דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 243 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

אתה לא הבנת אותי נכון.

התכוונתי במצבים שמשפחתך הולכת לבית הכנסת, וסבא שלך שמכבד אותך ואוהב אותך מבקש שתבוא איתו לבית כנסת, לפחות רק פעם אחת כדי להיות איתו שם.

ראוי שבמצב כזה תכבד אותו כמו שהוא מכבד אותך ותבוא איתו ביחד בשבילו, לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אתה לא הבנת אותי נכון.

התכוונתי במצבים שמשפחתך הולכת לבית הכנסת, וסבא שלך שמכבד אותך ואוהב אותך מבקש שתבוא איתו לבית כנסת, לפחות רק פעם אחת כדי להיות איתו שם.

ראוי שבמצב כזה תכבד אותו כמו שהוא מכבד אותך ותבוא איתו ביחד בשבילו, לא?

אתה דמגוג, משתמש בסחיטות רגשיות כדי לכפות את אמונותיך הדתיות על אחרים.

אם סבא שלך שלא נשאר לו הרבה לחיות מבקש ממך להניח תפילין כל בוקר ולחבוש כיפה וללכת לבית כנסת ולהתפלל ול ול ול ול ול ול ול מה לא תעשה את זה בשבילו פעם אחת בשבוע... ביום... בדקה... בשניה.... לפני שהוא ימות מכאב לב... עצוב... אין לך לב... דמעות... אין לך נשמה... נשמת אביך ואלוהיך לה לה לה לה לה ריקוד נקודה פסיק להשתחוות.

מה ראוי ??? מה ראוי ? הרי מבחינתך ראוי שכל יהודי יהיה דתי ויקיים מצוות.

מה זאת ההתחפשות הזאת ?

לא היית אומר אותו דבר אם הסבא היה מוסלמי!!!

רק בגלל שאתה באמת מאמין שיש אלוהים ושהיהדות היא אמת אתה אומר את מה שאתה אומר.

לדעתך מי שלא מאמין באלוהים טועה!.

לדעתך מי שלא עושה מצוות הוא חוטא.

לדעתך מי שמתנגד לדת הוא או טלה מבולבל שצריך הנחיה או זאב מוכה כלבת שצריך להרדים.

אני מתעקש בנחישות לחיות את חיי ללא בושה, באופן גלוי, ללא התקפלות.

הרעיון שאני צריך לשמור את דעותי ואמונותי בחשאי ולהתנהג ליד משפחתי ברמיה כגנב בעלטה, הוא בזוי ומשפיל בעיני.

לא אני לא הולך לבית כנסת אפילו לא ביום כיפור, כי אין לי מה לעשות שם חוץ מלהשפיל את עצמי בפני אלו שרוצים לכופף אותי לדעתם.

לא אני לא חובש כיפה לעולם, אפילו לא באירועים משפחתיים, כי אין שום סיבה טובה שאני העמיד פנים למראית עין בפני אנשים שמכירים אותי היטב.\

גם לי מגיע קצת כבוד!

אני לא מבקש כלום מאף אחד חוץ מהזכות לחיות את חיי על פי דעותי, בדרכי שלי, בלי בושה, בלי השפלות.

מי באמת מבקש כבוד לא לו ?

הכופים את רצונם על אחרים, או אלו שנלחמים על חירותם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה דמגוג, משתמש בסחיטות רגשיות כדי לכפות את אמונותיך הדתיות על אחרים.

אם סבא שלך שלא נשאר לו הרבה לחיות מבקש ממך להניח תפילין כל בוקר ולחבוש כיפה וללכת לבית כנסת ולהתפלל ול ול ול ול ול ול ול מה לא תעשה את זה בשבילו פעם אחת בשבוע... ביום... בדקה... בשניה.... לפני שהוא ימות מכאב לב... עצוב... אין לך לב... דמעות... אין לך נשמה... נשמת אביך ואלוהיך לה לה לה לה לה ריקוד נקודה פסיק להשתחוות.

מה ראוי ??? מה ראוי ? הרי מבחינתך ראוי שכל יהודי יהיה דתי ויקיים מצוות.

מה זאת ההתחפשות הזאת ?

לא היית אומר אותו דבר אם הסבא היה מוסלמי!!!

רק בגלל שאתה באמת מאמין שיש אלוהים ושהיהדות היא אמת אתה אומר את מה שאתה אומר.

לדעתך מי שלא מאמין באלוהים טועה!.

לדעתך מי שלא עושה מצוות הוא חוטא.

לדעתך מי שמתנגד לדת הוא או טלה מבולבל שצריך הנחיה או זאב מוכה כלבת שצריך להרדים.

אני מתעקש בנחישות לחיות את חיי ללא בושה, באופן גלוי, ללא התקפלות.

הרעיון שאני צריך לשמור את דעותי ואמונותי בחשאי ולהתנהג ליד משפחתי ברמיה כגנב בעלטה, הוא בזוי ומשפיל בעיני.

לא אני לא הולך לבית כנסת אפילו לא ביום כיפור, כי אין לי מה לעשות שם חוץ מלהשפיל את עצמי בפני אלו שרוצים לכופף אותי לדעתם.

לא אני לא חובש כיפה לעולם, אפילו לא באירועים משפחתיים, כי אין שום סיבה טובה שאני העמיד פנים למראית עין בפני אנשים שמכירים אותי היטב.\

גם לי מגיע קצת כבוד!

אני לא מבקש כלום מאף אחד חוץ מהזכות לחיות את חיי על פי דעותי, בדרכי שלי, בלי בושה, בלי השפלות.

מי באמת מבקש כבוד לא לו ?

הכופים את רצונם על אחרים, או אלו שנלחמים על חירותם ?

אני מרחם עליך.

אם דעותיך סגורות עד כדי כך שאתה לא מוכן פעם אחת לכבד את משפחתך כאשר הם מבקשים שתבוא איתם לבית הכנסת (אבל כל שאר הזמן הם כיבדו את דעותיך ולא ביקשו ממך לבוא) אז המצב באמת קשה.

מה אתה מנסה להוכיח פה? שאתה גיבור גדול על המשפחה שלך? שהם אף פעם לא יצליחו להכניס אותך לבית הכנסת?

אני מרחם עליך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, הוא סירב :-\

אל תכניס לי מילים לפה, בבקשה. אמרתי "מרצונך החופשי", ואם אתה עושה את זה בשביל מישהו אחר זה לא מרצונך החופשי. חוץ מזה שהדוגמא שלך זולה וסחטנית. מה אם אבא שלך, בריא כמו שור, היה מבקש ממך סתם ככה בלי שיהיה לו ממש אכפת מה תגיד, לבוא איתו לכנסייה לכבוד כריסטמס? היית הולך? אני בספק רב.

תבין - יהדות זו לא הדת שלי. אני בתור אתאיסט אין לי אף דת, וכמו שלא היית מבקש ממוסלמי לבוא איתך לבית הכנסת כך אתה לא אמור לבקש מאתאיסט לבוא.

אם קרוב משפחה גוסס היה מבקש ממני לבוא איתו הייתי בא, כי איך אומרים, "האצילות מחייבת". זה עדיין לא מרצוני החופשי, לא הלכתי סתם כי בא לי לחגוג את אחד מחגי המסורת שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@אור

אני מבקש

לא רק לרחם

תתפלל עבור

תתפלל עבורו

ישמעו אותך בשמיים

ארטי הוא מעבר ליכולות התיקון של בני האדם - רק אלוהים יכול לעזור לו ,,,,אולי ...

תתפלל עבורו

:lol:

תניח גם תפילין בשבילו ותשים כיפה ועוד מעט כיפור אז תעשה כפרה עליו ותשמע לרב המקומי שלך וכשתתחתן שאישתך תשמור נידה ותלך שלוש פעמים לבית כנסת ביום בשבילו ותזרוק אבנים בשבת על מכוניות שנוסעות ומחללות את היום הקדוש בשבילו ותרביץ לאישתו כי היא לא מתלבשת צנוע בשבילו ותכלא אותו כי הוא לא מאמין בשבילו ותגזור עליו גזר דין כרת כי הוא כופר פושע עוכר דינו מיתה !

תראה מה קורא כאשר מתחילים לרחם , איפה זה יכול להיגמר :lol:

אל תרחם עליו , הוא לא צריך כלום מימך , תרחם על עצמך שאתה כזה :silly: שאתה חושב שהרחמים שלך עוזרים למישהו אחר חוץ מהגאווה העצמית שלך ושאותה רותמים מיסיונרים כמו רוני לעגלה של הרבי שלהם !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מרחם עליך.

אם דעותיך סגורות עד כדי כך שאתה לא מוכן פעם אחת לכבד את משפחתך כאשר הם מבקשים שתבוא איתם לבית הכנסת (אבל כל שאר הזמן הם כיבדו את דעותיך ולא ביקשו ממך לבוא) אז המצב באמת קשה.

מה אתה מנסה להוכיח פה? שאתה גיבור גדול על המשפחה שלך? שהם אף פעם לא יצליחו להכניס אותך לבית הכנסת?

אני מרחם עליך.

הדעה שלך כל כך חד צדדית ומעוותת שאני לא יודע מאיפה להתחיל.

באיזה קלות אתה מעלה על המאזניים את "לכבד את משפחתך כאשר הם מבקשים שתבוא איתם לבית הכנסת" ואת "

אבל כל שאר הזמן הם כיבדו את דעותיך ולא ביקשו ממך לבוא".

דתיים מאמינים לא יכולים לכבד דעה שנוגדת את כל אמונתם.

קרוב משפחה דתי מאמין אי פעם חילל שבת ואכל חזיר כדי לכבד את דעותי ?

אתה תשתולל אם מישהו יעיז לבקש כזה דבר!!!.

אתה תאמר, איך אתה מעיז ?!!!

והרי לבקש ממני ללכת לבית כנסת שקול בדיוק לדבר הזה.

כמו שאני לא מבקש מדתיים לחלל שבת ולאכול חזיר, שלא יבקשו ממני לחלל את אמונתי.

כבודו במקומו מונח.

מי שמכניס כבוד למקומות לא לו, סופו להשפיל או להיות מושפל.

כדי להבהיר את הדבר עוד יותר אני יתרגם את דבריך, בתקווה שתבין כמה אתה שוגה:

אני מרחם עליך.

אם דעותיך סגורות עד כדי כך שאתה לא מוכן פעם אחת לכבד את משפחתך כאשר הם מבקשים לז*** אותך בתחת עמוק עמוק (אבל כל שאר הזמן הם כיבדו את דעותיך ולא ביקשו לז*** אותך בתחת עמוק עמוק) אז המצב באמת קשה.

מה אתה מנסה להוכיח פה? שאתה גיבור גדול על המשפחה שלך? שהם אף פעם לא יצליחו לאנוס אותך בתחת עמוק עמוק ?

אני מרחם עליך.

לא אתה לא מרחם עלי.

אתה רוצה לז*** אותי בתחת עמוק עמוק.

כמו שאני לא אונס אחרים, שלא יאנסו אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני חשבתי רק שהוא רוצה להכריז עלייך "כופר" :lol:

@אור

אמרתי לך הוא מעבר להשגה של אנשים כמוך , רק רחמי שמיים , תתפלל עבורו , תתפלל , אתה ורוני ביחד , אולי תצליחו להציל את נפשו מהגיהינום , תתפלל עבורו , :'(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר'ה אני חושב שההתנהגות שלכם כלפי אור מוגזמת (עד כמה שאתם צודקים והכל, יש דרך להתנסח ולהתדיין). כל עוד זה לא רוני2 (וכרגע לא ידוע אם הוא אכן כזה, אני נאיבי שכמוני מאמין שלא), אין סיבה להתייחס אליו ככה.

תירגעו קצת.

דויד, ההומור שלך לא מעביר אף פואנטה. אל תנסה לצאת מצחיק, אנחנו כאן על מנת לדון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההומור שלי ?

זה עצוב - סנאי צדיק

המתחיל במצווה (רחמים) אומרים גמור ( אופס )

על מה אתה מדבר ?

אתה כאן על מנת לדון , הכת הרבנית כאן כדי לשטוף לך את המוח !

ואגב , נכון שזה תרד תת האמונה - אבל אל תתחיל להטיף . ( תשאיר את זה לרוני )

שום כלום - זו התנשאות לשמה להגיד לבן אדם שמרחמים עליו ???

סנאי אם אתה לא מבין מה אני כותב אתה לא חייב להגיב ( למרות שאני די מסמפט את התגובות שלך ) ( אל תגזים )( אני לא אמרתי שום דבר שאיננו ראוי לדיון - וחוץ מיזה , איזה דיון בכלל יש עם פאנטים ? דיונים אתה מחפש פה ? למה אתה יכול לשכנע אותו ? דיון ? אתה כניראה צריך לקחת חתיכה של עוגת מציאות ותתעורר ותתריח את הקפה גם כן ! אין דיון עם פאנטים שטופיי מוח חסרי יכולת חשיבה עצמאית , אתה לא מבין שיש עבור בן אדם דתי שלושה עשר עיקרים שהוא איננו יכול לחשוב מעבר להם ואיננו יכול לשלול אותם ? האם אינך מבין שהכת הרבנית שוללת חופש ? אאאהההה סנאי , הנאורות שלך היא לא במקום בכלל ! )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא לא מרחם עלי, הוא בז לי.

הוא בז לי בגלל שאני מעיז להתנגד לסמכות העליונה והמוחלטת שלו.

והוא מעוניין להשפיל אותי בכל דרך אפשרית, כדי לגמד אותי ביחס לעצמו ולאותה סמכות עליונה שהוא משייך אליו.

להגיד לאדם שאתה מרחם עליו רק בגלל שדעתו שונה משלך, זה סוג של השפלה.

או לפחות נסיון של השפלה.

דיבורים שכאלה רק מחזקים את הצורך לשים גבולות ברורים וחזקים בין צדדים מנוגדים.

במיוחד כשצד אחד ממשיך באופן בלעדי לשלול את החופש של האחר, ולפלוש להזיק ולכפות על הצד השני דעה אחרת בליווי הפצצות של מטענים שליליים במטרה להחליש את הלגיטימיות שלו להגדרה עצמית.

ברשותכם אצטט מדברי שייקספיר:

To be or not to be– that is the question

Whether 'tis nobler in the mind to suffer

The slings and arrows of outrageous fortune,

Or to take arms against a sea of troubles

And, by opposing, end them.

תרגום בעברית (אם כי ממש לא מדויק ומאבד מחוזקו)

להיות, או לא להיות, וזו השאלה:

מה נעלה יותר: לשאת באורך-רוח

חיצי גורל אכזר, אבני מרגמותיו,

או אם חמוש לצאת מול ים הייסורים,

למרוד, וקץ לשים להם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...