דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 251 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

זה האבסורד שהשוטים האלו מעדיפים להבין

כלומר , הפסוק הזה בא להגיד שהתורה היא דינמית וההבנה שלה היא לפי ההבנה של הימים שיהיו , מה עשתה הכת , אמרה שההבנה של התורה היא לפי העבר :bash:

ועכשיו , תראה איזה עלוביי נפש שקרנים , טרולרוני , אם התורה הייתה רוצה שילכו לרב , הייתה אומרת זאת במפורש , הרבי שלך הוא לא שופט והוא לא שוטר ובטח לא חכם , כל הגדולה שלו זה שהוא מקצועי בכת .

למה התורה לא כתבה רב ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היהדות של היום כלואה בבועת זמן בין העבר לבין העתיד, ולא מייצגת או תואמת לא את זה ולא את זה.

בנסיון לשלוט ולהחזיק בכוח אולטימטיבי, קבוצה של שרלטנים שחיו בתקופות מסוימות כלאו את היהדות בקופסא עם שמם על המכסה וכל אחד בתורו אמר "גם אני חתול".

ועכשיו כדי לקבל את המפתחות לשלטון חובה ליילל מיאוו גם אני חתול, אבל אסור לנבוח או לצייץ כי אז יגרשו או ירדפו אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החברה האלו היו חברה בוגרי מלכות הרשע בבילון

לראש קראו רבן גמליאל שבכלל לאחר החורבן התרחק מירושליים שהייתה המרכז ועבר ליבנה .

ובאמת לא הייתי יכול לתאר את זה בצורה ציורית יותר "מגם אני חתול "

הייתי מעונין לשמוע את ההשערה למה אתם חושבים שיש אנשים שכאלו ? (כלומר האם לדוגמה המגיבים פה בתרד שליכאורה מייצגים את "הנבחרת של אלוהים " פפפחחח אני לא אשכח שזה היה החתימה של הטרולרוני - פעם ) . האם זו טיפשות גרידא או טרוליות לשמה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל כך הרבה מצוות ומנהגים שרובם המוחלט אפילו לא מהתורה.

והרי זהו חטא וחילול להתיימר לחשוב שהם משפיעים על אלוהים.

אם הם לא משפיעים על אלוהים אז המסקנה היא שהם משפיעים על אנשים.

אם כך זה די ברור שהיהדות מנסה לשלוט באנשים, ואדם חייב לתרגל עצמו לשליטה ולתת את המושכות לאדוניו בני האדם שהשכילו לעשות ולטפס בסולם השליטה.

ציפורני השליטה ננעצו כל כך עמוק בדת ומאמיניה שברור לכל אדם המתבוננן ממרחק בטוח, שמדובר בהתפרצות של מחלת שליטה.

מחלת שליטה היא חוסר היכולת לשלוט בצורך בשליטה עד שהוא עובר כל גבול.

האם יש גבול שהדת היהודית האורטודוקסית לא עברה ?

האם יש תחום או דבר כלשהוא שהדת היהודית לא מנסה לשלוט בו ?

הדבר היחידי שבו היהדות לא מנסה לשלוט זה עמים אחרים.

והרי הסיבה לזה גם היא, שליטה.

CUI BONO

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחד מעשרת הדיברות זה לא לחלל את השבת. איך בדיוק אתה יודע לשמור שבת בלי המסורת? הרי בתורה עצמה לא כתוב מה נחשב למלאכה [ האם לקנות בשבת זו מלאכה? האם לקצוץ סלט בשבת זה מלאכה? האם לסדר את הבית בשבת זה מלאכה? וכן הלאה ] . בשביל זה צריך תורה שבעל-פה שתסביר איך לשמור את התורה

התורה שבעל פה [שהיא כיום המשנה ] ניתנה למשה שלובה עם חמשה חומשי תורה.

איך אתה יודע שהתושב"ע ניתנה למשה בהר סיני? גם אם אתה מקבל את הטענה שהתורה נמסרה למשה ע"י אלוהים, בשום מקום בתורה לא נאמר שיש עוד שורה של כללים שהתקבלו מאלוהים אבל אין לרשום אותם.

ובכלל, למה התורה שבע"פ אינה חלק מהתורה שבכתב? הרי הטענה שלך היא שהעלו אותה על הכתב בגלל שחששו שהיא תאבד ותישכח. אז למה לא לכתוב אותה מלכתחילה? הרי התושב"ע חשובה לא פחות מהתורה שבכתב. אם את האחת צריך לכתוב, ברור שגם את השניה.

אלא אם התורה שבע"פ לא היתה קיימת כשנוצרה התורה שבכתב אלא התגבשה מאוחר יותר ולכן אי אפשר היה להעלות אותה על הכתב כחלק מהתורה שבכתב.

אגב, איך אנחנו יודעים שהתורה שבכתב נמסרה למשה ע"י אלוהים בהר סיני? גם אם אתה מקבל כל מילה ומילה שכתובה בתורה באמת, בשום מקום לא כתוב שמשה קיבל מאלוהים את חמשת חומשי התורה. בספר שמות פרקים כה עד לא כתוב במפורש מה אלוהים אמר למשה בהר סיני ואלו כמה הנחיות ספציפיות, למשל:

לא וְעָשִׂיתָ אֶת-מְעִיל הָאֵפוֹד, כְּלִיל תְּכֵלֶת. לב וְהָיָה פִי-רֹאשׁוֹ, בְּתוֹכוֹ; שָׂפָה יִהְיֶה לְפִיו סָבִיב מַעֲשֵׂה אֹרֵג, כְּפִי תַחְרָא יִהְיֶה-לּוֹ--לֹא יִקָּרֵעַ. לג וְעָשִׂיתָ עַל-שׁוּלָיו, רִמֹּנֵי תְּכֵלֶת וְאַרְגָּמָן וְתוֹלַעַת שָׁנִי--עַל-שׁוּלָיו, סָבִיב; וּפַעֲמֹנֵי זָהָב בְּתוֹכָם, סָבִיב. לד פַּעֲמֹן זָהָב וְרִמּוֹן, פַּעֲמֹן זָהָב וְרִמּוֹן, עַל-שׁוּלֵי הַמְּעִיל, סָבִיב. לה וְהָיָה עַל-אַהֲרֹן, לְשָׁרֵת; וְנִשְׁמַע קוֹלוֹ בְּבֹאוֹ אֶל-הַקֹּדֶשׁ לִפְנֵי יְהוָה, וּבְצֵאתוֹ--וְלֹא יָמוּת.

זה בדיוק מה שאתה טוען שהיה בתושב"ע. אגב, המשנה כוללת ויכוחים בין התנאים, כלומר בזמן שהיא נחתמה ונכתבה, היו חילוקי דעות בנוגע לדרך קיום חלק מההלכות. אם אלוהים מסר את כל התשובות למשה, לא היו אמורות לעלות שאלות. אם חלק מהתשובות אבדו, איך אנחנו יכולים לסמוך על המשנה? הרי יתכן שהתשובות שהתנאים מצאו אינן התשובות שאלוהים סיפק. גם במקרים בהם אין ויכוח יתכן שהם זוכרים דבר שגוי. ושזה שוב מעלה את השאלה, אם התשובות היו קיימות עוד מימי משה, למה לא כתבו אותן אז והבטיחו שאף הלכה לא תלך לאיבוד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין אותי לדעת אם בחברה הנוצרית יש התשלחויות כאלו מטורפות על הדת הנוצרית?

האם גם בחברה המוסלמית יש הרבה דיונים כאלה בהם גולשים מוסלמים מתנפלים על דת האיסלם.?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

בטח. פרוטסטנטים, מכיר? וסרטונים על מוסלמים שיוצאים כנגד ההנהגה הדתית שלהם אתה הבאת, לא?

איזה כשל ...

לי אישית זה ממש נשמע כמו פסוק שתול. ה"חכמים" האלה באמת היו סוג של חכמים.

נכון שיש תורה שקיבלנו מלמעלה, אבל לא תמיד זה יהיה ברור למה התורה מתכוונת. אז תרשום תרשום: "אם יש אזשהי אי הבנה, תקשיבו לחכמים, גם מה שהם אומרים לכם לא נשמע הגיוני\לא נכון\אמיתי\ישר. תקשיבו להם!!!"

אחלה מנדט קיבלו החכמים, בגיבוי התורה ורוח הקודש הכל אפשרי.

לקתולים יש תשובה יותר טובה. ישו היה בנו של אלוהים/אלוהים/פן של אלוהים/התגלמות של אלוהים/שילוב כלשהו של הנ"ל ולכן מה שהוא אמר הם דברי אלוהים. הוא אמר לפטר (פטרוס) שהוא, פרט, יהיה ממשיכו ושכל דבר שפטר יאמר על פני האדמה, ישו ידאג שיתקיים בשמים. האפיפיורים הם ממלאי המקום של פטרוס ונבחרים ע"י רוח הקודש ששורה על החשמנים ולכן כל מילה שלהם כאילו יצאה מפיו של פטרוס ולכן מחייבת את אלוהים.

כלומר אם האפיפיור אומר "שמש בגבעון דום", השמש עוצרת. רק אל תבקש שהוא ידגים את זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

בטח. פרוטסטנטים, מכיר? וסרטונים על מוסלמים שיוצאים כנגד ההנהגה הדתית שלהם אתה הבאת, לא?

התכוונתי לדיונים לא לסרטון של מספר חילונים שהיו מוסלמים לשעבר.

פרטוסטנטים הם עדיין דתיים לא?

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A0%D7%A6%D7%A8%D7%95%D7%AA_%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%98%D7%A1%D7%98%D7%A0%D7%98%D7%99%D7%AA

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פרוטסטנטיות זה פשוט זרם בנצרות.

בדיוק כשם שביהדות יש לך רפורמים, קונסרבטיביים, אורתודוקסים וכד'.

אם הם "דתיים" או לא, זה כבר תלוי בכל אדם ספציפית.

מה תלוי באדם,זו דת לכול דבר

נו אז ייתכן יהודי אורתודוקסי שהוא לא דתי?

ציטוט:

"הנצרות הפרוטסטנטית היא זרם עיקרי בנצרות"==>הנצרות זו דת לפיכך אדם פרוטסטנטי הוא אדם מאמין=>אדם דתי. זה לא חילוני זה בטוח.

לא משנה מצאתי דיון נוצרי כזה:

http://www.netalive.org/topics/31618

עכשיו צריך למצוא דיון של מוסלמים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אדם פרוטסטנטי אינו בהכרח אדם מאמין, כשם שאדם יהודי אינו בהכרח מאמין.

הדבר היחיד שזה אומר זה שהוא נמנה על הזרם הפרוטסטנטי, זה אינו אומר דבר על אמונתו או מידת "דתיותו".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן. במדינות "נוצריות" מתייחסים לכל זרם בנצרות כמו שכאן מתייחסים לדתות שונות. אם אומרים עלי שאני יהודי (בהבדל ממוסלמי), זה לא אומר דבר על מידת דתיותי. כנ"ל אם אומרים על אדם שהוא "קתולי" או "פרוטסטנטי".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...