איזה לוח מהנ"ל יכולים להגביל אותי ב OC ל Q6600+שאלה על זכרונות@OC - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה לוח מהנ"ל יכולים להגביל אותי ב OC ל Q6600+שאלה על זכרונות@OC

C991Now

Recommended Posts

אני דווקא ארשה לעצמי לא להסכים עם אלכס בעניין אלף אפשרויות הOC בג'יגהבייטים לעומת .

לי דווקא יש נסיון מר עם כמה לוחות של דווקא בגלל העדר שליטה במשתנה זה או אחר ואפשרויות טוויקינג מסויימות שדווקא היו לי מאוד שימושיות בג'יגהבייט.

(בכל מקרה זה גם משתנה בין ביוס לביוס ובין "רמת" לוח האם והצ'יפסט) לכן יכול להיות שאני לא חוויתי את מה שאלכס חווה על הלוחות שלי והוא לא חווה את מה שאני חוויתי על שלו.

בכל מקרה לא הייתי הולך על P43 בשביל OC גבוה

אם אתה יכול להשיג את הUD3 במחיר טוב לך עליו. לא נראה לי שיש לו מתחרה באותה רמת מחיר באסוס.

עוד דבר מעניין בקשר לאסוס אלה פורומי התמיכה החובבניים שלהם.

האמת שנדהמים עד כמה רק אחרי שבאמת צריכים מהם איזו שהיא תשובה עניינית.

רוב הסיכויים שכאן תקבל עזרה יותר עניינית מאשר אצלם לכשתצטרך.

דבר אחרון.

עדכוני הביוס של . כמות הבאגים וכמות התקלות הבלתי צפויות ובלתי מוסברות אפילו על ידי אנשי התמיכה שלהם (וזה מנסיון אישי ומקריאה מרובה בפורומי התמיכה שלהם). כך שלא הייתי ממהר היום לבחור לוח שלהם. מה שכן, הם כן מעדכנים ביוסים בתדר הכי גבוה מכולם, אבל הטעויות שם חוגגות. יום אחד יפרסמו לך תמיכה במעבד כלשהו ללוח שלך תחת ביוס כזה. תתקין את הביוס ואז תגלה שאין ביוס. כשתתחבר מחרתיים לאתר ולפורום שלהם ותשאל איך דבר כזה קרה, הרי היה כתוב בCPU SUPPORT LIST וכו' ואז יגידו לך שזה היה אולי אתמול והיום זה כבר לא מופיע. ואני מכיר לא מעט אנשים שנתקעו עם מעבדים שבמשך כמה ימים נתמכו על ידי לוח מסויים שלהם וכעבור שבוע הוסרו מהרשימה. והבלאגן שם בקיצור חוגג. כששלחתי כמה מיילים בתלונה על העניין בלוח ספציפי שלהם (P5NSLI) נערת התמיכה שם כנראה התרצתה והעבירה את המייל שלי הלאה יחד עם כמה קישורים לתלונות על העניין של משתמשים אחרים על העניין ברשת. ואכן הם תיקנו את העניין והוסיפו תמיכה לE7300

מה שכן זה לא יעזור לכל אלה שנתקעו עם מעבדי Q9450 בגלל שבמשך חודש הופיע שהלוח שם תומך במעבד הזה תחת ביוס 1502. (שבכלל היה שם בטעות והיה שייך לP5KC). זה לא מה שהיה פעם. (ואני לא ממציא כלום, תיכנסו לפורומים שלהם ותראו בעצמכם את גודל הפארסה).

שמע לפי מה שהבנתי אני לא צריך לוח מתקדם וP43 יספיק [הוא מספק באס של 400 אשר מספיק לי-400X9=3600 שזה מעל ומעבר]

ככה שגם אם יצא לי לוח "לא טוב" ויתקע על 380 זה מספיק...

באמת רציתי את ה UD3 אך הבנתי שלא צריך...

נראה אם המחיר יהיה משמעותי.

לגבי אסוס: הבנתי שזה הולך ככה. יש 2 אנשים בעולם אלה שאוהבים תחברה ואלה שלא,אין באמצע.

בנתיים אין לי כוונה לקנות אחד מהלוחות שלהם[לא שהתנסיתי או משהו,הGIGABYTE נראים הרבה יותר קלים לתפעול ונוחים]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע לפי מה שהבנתי אני לא צריך לוח מתקדם וP43 יספיק [הוא מספק באס של 400 אשר מספיק לי-400X9=3600 שזה מעל ומעבר]

ככה שגם אם יצא לי לוח "לא טוב" ויתקע על 380 זה מספיק...

באמת רציתי את ה UD3 אך הבנתי שלא צריך...

נראה אם המחיר יהיה משמעותי.

לגבי אסוס: הבנתי שזה הולך ככה. יש 2 אנשים בעולם אלה שאוהבים תחברה ואלה שלא,אין באמצע.

בנתיים אין לי כוונה לקנות אחד מהלוחות שלהם[לא שהתנסיתי או משהו,הGIGABYTE נראים הרבה יותר קלים לתפעול ונוחים]

תראה, כמו שאמרו כאן ובפורום אוברקלוק כבר, להחזיק Q6600 בOC יציב ל3600 זה די אתגר. (אל תתרשם משיאי הOC בפרוייקטים, בהרבה מקרים מדובר בשיאים

לצורך פרסום בOCDB פלוס PI וזהו. להחזיק את המעבד הזה ב3600 יציב בקיץ הישראלי ידרוש ממך הרבה יותר מאמץ, תכנון נכון ובחירה נכונה של לוח, מארז וקירורים. וכן גם ספק כוח.

קח בחשבון שלוחות P43 מלכתחילה אינם לוחות שהחברות מייעדות אותן לקהל עושי הOC. וזה יתבטא בכל מיני דברים שאתה דווקא לא רואה עכשיו אבל תגלה אחר כך.

הבאס כאן באמת לא משנה כי גם עם לוח P35 זול של אותן חברות תוכל להגיע לאזורים האלה. אבל הצורה שהלוח מורכב, הקירורים שעליו, הביוס שלו, הPCB שלו, והיכולת שלו לספק מתחים יציבים בתנאי OC כאשר העלית מתחים למעבד, כן עושה את ההבדל בסך הכל. שים גם לב שלוחות P43 מקבלים רק חיבור 4 PIN ללוח במקום 8 PIN בP45 ויש לדבר הזה משמעות בOC עם מרובעי ליבה. הUD3 אמור לתת לך ביצועי טמפרטורה יותר טובים לכל המערכת ולדעתי הדבר הזה כן משמעותי כאן אפילו יותר מיכולות הבאס שלו. קח בחשבון שהQ6600 הוא מעבד שצריך מתחים גבוהים יחסית בOC גבוה. כל מה שמעבר ל400 כבר יצרוך 1.525V והטמפרטורות כאן יהיו מטורפות. בכל מקרה ה100-150 ש"ח שתחסוך על הלוח, בהחלט ייתכן שאחרי שתראה איפה הלוח כן מגביל אותך היית חושב שזה לא היה שווה את ההפרש הזה.

אה ושכל אלה שיקפצו ויגידו שהלוח הזה לא יגביל ואפשר לעשות איתו 3600 יציב בקלות על המעבד הזה. או שיש להם קירור מים או שהם שהמארז שלהם מקורר כמו מזגן. ויש להם ספק כוח שעולה סכום הגון.

זה לא שלוחות של הם פחות טובים או יותר טובים. יש לי מזה ויש לי מזה ואני בסך הכל אוהב את הלוחות שלהם. (אני לא אוהב את הבלאגן העצום שהולך באתר העדכונים שלהם שיכול לפעמים לסכן מערכת עד כדי הטענת ביוס לא נכון שהם אמרו שהוא נכון ולזה התכוונתי בפוסט הקודם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה את המפרט שלי. כרגע אני על תדר עבודה של 3.4 גיגה הרץ. המערכת הגיבה בקלות להעלאה בתדר ויכולתי להעלות הרבה יותר את התדר כך שאני באמת חושב שאין סיבה לקנות משהו מעבר לP43 אלא אם כן אתה זקוק לפיצ'רים הנוספים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי PCI-E 2.0:

עכשיו לא תזדקק לזה. בעתיד, כשבאמת תצטרך את זה וכרטיסי מסך באמת יהנו מהיתרונות של PCI-E 2.0, תהיה בטוח שכבר יהיה לך מחשב חדש לגמרי.

אתה טועה ובגדול PCI-E 2.0

הדבר מכפיל רוחב פס עד פי - 2

לכן שים לב שהכרטיסים מצליחים עם של 128 MB או 256

להגיע למהירות והספק גבוהה במיוחד

זה מגיע לאור PCI-E 2.0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה את המפרט שלי. כרגע אני על תדר עבודה של 3.4 גיגה הרץ. המערכת הגיבה בקלות להעלאה בתדר ויכולתי להעלות הרבה יותר את התדר כך שאני באמת חושב שאין סיבה לקנות משהו מעבר לP43 אלא אם כן אתה זקוק לפיצ'רים הנוספים.

זה בדיוק המצב שאני רוצה להגע אליו , והמערכת שלך דומה למה שאני רוצה, אבל אין לדעת ואולי הלוח שלך הוא "יוצא דופן" או משהו כזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

avi2k3, אתה מוזמן לדסקס על הנושא כמה שתרצה.

אבל אתה לא שם לב שכמעט כולם אומרים לך לקחת את הלוח הזול ביותר, אם זה P43 הכי זול או P35... ?

אתה ממשיך וממשיך, אך כבר ענו על השאלה שלך ואפילו קיבלתי המלצות על פי ניסיון של אנשים (israelnba).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

avi2k3, אתה מוזמן לדסקס על הנושא כמה שתרצה.

אבל אתה לא שם לב שכמעט כולם אומרים לך לקחת את הלוח הזול ביותר, אם זה P43 הכי זול או P35... ?

אתה ממשיך וממשיך, אך כבר ענו על השאלה שלך ואפילו קיבלתי המלצות על פי ניסיון של אנשים (israelnba).

אין בעיה כבר הסקתי את המסקנות...P43\כל לוח אחר זול עם PCIE 2.0 או P45 במידה והמחיר קרוב או שההפרש קטן...

אתה מוזמן לנעול...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טועה ובגדול PCI-E 2.0

הדבר מכפיל רוחב פס עד פי - 2

לכן שים לב שהכרטיסים מצליחים עם של 128 MB או 256

להגיע למהירות והספק גבוהה במיוחד

זה מגיע לאור PCI-E 2.0

תבדוק דברים לפני שאתה אומר אותם.

אולי יש רוחב פס גדול יותר, אבל הכרטיס לא מנצל אותו בכלל.

שום כרטיס, בינתיים.

והעיניין עם הזיכרון שהזכרת, זה בכלל לא קשור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...