דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 254 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

אני לא מתווכח איתם -אתה רואה שאני מתייחס ?

דברים שאתה כותב ושאול -אני מתייחס.

יפה שהגעת לעמק השווה לבד. :bigglasses:

...........

אני חייב לציין שלפחות רוני בתור בן אדם לא נגרר לקללות,לפחות על תרבות הדיון הוא יודע לשמור.בקטע הזה אני מעריך אותו למרות שלדעתי הוא קצת שבוי במה שהרבנים אומרים לו. אבל לפחות הוא בן אדם יותר ממך.

.

אני כותב לך מניסיון אדם חילוני בדרך כלל לא מכיר כל כך את יהדותו במיוחד לעומקה - שם נמצא כל הבעיה של דעות קדומות , יהיה קשה לאדם להבין רק מכתיבה [ חוץ מכתיבה הצגתי גם לצפייה -קצת מוחשי יותר ]- אדם צריך לראות ולהכיר קצת בעיניים ואת מכולל הדברים.

אבל בכל זאת ביקשתי ממך אם יש לך שאלות ורוצה לשמוע-אתה מוזמן.

[גם ציינתי -אני מסביר את עמדתה של היהדות או חרדים - אל תנסה מזה לשפוט אותי ] ... אדם לא חייב לעשות כל מה שרבו אומר לו - רק בנוגע להלכה [גם שם -אפשר להתווכח לשאול כל דבר - אין דבר כזה לקבל בלי ביקורת ] -הם הפוסקים לעם.

אך גם ישנם רבים שבכל נושא מתייעצים עימם ורוצים ברכה -כי זה שווה להם [ גם הרבה חילונים -ראה הרבה עסקנים ].

אני אפרסם עוד משהו לצפייה קצת טיפה לטעום את גדולתם- אם אתה מכיר את אורי זוהר -השחקן הנודע לשעבר. סידרה של סירטונים http://www.hidabroot.org/MediaDetail.asp?MediaID=10583

http://www.hidabroot.org/MediaDetail.asp?MediaID=11404

......

אף אחד לא קונה אות לספר תורה בשבת/כיפור - זאת בדיוק ליצנות - שוינט מומחה בה.

וזה לא כנגד היהדות אלא כנגד אלי אישי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

קראתי חלק מהדיונים שלכם ,לפני מספר עמודים. במקום לצאת כנגד הכפייה הדתית וכנגד השחיתות השלטונית של כול המפלגות עבודה,ליכוד,קדימהוכנגד קיומם המגוחך של מפלגות דתיות.

אתם כמו ילדים קטנים יוצאים כנגד הדת,כותבים שטויות,מבטלים אנשים ודעות של אנשים. מתעלמים מתגובות. אתם לא מנהלים דיון ,אתם מדברים לעצמכם לא פחות מרוני ואפילו יותר.

פשוט אתם אנשים שלא בוגרים בנפשם,שכול היום מתווכחים על שטויות. אם כול כך כואב לכם שהרבנים לקחו קרדיט על הדת,לכו להקים דת משלכם עם חוקים משלכם.

:hizuk:

שונאי דת אינם טובים יותר מדתיים פנאטיים.

לאנשים פה קשה להבין שאת התסכול שלהם הם לא צריכים להוציא על הדתיים עצמם.

הדת היא מפלט של אדם, דרך להתמודד עם העולם בחשיבה שיש משהו גדול יותר מאיתנו.

כי קצת קשה להתמודד עם המחשבה שאנחנו היצור האינטליגנטי היחיד ביקום (עד כמה שאנחנו יודעים כרגע).

אופיום להמונים (וזה לא נאמר בנימה שלילית), צריך להבין אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני

הינה יש לך קליאנט חדש ,

גם גאוותן

גם שופט

גם חסר ידע

חומר מצויין להיות עבד :xyxthumbs:

או באמת התגובה שלך כול צפויה,אתה אינפנטיל וילדותי.ידעתי שכך תגיב ,בפעם הבאה תהייה פחות צפוי.

אני מחזק את התגובה שמעלי,הבחור צודק ,תקשיב דויד אולי תלמד משהוא.

הנה אני ידריך אותך למשפט המפתח כדי שלא תסתבך:

שונאי דת אינם טובים יותר מדתיים פנאטיים. :hizuk: :hizuk: :hizuk: :hizuk: :hizuk: :hizuk:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כול המפלגות עבודה,ליכוד,קדימה וכנגד קיומם המגוחך של מפלגות דתיות.

אולי לא הבנתי אותך טוב , אבל לכולם מותר להקים מפלגות לשם הצרכים שלהם חוץ מדתים?

אגב אני לא מדבר לעצמי -יש כאן קוראים ,אם אתה מעוניין לכתוב את דברייך בלי שום יחס ממני [לסגו ראת העינים ] אתה יכול לבקש ידידי.

שבת שלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחברה דמוקרטית מותר להקים מפלגה לכל אחד כל עוד היא א) לא קוראת לביצוע עבירות חמורות על החוק (על בסיס זה פסלו מפלגת פדופילים באחת ממדינות אירופה לפני כמה שנים) וב), שזה לצערי משהו שלא מיושם, כל עוד היא לא תומכת בביטול הדמוקרטיה\המדינה.

המפלגות ה"דתיות", כמו הבית הלאומי, אמנם אינן מתנגדות לדמוקרטיה בגלוי, אבל החרדיות דווקא כן - הן בעד כפיית הדת על המרחב הציבורי, בעד הענקת סמכויות משפטיות\חוקיות לרשויות שאינן רשויות מדינה (תוך הפקעתן מגורמים כגון משרד הפנים או מערכת המשפט), בעד חוסר שוויון בפני החוק (חוק טל מישהו?) וכו'. רק בגלל זה אין לגיטימציה לקיומן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה להפנות את הדיון לנושא חדש-ישן. היכולת שלכם להתעסק בעניינים קטנוניים והשתלחויות אישיות מדהימה אותי, אבל אני מקווה שהפעם לפחות נוכל לקיים דיון הגיוני וישיר בלי ירידות אחד על השני.

איך לדעתכם פותרים את מיתוס תיבת נוח? במיתוס ישנם מספר כשלים לוגיים, אז בואו קודם כל נקדים תרופה למכה ונקבע שאסור להשתמש בהסברים שמצריכים את שבירת חוקי הפיזיקה - מכיוון שאין לכם אף דרך להוכיח את זה. במילים אחרות, לא להגיד "היה נס וכל החיות התכווצו לכדי יצורים קטנטנים שכמעט ולא צריכים אוכל על מנת להתקיים".

קיי? קיי.

הקושי הראשון הוא גודל התיבה - שבהחלט לא הייתה מסוגלת להכיל מספר כה רב של חיות.

קושי נוסף הוא הצורך באוכל, שכן מאין השיגו החיות אוכל בזמן המבול ואחריו? עולם שהיה מוצף כולו במשך שנים הוא עולם פרקטיקלי מת, כמעט ואין מקורות אוכל כי הכל טבע.

אחרי שנתקל את שתי הבעיות הללו נוכל להמשיך לשאר, כרגע בואו נתמקד בשתיהן.

דיון נעים Smiley

יש פה מישהו שמעוניין... או לפחות מסוגל, לדון בנושאים כאלו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על מה אתה רוצה לדון ?

אם יש או אין אלוהים ? לא יודעים !

האם יש אנשים שמנסים לנצל את המצב של חוסר הידיעה לטובתם האישית ? כן

האם הם מתנהגים בצורה מלוכלכת כדי לעשות זאת ? כן

האם כולם ככה ? לא

האם יש חיים אחרי המוות ? לא יודעים !

האם כולם ככה ? לא

האם יש בכלל תשובות ?לא יודעים!

האם כולם ככה ? לא

ככה אתה יכול להכניס את כל השאלות שיש לך בראש

רוצה את התשובה הסופית ?

כי זה עיניין של אמונה ואמונה היא איננה מבוססת על ידיעה אלא על הרגשה של ידיעה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך לדעתכם פותרים את מיתוס תיבת נוח?.....

זה די ברור שמבחינה פיזיקלית זה בלתי אפשרי, אבל SUPERGOD יכול לשבור את חוקי הפיזיקה...

או שתעלה פה תיאוריה שהכל בעצם מטאפורי.

לנסות לקיים דיון על הוכחת\שלילת קיומו של נס זה כמו לנסות להריח .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נע, אותי מעניין לחקור את ההגיון הדתי, וכדי לעשות את זה אני צריך להתקיל אותו בקשיים. אני בכל זאת רוצה לראות איך חברי הפורום הדתיים - אלה היותר אינטיליגנטיים לפחות, ינסו להסביר את הקשיים הללו.

הרי בחיים האמיתיים כשאני מתווכח עם מאמין, אני מגיע איתו לפשרה - אם נצליח להפריך לחלוטין את אמיתותו של נס אחד, יש מקום לפקפוק בכל שאר הניסים. וכרגע נס התיבה הוא המועדף עלי, כי הוא מוביל להרבה תת-דיונים בנוגע לאבולוציה ואלוהות טבעית ("שפינוזית").

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה לראות כיצד הם פותרים אתה יכול להתכבד ולגשת לדף הראשון בפוסט שם יש קישור לתרד הקודם ותראה לבד איך הם פותרים

אני יכול לחסוך לך את ההקלקה על העכבר - הם פותרים זאת ביצירה של מסך ליכאורה אינטלקטואלי - חברי הפורום הדתיים מסתמכים כאן על אנשים כמו הרב זמיר והתאוריות האיזוטאריות של אחד בלס שהוא המדריך של הטרולרוני .

"מיתוס" נוח - התשובה בגוף השאלה ! מיתוס = סיפור עם :facepalm:

וכן זוהיא אלגוריה ולא מטפורה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגדיר אינטיליגנט בצורה ששנינו נסכים עליה, ואז יהיה אפשר לדבר על האם יש סתירה או אין.

מבחינתי, ברגע שאתה מאמין בקיום של יישות על טבעית שאין שום הוכחה לקיומה, אתה לא אינטליגנט.

וכן, אפילו אם כרגע ביקעת את האטום, המצאת חיסון לסרטן או הוכחת ש- p=np.

אתה אולי חכם, אבל אתה לא אינטליגנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...