חוויות של כתב nana אחרי שקנה מחשב באייבורי (ובעבר גם ב-KSP) - עמוד 5 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוויות של כתב nana אחרי שקנה מחשב באייבורי (ובעבר גם ב-KSP)

xtract1

Recommended Posts

אז המוכר לא פירט איזה כרטיס ספציפי של ATI... אוי לא.

אל תדאגו, אני משוכנע שהוא לא ייתן לו(וסליחה מראש אני משתמש בסכימת השמות הישנה, כי החדשות פשוט מבלבלות אותי) 9200 שהמקביל הוא ה6800...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

Judas Iscariot למה סתם להתווכח אם בכל מקרה זה לא מה שרציתי להגיד? תקרא שוב:

תסלח לי, מוכר שאומר שאין הבדל בין Nidia לATi, מוכר שדוחף ללקוח לוח של P965 הוא לא ראוי להיות מוכר בחנות מחשבים.

נצא מנקודת הנחה שאין הבדל בין שתי החברות (ויש, זה מה שמסבירים לך פה) מוכר שאומר כזה דבר, לא משנה למי הוא פונה בין אם זה לסבתא שלי או לאיש מקצוע הוא מפגין פה חוסר מקצועיות רציני והוא, לדעתי, לא צריך למכור מחשבים.

הנה קח דוגמא ממה שכתבת:

אם אני אבוא למוכר גיטרות ואומר לו "אני מחפש לס פול(או דומה לה) בסביבות ה5,000 ש"ח" והוא יציע לי סטראט, אני אבעט לו בביצים(ואחסוך מן העולם את צאצאיו).

למה לבעוט בו? הוא בסך הכל הציע לך גיטרה אחרת ממה שרצית באותו מחיר, אם שתיהן אותו דבר אז מה זה משנה לך? אה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדוגמא שנתתי מוכיחה בדיוק את ההפך.

אתה אמרת ש"מישהו שחושב שאין הבדל בין Ati לNvidia לא ראוי להיות מוכר מחשבים" ואני הסברתי שאין באמת הבדל סובייקטיבי בין החברות, אלא הבדל אובייקיבי לחלוטין בין סדרות שונות בטווחי מחירים שונים.

בניגוד לתחום כמו גיטרות או מכוניות, שבהן בין שני מוצרים באותו טווח מחירים(המכוונים לאותו שוק, נגיד High End) ישנם הבדלים לטובה/לרעה שהם סובייקטיבים בלבד.

הדוגמא שנתתי היא בעניין של סאונד, ישנם כאלו המעדיפים גיטרה עם סאונד יותר באסי(נאמר, גיבסון לס פול) וישנם כאלו המעדיפים גיטרה עם סאונד יותר טרבלי(נאמר, פנדר סטראטוקסטר).

להעדיף מבחינה סובייקטיבית Ati על או הפוך, זה טימטום של פאן בויז שחשבתי שפג מן העולם - הדבר היחיד שמשנה הוא התמורה שכל כרטיס נותן לך, זה לא מדגדג לי את הביצה החמישית אם כתוב עליו Ati או - העיקר שהביצועים שלו טובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקטע של הצעת המחיר ברור כשמש - אני נותן ללקוח הצעת מחיר רישמית מודפסת, הוא הולך איתה לרשת המתחרה והם נותנים לו אותו דבר ב-20 ש"ח פחות - הוא כבר שם וזה יותר זול - הוא לא יקנה שם? ברור שהוא יקנה שם.

האמת שהמוכר של אייבורי היה חובבן אין ספק.. ברור שיש טובים יותר וטובים פחות, וברור שברשתות הללו רובם טובים פחות.

אבל תבינו שאין למוכר אינטרס להציע ללקוח מחשב זול יותר ממה שהוא ביקש כדי להיפטר ממלאי מיושן. ההפך, למוכר יש אינטרס למכור מחשב כמה שיותר יקר שכן הוא עובד על אחוזים.

סביר להניח שהוא עשה זאת (הציע רכיבים קצת מיושנים) בגלל חוסר ידע או כדי "לצאת זול" ובכך לזכות באמינות (ובעסקה) של לקוח שהוא הניח שלא ממש מבין.

אין מה לעשות הסופר מרקטים הללו לא מקצועיים, ובד"כ לא באמת יותר זולים בצורה משמעותית.

חבל שהם לא משכילים להעסיק חברי פורום מכובדים שיוכלו להרכיב להם מראש מפרטים מוכנים לצרכים שכאלו.

אבל בחברה הישראלית הבורה הם מצליחים לשגשג. אין לנו את מי להאשים מלבד את המנטליות הישראלית (ומערכת החינוך :P)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בניגוד לתחום כמו גיטרות או מכוניות, שבהן בין שני מוצרים באותו טווח מחירים(המכוונים לאותו שוק, נגיד High End) ישנם הבדלים לטובה/לרעה שהם סובייקטיבים בלבד.

הדוגמא שנתתי היא בעניין של סאונד, ישנם כאלו המעדיפים גיטרה עם סאונד יותר באסי(נאמר, גיבסון לס פול) וישנם כאלו המעדיפים גיטרה עם סאונד יותר טרבלי(נאמר, פנדר סטראטוקסטר).

להעדיף מבחינה סובייקטיבית Ati על או הפוך, זה טימטום של פאן בויז שחשבתי שפג מן העולם - הדבר היחיד שמשנה הוא התמורה שכל כרטיס נותן לך, זה לא מדגדג לי את הביצה החמישית אם כתוב עליו Ati או - העיקר שהביצועים שלו טובים.

אפשר לקחת את זה גם לכיוון של מה לשים, ATI או .

אם אני רוצה שיהיה לי PhisX בכרטיס? אם אני מעוניין ביכולת OC טובה יותר?

אם אני רוצה תמיכה טובה יותר בניגון סרטי HD או תמיכה בDX10.1?

אם אני סתם שונא את הדרייברים של NVIDIA?

הנה יש לך מספיק דוגמאות למה אפשר להעדיף כרטיס של חברה כזאת על פני המתחרה. אני מקווה שעכשיו אתה מבין למה התכוונתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לקחת את זה גם לכיוון של מה לשים, ATI או .

אם אני רוצה שיהיה לי PhisX בכרטיס? אם אני מעוניין ביכולת OC טובה יותר?

אם אני רוצה תמיכה טובה יותר בניגון סרטי HD או תמיכה בDX10.1?

אם אני סתם שונא את הדרייברים של NVIDIA?

הנה יש לך מספיק דוגמאות למה אפשר להעדיף כרטיס של חברה כזאת על פני המתחרה. אני מקווה שעכשיו אתה מבין למה התכוונתי.

לסדרה X יש תמיכה טובה בסרטי HD

לסדרה Y יש תמיכה טובה בDX 10.1

יאדה יאדה יאדה.

זה לא משנה אם X זה של נווידיה או של Ati, אותו דבר לגבי Y.

זו הייתה הכוונה שלי - השוני העיקרי מתבטא בין סדרות באותו טווח מחירים(ושוב, אני חוזר למשל על הדוגמא של סדרת הRadeon 9xxx לעומת סדרת הGeForce FX) ובין כרטיסים בודדים, לא בין החברות עצמן.

בקשר לקטע האחרון של "הדרייברים של נווידיה מעצבנים אותי", זה כבר פאנבויזים, כי הדרייברים של נווידיה ושל ATI מעצבנים באותה מידה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לסדרה X יש תמיכה טובה בסרטי HD

לסדרה Y יש תמיכה טובה בDX 10.1

יאדה יאדה יאדה.

זה לא משנה אם X זה של נווידיה או של Ati, אותו דבר לגבי Y.

זו הייתה הכוונה שלי - השוני העיקרי מתבטא בין סדרות באותו טווח מחירים(ושוב, אני חוזר למשל על הדוגמא של סדרת הRadeon 9xxx לעומת סדרת הGeForce FX) ובין כרטיסים בודדים, לא בין החברות עצמן.

כל כרטיסי מסדרה 8XXX ומעלה תומכים בPhisX, כל כרטיסי ATI מסדרה 3XXX ומעלה תומכים בDX10.1 ובUVD2.0.

אז מה שציינתי לא מתייחס בין סדרות או טווחי מחירים, הוא מתייחס לכל כרטיס או ATI שיש בשוק (בטח שבמחירים של 1000 - 1200שקלים).

בקשר לקטע האחרון של "הדרייברים של נווידיה מעצבנים אותי", זה כבר פאנבויזים, כי הדרייברים של נווידיה ושל ATI מעצבנים באותה מידה.

שום פאנבוי ושום נעליים.

יש לי מחשב בבית עם כרטיס של (GEFORCE 8400) ואצלי יש ATI, ואני לא סובל לעבוד עם הדרייבר במחשב השני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Chymes למה בעצבים? הוא רצה לדעת מה ההבדלים בין ATI לNVIDIA וקיבל תשובה.

ואדם שיודע את ההבדלים הזניחים בין החברות לא צריך את המוכר, אבל זאת לא הייתה המטרה בכתבה נכון? הפוסטים נכתבו על מנת לבדוק את רמת הידע של מי שמוכר לנו מחשבים ו"אמור לדעת הכי טוב" כטענת הכותב (ונמאס לי לצטט מהכתבה כי אתם לא רואים את זה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Judas Iscariot למה סתם להתווכח אם בכל מקרה זה לא מה שרציתי להגיד? תקרא שוב:

נצא מנקודת הנחה שאין הבדל בין שתי החברות (ויש, זה מה שמסבירים לך פה) מוכר שאומר כזה דבר, לא משנה למי הוא פונה בין אם זה לסבתא שלי או לאיש מקצוע הוא מפגין פה חוסר מקצועיות רציני והוא, לדעתי, לא צריך למכור מחשבים.

הנה קח דוגמא ממה שכתבת:למה לבעוט בו? הוא בסך הכל הציע לך גיטרה אחרת ממה שרצית באותו מחיר, אם שתיהן אותו דבר אז מה זה משנה לך? אה...

כשתדע את ההבדל בין לס פול לבין סטראט, תבין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Chymes למה בעצבים? הוא רצה לדעת מה ההבדלים בין ATI לNVIDIA וקיבל תשובה.

ואדם שיודע את ההבדלים הזניחים בין החברות לא צריך את המוכר, אבל זאת לא הייתה המטרה בכתבה נכון? הפוסטים נכתבו על מנת לבדוק את רמת הידע של מי שמוכר לנו מחשבים ו"אמור לדעת הכי טוב" כטענת הכותב (ונמאס לי לצטט מהכתבה כי אתם לא רואים את זה).

יכול להיות שאותו מוכר תותח במפרטים, אבל לא רצה לסבך את הלקוח ואמר שאין הבדל בין החברות. לא צריך לצאת בהצהרה "אדם שלא יודע את ההבדלים לא ראוי לעבוד בחנות מחשבים". אתה נטפל לשטויות וגם הכתב בביקורת החובבנית.

חוץ מזה ממש לא חוכמה להרכיב מחשב פיצוצי בתקציב אסטרונומי. גם אם מוכר הדיוט גמור במפרטים הוא בסך הכל צריך לדחוף את החלקים היקרים ברשימה ונגמר הסיפור. המפרט אולי לא יהיה הכי משתלם, אפשר להרכיב מחשב באותה רמה בפחות כסף, אבל עדיין הלקוח יקבל מחשב פגז. חוכמה להרכיב מחשב פשוט ואיכותי בתקציב נמוך. בזה אייבורי אפסים גמורים. דוחפים מעבד חזק, חלקים זולים, מארז "מפואר" ב-50 שקלים ושולחים את הלקוח לדרכו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב שהתקציב הרצוי של 7000 - 8000 שקלים כולל מסך (1400 + - ), מקלדת+עכבר ומערכת הפעלה. תוריד את כל אלה ויש לך תקציב של 6000 שקלים גג לקנות מחשב חזק מאוד לגיימינג. וליידיעתך, לא חסרים היום אנשים שקונים במחירים כאלו מחשב, גם אם לך זה נשמע מוגזם.

לא נטפלתי לשטויות, אבל שכמבקשים ממני להסביר על מה אני מדבר אני מסביר, אז נכון שזה נמשך כמה הודעות יותר מדי.

בנוסף כמו שכבר כתבתי המוכר גם השכיל ודחף לוח P965 עתיק למחשב בתקציב כזה מכובד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...