו 055ProB כחצובה הכבדה יותר ומוסיף לה ראש סליק AF2100. הראש הזה מאוד נוח לשימוש והולך איתי כבר כמה שנים טובות. יש ראשים יותר יציבים, אבל הוא יותר ממספיק בשביל DSLR עם 70-210/2.8 או 100-300/4.0, ואני באופן אישי לא צריך יותר. השתמשתי בו עוד לפני שקניתי את החצובה של Giottos ביחד עם חצובה גדולה אחרת, מתוצרת Benbo.

בכל מקרה, כדאי מאוד ללכת לחנות עם תצובה של חצובות (פוטופילם, יוגנד, ארליך) ולבדוק את החצובה ואת הראש לפני שקונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...