שגיאה חמורה בדיסק הקשיח - הPartition נפגם, צריך עזרה בשחזור. (נא להכנס! - חשוב) - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שגיאה חמורה בדיסק הקשיח - הPartition נפגם, צריך עזרה בשחזור. (נא להכנס! - חשוב)

chris_u16

Recommended Posts

יש לי בעייה חמורה עם הHD ואני לא רוצה למחוק אותו יש לי מידע חשוב בתוכו.

חלונות (XP) בכלל לא מזהה אותו אפילו לא בDisk Management אבל במנהל ההתקנים הוא מזהה אותו, הBIOS כמובן מזהה אותו.

זהו דיסק NTFS.

זה היה כונן C, היה בו.

שום תוכנה לא מצליחה לקבל שום גישה אל הכונן, כשאני פותח את Partition Magic 8 הוא בכלל לא עולה ונותן את השגיאה שבתמונה, ויצא אחרי זה.

ניסיתי גם את EasyRecovery Pro 6 שום דבר לא מקבל גישה לכונן, התוכנה לוקח הרבה זמן עד שהוא מזהה את הדיסק ואחרי שהוא מזהה הוא לא מצליח למצוא כלום עליו (ממש כלום - 0). כשאני מכניס את הדיסק של הXP (בשביל לקבל גישה לכונן דרך DOS, דרך ה Recovery Consule) הדיסק עולה אבל הוא נתקע לפני שהוא נותן לי את האפשרות הנ"ל כאשר הכונן מחובר.

לפי מה שהבנתי, אני צריך תוכנה שתוכל לעשות Recover bad partition table. ניסיתי לחפש בגוגל אבל לא ממש מצאתי משהו שימושי.

בתודה רבה רבה למי שיעזור - זה חשוב!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי יש לי יותר מידע על התקלה

מה שקרה, זה שכל הMBR של הדיסק הקשיח נפגם.

ניסיתי לתקן את הMBR דרך ה"Recovery Consule" בעזרת הפקודה "FIXMBR"

- לא עובד

ניסיתי בעזרת הפקודה "fdisk /mbr" דרך דיסק הפעלה של 98

- לא עובד

יש איזהשהוא שגיאה שלא נותנת למחשב לכתוב לMBR משום מה!

עדכון!! - אני לא יכול אפילו לפרמט את הHD!!

אי אפשר דרך FDISK אי אפשר דרך שום תוכנה! ניסיתי להשתמש ב EZ disk והוא נותן שגיאה עוד לפני שהוא מגיע לתפריט!!

אני לא יכול לגשת לכונן בעזרת שום תוכנה!

בחלונות - אפילו "Disk Management" לא מזהה אותו בכלל! הוא לא מציג אותו כלל וכלל!

אני כבר לא יודע מה לעשות!

אני חייב עזרה, אנא, ממי שמבין!

זה חשוב לי!

תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

FDISK בכלל לא עולה כשהHD מחובר.

הוא יוצא בשגיאה.

גם Partition Magic יוצא בשגיאה, ואתמול התקנתי התקנה נקייה של XP (על HD אחר כמובן) וניסיתי שוב להתקין את PM8 והוא נותן את אותה השגיאה.

הHD אכן מחובר טוב טוב לכבל וגם אין שום בעייה עם הכבל IDE, זה כבל חדש ודיסקים אחרים עובדים עליו. (חוץ מזה שכבר ניתקתי וחיברתי את הHD כבר כמה פעמים...)

כשאני מעלה את חלונות (מHD אחר) והHD הזה מחובר אז לוקח בערך 7 דקות עד שחלונות עולה, הוא נתקע לתקופה ארוכה מאוד בטעינה ורק אחרי זה עולה, אותו הדבר קורה כאשר אני מחבר את הHD הזה ומעלה את ההתקנה של XP, לוקח לו גם כן משהו כמו 7 דקות עד שהוא מגיע לתפריט שמאפשר לי להתקין את חלונות או להכנס ל"Recover Consule".

בRecovery Consule ניסיתי את הפקודות:

FIXMBR

FIXBOOT

DISKPART (ניסיתי את זה גם דרך חלונות, בcmd)

דרך דיסקט הפעלה של 98 גם ניסיתי להפעיל את

fdisk (כפי שאמרתי, יוצא עם הודעת שגיאה חמורה...)

fdisk /mbr (הוא רושם לי אחרי זה שהMBR לא עודכן)

שום דבר לא עוזר.

אגב, באחד מן האתרים שמצאתי בגוגל, ראיתי שרשום שאם ה Partition Table נפגם, אז הדיסק קשיח אינו שמיש, האם זה נכון?

באתר הזה רשום

http://www.astalavista.com/code/misc/mbr.shtml

Make sure you DONT overwrite the partition table

otherwise the hard drive is useless. The partition table starts at offset

1BEh within the boot sector.

ואני חושב שזה מה שקרה אצלי (ה Partition Table נפגם)

חשבתי לקחת את הHD לאחריות אבל שמתי לב שאקסלנט נותנים רק שנה אחת אחראיות. (איך זה? לא אמורים להיות 3 שנים אחראיות על דיסקים קשיחים?)

אני כבר עייף מהHD הזה אני מנסה לתקן אותו כבר מאתמול ועד עכשיו ללא הצלחה!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הורד את http://ffdisk.webaps.de/fdisk121.zip וכך מתוכו את התוכנה FDISK , נסה להריץ אותה רגיל ובדוק אם היא מחזירה שגיאה , אם יש שגיאה נסה אחת מהאפשרויות הבאות :

/clearall

שתמחוק לך את כל התבלאות על הכונן

/rmbr

שתמחוק את הגדרות MBR

/ClearFlag

חשוב : אל תחבר HD נוסף למקולקל כדי שלא יתבצעו בטעות חלק מההוראות עליו.

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום רב!

אני פותח את התראד הזה שוב פעם בגלל שבתראד הקודם כמעט אף אחד לא ניסה אפילו לעזור לי, אז אני מפרט שוב פעם, אם מישהו יצליח לסדר לי את הבעייה בHD הוא פשוט גדול כי אני כבר ניסיתי כל מה שאפשר לדעתי אבל אולי פספסתי משהו......

HD:

MAXTOR 20GB

NTFS

הוא היה כונן ראשי עם חלונות בתוכו.

תיאור הבעייה:

יום אחד אני מעלה את חלונות....והוא קורס, אני מפעיל מחדש ובוחר ב"מצב בטוח" חלונות מתחיל לעלות שוב.......והוא קורס שוב באיזה קובץ.

אחרי הקריסה, המחשב כבר לא זיהה boot בדיסק הקשיח.

והבעייה לפי מה שאני הצלחתי לגלות זה: הMBR ו/או הpartition table נפגמו.

שום תוכנה לא נותנת לי לפרמט אותו, אי אפשר למחוק ו/או לשנות ו/או להחליף את הפרטישנים שלו!! התוכנות אפילו לא מזהות שום פרטישנים!!! אי אפשר לפרמט, ניסיתי fdisk, ניסיתי דרך ההתקנה של , ניסיתי fixmbr ו fixboot (דרך ה "Recovery Consule" מהדיסק של ההתקנה של XP) וגם ניסיתי

fdisk /mbr.

הBIOS מזהה כרגיל את הHD ללא עיכובים או משהו כזה, הHD לא עושה שום רעשים מוזרים, האמת שהוא דיי שקט (תמיד היה ככה) אבל הדיסק מסתובב כמו שצריך, ונראה שהוא עובד באופן תקין מהבחינה החומרתית.

הfdisk נותן את השגיאה הבאה:

error reading fixed drive (משהו כזה..)

ויוצא ישר.

(אז מן הסתם זה אומר שאי אפשר להפוך את הPartition לFAT32...כי אין בכלל שום גישה לHD..)

ותקחו בחשבון את הדברים הבאים:

1. הכבל IDE תקין ב1000%!, וגם ניסיתי אחד אחר.

2. ניסיתי לחבר וגם לתקן את הHD על מחשב אחר.

3. כשאני מחבר את הדיסק הזה כslave ואני שם דיסק קשיח תקין אחר שיש בו , לוקח משהו כמו 7 דקות עד שחלונות עולה כשהHD הזה מחובר, כשהוא לא מחובר, עולה מהר. (אותו הדבר קורה אם אני מחבר HD תקין עם ב Primary IDE ואת הHD הזה ב Secondary IDE)

4. כשהHD הזה מחובר....הוא מזוהה בDevice Manager בקטגוריה: Disk Drives.

אך לא מופיעה אות שלו ב"מחשב שלי" וגם הוא לא מוצג כלל וכלל ב"disk management" שנמצא ב"Computer Management"

ניסיתי להפעיל את התוכנות הבאות בשביל לנסות לתקן את המצב:

Partition Magic:

התוכנה הזאת בכלל לא עולה כשהHD הזה מחובר, עוד לפני שהוא עולה הוא יוצא בשגיאה: "Partition table bad."

וכמובן כשהHD לא מחובר התוכנה עובדת......

EasyRecovery:

התוכנה עולה אבל היא לא מצליחה לעשות שום כלום עם הHD הזה.....ועד שהוא מגלה שאי אפשר לעשות כלום לוקח לו הממממממממממון זמן!!

ניסיתי להעלות את התוכנה של MAXTOR (שעובדת בדוס...), הוא זיהה את הHD שלי אבל כמובן שזה לא חידש שום דבר......

וזה הכי הרגיז אותי!!:

DiscWizrd (של SEGATE - עובד בדוס)

קודם כל...הפעלתי את התוכנה הזאת כשהHD שלי היה מחובר בPrimary IDE channel ועוד HD של היה מחובר ב Secondary IDE channel (רק כדי להיות בטוח...)

עכשיו... התוכנה הזאת מזהה בהצלחה את הHD שלי וניסיתי בה את הדברים הבאים:

zero fill (quick) - כשאני עושה את זה התוכנה יעני עושה את הzero fill ל63 סקטורים הראשונים....ותוך רבע שנייה אחרי שאמרתי לו להתחיל הוא אומר שהוא סיים בהצלחה....הפעלתי מחדש את המחשב...והדיסק הקשיח עדיין בדיוק במצבו הקודם.

zero fill (full) - במצב הזה הוא נתקע על ה0% - השארתי את המחשב דלוק איזה שעתיים רק בשביל להיות בטוח והוא עדיין תקוע על 0%!!!

ואגב...הפעולות של ה zero fill נוסו גם על מחשב אחר עם אותם התוצאות.......

אז כפי שאתם רואים....כלום לא עוזר, אם יש פה מישהו שמבין בעניין ובאמת יש לו הצעה טובה בשביל לפתור את הבעייה....הוא מוזמן להגיב בבקשה!

אחראיות:

הדיסק הזה נקנה מ Excellnet, וכפי ששמתי לב....הם מספקים לדיסקים קשיחים אחראיות רק לשנה אחת!!! (לא אמור להיות 3 שנים אחראיות?) בכל אופן התקשרתי אליהם והם אמרו לי שהם נותנים רק שנה אחת אחריות כפי שרשום באתר שלהם...וגם בנוסף אמרו לי שזה חוקי.. (יעני חוקי לתת רק שנה אחת אחריות...אנאערף..).

אבל, יש אחריות שעדיין תקפה מהיבואן!! יש עליה מדבקת אחריות שרשום עליה: אחריות עד...(האחריות עדיין תקפה) ורשום עליה בנוסף:

C.R.G

כנראה שזה שם היבואן, אם מישהו יכול להגיד לי איך אפשר ליצור איתם קשר, אודה לו!

ואם יש הצעות נוספות...אז בבקשה!

תודה מראש!!!

ואני מצטער על האורך של ההודעה אבל רציתי שהכל יהיה כמה שיותר ברור!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תפתח עוד ת'ראדים, אחד מספיק, ואפילו לא ענית לתגובה האחרונה.

מה שעשית לא ישאיר כלום על ההרדיסק ואתה אמרת שאתה לא יכול לאבד את המידע.

אם זה מה שאתה קוצה תוריד את maxblast מ www.maxtor.com שתאבחן את הכונן ותמחק אותו אם זה מה שאתה רוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תפתח עוד ת'ראדים, אחד מספיק, ואפילו לא ענית לתגובה האחרונה.

מה שעשית לא ישאיר כלום על ההרדיסק ואתה אמרת שאתה לא יכול לאבד את המידע.

אם זה מה שאתה קוצה תוריד את maxblast מ www.maxtor.com שתאבחן את הכונן ותמחק אותו אם זה מה שאתה רוצה.

אוקי, קודם כל סליחה על זה שפתחתי 2 תראדים פשוט בכלל לא שמתי לב שענו לי!

שנית כל, לאחר שראיתי שממש אי אפשר לעשות כלום, אז אמרתי יאללה נפרמט אותו..

כי המידע אמנם חשוב....אבל לא יותר מידי חשוב וממש אי אפשר כמעט כלום לעשות....

וגם לפרמט אי אפשר!!

ניסיתי את ה maxblast!! וניסיתי את ה DiskWazard של ושום דבר לא עובד ואפילו ניסיתי לעשות zero fill!!

אם היית קורא את ההודעה האחרונה היית יודע....

ובקשר לתגובה האחרונה, רק עכשיו שמתי לב אליה, ואני ינסה את מה שהוא אמר, תודה על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון אם רק הPARTITION TABLE נפגם על מחיצה עם NTFS ניתן לשחזר אותו יחסית בקלות עם כלים של מיקרוסופט כי NTFS מגבה את הטבלה בסוף המחיצה, לצערי יצא לי להזדקק לזה פעם ולשמחתי זה עבד מושלם.

לינק למסמך של מיקרוסופט שמסביר הכל צעד אחרי צעד, מדבר על W2K אבל זה גם תקף בXP.

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;153973

צריך להתקין את disk probe מתוך הsupport tools בCD של .

לא יזיק לנסות את הנ"ל, אבל, במקרה שלך זה נראה יותר גרוע - אם אתה שואל אותי, 99% שזו בעית חומרה - כי שום תוכנה לא מצליחה אפילו לגשת להארדיסק שלך, ואני לא יודע עד כמה הdisk probe יצליח איפה שנכשלו אחרים.

אם כלום לא עוזר אני הייתי פונה ישירות ליבואן כל עוד יש לך אחריות, למרות שבד"כ המקסימום שהם יכולים לעשות זה להחליף לך את הכונן, מה שלא ממש יעזור לך לשחזר את המידע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון אם רק הPARTITION TABLE נפגם על מחיצה עם NTFS ניתן לשחזר אותו יחסית בקלות עם כלים של כי NTFS מגבה את הטבלה בסוף המחיצה, לצערי יצא לי להזדקק לזה פעם ולשמחתי זה עבד מושלם.

לינק למסמך של שמסביר הכל צעד אחרי צעד, מדבר על W2K אבל זה גם תקף בXP.

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;153973

צריך להתקין את disk probe מתוך הsupport tools בCD של .

לא יזיק לנסות את הנ"ל, אבל, במקרה שלך זה נראה יותר גרוע - אם אתה שואל אותי, 99% שזו בעית חומרה - כי שום תוכנה לא מצליחה אפילו לגשת להארדיסק שלך, ואני לא יודע עד כמה הdisk probe יצליח איפה שנכשלו אחרים.

אם כלום לא עוזר אני הייתי פונה ישירות ליבואן כל עוד יש לך אחריות, למרות שבד"כ המקסימום שהם יכולים לעשות זה להחליף לך את הכונן, מה שלא ממש יעזור לך לשחזר את המידע.

טוב אז ככה.....ניסיתי כל מה שאפשר......וניסיתי כל, אבל ממש כל מה שהציעו/הצעתם לי בפורומים!

ותשמעו עוד מה ניסיתי...

חיברתי את הHD ה20GB זיהיתי אותו בביוס כ20GB.

חיכיתי עד שיגיע למסך המרובע הזה שמציג לך את כל הפרטים על המחשב...(בדיוק אחרי המסך הראשון של הPOST) ואז ניתקתי את הHD של ה20GB וחיברתי את ההוא שיש לי של ה15GB העליתי boot ואז חיברתי בחזרה את ההוא של ה20GB.וניסיתי לראות אם משהו עובד...nope >:(

אבל כשה15GB היה מחובר...הוא עבד, אבל כשחיברתי את ה20GB הוא נתן שגיאה כשניסיתי להכנס ל<\:C.....

שיחקתי עם זה הרבה, נכנסתי fdisk כשהHD 15GB מחובר נכנסתי לdelete partition ואז חיברתי את ה20GB ומחקתי וניסיתי ליצור פרטישן חדש.והוא נתקע שם :(

אקיצר ממש כלום לא עובד, ועוד משהו

זה ממש לא נראה לי בעיית חומרה בHD בגלל שהHD עובד באופן תקין, לא עושה שום רעשים מוזרים ומזזוהה כמו שצריך בביוס.

והסיבה העיקרית שבגללה אני לא חושב שזו בעיית חומרה, זה בגלל שזה קרה בדיוק אחרי קריסה של ........(והמבין יבין...)

נראה לי שמה שקרה זה שנכתב משהו מאוד שגוי בPartition Table שפשוט לא נותן למחשב לגשת לHD.

נ.ב נוסף...: אחרי שניתקתי את ה15GB וחיברתי את ה20GB, נכנסתי ל<\:C וניסיתי פקודות...הוא תמיד נתן שגיאה, אבל סוף סוף אני רואה פעילות בHD, כלומר, כשלחצתי "dir" אז הוא קרא מהH לכמה שניות! - אני אומר את זה כי כשחיברתי רגיל אז לא היה שום פעילות בHD, וזה שוב מוכיח שזו לא בעיית חומרה.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

בכל אופן העניין עם הDisk Probe, אתה בטוח שזה תוכנה בכלל? מאיפה אני מוריד אותה? איך מפעילים? (רק לידע הכללי :=\)

אגב, מה שאני עושה עם הדיסק הקשיח זה......

שולח אותו ישירות לC.R.G, לא צריך את הExcellnet הח*רות האלו! התקשרתי לExcellnet כמה פעמים והסברתי להם את המצב, והם מתעקשים לא להחליף לי את הHD, אפילו הבנאדם שדיברתי איתו מCRG לא הבין איך Excellnet יכולים שלא לתת לי אחריות כשעדיין יש אחריות מהיבואן!!! - Excellnet הפסידו לקוח.....הם יכולים לחלום שאני יקנה מהם משהו נוסף.

דיברתי איתם (עם C.R.G כמובן...) בטלפון ואמרו לי שאשלח להם את זה בדואר רשום (בתוספת 20ש"ח על ההחזרה...) והם ישלחו לי חדש בחזרה...

ויש לי שאלה נוספת

האם ייתכן שהם יתנו לי דיסק של 40GB, מכיוון שהיום כבר לא מייצרים דיסקים של 20GB?

תודה רבה על העזרה! אני באמת מעריך את זה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שיצרת מחיצת NTFS מוצפנת?

לי ידוע שיש 2 סוגי מחיצות NTFS, אחת רגילה ואחת מוצפנת.

לפני שנתיים בערך התקנתי את הWINDOWS SERVER 2000 PRO, התקנה חלקה ובהתחלה הוא

שאל אותי אם אני רוצה להפוך את הNTFS למאובטח, אני: "מאובטח? וואלה סבבה, מה יכול להזיק".

ובאמת שום דבר לא מזיק עד שאתה רוצה לפרמט, (קודם הייתה תקלה שחייבה פירמוט).

ניסתי שבוע שלם לפרמט את החרא הקטן ללא הצלחה, כל סיסמאות האדמיניסטראטור שנתתי לא עבדו, וחשבתי כבר לזרוק אותו לפח.

בסופו של דבר אחרי ניסיונות פריצה אינטנסיביות קיבלתי גישה למידע שעל הHD ופירמטתי אותו כNTFS רגיל.

לא שזה עוזר לך עכשיו כי כבר שלכת את הכונן לתיקון.

THE END.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...