דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 276 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מדוע האדם עדיין מאמין במתכנן תבוני?

חלק ב'

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4013046,00.html

מומלץ!

טוקבק מעניין שקפץ לי לעין בכתבה:

588. הדתיים הרי בעצמם טוענים שאין אלהים

שמואל חבקין

(14.01.11):

הם קוראים לו : אלקים

פירוש רש"י: אל לא קים

ואידך ז"ל גמור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי האיש החפץ חיים, מי החס על נפשו באמת, מי החפץ לזכות לעבודת התפלה, שעל ידה מקבלים עקר החיות כמו שכתוב תפלה לאל חיי ועל ידה משפיעין חיות לכל העולמות, כמובא בספר "לקוטי מוהר"ן" חלק א' סימן ט' ישים לבו להדברים אשר נקבצו ובאו בספר הזה אשר ידבר בהם ממעלת התפלה וההתבודדות במקום מיחד, לשפך שם נפשו ולבו כמים נכח פני ה' ולבקשו על כל מה שיחסר לו להאדם, הן בצרכיו הגשמיים והן בעבודת השם ורק על-ידי-זה יכול להושע בכל דבר כי הדרך הקדוש הזה הוא הדרך הישן שדרכו בה אבותינו ונביאינו ורבותינו הקדושים זכרונם לברכה מעולם כמו שמצינו אצל אדם הראשון שאמר הכתוב: וכל שיח השדה טרם יהיה בארץ כי לא המטיר וכו' ואדם אין וכו', ופרש רש"י, ובשלישי שכתוב בו תוצא הארץ, לא יצאו, רק על פתח הקרקע עמדו, עד שבא אדם הראשון והתפלל עליהם, וירדו וצמחו האילנות והעשבים

וכן אצל נח מובא בזהר חדש תנו רבנן, מה השיב הקדוש-ברוך-הוא לנח כשיצא מן התבה וראה כל העולם חרב והתחיל לבכות עליו ואמר, רבונו של עולם נקראת רחום היה לך לרחם על בריותיך השיבו הקדוש-ברוך- הוא, רעיא שטיא כען אמרית דא ולא בזמנא דאמרית לך, כי אותך ראיתי צדיק לפני בדור הזה ואני הנני מביא את המבול מים וכו', כל האי אמרית לך בדיל דתיבעי רחמין על עלמא וכען דיתאביד עלמא פתחת פומך למללא קדמי בבעין ובתחנונים כיון דחזא נח כך הקריב עלווין וקרבנין וקם והתפלל לפניו וכו', וירח ה' את ריח הניחוח זה ריח תפלתו וכו', עין שם

וכן מצינו אצל אברהם, כשאמר הקדוש-ברוך- הוא לאברהם זעקת סדם ועמרה כי רבה, מיד ויגש אברהם ויאמר וכו', והרבה דברים נגד הקדוש-ברוך-הוא בתפלתו אולי יש חמשים צדיקים וכו' אולי יחסרון וכו', וגם דרשו חכמינו זכרונם לברכה, על הכתוב: וישכם אברהם בבקר אל המקום אשר עמד שם, שתקן "תפלת שחרית" וכן אמר הקדוש- ברוך-הוא לאבימלך, השב אשת האיש כי נביא הוא ויתפלל בעדך וכו' ויתפלל אברהם אל האלהים ואמרו חכמינו זכרונם לברכה, במדרש רבה שם, כיון שהתפלל אברהם התר הקשר הזה

וכן מצינו אצל אליעזר עבדו, בלכתו לבקש הזווג של יצחק בנו פרש שיחתו לפניו יתברך בתפלתו, ויאמר ה' אלקי אדוני אברהם הקרה נא לפני היום ועשה חסד וכו', ודרשו חכמינו זכרונם לברכה, במדרש רבה שם שאמר, רבונו של עולם: התחלת- גמור, הינו שפעל אברהם בתפלתו ובקשתו שתתן לו את יצחק למאה שנה, גמר עמו חסדו למצא הזווג לבנו

וכן מצינו אצל יצחק, ויצא יצחק לשוח בשדה, ודרשו חכמינו זכרונם לברכה, שתקן "תפלת מנחה" ואמרו שם במדרש רבה, צפתה רבקה שידו שטוחה בתפלה אמרה, ודאי אדם גדול הוא מיד שאלה עליו מי האיש הלזה ההולך בשדה לקראתנו ואחר-כך כשראה רבקה עקרה כתיב, ויעתר יצחק לה' לנכח אשתו, ודרשו חכמינו, זכרונם לברכה, ששפך תפלות בעשר, דבר אחר שהפך את הגזרה בתפלתו

וכן מצינו אצל יעקב כתיב, ויפגע במקום, ודרשו חכמינו זכרונם לברכה, שתקן "תפלת ערבית" ופרש שיחתו לפני השם יתברך ואמר, אם יהיה אלהים עמדי ושמרני וכו' ונתן לי לחם לאכל ובגד ללבש וכו' ואמרו חכמינו זכרונם לברכה, במדרש רבה שם, נטל הקדוש-ברוך-הוא שיחתן של אבות ועשאן מפתח לגאלתן של בנים ועוד אמרו במדרש רבה, כל הארבע-עשרה שנים שהיה יעקב בבית לבן לא שכב בלילה ומה היה אומר, חמשה-עשר שיר המעלות שבתהלים כי יעקב עסק בזה ביותר לפרש שיחתו לפניו יתברך בכל לילה כמובא וכן כששלח המלאכים אל עשו אמר לפניו יתברך הצילני נא מיד אחי וכו'

http://www.4shared.com/document/ywmi6C0i/__online.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

WhiteRhino -

הדיון הזה לא יפתר לעולם ואף אחד מהצדדים לא יסכים עם הצד השני.

למה אתה חושב שספר זו האמת?(אני מצפה לתשובות רציניות)

ולמה אנשי הדת מנסים להוכיח בתשובות הכי לא הגיוניות שהמדע אינו נכון(במילה מדע אני מכניס את האביוגנזה אבולוציה וכ'ו...)

ולמה אנשי הדת חושבים שהמדע צריך לחדול מלהתקיים?

אחרי כל כך הרבה הוכחות חותכות שהספר מכיל טעויות ושקרים,למה עדיין מתעלמים מזה?

הדת גוזלת מאנשים את התכונה שמבדילה אותנו מכל בעל חיים אחר,הגיון ושכל ישר ללמוד עוד ועוד על העולם כדי לשפר את החיים כל פני כדור הארץ.

אז כן בדת יש דברים "נכונים" כמו עשרת הדיברות,אבל למה אנשים צרכים ספר בשביל לדעת מה טוב להם?הרי יש לנו הגיון ושכל ישר לדעת לבד מתי אסור לגנוב או לרצוח מה עם המצפון למשל אבל אוופס שכחתי אני מצטער הדת לקחה מאותם אנשים את היכולת לחשוב לבד,אני מבקש סליחה תמשיכו לחיות לפי הנחיות של ספר.

הרי לאן כבר יוביל אותנו השכל ההיגיון והמדע,הרי בלי הדת כולנו עדיין חיים במערות ושורפים מזון בשביל אל ש"קיים" איי שם בשמים ושומר אלינו.

רגע או שזה המדע והשכל האנושי שהובילו אותנו לאן שאנחנו היום:

בגדים(באצם בגדים זה בגלל תפוח)

בתים(האה סליחה אלוהים ברא)

כלי תחבורה(שיט איך יכולתי גם את זה אלוהים ברא)

כל אפשרית מהגלגל ועד האינטרנט(גם את זה אלוהים ברא?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ הרמב"ם כבר ענה על זה ... "לולא המשוגעים שעזבו חיי עולם ופנו אל חיי שעה העולם הזה לא יכל להתקיים ולהיבנות "

היהודי קיבל עליו את התורה באלה וברית בברכות מצד אחד וקללות מצד שני . וצריך לתת "למשוגעים" לבנות את העולם במדע או כל דבר אחר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

WhiteRhino -

הדיון הזה לא יפתר לעולם ואף אחד מהצדדים לא יסכים עם הצד השני.

למה אתה חושב שספר זו האמת?(אני מצפה לתשובות רציניות)

כי הוכיחו לי שזאת האמת . יש ענין גלוי " אמיתת מציאותו " למקורבים לצדיק אמיתי חפש בגוגל .

ולמה אנשי הדת מנסים להוכיח בתשובות הכי לא הגיוניות שהמדע אינו נכון(במילה מדע אני מכניס את האביוגנזה אבולוציה וכ'ו...)

ולמה אנשי הדת חושבים שהמדע צריך לחדול מלהתקיים?

המדע לא צריך לחדול , "חכמה בגויים תאמין , תורה אל תאמין " . אנחנו לא חולקים על מתמטיקה או פיסיקה או כל מדע מדויק אחר אבל כשהם מתיימרים לגלות את גיל העולם או איך הוא נברא אז אנחנו מרשים לעצמנו לצחוק עליהם .

אחרי כל כך הרבה הוכחות חותכות שהספר מכיל טעויות ושקרים,למה עדיין מתעלמים מזה?

הכל שטויות במיץ ומניפולציות של ערב רב רשעים ארורים שיתנו את הדין בסופו של יום

הדת גוזלת מאנשים את התכונה שמבדילה אותנו מכל בעל חיים אחר,הגיון ושכל ישר ללמוד עוד ועוד על העולם כדי לשפר את החיים כל פני כדור הארץ.

אז כן בדת יש דברים "נכונים" כמו עשרת הדיברות,אבל למה אנשים צרכים ספר בשביל לדעת מה טוב להם?הרי יש לנו הגיון ושכל ישר לדעת לבד מתי אסור לגנוב או לרצוח מה עם המצפון למשל אבל אוופס שכחתי אני מצטער הדת לקחה מאותם אנשים את היכולת לחשוב לבד,אני מבקש סליחה תמשיכו לחיות לפי הנחיות של ספר.

הרי לאן כבר יוביל אותנו השכל ההיגיון והמדע,הרי בלי הדת כולנו עדיין חיים במערות ושורפים מזון בשביל אל ש"קיים" איי שם בשמים ושומר אלינו.

רגע או שזה המדע והשכל האנושי שהובילו אותנו לאן שאנחנו היום:

בגדים(באצם בגדים זה בגלל תפוח)

בתים(האה סליחה אלוהים ברא)

כלי תחבורה(שיט איך יכולתי גם את זה אלוהים ברא)

כל אפשרית מהגלגל ועד האינטרנט(גם את זה אלוהים ברא?)

צריך ספר בשביל שתהפוך להיות בן אדם ולא חיה בדמות אדם .

צריך שתלמד להפסיק לקנא ולהפסיק עם כל מיני צרות עין כדי שתיהיה דעתך נוחה עם הבריות

צריך שתלמד לא לחרוש מחשבות רעות על חבריך או חס ושלום על המשפחה שלך כדי שיהיו לך פנים מאירות ולא חשוכות ונפולות .

צריך שתלמד להפסיק להיות גאוותן ומלא גסות רוח כדי שלא תיהיה שנוא בעיני הבריות

צריך שתלמד להפסיק לקלל כי סוף קללת חינם לחזור למקלל

צריך שתלמד להפסיק לדבר לשון הרע או להוציא שם רע על בריה תמימה . במקרה הזה , לוקחים דורון מהזכויות ונותנים למי שדיברת עליו , ונותנים לך דורון מהעבירות של אותו אחד שדיברת עליו

צריך שתלמד להימנע מכל מיני שקרים , על ידי שקר נברא היצר הרע . שהוא המסית הוא המדיח והוא מלאך המוות

צריך שתלמד קצת מה היא ענווה כדיע שתזכה לחן ויופי בעיני הבריות

צריך שתלמד לגמול חסד עם הבריות , כי גמילות חסדים מכפרת על עבירות .

ועוד ועוד

אם אתה לומד בכל כוחך , לא תלמד להיות בן אדם בכל כוחך ? או שתשאר עם מידות רעות עד יום מותך .

לישרי לב שמחה , ולהיפך נר רשעים ידעך .

ואם ראית רשע ארור שטוב לו מאוד בחיים תדע נאמנה שקיבל את מעט המצוות שלו בעולם הזה כדי להיפרע ממנו לעולם הבא . כמו שכתוב "משלם אל שונאיו אל פניו להאבידו "

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך ספר חוקים מגביליםבשביל שתהפוך להיות בן אדםצייתן ולא אויב בדמות אדם רשע ומרושע.

צריך שתלמד להפסיק להתנגד לכוחינו ולהפסיק לתת לנו ביקורת כדי שיהיה לנו יותר נוח לשלוט בך.

צריך שתלמד לא לחרוש מחשבות רעות על שלטונינו או חס ושלום על המשפחה שלךשהשם ישמור אותם מפני כעסינו, כדי שאור חייך לא יכבה בפתאומיות.

צריך שתלמד להפסיק לומר את האמת ללא חשש כדי שלא תיהיה שנוא בעיני מי שמכתיב לך מסכת שקרים.

צריך שתלמד להפסיק לאיים עלינו כי סוף כל מתנגד להיות מאוים.

צריך שתלמד להפסיק לדבר ברעתינוהנקיים מכל וכל. כיבמקרה הזה , לוקחים את זכויותיך ונותנים למי שמציית , ומפלילים אותך בפשעים שאותם הוא ביצע.

צריך שתלמד להימנע מללכלך עלינו , כי על השתלחותך נברא יצר נקמתינו . שהוא המסית הוא המדיח והוא מלאך המוות.

צריך שתלמד קצת להקטין ראש כדי שתזכה להיות ראוי להיות לנו עבד ומשרת.

צריך שתלמד לעזור לאחרים, כי אנחנו נדאג שיהיה להם מעט מאוד ויצטרכו עזרה לנצח נצחים.

ועוד ועוד

מי שאיתנו ישמח, ומי שנגדנו ידעך .

ואם ראית סורר בוגד רשע ארור שטוב לו מאוד בחיים תדע נאמנה שנגרום לו לשלם על זה בהמשך כשנמצא איך, כמו שכתוב "משלם אל שונאיו אל פניו להאבידו "

:o

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

WhiteRhino:

תוסיף את המילה לא ליפני כל פעם שאמרת צריך.

אני בנאדם נפלא ויודע להבדיל בין טוב לרע ונחש מה?

לא הייתי צריך ספר אף לב הפלא...

אתה צודק בכך ששקר הוא מקור השטן,עכשיו אני אומר לך הלו יש מישהו בבית?! הספר שלכם הוא שקר!

אתם מרשים לעצמכם לצחוק על המדע בגלל שהוכיח כמה זמן העולם קיים?

ולאמר שאבולוציה לא קיימת תוך כדי טיעון שגולגלות מפעם וגולגלות של היום שונות בגלל שזה סיני שעבר לגור באפריקה ואז מת.

אז תרשה לי לאמר לך שאף בנאדם עם טיפת שכל לא יאמין לשטות שכזו.

מה אם דינוזאורים?אז אולי לא מצאו שלד בשלמותו,אבל מצאו חלקים מספיקים בכדי לחבר את הכל זה לזה בצורה מושלמת ויש לך כמה סוגים של דינוזאורים.

אפילו מצאו שן של אחד.

מה תגיד על זה? שזה שן של פיל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי ארט ארט ..מה תעשה ליום פקודה ?

מה תגיד לאלוהים ?

לא שמעת על תורת ישראל ? שמעת .

לא הוכיחו אותך על פשעיך ונתנו לך רמז על עונשם ? נתנו .

לא אמרו לך שאי אפשר לעבוד את השם יתברך בעולם האמת , אלא רק בעולם הזה ? אמרו .

לא אמרו לך שאי אפשר לעשות תשובה בעולם האמת ? אמרו .

במצב הנוכחי שלך טוב לך שלא נבראת .

לָכֵן כֹּה-אָמַר אֲדֹנָי ה', הִנֵּה עֲבָדַי יֹאכֵלוּ וְאַתֶּם תִּרְעָבוּ--הִנֵּה עֲבָדַי יִשְׁתּוּ, וְאַתֶּם תִּצְמָאוּ; הִנֵּה עֲבָדַי יִשְׂמָחוּ, וְאַתֶּם תֵּבֹשׁוּ. יד הִנֵּה עֲבָדַי יָרֹנּוּ, מִטּוּב לֵב; וְאַתֶּם תִּצְעֲקוּ מִכְּאֵב לֵב, וּמִשֵּׁבֶר רוּחַ תְּיֵלִילוּ.

http://www.mechon-mamre.org/i/t/t1065.htm

יש לך תקוה אחת , אם נזכה לביאת המשיח ב"ב , שתציית אותו , ולא את האפיקורסים שיקומו כנגדו .

ר' ברכיה בשם רבי לוי אמר כגואל הראשון כך גואל האחרון הגואל הראשון זה משה נגלה להם וחזר ונכסה מהם כמה נכסה מהם רבי תנחומא אמר שלשה חדשים הה"ד (שם ה) ויפגעו את משה ואת אהרן וגו' אף גואל האחרון נגלה להם וחוזר ונכסה מהם כמה יהא נכסה מהם אמר רבי תנחומא בשם ר' חמא ב"ר הושעיא ארבעים וחמשה ימים הדא הוא דכתיב (דניאל יב) ומעת הוסר התמיד ולתת שקוץ שומם ימים אלף מאתים ותשעים וכתיב (שם) אשרי המחכה ויגיע לימים אלף שלש מאות שלשים וחמשה אילין מותריה כמה אינון ארבעים וחמשה יום שהוא נכסה מהן וחוזר ונגלה להם ולהיכן מעלה אותן אית דאמרין למדבר יהודה ואית דאמרין למדבר סיחון ועוג כל מי שהוא מאמינו והולך אחריו הוא אוכל שורשי רתמים ועלי מלוחים הה"ד (איוב ל) הקוטפים מלוח עלי שיח ושורש רתמים לחמם וכל מי שאינו הולך אחריו הוא הולך ומשלים לאו"ה ובסוף או"ה הורגין אותו א"ר יצחק בר מריון לסוף ארבעים וחמשה ימים הקדוש ברוך הוא מוריד להם מן הה"ד (הושע יב) עוד אושיבך באהלים כימי מועד

http://www.tsel.org/torah/midrashraba/naso.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מרשים לעצמכם לצחוק על המדע בגלל שהוכיח כמה זמן העולם קיים?

ולאמר שאבולוציה לא קיימת תוך כדי טיעון שגולגלות מפעם וגולגלות של היום שונות בגלל שזה סיני שעבר לגור באפריקה ואז מת.

אז תרשה לי לאמר לך שאף בנאדם עם טיפת שכל לא יאמין לשטות שכזו.

מה אם דינוזאורים?אז אולי לא מצאו שלד בשלמותו,אבל מצאו חלקים מספיקים בכדי לחבר את הכל זה לזה בצורה מושלמת ויש לך כמה סוגים של דינוזאורים.

אפילו מצאו שן של אחד.

מה תגיד על זה? שזה שן של פיל?

מי שאמר לך את זה (ואני לא יודע מאיפה הבאת את זה בכלל) - טעה.

אין שום סתירה בין זה שהעולם קיים מליוני שנים לבין התורה - מהסיבה הפשוטה שהתורה זה לא ספר .

יותר מזה - בסיפור בריאת העולם, השמש והירח - שהזמן מתייחס על פיהם - נוצרו בכלל ביום הרביעי - ככה שאי אפשר להגיד ששבעת הימים שהעולם נברא בהם (או שישה ליתר דיוק) הם שבעה ימים רגילים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי ארט ארט ..מה תעשה ליום פקודה ?

מה תגיד לאלוהים ?

לא שמעת על תורת ? שמעת .

לא אמרו לך שאי אפשר לעבוד את השם יתברך בעולם האמת , אלא רק בעולם הזה ? אמרו .

במצב הנוכחי שלך טוב לך שלא נבראת .

אוי חיה שמנה לבנה עם קרן .....מה תעשה ליום פקודה ?

מה תגיד לישו ?

לא שמעת על תורת ישו ? שמעת .

לא אמרו לך שאי אפשר לעבוד את ישו בעולם האמת , אלה רק בעולם הזה ? אמרו .

במצב הנוכחי שלך עדיף שתהיה מת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...