Seagate 7200.11 ו"קרובי משפחה" פגומים - הדיון הרשמי - עמוד 21 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Seagate 7200.11 ו"קרובי משפחה" פגומים - הדיון הרשמי

ChronoDog

Recommended Posts

• תגובות 546
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ביצעתי עדכון קושחה שעבר חלק.. אבל משומה המחשב מסרב לעשות עכשיו boot מההארדדיסק עלי ונמצאת מערכת ההפעלה. (לא אותו ההארד דיסק) יש המלצות מה לעשות?

ההארדדיסק עליו נמצאת מערכת ההפעלה מחובר ב IDE בכלל אגב

הסיבה:

זה קרה גם אצלי.

מה שקרה בסה"כ הוא שסדר ה-BOOT השתנה אצלך.

בתחילה הסדר היה כזה:

1. HDD0
2. HDD1
3. HDD-SEGATE

מכיוון שניתקת את הדיסקים עם מערכת ההפעלה שקיבלו קדימות בביוס והשארת את הסיגייט מחובר, הוא קודם לתחילת הרשימה בביוס.

1. HDD-SEGATE

וכשחיברת אותם בחזרה, הסיגייט נשאר ראשון בסדר ה-BOOT ולאחריו השניים האחרים.

1. HDD-SEGATE
2. HDD0
3. HDD1

הפתרון:

כניסה לביוס ושינוי סדר ה-BOOT של הדיסקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מעתיק את ההודעה שלי מהפורום השכן, כתבתי לפני שראיתי ת'תרד, סורי!

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=387954.msg3348703;topicseen#msg3348703

המשתמש מציע את השרות תמורת 150 ש"ח.

המדריך התפרסם בלינק הבא:

http://www.msfn.org/board/index.php?showtopic=128807

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקנתי היום דיסק של סגייט 1TR דגם ST31000333AS וזאת בעזרתם העדיבה של חברי הפורום.

להפתעתי רק עכשיו התברר לי מקריאה בפורום שקיימת בעיה עם דיסקים אלו ניכנסתי לאתר החברה לגביי עידכון FIRMWARE ושם מצויין שלמי שיש את הדגם הנ"ל עם FIRMWARE דגם CC (כמו שיש לי)אין צורך לעשות כלום והכל תקין .מה ידוע לכם בנושא זה האם אני יכול להיות שקט? עדיין לא שמרתי חומר על הדיסק ואנ ילא רוצה אחר כך לפרמט /לשחזר

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאין ברירה אז עושים

(וכמעט) אף אחד לא יוציא על דיסק קשיח מחיר של ups שעולה כפול ויותר

וברוב המקרים, גם כשעושים פלש לביוס של לוח אם (שזה הנפוץ ביותר) אז זה לא מעדכן את הבוט בלוק ואפשר לעשות עוד פלש גם אם הוא מפסיק באמצע

ובמקרה הכי גרוע עושים פלש או מזמינים צ'יפ חדש של ביוס בכמה דולרים בודדים.

בדיסק קשיח זה כמובן לא אפשרי, אבל שהברירה שלך היא או "לחכות למוות" או לבצע "ניתוח" רוב האנשים יעשו את מה שנותן להם יותר סיכוי

והסיכוי שתהיה הפסקת חשמל ב12 שניות שזה לוקח כנראה בטח שווה לרובנו מחיר של ups.

וכמו שאומרים, ברק לא מכה באותו מקום פעמיים,

סיגייט נפלה כבר פעם אחת בגירסת הקושחה הראשונה ששיחררה לציבור להורדה, הסיכוי שהיא תחזור על הטעות קרובה לאפס.

אז אתה יכול להמשיך לחכות, אבל למה לתת עצות אחיתופל לשאר המשתמשים?

כה אמר המומחה מטעם עצמו

דבריך מתחלקים ל-3 חלקים.

שטויות,חצאי אמיתות וחלק אכן נכון אבל לא פרקטי לביצוע על ידי המשתמש הממוצע

שאם אכן יקשיב לעצות האחיתופל באמת שלך אז קרוב לודאי שהוא יגרום לעצמו יותר נזק מתועלת.

לא מתכוון לבזבז את זמני במתן שיעור פרטי בחשמל ,אני רק אומר דבר אחד ואחרון לפני שאני

מפסיק להגיב בפוסט הזה:

כל מי שעושה פלשינג לקושחה כמו דיסק קשיח,צורב,,בלי אל-פסק משחק ברולטה רוסית

עם החומרה שלו.

בכלל מי שמשתמש במחשב בלי UPS שלא יתפלא אם הספק שלו,לוח האם ורכיבים נוספים

ילכו אל מותם בטרם עת.

זה נכון במיוחד לגבי כל אלו שגרים בבתים בני 15 שנה ויותר.

בבניינים שכאלו אין הארקת יסוד וההארקה הקיימת היא לעיתים קרובות לא תקינה או שפשוט

מרכיבי ההארקה נגנבו על-ידי גנבי מתכות.

חמור במיוחד מצבם של כל אלו שגם גרים בבתים ישנים וגם יש בחדרם מזגן או צרכן חשמל כבד אחר מפני שלרוב מדובר על אותו מעגל שניזון

ממנו גם המחשב.

המזגן גורם לקפיצות מתח בכל פעם שהמדחס מתחיל לעבוד וזה הרסני לרכיבים אלקטרוניים עדינים כמו שיש במחשב.

על כן עצתי בעינה עומדת.

רוצים ? קבלו

לא רוצים? אל תקבלו.

אתם שילמתם על החומרה שלכם ,לא אני.

על כן למי שיש אפשרות להשתמש בדיסק חלופי בינתיים ולא לעשות שימוש בדיסק הבעייתי

אז זאת האפשרות המומלצת.

אם לא אז לפחות תעשו פלשינג עם אל-פסק שעולה 350-400 ,ושגם ישמור על החומרה שלכם

לאורך זמן גם לאחר שתישכחו בכלל שאי פעם עשיתם פלשינג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^^

אני גר בבית כבן 40 שנה ולא זוכר מתי פעם אחרונה הייתה אצלי הפסקת חשמל. מה הסיכוי שתקרה דווקא כשאני מעדכן קושחה? עם סטטיסטיקה כזו אני צריך לחיות בחדר מרופד במזרונים, באזור ללא הרי געש, סופות הוריקן וטורנדו, במקום גבוה שלא יפגע מעליית מפלס הים, וגם אז אני בסכנה מרעידות אדמה.

לגבי הארקה - אין שום קשר בין הארקת יסוד טובה לבין פעולה תקינה של כל מעגל חשמלי. הארקה נועדה להגן בפני התחשמלות במידה והפאזה במכשיר מתקצרת לגוף, ואינה רלוונטית כלל אם המכשיר תקין. אכן אל תיתן שיעורים פרטיים בחשמל, כי אתה לא מבין בזה הרבה לכאורה.

לגבי קפיצות מתח - הספקים היום (לפחות האיכותיים שבהם), יודעים לתת מתח יציב גם מתח הכניסה לא יציב במיוחד, נזק לרכיבי המחשב זה לא גורם וסביר להניח גם לא לספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של: Art Tatum ב 26.01.2009 בשעה 09:33:49

גם SD1A היה בסדר אבל אם הם הוציאו עדכון נוסף כנראה שיש סיבה.

ציטוט של: dan79 ב 26.01.2009 בשעה 13:41:01

לא אתפלא אם בימים\שעות הקרובים הליצנים האלו יוציאו עידכון נוסף.

כל מי שקצת מבין בנושא יודע עד כמה זה לא מקצועי.

תגידו לי, סליחה על הביטוי הלא מקצועי, אבל שניכם שרוטים..? :screwy:

איזה חלק של "שתי הגירסאות קושחה שיצאו מיועדות לדיסקים מסדרות שונות" קשה להבנה..?

את הראשון קיבלתי מטכנאים של עצמם שהתאימו אותו למספר הסריאלי,

ואת השני אומרים במפורש שזה מתאים לדגם שלי לFW שלי ולPN שלי.

ועובדה שגם הראשון וגם השני עבדו ועובדים יופי.

לא יודע מאיפה קיבלת את הרושם שSD1A וSD1B לא מיועדים לאותו דגם ST31500341AS שעונה על הקרטריונים ומתאים להגדרות PN וFW.

אני חושב שיש פה כמה בילבולים לגבי גרסאות FW.

למשל הSD1B הוא לא FW ספציפי, יש כמה גרסאות של SD1B לדגמים שונים, כולל גרסה לדגם שאני מדבר עליו שברשותי.

כמו שאפשר לראות בדף הזה.

http://seagate.custkb.com/seagate/crm/selfservice/news.jsp?DocId=207957

הSD1B לדגם ST13500341AS מתאים רק לסדרות עם FW SD15-19 (או כאלה שעודכנו לSD1A) ולא לסדרות CC או LC.

כמו כן ממה שקראתי בחודשים האחרונים ברחבי האינטרנט כולל בדיונים שהיו בפורום של הבעיה (ומכאן הצורך בעדכון) היא רק בדגמים עם PN מסויימים, ואם יש ברשותכם דגם עם PN אחר שלא מופיעה בו הבעיה אין צורך לעדכן.

Use for 9JU138 -300 and -336 part numbers only (firmware SD15 -SD19). DO NOT use on any other part number or firmware.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, הכל טוב ויפה, אבל מה אני עושה אם אני משתמש במק?

יש אפשרות לעדכן קושחה דרך המק? לבדוק גרסא?

אני משתמש בדיסק שנמצא ברשימת הבעייתים, דרך חיבור USB חיצוני. כשקניתי אותו לא אמרו לי -ONLY :), יש עיצה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, הכל טוב ויפה, אבל מה אני עושה אם אני משתמש במק?

יש אפשרות לעדכן קושחה דרך המק? לבדוק גרסא?

אני משתמש בדיסק שנמצא ברשימת הבעייתים, דרך חיבור USB חיצוני. כשקניתי אותו לא אמרו לי -ONLY :), יש עיצה?

אני לא מבין במק.

כל מה שאני יודע זה שהעדכונים מSEAGATE באים בקובץ ISO לצריבה והם עושים BOOT מעצמם (אם צורבים נכון כמובן).

אולי הם יכולים לעשות BOOT במק, אולי לא.

מה שבטוח אפשר ורצוי להירשם באתר של , לפתוח קריאה שבא אתם מציינים את המספר הסריאלי של הכונן והבעיה (אם קיימת).

אפשר גם לשאול שאלות שם בפורום או לשאול נציג שלהם בLIVE CHAT.

במידה וSEAGATE רואים/חושבים שההרדיסק שלכם צריך עדכון הם ישלחו או יפנו אתכם לעדכון המתאים.

הדרך הזאת (במיוחד למי שלא מבין או מבולבל) היא הכי בטוחה.

ולמי שממש לא רוצה או אין לו שמץ של מושג בכלום, תמיד אפשר לפנות לחנות או ליבואן ולבקש שיעדכנו או יחליפו.

לא לשכוח לגבות את הנתונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מצטער מראש,אבל לא קראתי את כל הת'רד(בעיקר מפאת חוסר זמן,עברתי על רובו) וגם ככה המצב משתנה כל יום,אז כמה שאלות:

1.יש לי ST3500320AS עם firmware של sd15.(לפי התוכנה seatools for win) המחשב שבו נמצא הכונן מכובה כמעט כל יום ומודלק כמעט כל יום ,ועד כה טפו טפו חמסה חמסה מלח פלפל שום ושאר אמונות תפלות הכול בסדר->יש עדיין צורך לעדכן לו firmware?

2.אם יש צורך לעדכן לו firmware,אז לאיזה? יש פה כמה וכמה לינקים לfirmwares מהאתר שלהם,חלק עבדו חלק לא עבדו,מה הכי עדכני?

3.מה הסיכויים לאבד את המידע על הhd (מבחינה שהעדכון יעבור בשלום אבל המידע לא יהיה נגיש)?

4.באחד מהלינקים כתוב שיש לבצע את העדכון בדיוק לפי ההוראות שלהם,איפה ההוראות נמצאים על הiso שמורידים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=387954.msg3348703;topicseen#msg3348703

המשתמש מציע את השרות תמורת 150 ש"ח.

מישהו הצליח ליצור קשר עם הבחור? שלחתי לו אימייל לפני יומיים ועדיין אין תגובה.

אני מצטער מראש,אבל לא קראתי את כל הת'רד(בעיקר מפאת חוסר זמן,עברתי על רובו) וגם ככה המצב משתנה כל יום,אז כמה שאלות:

1.יש לי ST3500320AS עם firmware של sd15.(לפי התוכנה seatools for win) המחשב שבו נמצא הכונן מכובה כמעט כל יום ומודלק כמעט כל יום ,ועד כה טפו טפו חמסה חמסה מלח פלפל שום ושאר אמונות תפלות הכול בסדר->יש עדיין צורך לעדכן לו firmware?

2.אם יש צורך לעדכן לו firmware,אז לאיזה? יש פה כמה וכמה לינקים לfirmwares מהאתר שלהם,חלק עבדו חלק לא עבדו,מה הכי עדכני?

3.מה הסיכויים לאבד את המידע על הhd (מבחינה שהעדכון יעבור בשלום אבל המידע לא יהיה נגיש)?

4.באחד מהלינקים כתוב שיש לבצע את העדכון בדיוק לפי ההוראות שלהם,איפה ההוראות נמצאים על הiso שמורידים?

תקשיב, הייתי בדיוק באותו מצב כמוך, ויש לי בדיוק את אותו כונן. מרגע שראיתי את כל הבלאגן שהתחיל חשבתי לעצמי "אוקיי, בינתיים הדיסק עובד מקסימום נעדכן מחר", מה גם שהגישה שלי תמיד אומרת If it's not broken, don't fix it, עממה, למחרת אני בא, והדיסק מת. תעדכן הכי מהר שאתה יכול.

זה העדכון שאתה צריך :

http://support.seagate.com/firmware/MooseDT-SD1A-2D-8-16-32MB.ISO

וההוראות כאן:

http://seagate.custkb.com/seagate/crm/selfservice/search.jsp?DocId=201431&NewLang=en

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההוראות הן איך לצרוב iso,ואני יודע איך לעשות את זה(הפסקתי לספור את כמות הפעמים שהייתי צריך להסביר שצורבים iso כמו שהוא ולא מחלצים את הקבצים שבו)

יש הוראות אחרות מיוחדות?

והעדכון תאורטית יכול לדפוק תמידע על הכונן נכון?

snap לאיפה אני מגבה עכשיו 420 ג'יגה,זה גם יקח שעות :pissed:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, יש צורך להחליף קושחה לכל הדיסקים שיש להם את הדפק.

ההוראו נמצאות בISO בקובץ readme, וזה הדבר הראשון שיופיע במסך כשתאתחל את המחשב על הדיסק.

אחרי שקראת תלחץ על ESC או F10 ותתבקש ללחוץ על אות שתתאים למודל הקשיח שלך.

לוקח ככמה שניות, תופיע הודעה שהפלאש הצליח, תתבקש אז ללחוץ על איזה לחצן שתרצה והמחשב יכבה.

המתן כמה רגעים והדלק...

אני האמת לא גיביתי כלום, כנראה טעות או עצלנות שלי, כי יש תמיד הסתברות קלושה שמשהו בתהליך ידפק (קלושה מאוד), מכל התגובות שקראתי של אנשים שביצעו את הפלאש לא שמעתי בכלל על בעיה.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...