חוויות של כתב nana אחרי שקנה מחשב באייבורי (ובעבר גם ב-KSP) - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוויות של כתב nana אחרי שקנה מחשב באייבורי (ובעבר גם ב-KSP)

xtract1

Recommended Posts

^

לעזאזל, שנים שלא שיחקתי במשחק ושכחתי את השם שלו, עכשיו אתה אומר כשיש לי 64 :-[

מאיפה הסקת את זה? אבל נגיד.

אתה יורד על המוכר ש"אין לו מושג מה ההבדל בין ATI לnvidia!" אז ביקשתי ממך לחלוק עימי(ועם כל הפורום) את הידע שלך בנושא ההבדלים בין שתי החברות.

תתפלא, אני מכיר הרבה אנשים שקנו וחוזרים. יש שחוזרים לקנות מחשב נוסף, ויש שחוזרים לממש אחריות ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

Old Cat, אם אכן יש לך נכדים אז אייבורי זה המקום האחרון ממנו תרצה לקנות מחשב.

כי אחר כך שהצורב לא יהיה מחובר ותרצה לראות סרט בDVD תצטרך אתה להתחשבן איתם.

אייבורי עובדים בשיטה של רכיב או שניים (בדרך כלל מעבד ודיסק קשיח) איכותיים וטובים שנמכרים במחיר "זול" שאר הרכיבים -לוח, (אם כי לא תמיד, אם הם נחמדים הם יוכלו לדחוף לך גם משהו שהוא לא CEON ויותר מג'יגה) כרטיס מסך ומארז כל אלה הם, בדרך כלל, זבל. לוח מלפני כמה דורות, מארז ג'נרי רועש ב100 שקלים ואיפה שרק אפשר לחסוך חוסכים. העיקר שהלקוח יראה "מעבד E8400 דו ליבתי מהדור החדש" ו"הארד דיסק ענק - 500GB" כי זה בעצם מה ש"חשוב" לו ומה שהוא יודע.

מחפש לקנות מחשב במחיר זול? לא חסרות חנויות שנותנות לך גם מחיר וגם שירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Old Cat, אם אכן יש לך נכדים אז אייבורי זה המקום האחרון ממנו תרצה לקנות מחשב.

כי אחר כך שהצורב לא יהיה מחובר ותרצה לראות סרט בDVD תצטרך אתה להתחשבן איתם.

אייבורי עובדים בשיטה של רכיב או שניים (בדרך כלל מעבד ודיסק קשיח) איכותיים וטובים שנמכרים במחיר "זול" שאר הרכיבים -לוח, זכרונות (אם כי לא תמיד, אם הם נחמדים הם יוכלו לדחוף לך גם משהו שהוא לא CEON ויותר מג'יגה) כרטיס מסך ומארז כל אלה הם, בדרך כלל, זבל. לוח מלפני כמה דורות, מארז ג'נרי רועש ב100 שקלים ואיפה שרק אפשר לחסוך חוסכים. העיקר שהלקוח יראה "מעבד E8400 דו ליבתי מהדור החדש" ו"הארד דיסק ענק - 500GB" כי זה בעצם מה ש"חשוב" לו ומה שהוא יודע.

מחפש לקנות מחשב במחיר זול? לא חסרות חנויות שנותנות לך גם מחיר וגם שירות.

ניסיתי פשוט להציג דמות אליה מכוון השוק של אייבורי. לא אליך ולא אלי.

אכן, גם מחשב זול אמליץ לקנות בחנות השכונתית שם יש לרוב - לא בהכרח אבל עם יותר סיכוי - אדם שגם מבין וגם יהיה זה שיפגוש אותך בעוד שנה. אבל לרוב לקוחות אייבורי לא מפריע המצב הנוכחי ומה שהם מקבלים עונה לדרישותיהם. ראה המפרטים המינימליים שהם מפרסמים במודעות שלהם. הלקוחות מרוציים והבעלים של אייבורי מרוצים.

דרך אגב, SUPAPLEX לא עובדת על . איזה פאק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כל הכבוד, הכתבה באמת ילדותית.

הכתבה מ KSP מעידה על כך שהכתב לא יודע מה הוא רוצה מעצמו בכלל.

הבן אדם בא עם תקציב של 7000 (!) למחשב. אז המוכר דפק לו משהו יקר. כמו שאמרו פה- החנות שואפת להרוויח כסף!!!! אי אפשר לצפות מחנות לבן אדם ולהגיד לו לא לקנות. לא צריך להגזים! המוכר הציע לו חלופות זולות יותר לכל דבר שם.

הוא טוען שהמוכר הציע לו P45 במקום X38. נו באמת. :nixweiss:

אוקיי, אולי נכון שאין הצדקה ללוח P45 כל כך יקר (לדעתי בכלל אין שום הצדקה ללוחות העל האלה). אבל הבדל ביצועים אין בינהם.

עם כל הכבוד, המוכר הוא מוכר בחנות. הוא מוגבל ע"י החלקים שיש ל KSP. הוא שואף להרוויח כסף. אין לו חצי שעה לשבת על המפרט ולחשוב ולהתייעץ.

בסך הכל, המפרט שהוא הציע הוא סביר.

בנוגע לאייבורי- היא בהחלט חובבנית עם מוכרים חובבניים.

יש אנשים שלהם זה מספיק. לבריאות. אני אישית קונה שם חלקים כי אני יודע בדיוק מה אני רוצה והם מול הבית שלי. :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת שאני לא מבין מה הסיפור שעשיתם מאייבורי...

לפחות 10 אנשים שאני מכיר קנו מחשב מאייבורי, חלקם אפילו יותר מ 1, ולאף אחד לא היו בעיות עם המחשב..

לדוגמה:

חבר שלי, שלא מבין כלום בא אליי וביקש שאכין לו מפרט לקניה באייבורי.

הכנתי לו אחד כזה בערך (לתקופתו)

P35-DS3L

OCZ 2GB 800MHZ

E8400

8800GT

הוא בא, הם שיכנעו אותו לשנות את המפרט לכזה:

לוח P35 די פשוט של MSI

OCZ 2GB 800 MHZ מצויינים.

Q6600

9600 GT

המוכר אמר לו שעדיף מרובע ליבות (כמובן כי הוא היה יותר יקר)

וש 9600 עדיף על 8800 כי הוא יותר חדש (ההפך הוא נכון כמובן)

כמובן שחבר שלי אידיוט בגלל שבאותו הרגע לא הרים אליי שיחה לשאול אותי אם כדאי לשנות.. אבל זה עניין שלו. (החנות כמובן רוצה לעשות יותר רווח על הלקוח ואין פסול בזה בעולם מלא הצדק שלנו)

הוא בא הביתה, חיבר את המחשב, ולא היו שום בעיות...

כמה שבועות אחרי רכש מהם כרטיס , התקשרנו למספר על המארז, ועזרו לו להתקין את הכרטיס שלב אחר שלב (מיותר לציין שהוא פעל מצויין)

אפילו נתנו לו אישור לעשות למחשב OC בלי להוריד מהאחריות.

באף חנות אין מוכרים צדיקים, תפקידם הם לגרום לחנות להרוויח כמה שיותר כסף, ובאייבורי הם ממלאים אותו מצויין.

אם אתם יודעים מה אתם רוצים זה עוד יותר טוב, כי המפרט שלכם יכול בכיף לעלות 20% פחות מחנות אחרת..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן כל הכבוד לאייבורי :yelclap: מכרו מחשב שעובד בלי בעיות.

על הדרך דחפו לו לוח של .

מעבד מרובע שהוא לא צריך.

וכרטיס מסך חלש יותר.

באמת צדיקים גדולים. מה הם כבר עשו? הרוויחו כסף?

לא יצא לי לשמוע מישהו שקנה בחנויות כדוגמת IQPC, TMS או פנדה מחשבים שהחליפו לו חצי מחשב למשהו פחות טוב רק כי "רצו להרוויח כסף".

שאני קניתי את המחשב שלי אמרו לי תוך כדי ההזמנה שמומלץ להחליף את המאווררים במארז (מה שהומלץ גם פה בפורום) והמליצו לי לרדת בזכרונות לדגם דומה של A DATA. לא ניסו לדחוף לי חלקים שאני לא צריך ורק נתנו עצות מה מומלץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבהרה קודם כל - חברה מצויינת עם לוחות מצויינים, עוד מימי הi865 והi875 העליזים.

כולם כאן זוכרים בוודאי איך הלוח המומלץ ביותר לפנטיום 4 (Northwood C, כי פרסקוט היה זבל) היה הMSI 856P Neo 2 שהיה לוח מצויין עם יכולות OC פנטסטיות.

לי אישית היה את ה875P Neo שגם הוא לוח מעולה.

אני הרבה זמן לא קניתי משהו חדש, אז אין לי חוויות אישיות עם לוחות האחרונים בהחלט, אבל הם לוחות מצויינים וה"איבה" שאתם רוחשים למוצרי החברה לא רק מוצדקת, אלא מגוכחת עד מאוד.

EcSm - אתה שוב ושוב אומר שזה ממש לא בסדר שהמוכר בKSP אמר שאין הבדל בין Ati לnvidia, אז אני חוזר ומבקש ממך - אולי תסביר לי מה ההבדל בין Ati לNvidia?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אסביר לך בשמחה - אבל קודם תסביר לי מה ההבדל בין BMW למרצדס.

שתיהן יצרניות מובילות בתחום הרכב, לשתיהן יש דגמים בכל טווח המחירים (יחסית), ממחיר זול יחסית (נניח 200 אלף שקל) עד מחירים גבוהים מאוד (מעל מיליון).

האם זה אומר ששתיהן אותו דבר?

שאם מישהו מציע לי BMW 540 אבל אני אומר לו שאני רוצה רק מכונית של מרצדס, זה הגיוני שהוא יענה לי "סבבה, אתה יכול לקחת במקום ה-BMW 540 את "המרצדס".." ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שטויות.

BMW ומרצדס הן שתי חברות שמה שחשוב אצלן זה "יעני" "חווית הנהיגה".

אמור לי, איזו "חווית נהיגה" יש לך עם כרטיס מסך?!

חומרת מחשבים היא דבר שניתן למדוד טיב ואיכות בצורה אובייקטיבית לחלוטין.

אם בא אלייך עכשיו בפורום מישהו שאומר "אני רוצה כרטיס ג'יפורס ב700 שקל!"

ובמקרה, ממש במקרה, יש כרטיס של -Ati באותו איזור מחיר שהוא טוב יותר, האם לא תמליץ לו עליו?

ובדיוק אותו דבר אם מישהי מחפש כרטיס של Ati בסביבות ה1,500 ש"ח - אם יש כרטיס של Nvidia באותו טווח מחירים שהוא טוב יותר, אין שום סיבה לא להמליץ עליו.

בכרטיסי High-End, ההבדל בין הכרטיסים של Ati וnVIDIA כ"כ קטן ולא רלוונטי שזה פשוט לא משנה מה תיקח.

זה לא כמו תקופת הRadeon 9XXX נגד הGeForce FX שזה היה ברור מאוד שה9XXX, בכל טווח מחירים, פשוט טוב יותר(בעיקר בגלל שהFX היו זבל של כרטיסים).

כמובן שאפשר גם להשוות את זה לעניין המעבדים - זוכרים את תקופת האינטל פרסקוט נגד הAMD Athlon 64? הAthlon 64 פשוט קרעו את הרקטום לפרסקוט בכמעט כל טווח מחירים אפשרי.

כמה פעמים אנשים באו לכאן לפורום וביקשו "רק מעבד אינטל! כי נשרפים מהר!" והסבירו להם ש-א. נשרפים זה שטויות ו-בחבל לקחת במחיר כזה או כזה כי הAMD פשוט טובים יותר?

It all goes down to basics - זה לא עניין סובייקטיבי, כמו שמישהו שואל אותך איזו גיטרה עדיף ב5,000 ש"ח - לס פול(איכס) או סטראט(איכס גם כן).

זה עניין אובייקטיבי לחלוטין - אתה מעדיף לשלם 1,000 ש"ח על 25FPS או 1,000 ש"ח על 45FPS? התשובה ברורה.

ואם השאלה היא האם לשלם 1,800 ש"ח על 65FPS (וכרטיס אדום) או 1,800 ש"ח על 65FPS(וכרטיס ירוק), אז זה פשוט לא משנה ולא רלוונטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חומרת מחשבים היא דבר שניתן למדוד טיב ואיכות בצורה אובייקטיבית לחלוטין.

אם בא אלייך עכשיו בפורום מישהו שאומר "אני רוצה כרטיס ג'יפורס ב700 שקל!"

ובמקרה, ממש במקרה, יש כרטיס של -Ati באותו איזור מחיר שהוא טוב יותר, האם לא תמליץ לו עליו?

ובדיוק אותו דבר אם מישהי מחפש כרטיס של Ati בסביבות ה1,500 ש"ח - אם יש כרטיס של באותו טווח מחירים שהוא טוב יותר, אין שום סיבה לא להמליץ עליו.

פספסת את הנקודה לגמרי.

read again:

ניסיתי לשאול אותו לגבי כרטיס המסך למה לא ATI, לדוגמא? אין צורך, אמר לי יותם. אם אני רוצה, אני יכול להחליף את הכרטיס המוצע ב?-ATI (ב מיודעת, כאילו יש רק כרטיס אחד ל-ATI, או שמדובר בדגם נוסף של אותה חברה), הביצועים שלהם זהים, ופשוט יהיה כתוב לי שם ATI במקום .

אין בעיה שמישהו ירצה BMW 540 ויציעו לו מרצדס E במקום. אבל אם תבקש BMW M6 ויציעו לך מרצדס C200 ? :screwy:

אותו דבר בכרטיסי מסך - אין דבר כזה "קח את ה-ATI". לכל חברה יש מגוון של כרטיסים מגרוע למידי עד שיא הטכנולוגיה בשנה הנוכחית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בודאי שכן - איכות התמונה של ATI פשוט יותר טובה :P

חוץ מזה, בתקציב שעליו דיברנו אין כל סיבה שלא להכניס כרטיס חזק של ATI, שפשוט בטווח המחיר הזה יותר טובה.

והרי לכם גבירותיי(עלק גבירותיי, אפילו גברת אחת אין כאן) ורבותיי ההבדל - בטווח מחירים הספציפי הזה, הכרטיסים של ATI טובים יותר באופן אובייקטיבי.

והתשובה האמיתית לשאלה "מה ההבדל בין Ati לNvidia" היא:

"אלו שתי חברות שונות שמייצרות , בטווח מחירים X הnvidia טובים יותר ובטווח מחירים Y הAti טובים יותר יאדה יאדה"

זה ממש, אבל ממש לא כמו "מרצדס נגד BMW" או "גיבסון נגד פנדר" שאפשר לחפור שעות על כך ש"ללס פול יש באסי יותר" ולסטראט "יש טרבלי יותר" ובסופו של דבר זה באמת עניין של העדפה.

אם אני אבוא למוכר גיטרות ואומר לו "אני מחפש לס פול(או דומה לה) בסביבות ה5,000 ש"ח" והוא יציע לי סטראט, אני אבעט לו בביצים(ואחסוך מן העולם את צאצאיו).

אם אני אבוא למוכר מחשבים ואומר לו "אני מחפש מעבד של בסביבות ה2,000 ש"ח" והוא יציע לי מרובע באותו טווח מחירים שהוא טוב יותר אובייקטיבית, אני אגיד לו תודה רבה(ולצאצאיו שלום).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פספסת את הנקודה לגמרי.

read again:

ניסיתי לשאול אותו לגבי כרטיס המסך למה לא ATI, לדוגמא? אין צורך, אמר לי יותם. אם אני רוצה, אני יכול להחליף את הכרטיס המוצע ב?-ATI (ב מיודעת, כאילו יש רק כרטיס אחד ל-ATI, או שמדובר בדגם נוסף של אותה חברה), הביצועים שלהם זהים, ופשוט יהיה כתוב לי שם ATI במקום .

אין בעיה שמישהו ירצה BMW 540 ויציעו לו מרצדס E במקום. אבל אם תבקש BMW M6 ויציעו לך מרצדס C200 ? :screwy:

אותו דבר בכרטיסי מסך - אין דבר כזה "קח את ה-ATI". לכל חברה יש מגוון של כרטיסים מגרוע למידי עד שיא הטכנולוגיה בשנה הנוכחית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...