מחפש נייד לצרכי גרפיקה, תקציב 6500 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש נייד לצרכי גרפיקה, תקציב 6500 ש"ח

darkspell

Recommended Posts

שלום לכולם !

עקב עומס בלימודים, החלטתי שאני חייב מחשב נייד שיסתובב איתי כדי שאני לא אאלץ לחזור כל פעם הבייתה כדי להמשיך לעבוד.

אני מחפש המלצה למחשב נייד טוב ואמין, עם ביצועים טובים כמובן, שיסחוב את תוכנות Adobe (פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין, עריכה דו-מימדית בעיקר) בטווח מחיר של 5500 ש"ח.

חשוב לי שההארד דיסק יכיל לפחות 160GB, צורב DVD חובה, גודל מסך לפחות 15", אם מתאפשר יותר (ועדיין ברזולוצייה גבוהה) בטווח המחיר הזה אני אשמח, יציאת ו-S-VIDEO, וכמה שיותר כניסות USB.

הבנתי של- יש מגוון שיכולים לעניין אותי אבל אני מאבד את עצמי בתוך המבחר, אשמח אם תוכלו להנחות אותי.

יש המלצות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

DELL Studio 1537 הוא מה שהייתי ממליץ, אך כרגע הוא נמכר בארץ רק עם כרטיס מסך מובנה (GMA 4500HD).

אם אתה רוצה כרטיס מסך לא מובנה, יש Studio 1535 עם ATI HD3450, אך הוא מפלטפורמה ישנה יותר.

אופציה נוספת היא סדרת ה-Pavilion DV5 של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

DELL Studio 1537 הוא מה שהייתי ממליץ, אך כרגע הוא נמכר בארץ רק עם כרטיס מסך מובנה (GMA 4500HD).

אם אתה רוצה כרטיס מסך לא מובנה, יש Studio 1535 עם ATI HD3450, אך הוא מפלטפורמה ישנה יותר.

אופציה נוספת היא סדרת ה-Pavilion DV5 של HP.

אני אמור להסיק מכך שהכרטיס המובנה ב- לא טוב מספיק ? איך הוא עומד מול ה-NVIDIA 9200M GS שמגיע עם ה-DV5 ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הייתי יודע, אז לא הייתי מבקש כאן ייעוץ :)

מה שכן, אני לאט לאט יותר נוטה לכיוון ה-, עכשיו ההתלבטות היא בין ה-Pavilion dv5-1130ej לבין ה-Pavilion tx2520ej שצד את העיניים שלי בשיטוט בזאפ (בעיקר בזכות חוות הדעת של ניצן בדף ההמלצות של הדגם), המסך שלו אמנם יותר קטן (12.1"), אבל הוא , הבעיה היא שמעולם לא יצא לי להתקל ב- במציאות... האם המסך מספיק טוב ברמה שממש אפשר לצייר עליו ? (סוג של Wacom ?) או שזה סתם גאדג'ט שנמאס אחרי תקופה... ובכלל, האם מפרט החומרה עצמו מספיק טוב ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-tx2500 זו בחירה נוראית למי שעוסק בגרפיקה, המסך שלו רע. אפשר להשתמש בעט לציור, יש לו מסך מגע אקטיבי.

מבחינת כרטיס המסך, רק אתה יכול לדעת שכן אין לנו דרך לדעת עד כמה כבדה העבודה שלך ב-3D אם בכלל (אתה מציין שמדובר בעיקר בעבודה דו מימדית ולכן כנראה שזה לא אלמנט מאד משמעותי לצרכיך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת כרטיס המסך, רק אתה יכול לדעת שכן אין לנו דרך לדעת עד כמה כבדה העבודה שלך ב-3D אם בכלל (אתה מציין שמדובר בעיקר בעבודה דו מימדית ולכן כנראה שזה לא אלמנט מאד משמעותי לצרכיך).

3D הוא בהחלט לא אלמנט משמעותי כרגע, אז לאן לנטות ? ה-Studio של או ה-Pavilion של ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין הרבה הבדל. אם אתה לא עוסק ב-3D, אני הייתי הולכת על ה-Studio 1537 שכן האחריות ארוכה יותר ואתה לא משלם על כרטיס מסך נפרד. עקרונית הוא קיים גם בגרסא עם רזולוציה יותר גבוהה, אם זה אלמנט חשוב לך אז אני ממליצה שתברר מול ספקים אם ניתן להשיג את זה בארץ וכמה זה יעלה כי יש לך עוד עודף בתקציב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הייתי יודע, אז לא הייתי מבקש כאן ייעוץ :)

מה שכן, אני לאט לאט יותר נוטה לכיוון ה-, עכשיו ההתלבטות היא בין ה-Pavilion dv5-1130ej לבין ה-Pavilion tx2520ej שצד את העיניים שלי בשיטוט בזאפ (בעיקר בזכות חוות הדעת של ניצן בדף ההמלצות של הדגם), המסך שלו אמנם יותר קטן (12.1"), אבל הוא , הבעיה היא שמעולם לא יצא לי להתקל ב- במציאות... האם המסך מספיק טוב ברמה שממש אפשר לצייר עליו ? (סוג של Wacom ?) או שזה סתם גאדג'ט שנמאס אחרי תקופה... ובכלל, האם מפרט החומרה עצמו מספיק טוב ?

אני חולק כאן על דעתה של tgolin.

יש לי את הtx2520ej קצת יותר מחודש.

המסך שלו הוא סביר, והשם שנתפס לו כבעל מסך גרוע לא מוצדק. כמובן שיש מסכים טובים בהרבה, אבל בתור 12.1'' שאתה ממילא בוהה בו במרחק של 60 ס"מ, הוא עושה את העבודה היטב. אפשר לצייר עליו בלי בעיה. יש רמות רגישות למסך המגע, כך שאפילו עובי הקו שאתה מצייר משתנה בהתאם לעוצמת הלחיצה על המסך. אפשר לכתוב באמצעות עט Wacom, ואפשר גם לנווט באמצעות האצבע.

למעשה הייתרון היחידי של הנייד הזה על פני אחרים הוא בתכונות הטאבלט שבו. עבור חלק מהאנשים שזה "סתם גאדג'ט" בשבילם זה נחמד ובוודאי שיימאס אחרי תקופה. עבור אנשים שצריכים את הטאבלט זה הופך את הנייד הזה ליצור איכותי והכרחי שאתה לא יכול לדמיין את החיים שהיו לך לפניו.

בשורה תחתונה ובקצרה - ייתרונותיו הם תכונות הטאבלט, ניידות טובה, מחשב מולטימדיה מלא, כ.מסך מובנה מהטובים בשוק.

חסרונות - מסך בינוני (אך לא "גרוע") וקטן, זולל חשמל, מעבד בינוני.

אתה יכול לראות את הביקורת שכתבתי עליו כאן: http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=367742.0

המלצתי היא שאם אין לך צורך אמיתי בטאבלט, לך על עם מסך גדול יותר ואיכותי יותר, ורכיבים חזקים יותר באותו המחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין הרבה הבדל. אם אתה לא עוסק ב-3D, אני הייתי הולכת על ה-Studio 1537 שכן האחריות ארוכה יותר ואתה לא משלם על כרטיס מסך נפרד.

תמיד אפשר לשלם על הרחבת אחריות, והאמת היא שה-Studio הוא המחשב הראשון ששמתי עליו עין, אבל אני לא מפספס אפשרויות עתידיות כשאני קונה מחשב עם כרטיס מובנה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד אפשר לשלם על הרחבת אחריות, והאמת היא שה-Studio הוא המחשב הראשון ששמתי עליו עין, אבל אני לא מפספס אפשרויות עתידיות כשאני קונה מחשב עם כרטיס מובנה ?

כפי שכבר נאמר, אם יש לך כוונה לעבוד ב-3D כדאי לבחור בכרטיס מסך נפרד, אם לא אז אין בזה טעם. אפשר כמובן תמיד לשלם עוד, המטרה היא לקבל את התמורה הטובה ביותר במחיר ואם אין לך צורך בכרטיס מסך נפרד עדיף לך להשקיע את הכסף באחריות וברזולוציה (שלטעמי משמעותית בעבודה מסוג זה).

בקשר ל-tx2500, אין טעם להתווכח על זה אבל לדעתי המסך שלו ללא שום ספק גרוע מהממוצע ואפילו מהממוצע ל-Tablets. אני לא רואה סיבה הגיונית לבחור בו לצרכים שציינת, למעשה הוא אחד המחשבים האחרונים שהייתי ממליצה לשימושים כאלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר ל-tx2500, אין טעם להתווכח על זה אבל לדעתי המסך שלו ללא שום ספק גרוע מהממוצע ואפילו מהממוצע ל-Tablets. אני לא רואה סיבה הגיונית לבחור בו לצרכים שציינת, למעשה הוא אחד המחשבים האחרונים שהייתי ממליצה לשימושים כאלו.

אני רק ציינתי שאני חולק על דעתך בנוגע לאיכות המסך.

לגבי הבחירה במחשב הזה לצרכים שצויינו - אני מסכים וזה גם בדיוק מה שאמרתי בעצמי. אין פה שום סוג של וויכוח... ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר ל-tx2500, אין טעם להתווכח על זה אבל לדעתי המסך שלו ללא שום ספק גרוע מהממוצע ואפילו מהממוצע ל-Tablets.

אפילו? דווקא בטאבלטים עוד ניתן לרוב למצוא מסכים איכותיים יותר מבשאר הניידים (IPS/VA, לעומת TN). ההבדל הוא בעיקר זוויות צפיה שיותר משמעותיות בטאבלט מאשר במחשב נייד רגיל.

אני חושב שזו אחת הסיבות שביקורות מקצועיות של טאבלטים קוטלות את המסך של ה-. מי שרגיל לטאבלטים איכותיים מצפה ליותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...