דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 252 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

אדם פרוטסטנטי אינו בהכרח אדם מאמין, כשם שאדם יהודי אינו בהכרח מאמין.

הדבר היחיד שזה אומר זה שהוא נמנה על הזרם הפרוטסטנטי, זה אינו אומר דבר על אמונתו או מידת "דתיותו".

בוא לא נעשה סלט,יהודי זה לא זרם או דת בלבד. אדם שמגדיר את עצמו כיהודי זאת אומרת:

1. הוא שייך לעם היהודי

2. הוא מאמין בדת היהודית ובאלוהי .

עכשיו אני יהודי שמגדיר את עצמי כבן אדם ששייך לעם אך לא מאמין באלוהי .אני לא שייך לשום זרם אני פשוט יהודי חילוני.

פורטסטנטי וקתולי אינם מכילים בתוכם שיוך לעם מסוים ,לכן אם בן אדם מגדיר את עצמו כפורטסטנטי או קתולי אבל לא הולך לכנסיה כול ימי ראשון ולא מקיים את המצוות של הנצרות הוא פשוט חילוני כמו שאני חילוני. אין דבר כזה מידת דתיות,דת זה שחור ולבן :

או שאתה מאמין או שאתה לא. זה כמו בצום יום כיפור,אם אתה צם בלבד מבלי לבצע את שאר מצוות יום כיפור כמו כיבוי אורות ושאר ההגבלות ואתה יושב ומשחק במחשב אז אתה לא באמת צם ביום כיפור.לדת יש חוקים ברורים כמו במתמטיקה(למרות שהשנייה יותר הגיונית) אם אתה מקיים אותם אז אתה בן אדם דתי אחרת אתה חילוני.

אם אתה מקיים חלקית,יענו מסורתי אתה לא דתי אלא שוב חילוני ששומר על חלק מן המצוות.

כול האנשים הללו שקוראים לעצמן מאמינים או מסורתיים הם יענו דתיים אבל הם יותר חילוניים מאשר דתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

danker

אם יש לך התעניינות לגבי מה ששלחתי לך -אתה מוזמן לשאול.

אם תרצה מקורות והסברים להכל - למרות שהסירטון הקצר [שציינתי 'קצר וקולע' -מסביר בצורה נפלאה.]

..............

אם צמת בכיפור וגם על הדרך שיחקת במחשב, אז כן צמת - אין קשר .

גם אם חיללת פעם אחת את השבת -זה עבירה אחת -זאת אומרת שאתה יכול להמשיך לשמור את השבת .

ככל שתרבה בחילולי שבת כך זה מצטבר.

ישנם אנשים שלפעמיים יוצא להם חילול בשגגה -חושבים שהנה כבר כל השבת הלכה להם, זה טעות כי שוב -אם אותו אדם ימשיך לחלל -הוא צובר עוד חילולי שבת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני מכנס את העדר - :lol:

גם האפיפיור יכול לתת מחילה וכפרה - לא רוני וחבורת מרעיו ,

הוא רוצה לקבוע ללוזרים אם חטאו או לא ואם יש להם מחילה - זו בדיוק כיצד מערכת השליטה עובדת , הוא מתחיל להגיד לך מה זה טוב ועוד מעט הוא יתחיל להגיד לך מה זה רע אחרכך הוא פשוט יתחיל להגיד לך וזהו , השיטה הזו טובה למי שמחפש שיגידו לו , לכזה לוזר שלא רוצה את האחראיות על המעשים שלו .

אני הייתי מציע שאם נסעת בזבת , אז תגיד 10 פעמים את מיזמור ל"א בתהילים , תיתן תרומה של 2500 שח' ותבטיח לא לנסוע ותעשה משהו בנידון אצל הבוס שם למעלה אלוהים עובדיה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

מחזק את זה שמעלי :hizuk:.

אם כול הכבוד רוני,אני בא ממשפחה חילונית,אמא שלי באה ממשפחה מסורתית והיא בעצמה אמרה שרק לצום בלבד זה לא מספיק וצריך ללכת לבית כנסת ועוד הרבה הגבלות. כך שבמובן מסוים אדם שרק צם אך מפר את שאר הכללים-לא באמת שומר על קדושת יום הכיפורים,אין כאן הנחות בקטע הזה ואין צורך לעשות הנחות.

דת זה לא מתכונן כבקשתך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא מפעיל עלייך את טכניקת ה"קרוב"

שאומרת תקרב את ה"חוטאים" לפחות ניקח מהם מה שהם יכולים לתת ובעתיד אולי נצליח יותר ( התחילו את התטכניקה הזו הרבי מלובאביטץ' - חב"ד ) ( שכמובן בתורם למדו זאת מהמיסיונרים הנוצרים ) , הם למדו שבכפית דבש ניתן ללכוד יותר נשמות זבובים מאשר בכפית חומץ .

אהה , כן , אתה זבוב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

מחזק את זה שמעלי :hizuk:.

אם כול הכבוד רוני,אני בא ממשפחה חילונית,אמא שלי באה ממשפחה מסורתית והיא בעצמה אמרה שרק לצום בלבד זה לא מספיק וצריך ללכת לבית כנסת ועוד הרבה הגבלות. כך שבמובן מסוים אדם שרק צם אך מפר את שאר הכללים-לא באמת שומר על קדושת יום הכיפורים,אין כאן הנחות בקטע הזה ואין צורך לעשות הנחות.

דת זה לא מתכונן כבקשתך.

ואם אני אביא מקורות ?

אגב אינך סותר אותי- אני כתבתי שלא צריך לעשות הכל?

אתה כתבת שאם אדם צם ושיחק במחשב -זה אומר שהוא לא צם ,על זה כתבתי שזה לא נכון.

על קדושת יום הכיפורים -זה נכון הוא הכן לא קידש בצורה מלאה.

ביהדות על היחס=לא דומה אדם שצם ומחלל את כיפור על ידי משחק מחשב ,לאדם שלא צם וגם מחלל .

כל מצווה לחוד וכל עבירה לחוד -אדם נותן/מקבל את דינו [ וכמובן לפי יחס המצווה ועבירה ].

http://www.hidabroot.org/MediaDetail.asp?MediaID=10414

http://www.hidabroot.org/CommunityDetail.asp?FaqID=23112

מדוע אתה מסתמך על אנשים [ שכנראה לא מכירים את כל מכולל היהדות ].

אמא שלי שהיא גם מסורתית -אומרת שמה שהרב עובדיה יודע היא גם יודעת -חח זה תמיד מבדח אותי.

כולנו לא מגיעים לידיעות שלו - אפילו לזרת.

אגב כל המטרה של היום הזה -זה שאדם יעשה לעצמו חשבון נפש כנגד בוראו וסביבתו - מה עבר עלי כל השנה ,מה עלי לתקן + ביום הזה ה' מקבל את התשובה [ שובו של האדם ] ביתר קלות משאר ימות השנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקורות ?

מילים שאתה לא מבין של אנשים שהם מתים !

אתה זה שמסתמך על אנשים אחרים - זו הבעיה עם אנשים כמוך - מקורות עאלק :bash:

שאין לך ולאנשים בעדר דעה חופשית אחת משלהם - כל מה שיש להם זה מה שאמרו להם - אתם לא מרשים לחשוב בצורה חופשית - בחירה חופשית - הצחקת אותי !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה שלך danker, זה שאתה נותן לרבנים האלה להגדיר מה זה "דתי" ומי הוא זה אשר "בסדר" בעיני הדת ומי לא.

אם אני מאמין בכך שמספיק לצום ביום כיפור, אבל אין בעיה לשחק במחשב, אז זה בסדר. ומי שאומר שלא - מוזמן ללכת להזד**ן.

כל האיסורים על עשיה בשבת/חג הם דברי רבנים, ואינם דאורייתא (מלבד ל"ט אבות מלאכה, שהם כן מהתנ"ך).

לאחר מכן - אלו רק דברים של רבנים.

לרבנים אין מונופול על הדת ואינם יכולים להחליט מי "דתי" ומי "אינו דתי".

השאלה זה מה אתה מאמין בו, ומה מתאים לך.

הרי גם בתוך הזרמים החרדים יש מחלוקות על מה צריך לקיים ואיך ומתי.

אז גם הם לא דתיים, בגלל שיש מי שחולק על מידת "דתיותם?"

שכל אחד יעשה מה שמתאים לו, מה שעושה לו טוב, ומה שהוא מרגיש שצריך לעשות.

ברגע שנותנים לרבנים להכתיב את החיים של האדם המאמין, אתה מפסיק לעבוד את האלוהים, אלא אתה עובד את הרב.

כמובן שכל האמור מעלה זה בהנחה ויש לך איזשהי אמונה באלוהים או משהו כזה, שאני ממש ממש ממש לא שותף לכך.

פשוט נמאס לי לראות אנשים שחושבים שהדת שייכת לרבנים ושאו שאתה עושה מה שהם אומרים, או שאתה כופר מוחלט.

הדת אינה שייכת לרבנים, בדיוק כשם שהירח לא שייך לי רק בגלל שהחלטתי על כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

איזה רבנים,תגיד לי יש לך תסביך רדיפה?

לדת יש מספר מצוות כמו שיש לאיסלם,לנצרות וליהדות שיש צורך לקיים אותם. אם אתה לא מקיים אותם באופן קבוע והדוק אז אתה לא אדם דתי,מה זה ההנחות הללו?

מה זה דתי למחצה או שאתה דתי או שאתה חילוני.

מה רע בלהיות חילוני,הרבה יותר טוב מאשר מסורתי או מאחד שבכאילו ממלא חלק מן המצוות כדי להיראות מאמין בעיני החברה.

מה לי ולרבנים?

". ומי שאומר שלא - מוזמן ללכת להזד**ן."

השנאה שלך לדת בוערת בעצמותיך ,אז אתה לא מקדש את יום כיפורים,אפשר לחשוב אני חיי עם זה טוב מאוד ובלי חרטות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם ידעת שהכינוי "חילוני" הוא כינוי גנאי ?

( כינוי גנאי שהומצא על ידי הכת הרבנית )

משמעותו "חולין" שבאה מהמילה " חול" כמו עפר / אדמה - כלומר יש בשפע לא שווה ממש משהו , כמו כן ההפיך מקודש !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

דויד מצידי שיקראו לי כופר,אני חי טוב עם עצמי ושלם עם עצמי וזה מה שחשוב.

תבין infer לא אכפת לי שהם לקחו בעלות על הדת,לא אכפת לי מהדת הזו. אני חי עם האמונה שלי,ואני שמח שאנני דתי ,מרגיש הרבה יותר בן חורין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שאתה מקשיב לשטויות שלו, שאין אף פעם סימוכין -תיהיה רציני.

המושג חילוני בא לטובת אותו אדם -אדם שנולד לא בסביבת היהדות [כמו בית ] - ולשם כך לא מקיים כיוון שלא חונך לכן הוא לא האשם- יש לו הרבה הקלות מדין זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...