דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 277 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

מי שאמר לך את זה (ואני לא יודע מאיפה הבאת את זה בכלל) - טעה.

אין שום סתירה בין זה שהעולם קיים מליוני שנים לבין התורה - מהסיבה הפשוטה שהתורה זה לא ספר .

יותר מזה - בסיפור בריאת העולם, השמש והירח - שהזמן מתייחס על פיהם - נוצרו בכלל ביום הרביעי - ככה שאי אפשר להגיד ששבעת הימים שהעולם נברא בהם (או שישה ליתר דיוק) הם שבעה ימים רגילים.

כל סרטון של כל רב שמנסה להחזיר חילונים בתשובה אומר שטויות כאלו שאבולוציה לא יימת ושהעולם קיים 6000 ומשהו שנה.

אז לפי הטענה שלך הם טועים,לפי שלי גם.

התורה אינה נכונה נובע מכך.

לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מי שאמר לך את זה (ואני לא יודע מאיפה הבאת את זה בכלל) - טעה.

אין שום סתירה בין זה שהעולם קיים מליוני שנים לבין התורה - מהסיבה הפשוטה שהתורה זה לא ספר .

יותר מזה - בסיפור בריאת העולם, השמש והירח - שהזמן מתייחס על פיהם - נוצרו בכלל ביום הרביעי - ככה שאי אפשר להגיד ששבעת הימים שהעולם נברא בהם (או שישה ליתר דיוק) הם שבעה ימים רגילים.

בוא אני אעזור לך קצת עם לוגיקה.

גם העיתון אינו "ספר מדע" אבל אם תכתוב בעיתון שהעולם קיים 6000 שנה זה יהיה שקר ועיוות של עובדות.

גם אם תכתוב את זה על פוסטר באמצע העיר, על קסדת אופניים, על תפריט במסעדה, כגרפיטי מתחת לגשר, בספר ילדים או בקבלה של מונית - זה יהיה שקר.

העובדה שזה כביכול מתואר בתנ"ך - שהוא אמור להיות "דברי אלוהים חיים", מראה שהספר נכתב בידי בני אדם שחיו בתקופת הברונזה.

כמובן נשאלת השאלה, אם אתה משתמש בהגיון כדי להכריע מה בתנ"ך יש לקחת כפשוטו - כלומר באופן מילולי, ומה יש "לפרש" כאיזה "משל סימבולי" - אז תצטרך באותה מידה לפסול את סיפור הבריאה עצמו, סיפור המבול, את מעמד הר סיני, את יציאת מצריים ועוד אגדות פנטסטיות רבות אחרות שכתובות שם.

אינך יכול להשתמש בהגיון בצורה "סלקטיבית" - להפעיל אותו כשנוח לך (או יותר נכון כשזה מתאים למה שאתה רוצה להאמין בו) ולבטלו כאשר מתחשק לך.

מאות ואלפי הסתירות שקיימות בספר הזה לא מראות שהוא "מיסטי וקסום", אלא רק שהוא יצירה אנושית. וגם אם לא היו בו שום סתירות, עדיין היה יצירה אנושית.

אין לך שום סיבה לחשוב שמה שכתוב בו נכון יותר מסיפורי הארי פוטר.

לכן זה כלל לא משנה אם ה-"תנ"ך הוא ספר או לא" - אם הוא מתיימר לטעון טענות לגבי העולם שעומדות בסתירה למה שידוע לנו מבחינה מדעית, הרי שהוא נתון לביקורת בדיוק כמו כל גורם אחר שטוען טענות כאלה.

קונקרטית, זה אומר שאחד משניהם (לפחות) טועה. אם אתה סבור שהמדע טועה, אתה מוזמן לכבות ברגע זה את המחשב שלך, להפסיק להשתמש ב: גשרים, מקלחת, מטוסים, מכוניות, תרופות, מקררים, עטים, שיוצר במפעל, וכו' וכו' - וכל דבר שיצירתו ופעולתו מבוססת על ידע מדעי כזה או אחר שנתגלה והתבסס לאורך השנים.

ורק הערה קטנה - העולם לא קיים "מליוני שנים".

כדור הארץ קיים (בערך) 4.5 מיליארד שנים (וכך גם מערכת השמש שלנו).

היקום (המוכר לנו) קיים (בערך) 13.5 מיליארד שנים.

תלמד קצת , ואז תבין יותר טוב למה סיפור האגדות שאתה מאמין בו ("אלוהים") הוא לא יותר מחבר דמיוני שהמצאת לעצמך.

:hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק 13 מיליארד? ביחס לגיל כדור הארץ זה נראה קצת.

המציאות אינה "תוכנית כבקשתך" - היא מה שהיא. זה מה שדתיים מסרבים להבין. את האמת אפשר רק לגלות, לא להמציא.

אם אתה מעוניין לערער על העובדה המדעית הזו, אתה מוזמן ללמוד אסטרופיזיקה ולטעון אחרת. אם תצליח - תזכה ודאי לפרס נובל והכרה בינ"ל.

עד אז, קריאה מהנה:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%92%D7%99%D7%9C_%D7%94%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%9D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא אני אעזור לך קצת עם לוגיקה.

גם העיתון אינו "ספר מדע" אבל אם תכתוב בעיתון שהעולם קיים 6000 שנה זה יהיה שקר ועיוות של עובדות.

גם אם תכתוב את זה על פוסטר באמצע העיר, על קסדת אופניים, על תפריט במסעדה, כגרפיטי מתחת לגשר, בספר ילדים או בקבלה של מונית - זה יהיה שקר.

העובדה שזה כביכול מתואר בתנ"ך - שהוא אמור להיות "דברי אלוהים חיים", מראה שהספר נכתב בידי בני אדם שחיו בתקופת הברונזה.

כמובן נשאלת השאלה, אם אתה משתמש בהגיון כדי להכריע מה בתנ"ך יש לקחת כפשוטו - כלומר באופן מילולי, ומה יש "לפרש" כאיזה "משל סימבולי" - אז תצטרך באותה מידה לפסול את סיפור הבריאה עצמו, סיפור המבול, את מעמד הר סיני, את יציאת מצריים ועוד אגדות פנטסטיות רבות אחרות שכתובות שם.

אינך יכול להשתמש בהגיון בצורה "סלקטיבית" - להפעיל אותו כשנוח לך (או יותר נכון כשזה מתאים למה שאתה רוצה להאמין בו) ולבטלו כאשר מתחשק לך.

מאות ואלפי הסתירות שקיימות בספר הזה לא מראות שהוא "מיסטי וקסום", אלא רק שהוא יצירה אנושית. וגם אם לא היו בו שום סתירות, עדיין היה יצירה אנושית.

אין לך שום סיבה לחשוב שמה שכתוב בו נכון יותר מסיפורי הארי פוטר.

לכן זה כלל לא משנה אם ה-"תנ"ך הוא ספר או לא" - אם הוא מתיימר לטעון טענות לגבי העולם שעומדות בסתירה למה שידוע לנו מבחינה מדעית, הרי שהוא נתון לביקורת בדיוק כמו כל גורם אחר שטוען טענות כאלה.

קונקרטית, זה אומר שאחד משניהם (לפחות) טועה. אם אתה סבור שהמדע טועה, אתה מוזמן לכבות ברגע זה את המחשב שלך, להפסיק להשתמש ב: גשרים, מקלחת, מטוסים, מכוניות, תרופות, מקררים, עטים, שיוצר במפעל, וכו' וכו' - וכל דבר שיצירתו ופעולתו מבוססת על ידע מדעי כזה או אחר שנתגלה והתבסס לאורך השנים.

ורק הערה קטנה - העולם לא קיים "מליוני שנים".

כדור הארץ קיים (בערך) 4.5 מיליארד שנים (וכך גם מערכת השמש שלנו).

היקום (המוכר לנו) קיים (בערך) 13.5 מיליארד שנים.

תלמד קצת , ואז תבין יותר טוב למה סיפור האגדות שאתה מאמין בו ("אלוהים") הוא לא יותר מחבר דמיוני שהמצאת לעצמך.

:hi:

הלו? מה ההתקפה הזאת על הבוקר? :P

ומאיפה אתה מחליט שאני חושב שהמדע טועה?

ותתפלא לשמוע - אני לומד "קצת" - כבר שנה שניה באונ'. רשמתי מליוני שנים באופן כללי - ממש לא התכוונתי להגדרה המדויקת. אז סליחה אם נעלבת בשם המדע.

הלוגיקה שלך נחמדה, אבל - גם העיתונים משקרים מדי פעם,

וגם - על הכריכה של התנ"ך לא כתוב- "ספר מדעי כדור הארץ" או משהו כזה,

וגם - יש תיאוריות מדעיות שהיו פעם, ולאחר מכן הוכחו כלא נכונות\הוחלפו בתיאוריות אחרות, ולמרות זה אף אחד לא הפסיק להשתמש בגשרים ומכוניות וכו'.

התנ"ך לא "מתיימר" לטעון טענות לגבי העולם כטענתך - המשמעות של התנ"ך היא לחלוטין לא ההיבט המדעי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומאיפה אתה מחליט שאני חושב שהמדע טועה?

לא החלטתי מה אתה "חושב", התייחסתי רק למה שאתה אומר. אם אתה טוען שהטענות לגבי העולם המופיעות בתנ"ך נכונות - הרי שמשתמע מכך שאתה טוען שהטענות של המדע אינן נכונות. ברור שמה שאתה מנסה לעשות זה "ליישב את הסתירה" כך שתוכל גם להאמין בתנ"ך וגם להסתמך על המדע, מה שרציתי להראות לך זה שזה בלתי אפשרי.

ותתפלא לשמוע - אני לומד "קצת" - כבר שנה שניה באונ'. רשמתי מליוני שנים באופן כללי - ממש לא התכוונתי להגדרה המדויקת. אז סליחה אם נעלבת בשם המדע.

אני לומד שנה שלישית. זה לא מרשים אותי במיוחד שאתה לומד. השאלה היא מה אתה יודע בפועל - גם מעבר לתחום לימודיך האקדמיים.

הלוגיקה שלך נחמדה, אבל - גם העיתונים משקרים מדי פעם,

אולי לא הצלחת להבין (מה שנקרא: "הבנת הנקרא") אבל זו בדיוק הייתה הטענה שלי. עיתונים, ספרי ילדים, אריזות של וופלים - וגם התנ"ך - בכולם יכולים להיות רשומים שקרים.

וגם - על הכריכה של התנ"ך לא כתוב- "ספר מדעי כדור הארץ" או משהו כזה,

גם את זה אולי לא הצלחת להבין. זה בדיוק מה שטענתי - לא צריך להיות "ספר מדע" בשביל לטעון טענות לגבי העולם. הנה, זה פורום באינטרנט וגם פה יש טענות לגבי העולם, וגם הן יכולות להיות שקריות. ה-"מדע" הוא בסך הכל שיטה לגלות אינפורמציה על העולם. אבל המציאות קיימת בין אם "יש מדע" או "אין מדע", ולכן כל קביעה או טענה שמתיימרת לאפיין את אותה המציאות ולתאר אותה - היא טענה שיכולה להיות "אמיתית" או "שקרית", ובדיוק בשל כך גם נתונה לביקורת. ספציפית, טענות לגבי טבעו של העולם הן בהרבה מקרים גם ניתנות לבדיקה, כך שניתן להכריע (לפחות ככל שניתן בכלל להגיע ל-"אמת כלשהי") מה היא האמת - לפחות עד שיוכח אחרת.

וגם - יש תיאוריות מדעיות שהיו פעם, ולאחר מכן הוכחו כלא נכונות\הוחלפו בתיאוריות אחרות, ולמרות זה אף אחד לא הפסיק להשתמש בגשרים ומכוניות וכו'.

נכון, מידת הדיוק והקירבה לאמת של המדע הולכת ומשתפרת עם הזמן. ככל שחולף הזמן אנחנו מגלים יותר ויותר על העולם. כמובן שבכל נקודה נתונה, יכול להיות שחלק (ואפילו כל) מה שאנחנו חושבים שאנחנו יודעים הוא שגוי - אבל אין לנו ברירה אלא להסתמך על המדע ועל הידע הנוכחי שלנו ככלי האולטימיטיבי לגילוי האמת על העולם. השאלה היא לא האם אתה "מקבל את טענות המדע האלה והאלה" --- אלא האם אתה מקבל את המדע כשיטה לגילוי האמת. אם לא, אזי אתה צריך להפסיק להשתמש בגשרים ובמכוניות. כל עוד אתה מוכן לקבל את זה שהמדע יכול להפריך את מה שכתוב בתנ"ך - אז אין שום בעיה.

התנ"ך לא "מתיימר" לטעון טענות לגבי העולם כטענתך - המשמעות של התנ"ך היא לחלוטין לא ההיבט המדעי.

כמו שאמרתי, כל טענה לגבי העולם היא טענה לגבי העולם. היא לא צריכה להיות "מדעית" בשביל זה. נניח הטענה של היהדות שהיקום נברא לפני 6000 שנה, או שברא אותו אל תבוני כלשהו, או שהייתה יציאת מצרים, או שהיה מבול שהשמיד את העולם, או שים סוף נקרע לשניים, או שמקור האדם בשני חבר'ה בשם אדם וחווה, או שיש נחשים מדברים --- כל אלה טענות לגבי העולם. הם טענות שמתיימרות לתאר אירועים שקרו כביכול בעולם, או לתאר את עצם טבעו של העולם.

אז זה לא משנה בכלל מה תכליתו של הספר. העובדה היא שהוא מתאר אירועים שניתן להפריך את היתכנותם (נניח, לא יכול להיות מבול שיכסה את הגלובוס כולו ולו מן הסיבה הפשוטה שאין מספיק מים בעולם לשם כך) או אותם עצמם (נניח, אנחנו יודעים שהאדם התפתח מהקוף ולא "נברא", ולמעשה אנחנו יודעים את מקורם של כל היצורים החיים על גבי הפלנטה. אנחנו גם יודעים שהאדם התפתח במקרה ולא כתוצאה מ-"תכנון תבוני").

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו בשנת התשע"א 5771 לבריאת העולם . זה הגיל אין פה שום הטעיה או כוונה אחרת .

אנחנו נמצאים בעולם השקר , זה לעומת זה עשה האלוהים .

כדי לבחון את כל הנבראים ולדעת בדיוק מה שווים

" אני ה' " נאמן לשלם שכר לצדיקים ונאמן להיפרע מהרשעים .

בימי אברהם שהוא הראשון להפיץ את האמונה באל אחד היו המון עובדי עבודה זרה .

בימי הנביאים ניתנה רשות לכוחות הטומאה לשרות על מכשפים ארורים לעשות כשפים ולהטוטים . מי שזוכר גם חרטומי מצרים עשו כשפים וחזו בכוכבים כמו שאומר המדרש .

כיום ניטלה הנבואה מן הנביאים וניתנה לחכמים , לא ממש נבואה , אבל עדיין סוג של רוח קודש אחרת שלא נמצאת אצל המון העם .

ורק ככה הם יכולים להנהיג את עם , אחרת כמו שאומר רבי נחמן מברסלב זצ"ל , לא ראוי לו שום מנהיגות על עם .

המקורבים אל חכם אמיתי שבדור הזה או בדורות קודמים ,

יכולים לזכות לגילוי אמיתת מציאותו , וברור כח המדמה (כלשונו כן הוא מלשון דמיון\דימוי ) ,

ורק ככה זוכים לאמונה ברורה ומזוככת . אחרת זה הכל דמיונות ורעות רוח .

קשה לקב"ה לברוא את העולם במעין כמה מליוני\מליארדי שנים ? ולשתול כמה עצמות פה ושם ?

זה הכל ניסיון .

היום המכשפים והרשעים הארורים ועובדי העבודה זרה

הם החוקרים והמחקרים האפיקורסים , שזורקים ארס כלפי דת ואמונתה

ןמנסים להכחיש יסוד אחר יסוד מיסודות דת , עפר לפיהם .

כִּי-יָקוּם בְּקִרְבְּךָ נָבִיא, אוֹ חֹלֵם חֲלוֹם; וְנָתַן אֵלֶיךָ אוֹת, אוֹ מוֹפֵת. ג וּבָא הָאוֹת וְהַמּוֹפֵת, אֲשֶׁר-דִּבֶּר אֵלֶיךָ לֵאמֹר: נֵלְכָה אַחֲרֵי אֱלֹהִים אֲחֵרִים, אֲשֶׁר לֹא-יְדַעְתָּם--וְנָעָבְדֵם. ד לֹא תִשְׁמַע, אֶל-דִּבְרֵי הַנָּבִיא הַהוּא, אוֹ אֶל-חוֹלֵם הַחֲלוֹם, הַהוּא: כִּי מְנַסֶּה יְהוָה אֱלֹהֵיכֶם, אֶתְכֶם, לָדַעַת הֲיִשְׁכֶם אֹהֲבִים אֶת-יְהוָה אֱלֹהֵיכֶם, בְּכָל-לְבַבְכֶם וּבְכָל-נַפְשְׁכֶם. ה אַחֲרֵי יְהוָה אֱלֹהֵיכֶם תֵּלֵכוּ, וְאֹתוֹ תִירָאוּ; וְאֶת-מִצְו‍ֹתָיו תִּשְׁמֹרוּ וּבְקֹלוֹ תִשְׁמָעוּ, וְאֹתוֹ תַעֲבֹדוּ וּבוֹ תִדְבָּקוּן. ו וְהַנָּבִיא הַהוּא אוֹ חֹלֵם הַחֲלוֹם הַהוּא יוּמָת, כִּי דִבֶּר-סָרָה עַל-יְהוָה אֱלֹהֵיכֶם הַמּוֹצִיא אֶתְכֶם מֵאֶרֶץ מִצְרַיִם וְהַפֹּדְךָ מִבֵּית עֲבָדִים--לְהַדִּיחֲךָ מִן-הַדֶּרֶךְ, אֲשֶׁר צִוְּךָ יְהוָה אֱלֹהֶיךָ לָלֶכֶת בָּהּ; וּבִעַרְתָּ הָרָע, מִקִּרְבֶּךָ

הנה ההוכחה הקב"ה מנסה אותכם האם אתם אוהבים אותו אם לאו ?

מי שלא תסתלק מעליו האמונה ויהפוך לכופר . מי שאוהב ה' , יאמין בו על אפם על חמתם של כל השוטים , ויזכה לכל טוב סלה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תכעס עלי אבל זה מה שאני חושב.

בושה שאחד כמוך מדבר בשם היהדות .

המשפט כמו

"קשה לקב"ה לברוא את העולם במעין כמה מליוני\מליארדי שנים ? ולשתול כמה עצמות פה ושם ?

זה הכל ניסיון ."

זו טענה של בריאתנים נוצרים שאין לה שום בסיס .

אף חוקר לא עושה בכוונה , יש תועמלנים שלוקחים דברים למקומות לא נכונים.

אף אחד כאן לא כופר, מכיוון שאף אחד לא גדל בברכי היהדות.

וכל העניין של ציטוטים שאינם קשורים בכלל לדיון ובכלל לטענות שאפשר לדון עליהם.

תכלס מה יוצא לך מכל "הדיונים כאן" ? יותר שנאה . אז למה אתה לא מפסיק עם כל ההתגרות הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי התגעגעתי :lol:

אתם בינכם יש לכם כל כך הרבה מחלוקות - אבל עדיין אני מעדיף את הקרנפ כי הוא לפחות מתעסק בעצמו וכל מה שהוא אומר הוא אומר בגלל שהוא אוהב בני אדם ואת האחים היהודים שלו ואילו אתה מייצג את אלו שרוצים לחפור ולשלוט באחים שלהם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה דיון דת אדון רוני , לא טוב לך או לאחרים אל תתיחס\תתיחסו , אתה לא הרב שלי .

לא הבנתי בכלל מה אתה רוצה , גיל העולם 5771 נקודה אם אתה חושב אחרת סטית מכל דברי חז"ל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בטוח שאני הולך להתחרט על התגובה הזאת אבל:

שמישהו יסביר לי למה אלוהים ברא עולם של אנשים חופשיים בעלי דעה?

במקום זה הוא יכל לעשות עולם של משרתים חסרי דעה, והוא היה בורא אותם ככה שהם לא היו יכולים לחשוב על משהו אחר חוץ מלשרת ולהלל אותו, והם גם לעולם לא היו בוגדים אותו ועוזבים אותו.

במקום זה הוא ברא עולם שרובו המוחלט לא מאמין בתורה המקורית שלו, ומצא לעצמו חלופות חדשות, ושלא נעז לדבר על אותם כופרים שמסוגלים בכלל להרהר על קיום של אל?!?!?! איך הם מעזים!!!

יכול להיות שאלוהים רצה לשעשע את עצמו? אולי משעמם לו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה דיון דת אדון רוני , לא טוב לך או לאחרים אל תתיחס\תתיחסו , אתה לא הרב שלי .

לא הבנתי בכלל מה אתה רוצה , גיל העולם 5771 נקודה אם אתה חושב אחרת סטית מכל דברי חז"ל .

גיל כדור הארץ הוא 3 מיליארד ומשהו שנה מאז המפץ הגדול(שזו התאוריה הכי הגיונית כנון להיום)והתפשטות היקום,הסינגיולאריטי(singularity).

ולפני שאתה יוצא בור:

תאוריה - אוסף של עובדות מוכחות.

ולא השערה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא קשור למחלוקות אלא על בקיאות, גם בFXP יש אשכול של אתאיסטים וצריך לקחת משם כל דבר בערבון מוגבל.

אותו דבר עם דתים/מתחזקים/חילונים מאמינים וכדו'.

WhiteRhino''

המדע הנו מסקנות שמוסקות כתוצאה מבדיקות

וחקירות, במדה וניתן לבדוק את המסקנות - זו

הטכנולוגיה, היא עובדת בשטח.

במדה ולא ניתן לבדוק את המסקנות, יש מהן

שנכונות ויש שלאו, יש שמוכחות

ויש שאינן מוכחות. בשביל זה צריך ללמוד את

היסודות של המדע, ולא רק מדע

פופולרי.

כתבת זה דיון דת, אז זכותי גם להגיב לדברייך.

אין שום בסיס ביהדות לאימרות כאלה "קשה לקב"ה לברוא את העולם במעין כמה מליוני\מליארדי שנים ? ולשתול כמה עצמות פה ושם ?

זה הכל ניסיון ."

לא התייחסתי בכלל לגיל העולם..

גם בזה אתה טועה שאתה מכניס את כל חז"ל

http://akadamya.fav.co.il/index.php?dir=app_sites&page=article&op=item&id=36553

יש כמה גישות לגיל העולם אבל הטענה שאני די אוהב כי היא מתיישבת עם דברי התורה ורבותינו בצורה הטובה ביותר.

מתוך דבריי חז"ל הקדמונים הלמדים מהפסוקי התורה.

שהבורא ברא את הבריאה מיד כפי שהיא - עתיקה [כפי שברא הבורא את האדם הראשון, מיד כבן עשרים שנה ולא חיכה שיוולד ויגדל]. לפי הבנת רבותינו, האל ברא את העולם עתיק, הוא ברא את הגלקסיות מיד במצב של התרחבות. אין בכך הטעייה בבריאה, פשוט מכיוון שהבורא מעצם היותו כל-יכול לא נאלץ לחכות לבריאה להתפתח מעצמה, ויש לו את היכולת לברוא את הבריאה מיד כפי שהיא.

בגישה זו קיים חילוק בין הסוברים שהבורא ברא את הבריאה מיד כפי שהיא, לבין הסוברים שהבורא ברא את העולם בשלבים אך זירז את קצב התפתחותם. לפי שני החילוקים הבורא ברא את הבריאה בזמן המדובר בבראשית, אלא שבאחד הוא ברא את הבריאה מיד כפי שהיא ובשנייה הוא ברא אותה בדרך שהמדע מציע, אך במהירות רבה כך שהתהליכים נכנסו לתקופות האמורות בתורה.

אתה לא צריך בכל הודעה להדגיש כופרים, ראה למשל את דברי עדן זה כבר מראה שאותו אדם מעולם לא לימדו אותו את יסודות היהדות.. ואיך הכל מתנהל ומהי המטרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני , גיל העולם 5771 שנה , TAKE IT OR LEAVE IT

זה מה שאומרים חז"ל זה מה שאומר הזוהר והמקובלים בכל הדורות .

מי שסובר אחרת תסלח אבל הוא טועה וכופר בכתובים מפורשים . ושיקרא לעצמו " רב " עד מחר .

אל תביא לי דעות מחוקרים בני ימינו , תביא לי דעות מרבותינו עליהם השלום .

תגדיר "עולם".

אצילות בריאה יצירה עשיה

כל הכוכבים וכדור הארץ נמצאים בעולם העשיה בגלל זה הוא מכונה גם כ "עולם הגלגלים "

http://www.chabad.info/chabadpedia/index.php?title=%D7%A2%D7%95%D7%9C%D7%9E%D7%95%D7%AA_%D7%90%D7%A6%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%AA_%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%90%D7%94_%D7%99%D7%A6%D7%99%D7%A8%D7%94_%D7%A2%D7%A9%D7%99%D7%94

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...