דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 183 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

מי אמר שהם לא דתים?

הדוגמא קיימת, רק שלא נכון לקשר אותה לדת.

מה שהם עשו אי אפשר לקשר למה שהדת אומרת/מצווה. עוד מטומטם מצא מניע מספיק טוב לרצוח בן אדם ושם כיפה על הראש.

אני לא אגיד שההיגין בעולם החילוני הוא מטומטם, רק כי שמישהו רצח מישהו בגלל 380 ש"ח/סיגריה/חניה כי זו הכללה מטומטמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

שלום לכולם קראתי כמה עמודים מהתגובות שכם ואני לא מצלייח להבין למה אנשים מאמינים ב "אלוהים", כי אני כבר חשבתי על זה ובחרתי להיות אתאיסט.

כי כאשר אני חושב מהו אלוהים אני מבין שאני לא יכול לראות אותו, לא יכול לשמוע אותו ולא יכול לחוש אותו מכל בחינה, והשאלה שלי היא איך אפשר להאמין במשהוא שאי אפשר לחוש אותו, איך אפשר להמין במשהוא שאין כל הוכחה לקייומו.

אם מישהו יכול לענות על שאלתי אשמח לשמוע תגובות רציאוליות בנושא כי אני לא מצלייח לשכנע את עצמי להאמין במשהו שלא קיים מבחנתי.

דעתי: אלוהים זה משהו שהשלטונות המציאו כדי לשלוט באוכלוסייה כדי לעשות כסף".

מישהו יכול לחלוק על דעתי ולהסביר את התופעה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכולם קראתי כמה עמודים מהתגובות שכם ואני לא מצלייח להבין למה אנשים מאמינים ב "אלוהים", כי אני כבר חשבתי על זה ובחרתי להיות אתאיסט.

כי כאשר אני חושב מהו אלוהים אני מבין שאני לא יכול לראות אותו, לא יכול לשמוע אותו ולא יכול לחוש אותו מכל בחינה, והשאלה שלי היא איך אפשר להאמין במשהוא שאי אפשר לחוש אותו, איך אפשר להמין במשהוא שאין כל הוכחה לקייומו.

אם מישהו יכול לענות על שאלתי אשמח לשמוע תגובות רציאוליות בנושא כי אני לא מצלייח לשכנע את עצמי להאמין במשהו שלא קיים מבחנתי.

דעתי: אלוהים זה משהו שהשלטונות המציאו כדי לשלוט באוכלוסייה כדי לעשות כסף".

מישהו יכול לחלוק על דעתי ולהסביר את התופעה?

לשלוט באוכלוסיה? באיזו צורה בדיוק? ואיך השלטונות עושות מזה כסף? אף אחד לא משלם כדי להיות דתי, או לפחות ממש לא מחויב לשלם שום דבר (אפשר תרומות אם בא לך, אבל זה לא מחייב).

הדת והחיפוש אחר אלוהים זה משהו עתיק יותר ממה שנדמה לך. עתיק יותר משלטונות, עתיק יותר מהמושג "מדינה" או מהמושג "כסף". מאז ומעולם חיפש האדם משמעות לקיומו, וכיצור תבוני זה רק שאלה של זמן עד שאתה מפתח רעיונות פילוסופיים ברמה כלשהי, שנוגעים ל"למה אתה כאן". האדם, בניגוד לבעלי החיים, הוא יצור יצרני מטבעו, וזה רק מתבקש שהוא ישאל את עצמו איך בעצם ייצרו אותו. אלוהים זו התשובה היחידה שיש לנו בינתיים, אבל אני מסכים שהיא לא כל כך מספקת. מה זה בדיוק אלוהים? אני לא יודע. אבל דבר אחד בטוח: היקום הזה התחיל מאיפשהו. היה איזשהו טריגר שגרם למפץ הגדול. הטריגר הזה הוא כנראה אלוהים. אני לא יודע אם זה אלוהים כמו שהדת היהודית/נוצרית/איסלמית/וואטאבר מציגה אותו, אבל סביר להניח שכוח עליון שאנחנו לא מסוגלים להסביר כיום כן קיים בצורה כלשהי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כוח עליון שגרם למפץ הגדול?, אתה לא חושב שאחרי מליוני שנים יש מצב שהמפץ הגדול יקרה? (אחרי הכול אף אחד לא יודע כמה זמן קיים החלל)

ההסתברות שזה יקרה הרבה יותר גדולה מאשר גוף שמימי ששולט בהכול ושיצר אותנו, ששולט בכל מה שקורה איתנו, גוף ששולט בחיים שלנו.

אני מאמין במתמיטקה ומדע מדויק והחשיבה הלוגית שלי לא מאפשרת לי לחשוב אחרת.

תסביר לי איך בדיוק הלוהים יצר את ביג באנג?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כוח עליון שגרם למפץ הגדול?, אתה לא חושב שאחרי מליוני שנים יש מצב שהמפץ הגדול יקרה? (אחרי הכול אף אחד לא יודע כמה זמן קיים החלל)

ההסתברות שזה יקרה הרבה יותר גדולה מאשר גוף שמימי ששולט בהכול ושיצר אותנו, ששולט בכל מה שקורה איתנו, גוף ששולט בחיים שלנו.

אני מאמין במתמיטקה ומדע מדויק והחשיבה הלוגית שלי לא מאפשרת לי לחשוב אחרת.

תסביר לי איך בדיוק הלוהים יצר את ביג באנג?

אחרי מליוני שנים המפץ הגדול יקרה? LOL, איך יקרה, מה יקרה, מה קשור מליוני שנים בכלל? אתה בכלל יודע מה זה המפץ הגדול? אתה לא יכול להסביר מה גרם למפץ הגדול או מה בכלל היה לפני שהחל המפץ הגדול - פשוט כי המדע לא יודע את כל זה. הזמן- החל רק באותו רגע שהמפץ הגדול התרחש.

לכן כל מה שאני יכול לעשות זה רק לשער. המפץ הגדול הוא בעצם רגע של בריאה. משהו צריך לגרום לבריאה הזאת להתרחש. קרא לזה אלוהים, קרא לזה כוח עליון, קרא לזה מפלצת הספגטי המעופפת והבלתי נראית. משהו גרם לזה בכל מקרה.

מתמטיקה ומדע מדויק הם בסה"כ כלים לוגיים שמאפשרים לנו לנתח תצפיות, להסיק מסקנות ולנסח חוקים פיזיקלים שבאמצעותם אנחנו מסוגלים להבין איך היקום שסביבנו מתנהג. לפני המפץ הגדול לא היה יקום. לכן אתה כנראה לא תוכל לחפש את התשובה לשאלה "מאיפה הכל החל" ע"י הכלים המדעיים שפותחו בכמה מאות/אלפים האחרונות של ההיסטוריה האנושות. זה נתון לספקולציה ואינטרפרטציה אישית, הניחוש שלך טוב בדיוק כמו הניחוש שלי. אני לא יודע מה זה אלוהים, למה הוא קיים, מאיפה הוא הגיע או איך הוא נראה. אני בסה"כ אומר שמשהו היה חייב להתחיל את היקום הזה, משהו גרם לרגע הבריאה שנקרא המפץ הגדול. המשהו הזה, סביר להניח, הוא איזשהו כוח עליון. נכון, זה "הסבר" שלא ממש מסביר משהו, אבל אין לך משהו טוב יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל למה ההנחה שזה חייב להיות "כוח עליון"? ולמה אתה מניח שלא ניתן יהיה להשיב לעולם על מה היה לפני המפץ הגדול? ובוא נניח שאותו "כוח עליון" פותר את חידת המפץ הגדול האין הוא יותר שאלה גדולה יותר שהיא מה היה לפני אותו "כוח עליון"? ממה הוא נוצר? מי הכוח העליון שיצר את הכוח העליון?

לדעתי ההנחה שאם המדע איננו מסוגל להסביר משהו בזמן מסויים סימן שהדבר לא ניתן להסברה היא הנחה שגוייה.

מי יודע מה נוכל להסביר בכלים מדעיים מחר ובעוד חמישים שנה.

אני לא מבין למה כוח עליון הוא תשובה הגיונית כל-כך או אפילו יותר מסתם להניח שהייקום נוצר כתוצאה מהמפץ הגדול ושאנחנו לא יודעים כרגע מה היה והאם היה משהו לפני כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבות שאני מכניס את זה הן כדלהלן :

.

.

.

.

אבל זר לא יבין וחבל שאני מבזבז את הדקויות של התובנה שלי על חיזירים וכו'

זה בדיוק מה שהבנתי, טרחת לשווא.

אז עכשיו אני חיזיר.. זה הכלאה בין חיזר לחזיר? או רפרנס למחלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

LOL

עשית לי את הבוקר.

אני מכיר את התהייה הזאת, אבל היא פראדוקסלית.

ברגע שאתה מספיק מתחשב במנהגים, זה שם אותך בקטגוריה של כיפה סרוגה, כי לבנה זה של חילוני בד"כ, או בר מצווה.

אבל מצד שני אתה לא דתי דתי, אתה דתי NOOB.

בקיצור, כיפה סרוגה.

למרות שזה לא משנה כלום, סרוגה\לבנה\שחורה. העיקר שאתה מכבד את המקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה כ"כ קריטי לך ואתה צריך תשובה חד משמעית ומדוייקת - למה שלא תשאל רב?

ואני לתומי חשבתי שאמונה זה משהו אישי, ושכל אחד אמור לנהוג לפי צו נפשו ולא לפי חוברת הוראות. נו טוב....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...