מכבי "אלקטרה" תל-אביב - עמוד 12 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מכבי "אלקטרה" תל-אביב

jayz0r

Recommended Posts

^

הוא מדבר על זה שלדוגמא לפני שנתיים מכבי הפסידה בחצי גמר אחרי יום של ניילון. דבר שיכול לקרות להלסקה או לשון ג'יימס(שהוא אחד השחקנים עם הכי פונטנציאל שנחתו בארץ) או אפילו לדרון וושינגטון ואז פשוט הלכה האליפות ומכבי שלוש שנים ועם רק עם תואר של ליגת ווינר.

החלק ההגנתי של בארסה לאורך העונה מתבסס על שני דברים- שליטה בריבאונד וכפיית איבודים על היריב.

בשני הקטגוריות הם לא הצליחו. רק איבוד אחד יותר למכבי ורק עוד חמישה כ"ח לבארסה.

איך אתה יכול לומר שבלי שלשות , שמהוות יותר מחצי הזריקות שלהם מהשדה וכמעט חצי מסה"כ הנק', הם היו מנצחים את המשחק. אלא אם שכחת שזה מתבטא ב45 נק תמימות אז זה ממש לא רציני. ההגנה החזקה לא מנעה מפישר ואליהו לשים את הנקודות שלהם. ומספיק היה שבראון היה נכנס למשחק או שבאזילה לא והמשחק היה שונה לחלוטין.

בנוגע להבדלי הרמות, אני חושב שבארסה מתעלה על מכבי אך לא בהפרשים של רמות. ככלות הכל, אני לא מצליח להזכר בקבוצה שביססה את המשחק שלה על זריקות משלוש שהצליחה בעשור האחרון לקחת אליפות אירופה.

ולנושא חשיבות האליפות- זה הדבר החשוב ביותר, מצידי שנודח כבר בהצלבה אבל ניקח אליפות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 311
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

החלק ההגנתי של בארסה לאורך העונה מתבסס על שני דברים- שליטה בריבאונד וכפיית איבודים על היריב.

בשני הקטגוריות הם לא הצליחו. רק איבוד אחד יותר למכבי ורק עוד חמישה כ"ח לבארסה.

איך אתה יכול לומר שבלי שלשות , שמהוות יותר מחצי הזריקות שלהם מהשדה וכמעט חצי מסה"כ הנק', הם היו מנצחים את המשחק. אלא אם שכחת שזה מתבטא ב45 נק תמימות אז זה ממש לא רציני. ההגנה החזקה לא מנעה מפישר ואליהו לשים את הנקודות שלהם. ומספיק היה שבראון היה נכנס למשחק או שבאזילה לא והמשחק היה שונה לחלוטין.

אנחנו ראינו את אותו משחק? כן, הם קלעו שלשות כמו משוגעים, זאת סטטיסטיקה שאין עליה ויכוח. אבל, וזה אבל שאתה מתעלם ממנו - הם לא מנעו מפישר ואליהו לשים את הנקודות שלהם?? פישר היחידי שהגיע למשחק עם 17 נק' ב- 60% מהשדה, 11 ריבאונדים ו- 3 חסימות (וזה מאוד מעודד לקראת ההמשך, כי ברצלונה כנראה הקבוצה הכי מאיימת באירופה מבחינת משחק פנים). אבל אליהו? אליהו קולע העונה בערך 15 נק' למשחק ב- 70% מהשדה. מול ברצלונה - 8 נק' ב- 33%. כספי אמנם קלע 11 שזה יפה בשבילו, אבל גם, ב- 33% מהשדה, והוא קולע העונה ביותר מ- 50%. בראון שקולע 13 נק' למשחק קלע 6. ארויו קלע 9 נק' ב- 30% (!) מהשדה - קיבל 3 גגות ולא חילק אף אסיסט. בראון החליף אותו במובן הזה וחילק 6 מתנות. אז להגיד שהם לא שיבשו לנו כמעט לחלוטין את משחק ההתקפה עם ההגנה החזקה שלהם, גם בצבע וגם בכלל - זו טעות.

לגבי הויכוח שהתעורר פה אם האליפות מובטחת למכבי או לא - אני תומך בדעה שבמשחק אחד -הכל- יכול לקרות, ולהגיד שהאליפות מובטחת זו טעות. הניצחון שלנו שנה שעברה על סיינה למשל - לא נראה לי שהיה חוזר על עצמו אם זו הייתה סידרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא מדבר על זה שלדוגמא לפני שנתיים מכבי הפסידה בחצי גמר אחרי יום של ניילון. דבר שיכול לקרות להלסקה או לשון ג'יימס(שהוא אחד השחקנים עם הכי פונטנציאל שנחתו בארץ) או אפילו לדרון וושינגטון ואז פשוט הלכה האליפות ומכבי שלוש שנים ועם רק עם תואר של ליגת ווינר.

זה היה משחק חצי גמר גביע לא אליפות אבל נכון לזה אני מיתכוון

מספיק סקורר אחד שתופס יום או פציעה של שחקן מפתח במכבי או סתם יום מחורבן למכבי והם יכולים לעוף מהאליפות

זה לא סידרה שהסיכוים להדיח את מכבי מאוד נמוכים בדרך כלל פה יש סיכוי סביר שהם יפסידו בחצי או בגמר במשחק בודד

למרות שמכבי המועמדת הראשית לאליפות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה אם הייתה הגבלת תקציב מה שפוחדים לעשות אז כן

אבל כל עוד אין הגבלת תקציב ואתה יכול להרכיב מהספסל של מכבי קבוצת ליגה ברמה גבוה אז לדעתי זה צריך לישאר משחק בודד

חוץ מזה תזכור שהחצי גמר וגמר גם בגביע וגם באליפות הם ביד אליהו

נכון זה האולם היחיד בארץ שיש לו מספיק מקומות אבל זה לא הוגן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לא הוגן?

הסיבה נמצאת בהודעה שלך - אין שום אולם אחר שיכול להכיל את כמות האהודים לגמר =|

אם היה, מן הסתם הייתה נוצרת תחרות על אירוח האירוע, אבל אין, זה לא הפקרות ולא כלום.

טוב שלא הולכים לשחק ברחוב כי רוצים מגרש נייטרלי וזהו ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב את המגרש זה הבעיה הקטנה

הבעיה הגדולה זה שמכבי יכולה לקנות שחקני ליגה לגיטימים לגמרי וליבש אותם על הספסל רק שלא ישחקו בקבוצות ליגה שעלולות לסכן אותם

תראה לדוגמה את שארפ כבר שנתיים הוא מיובש במכבי

בקבוצת ליגה אחרת היה מקבל לפחות 20 דקות למשחק כולל משחקים חשובים אבל מכבי לא רוצים להשאיל אותו לקבוצה אחרת

אם התקציב שלהם לא היה ענקי יחסית לקבוצות האחרות הם לא יכלו להחזיק אותו בקלות

עכשיו נניח שחקן כמו בלצר מבני השרון יקבל אזרחות ישראלית

אתה באמת חושב שמכבי לא תקנה אותו ? נכון למכבי הוא יהיה שחקן ספסל אבל אם החוק הרוסי זה ייתן פחות אופציות לקבוצות ליגה רגילות כי אולי יש זרים טובים בהרבה מבלצר אבל אם הוא היה ישראלי הוא היה אחד מהטובים בליגה כישראלי

ככה מכבי משחקת וככה היא משחקת המון שנים ותמיד יש את התרוץ של אירופה

ולדעתי עדיף כבר לזכות באירופה פעם ב20 שנה אבל שהליגה תיהיה מעניינת הרבה יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רציני??

א. למה ששארפ יעזוב את מכבי??

ב. הוא בן 36 , הוא לא יכול לסחוב 20 דקות באף קבוצה , כבר שנים הוא שחקן "למשימות מיוחדות".

ג. כמה נראה לך שהוא מקבל?? אתה כנראה לא יודע אבל יניב גרין מקבל יותר ממנו ואפילו טל בורשטיין מקבל יותר ממנו...

בלצ'ר לא יגיע למכבי לעולם , עם היסטוריית הפציעות שלו , מכבי לא ייקחו סיכון איתו.

רוצים ליגה מעניינת , תעיפו את שתי הקבוצות שמגרדות את התחתית שאין להן מקום בליגה הראשונה , פלא שמשחקים נגמרים ב30+ הפרש??

החוק הרוסי בשילוב עם 12 קבוצות בליגה הראשונה עושה את הליגה פחות מעניינת , אין מספיק ישראלים טובים בשביל 12 קבוצות.

אתם לא מבינים שהחוק הרוסי פוגע בקבוצות הקטנות ולא במכבי , מכבי יכולה להביא עוד 5 ישראלים ולשלם להם משכורת בגובה התקציב של כמה מקבוצות הליגה...

חוץ מזה , אני לא ראיתי השנה שני ישראלים שמשחקים מעולה בארץ ובמסגרת אירופאית חוץ מכספי ואליהו , איזה פלא , הם במכבי לא?? הם עולים בחמישייה הפותחת בכל משחק לא?? הם שידרגו את המשחק שלהם בכמה רמות משנה שעברה לא??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מורן רוט ולימונד מאוד טובים ביום טוב

אבל זה לא העניין כמו שאמרתה -

מכבי יכולה להביא עוד 5 ישראלים ולשלם להם משכורת בגובה התקציב של כמה מקבוצות הליגה...

זה הבעיה צריך איזשהו מנגנון לעצור את זה אם אתה לא רוצה להגביל תקציב בגלל אירופה

אולי לעשות מנגנון שיתן לקבוצות החלשות יחסית לבחור ישראלים ראשונים

אני יודע זה מסורבל אבל אפשרי

בעניין בלצר נכון שמכבי לא תיקנה אותו כזר כזר הוא לא איום גדול

אבל אם יקבל אזרחות אז כן פשוט כי אין הרבה ישראלים ברמה שלו שהוא תופס יום

ככה שמכבי יכולה לקנות אותו וליבש אותו על הספסל במקום שיהיה ישראלי בקבוצת ליגה

ואני חושב שאתה טועה בעניין שארפ

נכון הוא לא שחקן גדול יחסית למכבי אבל זה רק יחסית למכבי לדעתי בקבוצה כמו ירושלים \בני השרון \נהריה וכו היה יכול לסחוב 20 דקות גם בגילו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי לעשות מנגנון שיתן לקבוצות החלשות יחסית לבחור ישראלים ראשונים

אני יודע זה מסורבל אבל אפשרי

קוראים לזה דראפט.

ולא, זה לא יקרה בחיים שכן רוב השחקנים הצעירים המוכשרים מגיעים מהנוער של מכבי תל אביב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה פעמים אפשר לומר זאת. אין שום ליגה נחשבת באירופה אשר יש בה תקרת שכר. התבכיינות לא תפתור את מצב הכדורסל בארץ. לקאחהסול לדוג', לא הפריע הבדלי השכר מול ריאל מדריד כדי לגרור אותה למשחק צמוד שהסתיים רק בהארכה. אם תציב תקרת שכר של 10 מיליון דולאר , מכבי פשוט לא תוכל להתמודד עם אירופה והיא פשוט תפרוש מהליגה הישראלית ותלך לאדריאטית ולו רק משיקולים כלכליים(שמעון מזרחי יתנגד אבל הוא לא יכול לעשות כלום מול כץ ופדרמן). להזכירך, הקהל של מכבי העונה מהווה כמעט שליש מסך קהל הליגה. שלא לדבר על הפירסום שממנו המנהלת גוזרת קופונים שמנים. אני לא בטוח שהמנהלת תהא מאושרת מכך.

דראפט הוא אפשרי רק כאשר הנוער הוא לא חלק מקבוצה בוגרת. אם ישנו דראפט בסוף השנה, למה למכבי או להפועל ירושלים להשקיע כספים בפיתוח הנוער- הרי סביר להניח בשנה הבאה הוא ישחק נגדם. ואז בכלל הנוער אצלנו יהא חלש (כי משרד החינוך ממש לא ילך להשקיע כספים בקבוצות ספורט).שחקנים כמו שון דניאל, בוכמן, מקל, הלפרין ופניני פשוט לא יהיו.

כמו שאמרתי בפעמים קודמות, הדרך היחידה להיות קבוצה גדולה זה קהל גדול. לא ספונסר חזק, לא בעלים חזקים- רק קהל גדול. הבעיה היא שזה מצריך הקמת אגף מיוחד לקשר עם הקהילה מה שמנהלי הקבוצות מתייחסים אליו בתור מטרד.מאוד עצוב לראות אולם כמו זיסמן לא מלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל חלק מהסיבות שהאולמות לא מלאים זה בגלל שאנשים יתרגלו שמכבי לוקחת גם את הגביע וגם את האליפות

זה שהיה לה פדיחות בשנתיים האחרונות לא אומר הרבה

בלי שינוים מסוימים בליגה הליגה הזאת לא תעניין בדרך כלל כל עוד לא יבוא איזה אוליגרך או משהו שיציב אלטרנטיבה תקציבית למכבי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל חלק מהסיבות שהאולמות לא מלאים זה בגלל שאנשים יתרגלו שמכבי לוקחת גם את הגביע וגם את האליפות

זה שהיה לה פדיחות בשנתיים האחרונות לא אומר הרבה

בלי שינוים מסוימים בליגה הליגה הזאת לא תעניין בדרך כלל כל עוד לא יבוא איזה אוליגרך או משהו שיציב אלטרנטיבה תקציבית למכבי

אוי זה אוסף שטויות!

אולם הפחים ריק?? האולם בחיפה ריק?? במלחה ריק?? במטרוווסט ריק??

די לרשום גיבובי שטויות רק בגלל שאתה שונא את מכבי.

גם שארקדי תמך בירושלים הם לא הצליחו לקחת אליפות ממכבי.

ג'ף רוזן השקיע כמה מיליונים בחיפה וגם היא לא אלטרנטיבה.

ולעומתם הגיע איזה "אלמוני" בשם מיקי דורסמן ובמיליון דולר עשה את הבלתי יאמן ולקח ממכבי אליפות.

כסף זה לא הכל....

מכבי כבר שלוש שנים (כולל השנה) לא מתמודדת בכלל על גביע המדינה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב מחצית במכבי נגד מדריד

סך הכל משחק של טעויות משני הצדדים

פיני לקח הימור והתחיל אם גינס כנראה לשמור כוחות ועברות מאליהו

זה די הצליח להעביר את הזמן (גינס עדיין שחקן בינוני) אבל גינס ניפצע ברבע השני ולא ידוע אם יחזור למחצית השניה

גרין גם פתוע ולא ישחר ואליהו ופישר 2 עברות כל אחד

בראון אם 3 עברות

בצד של מדריד יש להם רכז אחד אם 3 עברות ואחד אם 2 לא יודע בקשר לאחרים

אני חושב שיש סימן שאלה של מה יקרה אם העברות כי מבחינת כדורסל נטו זה משחק חלש

אני מעריך שמדריד תנסה ליכנס פנימה הרבה לגרום לפישר ואליהו עברות מהירות

עריכה -מדריד ניצחה ב19 אפרש

אני לא חושב שזה משקף את הבדלי הכוחות אלה היה חוסר מזל מכבי וכמה טעויות כולל לדעתי של פיני

אז מה משיח ? נו מוכנים להגיד שצדקתי ? פיני הביא את גינס ואת די בראון לדי בראון היה משחק גרוע

לגינס בנוני

בגלל שפיני רגיל לרוטציה קצרה שהוא היה צריך שחקני ספסל רובם לא שיחקו טוב

סימונס \בורשטין לא תרמו הרבה חגג לא קיבל דקה

שארפ דווקא יחסית לשארפ נתן משחק טוב אבל הוא לא ברמה של מרכוש בראון ששיחק חלש

וברגע האמת שהיו בעיות עברות למכבי לא היו מחליפים ברמה טובה

בכל זאת אני כן חושב שבערב נתון מכבי יכולה לנצח את מדריד השאלה אם היא יכולה לנצח ב19 אפרש וזה בספק

לפי החישוב שלי מכבי צריכה לנצח גם את מדריד וגם את ברצלונה וגם את ברלין כמובן אם לא יהיו הפתעות וברלין תנצח אחת מהקבוצות

אבל גם זה לא בטוח יספיק אולי היא צריכה לנצח את מדריד ב20 או ברצלונה ב21 אפרש

רק ליכנס להצלבה

הפסד עוד שבועים למדריד יכול להעיף סופית את מכבי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...