דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 250 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

לפי אתר ש"ס, אפשר לעשות עסקות ביום כיפור

על אף שאלי ישי (ש"ס), שר הפנים, החליט בשבוע שעבר לסגור את כל שירותי התשלום המקוונים של משרדו בשבתות וחגים בנימוק של קירוב העם למסורת, באמצעות אתר ש"ס וטלפון סלולרי תוכלו לרכוש אותיות בספר תורה – גם ביום כיפור

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3955842,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

רוני עוד שאלה אישית אם אפשר, מה דעתך האישית על כל מכירת האינדולגנציות של חצרות המקובלים (קמעות, מים קדושים ועוד),

הבנתי שהדעות חלוקות בנוגע לזה, אני מודה שלי מבחינה אישית זה נראה כמו עבודת אלילים ואני מוכן גם להסביר למה...

בכל מקרה מה דעתך האישית בנושא (וכמובן שלא איכפת לי גם לשמוע את עמדת הפוסקים, למרות שלדעתי לפחות חלקם בניגוד אינטרסים מאחר ולפחות חלקם עוסקים בזה וזה מניב להם רווח כלכלי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

( הוא לא בעד רק אם זה הרב שלו ) ( הרי הם גם אוכלים אחד את השני - הם רוצים כוח עיין ערך "ספרדים ואשכנזים " )

בכללי הכת הרבנות הממוסדת איננה בעד כל הבאבות האלו מכיוון שהם הבאבות לוקחים לרבנים מאמינים - אבל יחד עם זה הם עוברים על הנושא בשתיקה כלפי הציבור החילוני כי כך הבבות האלו "מגייסות" נשמות לטובת הכת .

אתה צריך להבין שלכת הרבנים יש שתי פנים , אחד הפנים שהם מציגים לגויים ולציבור החילוני והפנים השניות הם הפנים שמציגים לעבדים שלהם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני נכבדי, או שלא הובנתי כהלכה או שאתה מסלף את דבריי,

שאלתי האם העובדה שאתה מאמין בכוח הקללה של הרב עובדיה ושכמותו לא אומרת שהם גם צריכים לשאת באחריות לאותן הקללות,

שוב לא כל קללה של כל אחד, רק הקללות שאתם תופסים כבעלות משמעות (ומציגים אותן לאחר מעשה כוהכחה לכחו של הרב/אלוהים/מפלצת הספגטי וכדומה).

זאת אומרת זה קצת לאחוז במקל בשני קצותיו לא?

מצד אחד הבאת הוכחה כביכול לכוחו וגם כתבת שיש לו כוח מסוים ומצד שני אתה רומז במשפט האחרון שזאת בסה"כ קללה, הרי אי אפשר להעמיד לדין כל אדם שמקלל,

שכאמור זה בכלל לא מה שטענתי, השאלה שלי פשוטה רוני, האם אתה כאדם שמאמין בכוחם של אנשים מסוימים לפגוע בעזרת תפילה/קללה/פולסא דנורא לא חושב שהם צריכים לשאת באחריות למעשיהם?

לא הבנתי אותך כהלכה.

רבנים גדולים לא מקללים אלא יותר מוחים , לגבי הרב עובדיה אשים בצד את דברים שמסלפים את שאר הדברים כמו על שרון הוא חזר בו למחרת באימרה שיהיה לו אריכות ימים ורק שיחזור בו מההתנתקות , הרב יוצא מבכייה של אותו רגע - בדרך כלל אדם שבא אליו ומספר לו את הדבר -וזה כואב לרב מאוד שמגרשים ככה יהודים - מתוך שיעורו של 99 אחוז לימוד תורה הוא נותן כמה שניות את כאבו על אותו מקרה.

פולסא דנורא על בני-אדם זאת המצאה של מושגעים.

לגבי קיום אימרה של אדם, אלוקים הוא הבוחר אם לקיים את דברו של אותו אדם , אף קללה לא יכולה להמית אדם.

עכשיו באימרות של צדיקים אלוקים מרבה לקיים מהסיבה שדבריי הצדיק הוא איש טהור ואמיתי והדין אמיתי .

במקרה של שרון אני כל כך מסכים :

שרון הביא לגירוש של אלפי יהודים, וגרם לרצח של עשרות יהודים

הוא גירש יהודים מבתיהם בכח הזרוע, הוא גרם לשנאת חינם ופירוד בין אחים [ כל חייל שלא הסכים לפנות - נכנס לכלא], ושרון שיכן בשטחים יהודיים אלפי ערבים אוייבים שעד עצם היום הזה יורים על יהודים לכיוון שדרות. כעת הערבים קרובים לארץ ישראל יותר מתמיד, והם מחבלים ופוגעים ביהודים עד היום - רק בגלל שרון.

חוץ מזה שכבר ציינתי בפרסום הלינק -שזה רק בהומור , לא משתמש בדברים כאלה בתור נס, אז אנא דבר אלי בלשון יחיד.

רוני עוד שאלה אישית אם אפשר, מה דעתך האישית על כל מכירת האינדולגנציות של חצרות המקובלים (קמעות, מים קדושים ועוד),

הבנתי שהדעות חלוקות בנוגע לזה, אני מודה שלי מבחינה אישית זה נראה כמו עבודת אלילים ואני מוכן גם להסביר למה...

בכל מקרה מה דעתך האישית בנושא (וכמובן שלא איכפת לי גם לשמוע את עמדת הפוסקים, למרות שלדעתי לפחות חלקם בניגוד אינטרסים מאחר ולפחות חלקם עוסקים בזה וזה מניב להם רווח כלכלי)

מקובלים אמיתיים לא מוכרים קמעות וגם לא מתעסקים בזה. מי שרוצה לתרוםמ דעתו שלו בתור צדקה לעניים ישיבות וכדומה - אין בכך שום בעיה.

הרב יצחק כדורי זצ"ל למשל לא השתמש בכוח מעשי מהקבלה אלא זה רק קמע של תפילה [כל מיני פסוקים מהיהדות ].

כדי להציג את זה בתוך עבודת אלילים -עלייך להביא מקורות ולא על דעת עצמך - מכיוון שהתורה אוסרת את זה- עכשיו מה זה עבודת אלילים -גם בזה התורה מפרטת- לכן כדי להכניס דבר לקטגוריה הזאת -צריך ללכת לפי המקורות.

אביא דוגמא תפילין - על דעת עצמי תפילין זה להשים קרן ורודה על המצח, אך לפי התורה +שבעל פה כך וכך אלו התפילין.

בעיקרון רבנים גדולים בעבר -כמו האר"י היזהרו שלא להתעסק בקבלה מעשית - והמשתמשים בקבלה מעשית ניזוקים הם או בניהם .

........

באופן כללי רובם של החרדים הולכים לבקש ברכה מגדולי הדור [גדולי תורה ] ולא מבאבות [שרובם הם סתם ] - חילונים הולכים לכל מיני באבות .

תמיד שיוצא לי לשוחח על כך אני מדגיש שאם כבר הולכים -תלכו לגדולי תורה - גם לא מקבלים כסף .

למשל הרב אלישיב יאמר לך מה אתה רוצה ממני תן את זה לעניים, חיים בפשטות .. http://d555814.u217.1host.co.il/Stream/86kadurinet.asp?playurl=mms://82.80.248.218:80/vod/video/elyashiv.wmv?id=undefined

אני רק אדגיש אין חובה לאדם לחיות בעוני, אדם שהתברך בממון -כן עליו להשתמש בו .

הרבה רבנים גדולים בוחרים לחיות חיי פשטות -מהסיבה שכך גודלים להיות גדולים בתורה ובמידות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי להציג את זה בתוך עבודת אלילים -עלייך להביא מקורות ולא על דעת עצמך

אתה רואה את השליטה ?

הוא לא מרשה לך להחליט על דעת עצמך !

רק על פי הרבנים המתים שלו ( הוא קורא לזה מקורות )

הקידמה וידע החדש הם כלום לעומת הרב המת שלו !

למעשה הם עדר - אסורה הדעה האישית , אסור לחשוב אחרת מהעדר , להתלבש אחרת מהעדר לשות דברים שהעדר לא עושה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי קיום אימרה של אדם, אלוקים הוא הבוחר אם לקיים את דברו של אותו אדם , אף קללה לא יכולה להמית אדם.

עכשיו באימרות של צדיקים אלוקים מרבה לקיים מהסיבה שדבריי הצדיק הוא איש טהור ואמיתי והדין אמיתי .

אתה מתיימר לדעת מה הם השיקולים של ה-"אל" שלך? חשבתי שהוא מעל להגיון האנושי ומעל לבינה האנושית, מניין לך "שיקוליו" והסיבות שמניעות אותו לפעול כך או אחרת? מאיפה המידע הזה בדיוק? הוא סיפר לך? או שכך מתחשק לך להאמין? (כשנוח לך, כמובן, הרי לגבי הפסקה השניה אתה תגיב לי ש-"דרכי האל נסתרות")

שרון הביא לגירוש של אלפי יהודים, וגרם לרצח של עשרות יהודים

הוא גירש יהודים מבתיהם בכח הזרוע, הוא גרם לשנאת חינם ופירוד בין אחים [ כל חייל שלא הסכים לפנות - נכנס לכלא], ושרון שיכן בשטחים יהודיים אלפי ערבים אוייבים שעד עצם היום הזה יורים על יהודים לכיוון שדרות. כעת הערבים קרובים לארץ יותר מתמיד, והם מחבלים ופוגעים ביהודים עד היום - רק בגלל שרון.

אבל חשבתי ש-"הכל משמיים" ו-"הכל בידי שמיים" ובידי "שמיים" להחליט מי ימות ומי יחיה -- אז מה פתאום לאדם יש כח להביא לגירושם ומירור חייהם של כל כך הרבה יהודים? מה פתאום שרון - אדם בשר ודם בודד ומסכן - יכול להכריע את גורלם של רבים כל כך? מדוע שצדיקים שגרו בעזה יצטרכו להיענש על לא עוול בכפם בגלל החלטות פוליטיות של אדם שהוא לא נציגו של ה-"אל" עלי אדמות -- אלא סתם נבחר ע"י האספסוף בבחירות חילוניות? איפה "אלוהים" בכל הסיפור ולמה הוא מאפשר לכל אותן "נפשות תמימות" להיות מגורשות מבתיהן? למה הוא מאפשר לרקטות ליפול על יהודי שדרות התמימים? במה פשעו? במה חטאו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טובברור שאתה מתחמק.אני יסביר לך במילים פשוטות:

לא דיברתי על דתות אחרות,שאלתי האם לדעתך כול מה שהיהדות מורה לך לעשות,קרי הרבנים המלומדים,התלמוד,התנ"ך ושאר הספרים החיצוניים הם האמת לאמיתה,כלומר כול מה שרשום שם זה אמת ?

התנ"ך מעשה בני אדם= נכתב על ידי בני האדם,בני האדם טועים ונוטים לסלף את ההיסטוריה כראות עיניים,לכן אין לסמוך עליהם==> אין לסמוך על מה שכתוב בתנ"ך כאמת לאמיתה==> יש לקחת את הדת בערבון מוגבל ורק לקחת את הדברים הטובים שבה קרי עשרת הדיברות,ללא הספרים החיצוניים.

*תיהיה רציני.

ששאלתי אותך להראות לי מהו אמת לפי הסירטון - לא עשית זאת , אז יכולתי גם לכתוב -טוב ברור לי שאתה מתחמק.

לכן ציינתי אין לי כוח לשטויות -רק אם אתה רציני ורוצה לשמוע -שאל.

*התורה נכתבה על ידי משה מפי האלוקים [חלק בהר סיני ובמשך 40 שנה..] ,שאר הנביאים כתבו את ספריהם עפ"י נבואת אלוקים וללא כל טעות או אי דיוק.

כל הלומד את התנ"ך לפי מפרשי התורה האמיתיים [ על פי הסנהדרין -וגדולי ישראל כפי שכתוב בתורה שיש ללכת רק על פי דרכם "וְאֶל הַשֹּׁפֵט אֲשֶׁר יִהְיֶה בַּיָּמִים הָהֵם וְדָרַשְׁתָּ וְהִגִּידוּ לְךָ אֵת דְּבַר הַמִּשְׁפָּט: וְעָשִׂיתָ עַל פִּי הַדָּבָר אֲשֶׁר יַגִּידוּ לְךָ מִן הַמָּקוֹם הַהוּא אֲשֶׁר יִבְחַר יְהֹוָה וְשָׁמַרְתָּ לַעֲשׂוֹת כְּכֹל אֲשֶׁר יוֹרוּךָ:עַל פִּי הַתּוֹרָה אֲשֶׁר יוֹרוּךָ וְעַל הַמִּשְׁפָּט אֲשֶׁר יֹאמְרוּ לְךָ תַּעֲשֶׂה לֹא תָסוּר מִן הַדָּבָר אֲשֶׁר יַגִּידוּ לְךָ יָמִין וּשְׂמֹאל". ] מבין את התנ"ך כראוי .

חוץ מזה רבנים מעבירים לפי מסורת -שהרי הם עצמם היו תלמידים - שקיבלו את המסורת מהרבנים שלהם , כך התורה עוברת מדור לדור...

ישנם דברים שמתעדכנים מכיון שלא היו אותם בעבר -לא היו מכוניות, ולא מנורות חשמל, ולא תקשורת וכן האלה..

אז מאיפה אנחנו יודעים היום האם מותר להשתמש בהם בשבת? מה מותר ומה אסור לעשות?

בתורה יש כללים בסיסים - שעליהם למדים על כל דבר - לנצח נצחים.

לשם כך התורה מצווה ללכת בדרכם של חכמי התורה, הפוסקים והדיינים [כפי הפסוק למעלה ]

זה לא משנה אם אותו חכם טועה [ הרי אותם חכמים -הם הכי בקיאים בעולם התורה -והם מדריכים את העם בצורה הנכונה ביותר] בכל זאת מצווים ללכת בדרכם - "לֹא תָסוּר מִן הַדָּבָר אֲשֶׁר יַגִּידוּ לְךָ יָמִין וּשְׂמֹאל" .

יהיה קשה לאדם להבין מהי גדולתם [בכל דבר ] של חכמי ישראל אם אינו מכיר .

ראה : http://www.hidabroot.org/MediaDetail.asp?MediaID=9223

אחד מעשרת הדיברות זה לא לחלל את השבת. איך בדיוק אתה יודע לשמור שבת בלי המסורת? הרי בתורה עצמה לא כתוב מה נחשב למלאכה [ האם לקנות בשבת זו מלאכה? האם לקצוץ סלט בשבת זה מלאכה? האם לסדר את הבית בשבת זה מלאכה? וכן הלאה ] . בשביל זה צריך תורה שבעל-פה שתסביר איך לשמור את התורה

התורה שבעל פה [שהיא כיום המשנה ] ניתנה למשה שלובה עם חמשה חומשי תורה.

תוכל לעבור על זה - כדי להבין יותר את התמונה.

http://akadamya.fav.co.il/index.php?dir=app_sites&page=article&op=cat&id=36806

http://akadamya.fav.co.il/index.php?dir=app_sites&page=article&op=cat&id=36805

http://www.hidabroot.org/MediaDetail.asp?MediaID=10020 [קצר וקולע ]

http://www.hidabroot.org/MediaDetail.asp?MediaID=9223

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^חש בפנים ? "לא תתורו אחרי לבבכם " - זו מינות "ואחרי עיניכם" - זו זנות והתוצאה - "הייתם קדושים לאלוהיכם "

יש גם קנאה שנאה ותחרות עין רעה ושאר מידות רעות , גם זה בא מבפנים כביכול .

אני אגלה לך סוד , זה בא מיצר הרע , הוא המסית הוא המדיח הוא המקטרג והוא מלאך המוות .

אבל לא צריך להתייאש שרואים שמידות רעות מתגברות , כתוב באיוב "עייר פרא יוולד האדם" הפשט הוא כפשוטו , הדרש הוא על פי חכמי המוסר שמעייר פרא שנולדת יוולד האדם - תהפוך לאדם ותצא מגדר של חייה ובהמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^חש בפנים ? "לא תתורו אחרי לבבכם " - זו מינות "ואחרי עיניכם" - זו זנות והתוצאה - "הייתם קדושים לאלוהיכם "

יש גם קנאה שנאה ותחרות עין רעה ושאר מידות רעות , גם זה בא מבפנים כביכול .

אני אגלה לך סוד , זה בא מיצר הרע , הוא המסית הוא המדיח הוא המקטרג והוא מלאך המוות .

אבל לא צריך להתייאש שרואים שמידות רעות מתגברות , כתוב באיוב "עייר פרא יוולד האדם" הפשט הוא כפשוטו , הדרש הוא על פי חכמי המוסר שמעייר פרא שנולדת יוולד האדם - תהפוך לאדם ותצא מגדר של חייה ובהמה.

לי זה נשמע כמו שנאה עצמית.

על פי מה שאתה אומר אנשים צריכים להיות אוטיסטים חסרי רגש.

לא מסכים עם זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רצוי בהחלט אם אתה עבד !

זה לא מתאים לבן אדם חופשי או לבן אדם שמאמין באלוהים .

הטרולרוני ושות עושים לאנשים "חור בראש" ( באוזן ) הם רוצים עבדים , כאלו שיש להם חור באוזן וכאלו שלא חושבים .

ולא , זה לא עבד לאלוהים , זסה עבד לעובדיה עובדיה ושות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וְאִישׁ אֶת-רָעַת רֵעֵהוּ, אַל-תַּחְשְׁבוּ בִּלְבַבְכֶם, וּשְׁבֻעַת שֶׁקֶר, אַל-תֶּאֱהָבוּ: כִּי אֶת-כָּל-אֵלֶּה אֲשֶׁר שָׂנֵאתִי, נְאֻם-יְהוָה

זכריה ח'

כרגע זה נראה בלתי אפשרי להיות צדיק גמור , אבל לעתיד לבוא הקב"ה שוחט את יצר הרע לעיני הרשעים והצדיקים , אלו בוכים ואלו בוכים .

לצדיקים נראה כמו הר גדול ואומרים לעצמם איך ניצחנו אותו ? ולרשעים נראה כמו חוט שערה אומרים לעצמם איך לא גברנו עליו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זכריה ח'

כרגע זה נראה בלתי אפשרי להיות צדיק גמור , אבל לעתיד לבוא הקב"ה שוחט את יצר הרע לעיני הרשעים והצדיקים , אלו בוכים ואלו בוכים .

לצדיקים נראה כמו הר גדול ואומרים לעצמם איך ניצחנו אותו ? ולרשעים נראה כמו חוט שערה אומרים לעצמם איך לא גברנו עליו ?

כל הקישקושים שלך מבוססים על פדוסו-פילוסופיה של העולם הקדמון עם השפעות תאולוגיות בדלניות חזקות.

המציאות מורכבת מכדי שתבין בכלים שלך, וגם אלו עם הכלים הכי טובים אינם יכולים להשיג את כל הנתונים של כל דבר בכל רגע נתון.

אבל אני שמח לומר שהאנושות התפתחה הרבה מעבר למוגבלויות ההבנה שמהם אתה כל כך תופס.

הרבה מהדברים אותם אתה חושב למידות רעות הם בעצם מידות טובות והרבה מהדברים אותם אתה חושב למידות טובות הם מידות רעות.

כל דבר בפרופורציה נכונה ובשילוב נכון זה דבר טוב.

האמת היא מורכבת ויחסית כמו שהעולם היה נראה דרך קרני האור עצמם.

רק חבל שבדברים שאתה מאמין יש מעט מאוד ממנה, ובאופן שאינו מאפשר לך להתחיל ולנסות להבין את העולם במורכבות מציאותו.

לשחק בנדמה לי ושוטרים וגנבים, כל ילד יכול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"וְאֶל הַשֹּׁפֵט אֲשֶׁר יִהְיֶה בַּיָּמִים הָהֵם וְדָרַשְׁתָּ וְהִגִּידוּ לְךָ אֵת דְּבַר הַמִּשְׁפָּט: וְעָשִׂיתָ עַל פִּי הַדָּבָר אֲשֶׁר יַגִּידוּ לְךָ מִן הַמָּקוֹם הַהוּא אֲשֶׁר יִבְחַר יְהֹוָה וְשָׁמַרְתָּ לַעֲשׂוֹת כְּכֹל אֲשֶׁר יוֹרוּךָ:עַל פִּי הַתּוֹרָה אֲשֶׁר יוֹרוּךָ וְעַל הַמִּשְׁפָּט אֲשֶׁר יֹאמְרוּ לְךָ תַּעֲשֶׂה לֹא תָסוּר מִן הַדָּבָר אֲשֶׁר יַגִּידוּ לְךָ יָמִין וּשְׂמֹאל". ] מבין את התנ"ך כראוי .

זה לא משנה אם אותו חכם טועה [ הרי אותם חכמים -הם הכי בקיאים בעולם התורה -והם מדריכים את העם בצורה הנכונה ביותר] בכל זאת מצווים ללכת בדרכם - "לֹא תָסוּר מִן הַדָּבָר אֲשֶׁר יַגִּידוּ לְךָ יָמִין וּשְׂמֹאל" .

איזה כשל ...

לי אישית זה ממש נשמע כמו פסוק שתול. ה"חכמים" האלה באמת היו סוג של חכמים.

נכון שיש תורה שקיבלנו מלמעלה, אבל לא תמיד זה יהיה ברור למה התורה מתכוונת. אז תרשום תרשום: "אם יש אזשהי אי הבנה, תקשיבו לחכמים, גם מה שהם אומרים לכם לא נשמע הגיוני\לא נכון\אמיתי\ישר. תקשיבו להם!!!"

אחלה מנדט קיבלו החכמים, בגיבוי התורה ורוח הקודש הכל אפשרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...